Skocz do zawartości
cavarr

Logitech G5

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie, ze sie pochwaliles jakeij myszy uzywasz, ale tu nie o niej mowa, wiec jak masz zabierac glos to na temat.

 

Ciekawe czy jak zobacze G5 na zywo, to wyda mi sie ladna. Na zdjeciach raczej mi sie nie opdoba jej kolor. Ale kto wie jak bedzie... Niby mx518 na zdj. tez mi sie nie podobal, a na zywo zupelnie co innego ;]

Nie wydaje Wam sie ze G1 przypominal nieco ksztaltem Razera? Takie moja male odczucie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to norma ze scroll tak glosno chodzi przy przewijaniu ?? bardziej go slychac jak przewijam w gore strone niz w dol

jezeli to Cie pocieszy, to moj g5 tez scrolluje glosniej do gory, niz na dol; nie uwazam tego jednak za mankament; moj stary oem-kulkowy logitech przewijal jak kolowrotek na rekiny, a klikal jak kalashnikov - jezeli tam mi to nie przeszkadzalo, to tym bardziej tutaj nie przeszkadza... (;

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii G1 to jest przemalowany MX300 (DOKLADNIE) z optyka mx510. Wg mnie zarowno G5 jak i cooperhead nie zasluguja na oddzielny watek, mogloby to byc uwzglednione w temacie o pr0-myszach (w koncu jest ich raptem kilka modeli).

Mnie osobiscie boli kwestia ciezarkow. Zgodze sie ze jednym moze pasowac mysz ciezka, a innym lekka, ale juz kombinowanie z poszczegolnymi gramami? :) Albo ktos zaladuje ciezarki, albo je wymie. Bawienie sie w dokladanie po jednym to juz tylko placebo.

Nie wiem tez czy za zalete mozna poczytac logitechowi nieodchodzenie od mx5XXowego ksztaltu. Ja uzywalem mx510 przez rok i przesiadlem sie na mniejsze myszy, mimo poczatkowego bólu (doslownie), z czasem zaczelo mi sie grac lepiej. Nie odpowiada mi ksztalt tej serii myszy. Co ciekawe jest ona poczatkowo bardzo wygodna (dla statystycznego testera w jakims serwisie ktory nie ma nic wspolnego z graniem) i dla kowalskiego ktory wyda kupe kasy na mysz, bedzie czul od pierwszych sekund wygode. Reka sobie lezy "jak u mamy" na mx5XX/G5/7. Osobicie jednak zachecam do wyprobowania mniejszych myszy (razer, mx3X0, g1 itp), przesiadka z "lezaka" jakim jest ksztalt mx5XX jest bolesna, ciezko sie przestawic i niemal kazdy narzeka i natychmiast odrzuca testowanie malych myszy. Jednak naprawde warto sie pomeczyc (moje subiektywne zdanie) i przyzwyczaic sie do mniejszej mysz, gra sie znacznie lepiej. Jest znacznie wiecej miejsca na padzie, mozna kontrolowac mysz mocno opierajac nadgarstek i ruszac samymi palcami. Generalnie jest wiele czynnikow (nawet takich trudnych do zdefiniowania), ktore czynia dany ksztalt myszy skutecznijeszym w grze. To taka moja mala dygresja na temat "kremowkowego" ksztaltu z rodziny logitecha, z ktorego po roku zrezygnowalem i juz bym nie wrocil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w ogóle bawić się w G1?

 

Myszka - jak widzę - nie ma przycisków bocznych...

 

Czy może lepiej Notebook Optical Mouse 3000 od Microsoftu?

http://www.clubic.com/photo/00143176.jpg

 

Jesli chodzi o G1 to sa ludzie ktorzy WOLĄ nie miec bocznych przyciskow. Ale jak komus na tym zalezy to np mx310 jest w niezlej cenie.

A z microsoftu tych nowych to Laser Mouse 6000. Tylko jeszcze malo tego u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o G1 to sa ludzie ktorzy WOLĄ nie miec bocznych przyciskow. Ale jak komus na tym zalezy to np mx310 jest w niezlej cenie.

A z microsoftu tych nowych to Laser Mouse 6000. Tylko jeszcze malo tego u nas.

