Skocz do zawartości
__Juras__

Czy Nie Spale Mosfetow Albo Sb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sprzet jak w podpisie i wlasnie testuje moje hynixy.

ustwilem fsb 235 mhz i puscilem je by SPD co dało 468 mhz przy timingach 3-3-3-8. Nie mam chłodzenia na sb ani mosfetach dokola procka. Nie wiem czy to sie nie spali przy tak wysokim fsb jak 235. Sprzet narazie stabilny temp cpu z podpisu nie przekracza 50 w stresie a w idle ok 38. zmniejszyłem mnoznik do 9 i po ustawiniu fsb na 239 - proc 2120 (3000+). Prosze o pomoc bo slyszalem ze to wlasnie mosfety dostaja w tylek przy wysoki fsb. pozdrawiam

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zakupilem ZALMANa 32K zółtego i tasme termoprzewodzącą z klejem. Nie wiem tylko co wrzucic na mosfety ? Ma ktoś jakiś pomysł ? Myślałem o pentagramach VGA/RAM ale nigdzie nie moge znaleźć ich wymiarów oraz o cooler master little bo one by pasowały.... Tylko nie wiem czy bedą dostatecznie wydajne? może ktoś może polecić cos innego ? sprawdzonego na NF7? POMOCY :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedział mój kumpel, zarzuć "choćco" :) Ja np. wziąłem kawałek radiatora i wyciąłem miejsca na kondy. Bardzo dobrze spełniał swoje zadanie.

 

 

BTW. popraw tytuł bo to 'spole' trochę razi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troshke radiatorow od chipsetów i jakis stary radiator od pentium II (12 cm długosci i ok 6 szerokosci) tylko czym wyciąć w nim dziury? czy ze wzgledu na swe rozmiary bedzie wydajniejszy od tych małych radiatorkow ? dzieki za odp pozdro :) P.S. tytuł poprawiony - małe przeoczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większa powierzchnia oddawania ciepła tym lepiej, więc musisz pokombinować. A przyciąć możesz np. piłką do metalu, miejsca na kondesatory przecież nie musza być okrągłe.

 

przykład od ludzi z forum (Linoge i mechl!k)

Dołączona grafika

 

http://img36.imageshack.us/my.php?image=p80600137fw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki doszedłem do wniosku ze faktycznie szkoda siana na te gotowe radiatorki bo i tak są troche kiepskie.... lepszy będzie cooler którego wyszperałem :D to chyba jakies chłodzenie od celerona o wysokości prawie 4 cm (cooler master):) na 1 cm wejdą wtedy 4 takie długie finy. Tylko nie wiem czy przy zmianie chłodzenia na SI97 lub SP97 nie będą za duże? Może lepiej nie przesadzać i przerobić ten radiator od PII ? Jego dokładne wymiary to długość:12,5cm, szerokość 5cm i wysokość o połowę mniejsze niż w tamtym bo 2 cm....

 

@Pc juice dziekuje za zainteresowanie problemem :) dzieki tobie oszczedze 20zl na nowa grafike :) Fajnie ze na kogos mozna liczyc:) Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zwieksznie FSB nie powoduje zwiekszania wydzialnia ciepla na mosfetach!! Ilosc zalezy oc poboru pradu przez procesor co zalezy od szybkosci oraz napiecia podawanego na niego. Nie napisales jakie masz vcore. Przy nizszych starczy nawiew z wiatraka na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore na procku przy wykreconym normalnie na 2140 wynosi 1,6 V. Stabilnie 2,0 Ghz przy 1,475V. Nominalna wartość,której zazwyczaj nie używam to 1833MHz przy 1,45V. Zazwyczaj używam zestawienia pierwszego,ale zmierzam do fsb 250x9 a wtedy mysle ze moze nawet 1,8-1,9V. Jeszcze nie testowałem stabilnego napiecia przy takim zegarze iz boje sie wlasnie ze cos spale.....

 

@Pc juice thx za fota z wymiarmi tego radiatora :) troche go chyba zmodyfikuje żeby chłodziło układy zaznaczone na czerwono ponizej - lepiej wiecej niz za malo....

 

Dołączona grafika

 

a radiatory którymi dysponuja sa ponizej :)

na tym zdjeciu jest ten od rzekomego pentium (po lewej-najwiekszy), który chyba wykorzystam. Ma troche krótkie finy nie sadzicie ? moze jednak polecacie ktoregos z pozostałych?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

przepraszam za jakosc zdjec ale mam w domu tylko tel z aparatem...

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx culmen ale moj komp chodzi czasami tygodniami i chyba jednak sie pobawie zważając że te radiatory i tak sie walaja.....,a kolega LPC troszke mnie postraszył swoim postem:

bez chlodzenia zwiekszasz ryzyko na zonka .. proste

Wole nie przekonywac sie na swojej skórze (właściwie swojej płytce) kto ma racje :P Bez obrazy dla kogokolwiek oczywiscie !! ;) Jestem każdemu wdzięczny za wypowiedź w tym temacie i przesylam pozdro4all Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...