Skocz do zawartości
FrIkO

Hl2: Episode One

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Udało się.. Gravity Gun jest przydatny, ale gdy się coś widzi! (latarka stanowczo za krótko świeci) Ja tam przez połowę walki wypatrywałem tylko granatów, bo tylko je było widać. No nic, dzięki chłopaki. Zdziwił mnie ten brak windy, bo myślałem, że dalej trzeba kombinować... w tak niemiłym towarzystwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Jak narazie gra roku 2006 i z tym sie wiekszosc musi zgodzic

Khe ? Grałem w tą gre ~30 minut wczoraj, dzisiaj ~3h, łącznie liczmy 4h - 4h imo nudnej,niewymagającej gry. Gdy akcja się zaczęła rozgrywac... bum, koniec gry :| Co to ma być ? Porównując do podstawowego hl2, dodatek wypada dennie. Czuje niedosyt, ogromny niedosyt - a to źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ostro grzeszysz

Sory, ale podstawowego hl2 zapamiętałem jako naprawde dobrą, wymgająca, idealnie dopracowaną grę. Masa żołnieży combinatu, duza ilosc zombi, walki z striderami/tymi latającymi "mucham" - ciągle do czegoś się strzelało, a tutaj ? Wprawdzie tez, ale te walki nie zapamiętuje sie - są takie zwykłe, nijakie. Mimo, że hl2 pokonałem rok temu - pamiętam wyprawe po kanałach wodolotem, jazde autkiem po plaży, pogoń heli, walki z zombi w reven, trening z alex z Grav gunem itp - conajmniej 50% gry pamiętam mimo minionego roku, a w tą gre grałem dzisiaj i praktycznie 20% nawet już nie pamiętam. Episode One bardziej przypomina mi... fan moda :| Nie tego oczekiwałem po twórcach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie pindolcie.

Widzieliscie Soure w nowej szacie ?

Widzieliscie ciag dalszy ?

Widzieliscie nowe stworki ?

Spodziewacie sie dalszej historii ?

50PLN za 2-4 godz. rozrywki

Za 50 pln kupuje sie ch*** amerykanskie filmy na DVD, ktore mozna zobaczyc pola raza bo zygac sie chce.

 

PS. dajcie lepiej rade jak ustrzedz sie tych denerwujacych przycinek. Uswiadczylem takowych juz na powierzchni.

Sa motywy typu: "Fre...fre...fre...fre...re...re..re. maa....maa...mann..ann...caa..caaa...can...cant...you" itp.

Kurcze 60 fps i takie klocki ???

heapsize 256000 przy 512 DDR.

Gdzie nalezy wpisac "heapsize 256000" ?

 

PS2. Jedna mysl mnie nachodzi.

Co by sie dzialo gdyby Gable nie splodzil ciagu dalszego i np. co robilby taki Barney beze mnie ?

Clala ta piechotka w HL2 nie mialaby sensu.

Czy ja doznaje oswiecenia czy to juz kac po imprezie ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKończyłem. Nie wiem, czym tu się tak strasznie zachwycać, to po prostu dodatek i tyle, aleza to na poziomie tego, co mieliśmy w podstawce, czyli wysokiej jakości. Nie jest on napewno zbyt długi, ale grało się przyjemnie i czekam na kolejną część. Drażni mnie powoli liniowość tego typu produkcji . Z chęcią bym zagrał po stronie kombinatu i odstrzelił zadek dla Alyx :P Dla mnie 7.5/10 :)

 

PS- source się zaczął starzeć. Napewno na dzisiaj jest wystarczający ( a czasem miażdży- reaktor miażdży), ale po tym, co pokazał Crysis - lasek z Episode 2 zrobił na mnie żałosne wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

gdzie wpisac te heapsize 512000? Wpisuje w konsoli i nic, unknow command. Szukalem na tej stronie ale nikt nie napisal gdzie to wpisac.

 

Dopiero zaczelem ale gra prezentuje sie ok, hdr - wypas, jest tam gdize byc powinien i nie nawalili go wszedzie byle byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba jakis problem z tym HDR'em jak patrze na np oswietlona sciane budynku lub na byle co na czym jest efekt HDR'u to efekt ten powoli zanika czyli swieci sie i nagle sciemnia sie, macie też tak?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba jakis problem z tym HDR'em jak patrze na np oswietlona sciane budynku lub na byle co na czym jest efekt HDR'u to efekt ten powoli zanika czyli swieci sie i nagle sciemnia sie, macie też tak?????????