W NIEZŁEJ cenie to sprzedałem właśnie swojego MX310 redaktorowi z pclabu... Nówka. Myszka odpada, bo kanciasta, palce cholernie bolą, MX300 takowy nie był (opływowy), więc to ciekawy pomysł z tym G1, aczkolwiek w Windowsie używałem bocznych, więc ich brak może boleć... 6000 odpada ze względu na budowę... Wracam po prostu do małych myszek po miesiącach współpracy z MS IE 4.0a

 

Nawiązując do tematu - G5 z pewnością do małych nie należy. Ale na zdjęciach wydaje się być niższy od serii MX5xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam problem, kupilem sobie logitecha G5 i nie wiem jak zaprogramowac trzy przyciski (ten nad kciukiem i scrolle na boki) pod ET. sterowniki ze strony logitech to jakas porazka, nic praktycznie sie nie da ustawic. probowalem juz sciagnac jakiegos mouseware, ale efektow zadnych :mur: co mam zrobic zeby ET wykrywalo te cholerne przyciski jakos sensownie??? z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, bez zadnych sterownikow to raczej winda by nie zajarzyla w ogole niczego poza zwykla myszka :|

Mylisz się. Bez sterowników da się również ustawić inne klawisze myszki (przynajmniej w CS).

poza tym nie interesuja mnie opinie innych na temat myszek, tylko pomoc przy sterownikach, wiec te twoje tematy sa dla mnie bezwartosciowe

Widać, że nie bardzo rozumiesz zasady panujące na forum. Podane wyżej tematy, to nie są wyłacznie setki postów nt opinii o myszkach- można tam również poszukać pomocy, ewentualnie zadać pytanie tam. Łatwiej uzyskać odpowiedź w temacie, który istnieje od dawna i jest przyklejony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jako ze mam mx610 od paru dni i precyzja tej myszy jest do bani czasem nie reaguje na male ruchy, mysli bog wie nad czym... pierwsza i ostatnia radiola!!! Pytam wiec o precyzje G5 czy reaguje perfect na kazdy najmniejszy ruch, nie przeciaga reakcji itd... i czy nada sie do podkladki Icemat 2 edt bo ponoc nie wszystkie na niej dzialaja, prosze o odpowiedz praktykantow...:) pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cs 1.6 - sens 3 @ cs,suwak w setpoint'cie na 3 pozcyji,wskaznik dpi ustawiony tak,ze 2 lampki od dolu sie swieca ;) przy delikatnych ruchach celownik sie zamula,znnaczy tak delikatnie szarpie i nie ma takiej plynnnosci jak na ie 3.0 ,w windowsie raczej dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych (posiadaczy) wyszedl nowy firmware 1.1. Poprawia on zachowanie myszy na niektorych powierzchniach.

 

Dzieki updatowi moja mycha dziala poprawnie na szorstkiej stronie SteelPad'a 4D

 

logitech g5 - firmware 1.1

Edytowane przez SlowsilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie myszki G5 bo jest to totalnie przereklamowany produkt.

Zakupiłem ja skuszony reklamami i licznymi testami na stronach internetowych ale rzeczywistosc okazała sie odmienna od tego co pisali.

Po pierwsze jakosc a co za tym idzie precyzja czujnika laserowego nie jest wcale taka wspaniala, tzn: przy szybkim poruszaniu myszka wszystko jest ok. Problemy zaczynaja sie przy wolnych ruchach reką. U mnie objawia sie to w ten sposób, że gdy jade myszka po skosie w dół/lewo kursor albo jedzie w dół albo bardzo nieprecyzyjnie porusza sie w doł bądz w lewo bądz po skosie.

Druga rzecz to nie działający klawisz boczny ktory przestał działać w GRACH po zainstalowani oprog. SETPOINT (pamietajcie , że jest to myszka dla graczy :-/ )

Po trzecie ta nieszcześliwa rolka. Przykładowo podczas rozgrywki w CS SOURCE przeładowanie broni mam ustawione w przycisku rolki, przy próbie jej nacisniecia rolka siłą rzeczy minimalnie sie porusza do przodu lub tyłu i ta reakcja powoduje już zmiane broni na inną. Wg mnie winny jest mechanizm obracania rolki.

Podobnie sprawa wygląda z odchylanie rolki na boki, przy próbie wciśnięcie rolki, zwłaszcza gdy robimy to szybko i palec nie zawsze leży na niej symetrycznie, zamiast wciskać rolke w dół wciskam ją troche po skosie co daje niepożądany efekt. Dziwne , że w druga strone(prawą) tego zrobic sie nie da, czyli prawa działa poprawnie.

