Skocz do zawartości
Dijkstra

Cooler "Zalman"- ktoś wie co to warte???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dwóch dni poszukuje po moim zdawało by się cywilizowanym mieście przyzwoitego coolerka, takiego z miedzianą płytką wtłoczoną w podstawe na styku z prockiem. No i jak są, to wolnoobrotowe, a ja nie chcę takiego,

bo mój antek poszedł gładko na 2100 (co prawda nie na mojej płytce, ale kiedyś zmienie...), więc nie chcę ryzykować, a wody się boje od dziecka :P, swoją lodówkę lubie itd.

Znalazłem natomiast takie dziwo: miedziana płytka przylegająca do procka, na niej w 2 rzędach miedziane listewki rozchylające się ku górze jak wachlarz, w każdym rzędzie paredziesiąt takich o długości ok 10 cm, całość owiewana mocowanym na uchwycie z boku wiatrakiem podobnej średnicy (prostopadle do MOBO) z regulacją obrotów. Wygląda w sumie do rzeczy, tylko duże i pewnie przeszkadza jak cholera, cena 140 PLN box, w worku znalazłem za 100. Kto to widział, to wie o czym mówie

 

Czy ktoś to może ma, albo widział testy tego, cokolwiek. Co to warte???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajnosci ,to rzeczywiscie Volkano 7+ bedzie lepszy,ale stosunek wydajnosci do glosnosci to Zalman jest nie do pobicia. To forum zwraca uwage glownie na wydajnosc i podkrecanie, o decybelach totalnie sie zapomina......Zaraz bedzie: "jak chcesz cicho to kup WC"....A jak ktos nie chce komplikowac sobie zycia.... i woli posiadac ciche AC to: wlasnia Zalman swietnie sie sprawdza. I nie gadam glupot.Posiadam Durona 1200@(10x133) ,Zalman na 1400obr. nie przekraczam 60*C. Moj proc nie nalezy do energooszczednych, a jednak Zalman sie sprawdza. Jak chce mniej *C to ustawiam wyzsze obroty na wentylu i wydajnosc chlodzenia rosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krotko. Zalmany sa przereklamowane. Owszem sa bajeranckie i w ogole, ale za to KUREWSKO drogie (sorry za przeklenstwo). Moim zdaniem dobry jest titan z fan matem. Dajesz go na minimum i masz zestaw o wydajnosci podobnej co zalman ale tanszy duzo. Poza tym cichy tez jest, wiec nie wiem nad czym sie zastanawiac :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dzięki za opinie i sugestie

 

Rozejżałem się już trochę po stronach z testami różnych coolerków, i chyba kupię Zalmana 6000AlCu. Mniejsza o ciszę, ale zdaje się, że daje on największe perspektywy. W razie jakiś kłopotów, bezproblemowo można na uchwyt założyć wiatrak praktycznie każdej wielkości, o szybszych obrotach- no i tanim kosztem znacznie podniosę wydajność.

Poza tym mam gwarancję, że radiator mi się zmieści, a na moim solteku obok podstawki jest rządek kondenstatorów, które skutecznie uniemożlwią założenie konwencjonalnego radiatora większej wielkości.

(już dwa coolery odnosłem do sklepu :( )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...