Czyli jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie wpisac te heapsize 512000? Wpisuje w konsoli i nic, unknow command. Szukalem na tej stronie ale nikt nie napisal gdzie to wpisac.

 

Dopiero zaczelem ale gra prezentuje sie ok, hdr - wypas, jest tam gdize byc powinien i nie nawalili go wszedzie byle byl.

Ja tam robie tak ze tworze plik start.bat , daje edytuj i wpisuje SinEpisodes.exe -heapsize 512000 ,mozesz tez zrobic skrot do pliku i we wlasciwosciach dopisac -heapsize 512000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dobra, nvm, juz przeszedlem.

 

Gra nie byla wcale taka krotka.

 

Dla mnie lepszy ten dodatek od podstawki.

AKCJA, AKCJA, AKCJA!

Latajace ciala, wybuchy, kupa motywow jak np. ten zombie z granatem (kamikaze), ciekawe poziomy (np. ten z winda - nie za latwy, nie za trudny, w sam raz).

Ogolnie polecam.

 

Dziwnie sie konczy, tzn wiadomo ze kolejna czesc bedzie i ciag dalszy, ale tak nagle po prostu koniec;]

 

Zajelo mi to ok. 3.5H, miejscami bieglem na sprintcie dosc ostro, ogolnie to 4 h gry jak ktos gra uwaznie. Nie jest zle.

 

Jedynie moge siep rzyczepic do poczatkowych etapow w tej bazie Combine'u.

Nuda, wlaczenie generatorow, ladne efekty i nic poza tym. Potem sie rozkreca;]

 

BTW, zombine rox;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem wpisanie większej wartości heapsize niz macie deafultowo ustawione nic nie daje. To jest pic na wod i tyle.

Ja mam 1GB ramu 400mhz Kingston Cl2.0 i przycinki jak były tak dalej są odczuwalne

Edytowane przez mayday1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do pliku uruchamiajacego start -heapsize i 1/3 posiadanego ramu jak juz mowilem.Jak wpiszecie inna liczbbe to efekt spelznie na niczym.Dodatkowo nie wpisujcie tych dwoch zer tylko porpostu -heapsize 512

Wpisanie heapsize 512 powoduje, że nie ma żadnych przycinek! Pewnie nie ma ich, dlatego że... uruchomienie gry z tym parametrem kończy się komunikatem "Failed to allocate minimum memory requirement for game (48 MB)". To chyba jednak jest w bajtach! Ale i tak nic nie daje. Podejrzewam zintegrowaną kartę dźwiękową o te przycinki dźwięku...

 

PS "1Gh ramu " - GB, nie Gh

Edytowane przez Złodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam zintegrowaną kartę dźwiękową o te przycinki dźwięku...

Mam X-FI i zaluje pieniedzy wydana na ta gre. Zacinki sa ogromne. Jak mozna sprzedawac takie gowno niedopracowane. To jakbym kupil film i zacinalby sie. :sad:

 

Pioorek zacinki dzwieku. (Piootttreeeeekkkkk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Eh, mi sie nic nie scina. Na pewno gra NIE JEST niedoparacowana bo smiga bardzo ladnie i nie zauwazylem spadkow fpsow. Z poczatku potrafilo przyciac ale potem jzu sporadycznie.

 

Aha, jest mniej loadingow niz w HL2 imo i raz na jakis czas sa doczytki - do tego krotkie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też płynniutko - mieli tylko okrutnie przy ładowaniu do menu głównego, potem levele już szybko. Dodatek fajny, tylko kończy się w chwili gdy się rozkręca :lol2: .... Tyle czasu zajęło przygotowanie? Bez jaj. Za to grafa ciągle pikna - HDR momentami zachwycił. Ep2 mogliby wypuścić za jakieś 2-3 miechy.... Generalnie to cały ten "dodatek" powinien byś za friko. Do dziś wspominam Epic - bonus packi do Unreal Tournament - za free, a ile zabawy z tym było :)

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro co ty gadasz ? Daje sie polowe swojego ramu i wpisuje sie 3 zera na koncu.Czyli 512000. Juz ktorys raz to powtarzam a ty mnie zle poprawiasz.. Wlasnie mi taki wpis pomogl na przyciecia jak i znajomym ;) Co do HL 2 to nawet jak launcherem zmieniasz to tez masz w postaci 256000 ,512000 itd. Myszaqu to ze Ci chodzi plynnie to zupelnie normalne przy tym procku i grafie ;) Ja zaczalem grac ponownie teraz na hard z nudow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem w ostatniej misji wiec dam sobie spokuj z tymi przycinkami ale sa niezle wkurzajace.