Na koniec sprawa nieszczęsnych ciężarków. Wiem, że obudowa G5 jest tą samą co G7 i musieli czymś wypełnic otwór po akumulatorku ale jest to dla mnie najwiekszy "badziew" świata. Zwiększa cene myszki pewnie o przynajmniej 30% bo wykonanie ich jest lepsze niż biżuterii. Więc jeśli ktos jest chętny to z więlką przyjemnościa sprzedam mu je.

Największym plusem wg mnie jest własnie niska waga myszki połączona z dobrymi, dużymi ślizgaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bzinko... teraz to mi namieszales w glowie no juz mialem zamawiac G5 bo mam od m-ca MXa 610 tez laser bezprzewodoway co prawda ale objawy podobne do tych co opisales i mowie przesiade sie na sznurek G5 ... ale skoro jest duzo opini na nie do tego producent Icemate napisal mi ze G5 moze nie byc kompatybilna z tym padem to juz wogole porazka... i tak mecze sie na tej 610tce... i nie moge se dobrac myszki zeby wszyscy na hurrra krzykneli ta bedzie extra na tym padzie itd.... pozdro... nawet Icemat nie umial mi powiedziec jakie myszy dzialaja na ich powierzchni... czujecie... kawal szyby nie testowany...;))) losie...!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bzinko zauwazyl to samo co ja - te wlasnie wolne ruchy,ale po zainstalowaniu firmware 1.1 troszeczke (podkreslam troszeczke) sie to poprawiło.Co do rolki to sie juz przwyczaiłem,a klwaisz pod kciukiem w cs mi działa dobrze.

 

@ listek 2k - to bierz w takim razie mx'a 510,albo ie 3.0 :) stare sprawdzone konstrukcje na,ktore raczej mało osob narzeka.Pozatym zaoszczedzisz pare zlotowek na myszkach "nowej generacji" :).

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowej generacji tylko seria diamondback albo mx518 (jak kotos lubi) a otrzyma produkt wyczuwalnie lepszy niz wiekowe juz ie 3.0 i mx510 pod wzgledem sensora optycznego, a napewno sprawdzone i dzialajace na wszystkich padach :) A pomyslec ze bylem o wlos od copperheada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pod żadnym warunkiem nie kupujcie G5. Naprawde szkoda waszych pieniędzy, chyba że chcecie mieć piękne blaszane pudełeczko z ciężarkami leżące gdzieś w szafce. A precyzja gorsza niż MX510. Naprawde nie wiem czym oni sie tak zachwycają na portalach.

Edytowane przez bzinko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele renecji, zdecydowanie więcej pozytywnych. Osób które są niezadowolone policzyłbym na palcach jednej ręki, tych zadowolonych lepiej nie liczę :wink: Miałem z tą myszą styczność na Lan Party Poznań i grałem w nią w CoD2 i uważam, że ta mysz jest wspaniała! Juz czas przesiąść się z Trust'a 3 przyciskowego (za 50zł :-P ) Już za kilka dni stanę się jej posiadaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy lepsze :) IMO - jak juz mowilem x razy - tego nie da sie tak o w grze wyczuć,gralem u kolegi na mx518 to w sumie normalka,mysz poprostu dobra.

Tzn kult ie 3.0 to inna sprawa :wink: Sam bylem przeciwnikiem przesiadek mx510>mx518. I w sumie nadal jestem. Ale przy kupnie NOWEJ myszy, ceny mx518 zeszly na allegro ponizej 150zl (trzeba wypatrzec). W prawdzie rowniez zeszly mx510, i trzeba sobie to przemyslec. Tak czy inaczej sensor jaki siedzi w razerze diamondback ku mojemu zdziwieniu (bo chcialem tylko mysz o tym ksztalcie / wygladzie / firmie itd) jest lepszy, mozna na niskim sensie wyczuc roznice i lepsza kontrola jest przy bardzo duzych sensach. Naprawde jak ktos gra to wyczuje (jeszcze do niedawna bym sie z tego smial). A mx518 ma o ile sie nie myle dokladnie taki sam sensor co seria razerow. Fakt faktem ja z razera jest bardzo zadowolony, ksztalt wlasnie idealny, mniejszy niz mx500 i ie, bardzo dobre przyciski, pasuje mi do budy (mniej wazne, ale zawsze :wink: ) no i dodatkowy + w postaci sensora ktory czuc ze jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my chyba patrzymy nie na to samo allegro... Jeszcze nigdy nie widziałem 518 za 150zł...

