Skocz do zawartości
FrIkO

Hl2: Episode One

Rekomendowane odpowiedzi

Mastertab - Ty tez ? :| Raczej niektorych musze zmartwic bo bez problemu to udowodnie jak tylko mi podadza nazwe tego programu.Jakas banalna jego nazwa byla.Mozna w nim nagrac dokladnie to co sie robi w windowsie i malo zajmuje,chyba z 2mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro.. prosze Cie .. oszczedz wstydu Zielonej Górze i nei wypisuj tych glupot..

dobrze ci piszą ze komenda heapsize jest podawana w KB i musisz podac w postaci 256000 czy tez 512000

po drugie .. nie potrzebny tu zaden program ...

zrob screena z konsoli w grze pokazujac wartosc heapsize..

i zrob screen zawartosci swojego katalogu z HL2 E1

 

-heapsize [Kilobytes]: This command tells Half Life 2 to allocate more RAM to the game system heap, where it can be accessed by the game to improve performance by storing more game information in RAM and hence reducing loading pauses. The default heapsize is 64MB, however you can safely allocate around 128MB (i.e. -heapsize 128000) for most systems. You can use higher values if you have more RAM, but I don't recommend exceeding half your physical RAM (e.g. for 1GB RAM, set heapsize of 512000).

zródło: http://www.tweakguides.com/HL2_7.html

 

nie pisz prosze farmazonow o tym jak sie nazywa twoj plik exe .. bo tam mieszasz sie zupelnie ..

nie zmieniaj zasad informatyki i komend dopisywanych w plikach ... bo nie gra je ustala lecz system .. gra z parametrów dla pliku uruchamiajacego najwyzej moze skorzystac

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastertab - Ty tez ? :| Raczej niektorych musze zmartwic bo bez problemu to udowodnie jak tylko mi podadza nazwe tego programu.Jakas banalna jego nazwa byla.Mozna w nim nagrac dokladnie to co sie robi w windowsie i malo zajmuje,chyba z 2mb

Heh, byłem dziś przejazdem w Zielonej Górze, mogłem wpaść i rozwiaźć te wątpliwości... ;) Wiesz Hydro (nowa ksywka possysa jak dla mnie :-| ), że Cię lubię za ten nieszablonowy styl, ale odpuść sobie, uwierz, że nie masz racji i niczego na siłę już nie rób. Będzie to tylko wyglądąć coraz gorzej. eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wpisalem hl2.exe -heapsize 512 na probe to mi blad wyskoczyl i wywalilo spowrotem do windy, wiec nie wiem hydro jak to Ci ruszylo i przyznam teraz, ze troszke dzialasz mi na nerwy tym postfuckerstwem prawie w kazdym temacie z dziale GRY. Ja tam rozumiem ze chcesz brac udzial w dyskusji o grze ktora lubisz, ale czasem trzeba zachowac umiar i zastanowic sie co sie pisze, albo wogle nie pisac.

 

Wracajac - heapsize pomoglo po czesci na docinki (typowe na doczytywanie z dysku czy malej ilosci ramu), ale nie na spadajacy FPS ponizej 30(zakladam ze to wina procka). Dalej nie kumam jak to jest mozliwe ze przy 1 GB ramu doczytuje :| Moze i te Twinmosy nie sa jakies najlepsze wydajnosciowo do tego niskie dosc FSB bo 166 ,ale nie powinno byc takich doczytek. Robie srednio co 2 miechy defragmentacje. Taki FarCry dziala mi o wiele lepiej. Chyba mam pecha jakiegos do Source. Co prawda zawsze mozna zmniejszyc detale, co zreszta robie jak gram na necie, ale ja jestem z tych co lubia grac na max detalach. Przeszedlem wlasnie przed chwila na Hard w jakies 4 godzinki i dla mnie to juz koniec i ostatni post w tym topicu.Swoje juz powiedzialem...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam.. ale natknałem si ena pewien problemik ;) Wiec zapytam sie was ;) Pod koniec gry gdy przeprowadzi sie tych bojownikow .. ;) do pociagu, tzreba potem tebrame przekrecajac kurek.. no ale w pewnej chwili nastepuje atak i [gluteus maximus]. Co zrobic? Wchodzac na góre moge wskoczyc na ten placyk(idac po tej sciezce ze sciany?) ale to troche dziwny pomysł bo nie wiem co dalej :) Wiec? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko gierkę odpaliłem bez rzadnych dodatkowych wpisów, zmieniłem na 1600x1200 AA4x, AF16x + wszystko na full i doczytów rzadnych nie miałem. Pewnie to samo jest u hydro. Zmienił tylko plik wykonawczy co w efekcie nic nie dało bo jego sprzęt jest wystarczający, żeby docinek nie było. ;) Najprostrze wytłumaczenie. ;)