I ewidentnie jest to wina dzwieku bo widac z 1GB tez macie przycinki.

Ja mam wpisane -heapsize 256000 za sciezka dostepu we wlasciwosciach skrotu na pulpicie.

NIC TO NIE DAJE :/

Najdziwniejsze jest to, ze w wiele bardziej wymagajacej cytadeli nie mialem wogole przycinek :/

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność zagrać w EP1, problemw tym, że od razu przeszedłem gre na hardzie przestraszony długością gry opisaną w recenzjach. Nie wiem czy było to poruszane (pewnie tak, widząc że sporo userów forum grywa w CSS, CODa ET i inne...), ale nadmienie, że w całym HL2 noi niestety EP1 również jest conajmniej dziwny recoil - dobrze to nazwałem? -poprawcie mnie - przytocze prosto sytuację z mp5'podobna bronią (zreszta sprawa tyczu sie wszyskich automatów w grze) ... Odrzut broni i związaną z tym 'niecelność' przy długich seriach, ma miejsce zawsze, nawet gdy probujemy strzelac krotkimi seriami. Kończymy serie, wystrzelimy 1 pocisk a on poleci tak samo niecelnie, jak gdyby byl wystrzelony podczas serii. Troche zamieszalem, ale zmierzam do jednego. Przyjemnosc w ponownym przejsciu EP1 miałbym, gdyby walka była bardziej wymagająca. Sensowny rozrzut broni sprawiłby, że chciałbym zagrać raz jeszcze sadząc same heady. A wyglada to tak, że każda walka wygląda tak samo, jeśli chodzi o 'wymogi' w precyzji gracza.

 

Wydaje mi się, że w HL1 było inaczej. Możnaby powiedzieć, że przeciez w tych dwóch częsciach posługujemy sie zupełnie innymi rodzajami broni. Tak, ale to nie zmienia faktu, że te zmiany jakos mi nieprzypadły do gustu. Jakbym sie uparł, to móglbym grać samym magnumem. Tam sprawa wygląda chyba ciut lepiej. No ale takim pasjonatem to już nie jestem.

 

Ten mój niesmak związany jest pewnie z zerowym AI, no ale tu jest jeszcze gorzej - pozatym było to wałkowane i szkoda słow.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie pogrywam, jestem za tym stworem co duzo biega i wali z "bani";)

 

U mnie na tym co w podpisie gram na AAx4, aniso x16 textury na maxa, zero przycinek, tylko mimimalne doczytki z dysku przy

otwieraniu niektorych drzwi, no ale rozdzialka 1280x1024.

Zadnego heapsize nie wpisywalem.

 

Gra sie przyjemnie, szczegolnie hdr robi wrazenie:)

Przeciwnicy moglibybyc bardziej wymagajacy, ale ich "glupota" specjalnie nie razi. Gram na hardzie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak btw, to nie wiem hydro jakim cudem przejscie gry zajelo ci 7 godzin.

W tyle to ja hl2 zaliczam ;]]]]

Nie bylo jakis momentow trudnych, wiec sie dziwie troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dzis ukonczyłem EO grałem ok 5 godz z tym ze mialem z 4 dni przerwy z HL2 EO ;]

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr -heapsize 786432 (786MB przy 1GB RAM) to ja w takie śmieszne okienko w steamie wklepywałem i dużo dawało, przedewszystkim poziomy dłuuuużej się ładowały ;)

 

Już sobie pocinam w ten EP1, na moim leciwym sprzęcie działa zadowalająco w full detalach aa4x 1024x768, intro fajne, rozgrywka bardzo dobra tak jak zresztą w każdym HL, posiedziałem przy grze już dobre cztery godziny i jak narazie końca nie widać, pewnie dla tego że trochę za dokładnie eksploruję teren, oraz gram w hard :)

 

EDIT: Już skończyłem Trochę krótko jak na równowartość czterech biletów do kina, nawet cztery filmy się w czasie grania nie zmieszczą :huh: :angry: :evil: :mur: Niemniej grało się fajnie.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee .. jak zwykle kłocą sie przez Hydro ;] ...hyh ;]

nie bede sie wtracal ale powiem ze nic nie ustawialem tlyko odalalem gre i nie byl zadnych przycinek .. na 7600gs i 1gb ramu ...

wrecz pamietam jak sobie pod nosem stwierdzilem ze "fajnie poprawili ten silnik hl2 ze juz nie haczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...