Sadzisz ze klamie? prowadze falszywa propagande?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=73198676

 

Obserwujac allegro przez okolo 1.5 tygodnia pod katem tych myszy widzialem 3 podobne okazje, z tym ze raz koles sprzedawal 2szt w ogole nie rozpakowane. trzeba umiec szukac, aktualizowac dzial pod katem mx518 mozliwe jak najczesciej i lapac 'nowe'. Jak cos jest w dobrej cenei znika po paru minutach czasem wiec ci co wchodza raz dziennie praktycznie nie maja szans zobaczyc takich aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzisz ze klamie? prowadze falszywa propagande?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=73198676

 

Obserwujac allegro przez okolo 1.5 tygodnia pod katem tych myszy widzialem 3 podobne okazje, z tym ze raz koles sprzedawal 2szt w ogole nie rozpakowane. trzeba umiec szukac, aktualizowac dzial pod katem mx518 mozliwe jak najczesciej i lapac 'nowe'. Jak cos jest w dobrej cenei znika po paru minutach czasem wiec ci co wchodza raz dziennie praktycznie nie maja szans zobaczyc takich aukcji.

Ja od jakiegoś miesiaca lookam na allegro i jeszcze nie widziałem takiej okazji. Zwracam honor aerial :) Nie chodziło mi, że kłamiesz myślałem jedynie że strzeliłes taką suchą liczbę... Sorka :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych (posiadaczy) wyszedl nowy firmware 1.1. Poprawia on zachowanie myszy na niektorych powierzchniach.

 

logitech g5 - firmware 1.1

wielkie dzieki za info (: nie wiem czy mysza chodzi po tym plynniej (juz wczesniej bylo ultraplynnie), ale update rozwiazal inny moj problem, o ktorym pisalem tutaj

 

Nie kupujcie myszki G5 bo blah blah blah [...]

wybacz, ale dla mnie Twoja wypowiedz brzmi jakbys byl sfrustrowanym nastolatkiem, ktory rozbil swinke-skarbonke, wydal cale oszczednosci na nowa zabawke i teraz tego zaluje, bo mu sie nie podoba i nie moze pograc w 'ce-esa'...

 

co do precyzji czujnika, osobiscie nie moge mu nic zarzucic, no ale ja nie jestem pr0... moja rada? sprobuj uaktualnic firmware, albo sprzedaj mysz i kup sobie cos innego (razery sa podobno fajne, czujnik maja fajny i sie fajnie swieca... )

 

boczny przycisk? u mnie dziala w KAZDEJ grze czy programie - bez najmniejszych problemow... moja rada? zadaj sobie wiecej trudu przy konfiguracji - np. przypisz jeden z klawiszy klawiatury (u mnie domyslnie 'backspace') i wtedy nie ma mowy zeby gra tego nie zobaczyla

 

odwazniki? jak Ci nie pasuja to ich po prostu nie uzywaj, wloz do szuflady albo daj siostrze/mamie/dziewczynie (jak sam napisales, sa wykonane lepiej niz bizuteria, wiec powinny im sie spodobac)

 

rolka faktycznie dziala w niecodzienny sposob, ale dziala - a do korzystania z niej po prostu trzeba sie przyzwyczaic (jak do wszystkiego zreszta) - zerknij wyzej na moj post w tym topicu, napisalem tam co nieco na ten temat, moze to Ci sie do czegos przyda; ostatecznie mozesz po prostu wylaczyc wychylanie kolka (tj. nie przypisywac zadnej funkcji) i problem zniknie (a przynajmniej jeden z wielu jakie masz z ta mysza)

 

na koniec dodam jeszcze, ze nikt Cie zasadniczo nie zmuszal do zakupu, tak samo jak nikt Cie teraz nie zmusza zebys jej uzywal dalej; nie ma rzeczy idealnych, a wielu osobom g5 jednak mimo wszystko sie podoba; skorzystaj wiec z tego faktu i sprzedaj go; jezeli jest jak nowa i cena bedzie odpowiednia, to ustawi sie kolejka chetnych by rozwiazac Twoje problemy...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...