Skocz do zawartości
Kopek

Gry Mi Się Resetują

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:

 

Niektóre gry podczas wczytywania map resetuja mi sie, prawie wszystkie gry ze staji EA GAMES resetuja mi się, ale nie kazda gra mi sie resetuje!!

 

Oto konfig mojego kompa:

 

Płyta główna: Asrock k7s8x (nigdy nie wgrywalem do niej bios nie podkrealem itp)

dysk wd 120gb (nowy razej odpwada zeby to byal wina dysku)

karta graficzna Radeon gecube 9550 extreme rev 2.1 taktowanie fabryczne 455/580 ale obnizlylem je do 425/560 bo mialem problem z vpu recoverem w grach)

pamiec ram 2x 256 DDR 400MHZ noname!!!

zasialcz COLORSIT 450W PFC

 

Proceros mam AMD BARTON 2800+

 

 

Mi sie wydaje ze to moze byc wina albo plyty albo pamieci, jest jais program ktory sprawdz poprawnosc pamieci ram??

 

co wy o tym sadzicie?? czego to moze byc wina???

 

PS tlko nowsze gry misie resetuja i tylko podczas wczytywania np misji lub menu gry!!!

Edytowane przez Kopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz DirectX'a?? Bo ja mam idelnie to samo!! ja mam 9.0c i nfsu:2, nba 2004... mi nie chca odpalic, a call of duty leciutko sobie odpala... :? :-| :D Czego to może być wina?? Mi sie wydaje zasilka... feel 300w... :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim miernikiem i jak to sprawdzic jestem troszke zielony jezeli chodzi o te napiecia.

 

W programie aida mam takie napiecia

 

Napiecie rdzenia procesore: 1.63V

+3.3V 3.30V

+5V 4.92V

+12V 12.09V

+5V (podczas wstzrymania pracy) 4.97V

 

To sa napiecia jak siedze w windowsie jak w nic nie gram

 

A teraz podczas grania w gre SUDEKI:

Napiecie rdzenia procesore: 1.63V

+3.3V 3.30V

+5V 4.92V

+12V 12.15V (ale skacze tak od 12.09 do 12.15V)

+5V (podczas wstzrymania pracy) 4.90V (tez skacze od 4.90 do 4.97V)

 

Jaki musze miec miernik i czego dotknac zeby znac naiepcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku zmień stery do grafy (polecam najnowsze Omegi), jak nie pomoże to windows(ale wnioskując że to nowy dysk więc nie powinno być problemów z nim).

potem bym obstawiał Colorshita "450w" (105zł za 450w?),na jednym forum gostek go miał i pod obciążeniem +12v trzymał ale na +5v było 5.2v. Pozatym w google tylko 3 strony o nim a prawie połowa po rosyjsku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego colorshita jak w sigu i napiecia sa w normie i stabilne (mierzone miernikiem)

 

ja kupilem bude z tym "cudem" za 85zl w hurtowni :)

 

EOT

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wyzej ktos napisal, ze problem zniknal po zainstalowaniu windy 98 - ja mialem taki problem z far cry'em na xp, mapa sie ladowala i komp sie resetowal. Zainstalowalem 98 i wszystko dzialalo dobrze. Ale tera mam XP z powrotem. Tak wiec gadani typu sprawdz napiecia/pamiec jest bez sensu. Wina windy i tyle. Ja tak mialem i wyzej ktos napisal ze tak samo. Zainstaluj 98/Me i powiedz nam czy problem zniknal - wyeliminujemy wtedy wadliwy sprzet. Ave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim po sprawdzaj wszystko czy stabilne pokolei bo takiegadanie na nic sie nie zda. po co instalowac cos w kolko jak sie okarze ze to wina np ramu.

 

poodpalaj wszystkie programy testujace/stressujace i bedziesz wiedział, memtest goldmemory prime, 3dmarki zapetlone po 5 razy i jezeli bedzie okay to wiesz ze nie sprzet. Jeszcze daj strees proca w prime i daj wtedy 3dmarka 2k1, raz miałem ze dopiero wtedy padł i okazało sie ze zasiłka, mimo ze samego priome szedł po 15 godzin, a 2k1 przechodził petle 10 razy, dopiero jak na raz oby dwa to poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test w cpucool i 3dmarku 2001, test robilem przez godzine mam plik log z cpucool ale nie wiem czy to co on tam pokazuje to jest zle czy dobrze wiec zamieszcza go looknijcie na niego i powiedzcie!!

plik.zip

Edytowane przez Kopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest okay, sory ze tak poznio na PM zareagowałem, ale pojechałem na ryby i kurde kija zlamalem w 3 miejscach a głu[pi szczupak sie urwał :/ normalnie jestem wkutrzony :/

 

Napiecia okay, temp okaty, ale napiecia powinny byc mierzone miernikiem, wiec nic to nie daje. Obciaz kompa programem stress prime 2004 (stress cpu - opcjau gory) i wtedy daj log - po jakis 20 minutach powiedzmy.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok uzylem tego stress prime test trwal ok 20 min oto co mi wyszlo:

 

 

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2082MHz FSB: 166MHz [166MHz x 12.5 est.]

2005-08-13 20:39 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.

Self-test 8K passed!

Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.

Torture Test ran 20 minutes 58 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

 

 

I co to znaczy??? jest dobrze czy zle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie podwyzszyc napiecie jak cos bo jest niestabilny, ale moze byc nie stabilny z poweodu temperatur - np czujnik ozukuje - mało prawdopodobne.

 

wejdz do biosu i daj minilmalnie wyzej napicie.

 

pozdro (mam nadziejeze pomoze. potem daj stressa i zobacz jaka temp na czujinku po tych 20 minutach i kiedy sie zatrzyma zobacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem w biosie mam dwie funkcje ktore moga byc tym napieciem oto one:

 

CPU Host Frequency (mam ustawione na BY JUMPER) ale moge zmienic na MANUAL, jak zmienie na MANUAL to moge w ACTUAL FREQUENCY 166MHZ (tyle mam ustawione domyslnie ale moge ustawic wiecej)

 

 

Druga opcja to:

 

W zakładce Chipset Configuration: Over Vcore Voltage: mam ustawione na DISABLED ale moge zmienic na ENABLED

 

i co mam z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle, powninie chodzic jak najdłuzej dla mnie optymalnie to 12/14 h wtedy mozna recznie zakonczyc. oznacza to ze procesor jest nie stabilny -0 za wysoka temp, albo jest trefny / podkreony z niepodniesionum napieciem.

 

kreciłes go?

1593249[/snapback]

jak to źle, chyba nie zauważyłeś że on po 20 minutach wylaczyl sp2k4 a nie ze sie mu wykrzaczyl po tym czasie...

 

kopek sprawdz pamieci memtestem i goldmemory, odpal to sp2004 na kilka godzin, i jeszcze przejedz sie scandiskiem po dysku. Poza tym napiecia z miernika poprosimy (w stresie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...