 

Hydro. Nie ma potrzeby nagrywania. A jeśli chcesz to użyj frapsa. ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się tematu i nie róbcie tutaj śmietnika.

 

Sprawa z heapsize zostałą już przez Chaosa wyjaśniona. Zanim ktoś zacznie wypisywać brednie, niech najpierw przeczyta to, co jest w podanym linku.

na prośbe hydro wklejam linka do filmiku prze niego nagranego

 

jak dla mnie to hydro ma chyba racje, ale nie znam sie aż na tyle na komendach w HL2

 

Link do filmiku hydro

 

aha btw. Crosis: hydro pyta dlaczego dostał bana?? wyjaśnisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ wystarczy poczytac wypowiedzi hydro, zbiorowa smiechawa jest przepraszam ale hydro sie osmieszal w co drugim poscie.

 

kojak_ct stworzyles nowe pojecie "docinki" hehehehehehe a ja myslalem ze sa albo "przycinki" albo "docztki" docinki to iscie karkolomne stwierdzenie. Przypomina mi to jednego redaktora TVN ktory przeaktorzyl i powiedzial ze cos tam "spełzło na panewce", podobny ubaw mialem czytajac "docinki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ wystarczy poczytac wypowiedzi hydro, zbiorowa smiechawa jest przepraszam ale hydro sie osmieszal w co drugim poscie.

 

kojak_ct stworzyles nowe pojecie "docinki" hehehehehehe a ja myslalem ze sa albo "przycinki" albo "docztki" docinki to iscie karkolomne stwierdzenie. Przypomina mi to jednego redaktora TVN ktory przeaktorzyl i powiedzial ze cos tam "spełzło na panewce", podobny ubaw mialem czytajac "docinki"

stary ja tam nie wiem :P ja tam nic nie wpisuje więc się nie znam

 

Hydro poprosił mnie, zamieściłem linka, a reszte pozostawiam Waszej ocenie. jak dla mnie on tam rzeczywiście wpisuje samo 512.

 

Widziałeś filmik? Jeśli tak to ustosunkuj się do niego, bo ja się jak już mówiłem nie znam zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez ma przed exekiem heapsize wpisane !!!

Ma byc po !!!

Czy ciezko zrozumiec albo przeczytac co pisalem i co pisza wszedzie i wszyscy ????

On zmienil tylko nazwe pliczku z "HL2" na "HL2 -heapsize 512 - steam"

 

Mozna se jeszcze dopisac do tego "hl2 -hydro2 zle to pojmuje 512.exe" i gra sie rowniez odpali bez zadnych zmian.

:D :D :D

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kpiny,dno i komedia. Niech się lepiej dowie jak się przekazuje argumenty do plików wykonywalnych. Np. książka "Symfonia C++" Jerzego Grzębosza. LOL. Teraz chyba lukk_ wiesz za co bana dostał :P. Wszystko co idzie za wywołaniem pliku wykonywalnego czyli np. "kupa.exe bb cc aaa sdf weer" Jest interpretowane jako PRAMETR włącznie z nazwą wywoływanego pliku, do których w kodzie programu można się odwołać (czyli zarówno kupa.exe jak i bb,cc,aa,sdf,weer są parametrami/zmiennymi). W różnych językach(np. skryptowych PERL,AWK,PHP) jest różnie jeśli chodzi o nazwę wywoływanego pliku jako parametr ale sam schemat jest ten sam. A każda powłoka systemowa czy to w linuxie/unixach/freebsd np. bash czy w windzie epxlorer, pierwszy ciąg znaków interpretuje jako komendę/program wykonywalny.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bana za własną niewiedzę? Był o tym przekonany i chciał pomóc innym. Nie chcę być jego adwokatem ale ja bym tym co się naśmiewają i offtopa robią procentami dópsko napchał. Bardzo nieładne reakcje panowie, fe nieładnie. Kilku panów jest nad wyraz koolturalnych ale to tylko mały %.(You know who you are :wink: )

 

Kolejny post nie na temat gry.

:oops:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bana za własną niewiedzę? Był o tym przekonany i chciał pomóc innym.

ja bym powiedzial ze za pieniadztwo i macenie wody.. oraz spore OT .. nie pierwszy raz mu sie to zdarza

mysle ze nie ma co dyskutowac ... zawsze moze napisac do naczelnego albo modera i wyjasnic sprawe

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro dostał bana za notoryczne łamanie regulaminu. Prośby i groźby nie skutkowały, user nadal olewał sobie regulamin. Poza tym "poszkodowany" wie za co dostał bana, dostał informację via email, gdzie wszystko jest opisane. Nie dostał za niewiedzę. Nie przestrzegał regulaminu, mimo że po pierwszym banie powinien to robić. To tyle.

 

Czy pisanie na temat jest takie trudne? Czy regulamin jest niezrozumiały? :blink:

 

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub pytania do mnie, to piszcie na pm. Nie zaśmiecajmy tego topicu.

 

Ok to teraz piszemy tylko o grze, a nie o tym kto dostał bana i za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to jak sobie pogadaliscie to mozecie zobaczec mojego popzredniego posta. Był bym wdzieczny za udzielenie krotkiej ale rzeczowej odpowiedzi bo poki co napisaliscie pare zeszytowych kartek o jednej osobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem i nie będe oryginalny mowiać ,że grafika smaczna(spaczowana gra od razu przy instalce wiec nie znam róznicy z przed instalki) ale qrwa gra strasznie krótka.następny dodatek powinien być conajmniej 3 razy dłuższy.nie wydałbym 5 jadzi na ta gre dlatego ją pożyczyłem :rolleyes: .czekam na następny dodatek i zabieram sie ZNÓW za przejscie HL2.

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem i nie będe oryginalny mowiać ,że grafika smaczna(spaczowana gra od razu przy instalce wiec nie znam róznicy z przed instalki) ale qrwa gra strasznie krótka.następny dodatek powinien być conajmniej 3 razy dłuższy.nie wydałbym 5 jadzi na ta gre dlatego ją pożyczyłem :rolleyes: .czekam na następny dodatek i zabieram sie znuff za przejscie HL2.

Już nie raz było powiedziane że nie jest taki krótki jak piszecie. 3h-5h się gra za 1 razem. Za 49zł to nie jest żadna kradzież jak co niektórzy piszą. Oczywiście każdy Polak tak napisze bo najlepiej jakby za darmo było albo ściągnąć grę (nie mówię że to Ty zzrobiłeś). Najlepiej jakby Ci zapłacili za to że jeszcze grasz nie ? albo co miesiąc wypuszczali za friko takie epizody ? zatrudniając przy tym mase programistów nie ? poświęcając czas ? jasne. Sam jakbyś pracował i szanował pracę takich głupot byś nie pisał jak i reszta. Myślicie że Ci co to pisali to w przerwach między obiadem a wyjściem na plażę nie ? Ogólnie to developerzy imprezują a takie produkcje piszą jak im się zachce w 3h. A te pogrubione słowa to zachowaj dla siebie, bo czuje się jak na 'różowym blogu', powinny być procenty za to. Krew zalewa na takie słownictwo. Sikor może to zobaczy (;. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, muszę przyznać, że zakończenie dość zaskakujące i elegancko ukazane.

 

Do posiadaczów kart ATI - czy też mieliście crafty, gdy strider na stacji kolejowej strzelał z tego potężnego działka (jest przy tym efekt wssysania środka ekranu), po uderzeniu? U mnie pojawiał się prostokąt w fioletowo-białą kratkę. Karta niepodkręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to jak sobie pogadaliscie to mozecie zobaczec mojego popzredniego posta. Był bym wdzieczny za udzielenie krotkiej ale rzeczowej odpowiedzi bo poki co napisaliscie pare zeszytowych kartek o jednej osobie ;)

Musisz wejsc na sama gore tych kontenerow w rogu mapy jeden idzie pod skosem, musisz na niego wejsc i... rozejrzyj sie tam :)

 

 

EDIT:

 

A tak poza tym giera syci.

Troche krotka bo zaczalem kolo 12 grac, z malymi przerwami :)

Czekam wiec na Episode Two.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

kinder - ja mam nvidie, a tez mialem dziwne arty jak ten potwor nawalal z dzialka (a konkretnie to musialbyc jakis MOCNY atak, bo jak strzelal tak jak zwykel to bylo ok) - ale tylko w tym momencie, do tego w tym etapie co jaksi czas klatki spadaly do okolo 5-6 fps i za chwile bylo ok (ok. 30 sek).

Cos Kaeres wspominal o tym chyba,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczów kart ATI - czy też mieliście crafty, gdy strider na stacji kolejowej strzelał z tego potężnego działka (jest przy tym efekt wssysania środka ekranu), po uderzeniu? U mnie pojawiał się prostokąt w fioletowo-białą kratkę. Karta niepodkręcana.

brak tekstur "w wersji provision" ;] :>

 

ktos jeszcze sie przyzna ze nie mial tego efektu?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct stworzyles nowe pojecie "docinki" hehehehehehe a ja myslalem ze sa albo "przycinki" albo "docztki" docinki to iscie karkolomne stwierdzenie. Przypomina mi to jednego redaktora TVN ktory przeaktorzyl i powiedzial ze cos tam "spełzło na panewce", podobny ubaw mialem czytajac "docinki"

Po pierwsze to chodziło mi o przycinki. Docztki nie znam. Wyjaśnisz? Nowe pojęcie? :lol2: Niestety ostatnio mało sypiam i odpisuję w wolnych chwilach takich jak tą i ta wczorajsza o 1.30 więc nie łap za słówka. Każdy wiedział co chciałem przekazać.

 

KinDer. U mnie nie ma takich błędów! Why? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i na to sposoby i problemu nie ma. Zresztą występuje tylko na kartach bez wsparcia dx9.

Co do gry - jakoś tak bardzo mi nie podeszła, za ciemno, cały czas trzeba z latarką popylać. Ciężko jest, dobrze, że babeczka jest praktycznie nieśmiertela i zatrzymuje ataki :)

Takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z teksturami wystepują tylko w pirackiej wersji gry

Zorientowałem się już po wypowiedzi Chaosa. Znam zasady forum, nie będę kontynuować tematu. Zróbcie co chcecie.

 

Tylko jedno małe ale do KZI: za bardzo się nie znam, ale Radeon 9800pro d9.0 obsługuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Radeon 9800pro d9.0 obsługuje ;)

Może miałeś w grze ustawione coś innego niż DX9, może chodzi o karty z obsługą DX9C, nie wiem, u mnie jest wszystko w porządku. Właśnie się zabieram za grę ;)

EDI: właśnie skończyłem, lol ;) Już końcówka była.

Ogólnie jestem zadowolony, ale widać, że to dodatek, gra taka sama jak HL2 ;) Czyli świetna hehe.

Szokująca jest dla mnie płynnosć gry, naprawdę - jak widać, da się zrobić!

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Za ciemno?

Hmm, w "ciemnosciach" lazimy krotki czas. Poza tym, w hl2 tego nie bylo. Nie moglismy troche sie "pobac", latarka byla bezuzyteczna. Od tego jest latarka, zeby nia swiecic ;] i nie mam nic przeciwko takimi akcjami, ba - nawet zbyt czesto dostajemy do jakiejs gry latarke, a nie idzie z niej zrobic uzyktku.

Ale kto co lubi, mnie przypadlo do gustu to, ze dodatek jest troszke inny od podstawki ('ciemne' etapy, motyw na poddaszu, etap gdzie Alyx bierze sniperke w lape;], szybka akcja itp)

 

Tak btw, w etapie gdzie pierwszy raz spotykamy Barney'a, zabilem go oO

 

Gadal on ciagle z Alyx, mnie sie nudzilo to demolowalem wszystko do okola Gravity Gun'em, i barney naszedl na przewrocona szafke, dziwne go wywalilo przed nia (jakby dostal gravity gun'em w plecy) i nie wstal juz ;]]]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...