Skocz do zawartości
__Juras__

Co Na Mosfety? Waszym Zdaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niebieskiego zalmana na NB a żółtego na SB. chcialbym troche pokrecic proca i reszte ale boje sie o mosfety. Nie wiem co na nie wrzucic ? Ma ktoś jakiś pomysł ? Myślałem o pentagramach VGA/RAM ale nigdzie nie moge znaleźć ich wymiarów oraz o cooler master little bo one by pasowały.... Tylko nie wiem czy bedą dostatecznie wydajne? może ktoś może polecić cos innego ? sprawdzonego na NF7? POMOCY :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za fota z wymiarmi tego radiatora :) troche go chyba zmodyfikuje żeby chłodziło układy zaznaczone na czerwono ponizej - lepiej wiecej niz za malo....

 

Dołączona grafika

 

a radiatory którymi dysponuja sa ponizej :)

na tym zdjeciu jest ten od rzekomego pentium (po lewej-najwiekszy), który chyba wykorzystam. Ma troche krótkie finy nie sadzicie ? moze jednak polecacie ktoregos z pozostałych?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

przepraszam za jakosc zdjec ale mam w domu tylko tel z aparatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepne pod temat

co mylicie o przyklejeniu radatorkówna mosfety sylikonem ??

mam przyklejone taśma termoprzewodzącą ale nie trzyma i mi odpadaja , klejem zalmana nie bardzo chce kleic bo boje sie ze przy odrywaniu poszed by cały mosfet

sylikon hybanie bedzie taki zły????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to chyba nie da rady z tym silikonem....trzymac bedzie napewno i z oderwaniem nie powinno być problemów,ale chyba nie chcesz przykleic sobie tych radiatorkow dla ładnego wyglądu ? Bo wydaje mi sie że tyle dałby silikon.... Raczej izoluje a nie przewodzi ciepło, wiec mozesz je ugotowac predzej niz przed założeniem chłodzenia... Jeśli się mylę to mnie poprawcie

 

Aha chłodzenie juz zrobiłem (kilka wersji) ale narazie nie zakładam bo nie wiem jeszcze co kupić Thermaright SP97 czy TT Big Typhon, a do kazdego z nich chłodzenie mosfetów musi miec inne wymiary..... Jak cosik postanowie to jeszcze dam znac,ale raczej nie predko bo znalazlem prace i po 12h nie bardzo chce mi sie cokolwiek robic, a trzeba jeszcze spac i jesc :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho ktos kto ma dobre narzedzie powinien pociac duzy radiator na takie klocki jak zarzucil zdjeciem dem i wystawic to po te 10-15zl na allegro - zeszlyby jak bułki. Potrzebny jest wlasnie taki caly radiator na mosfety nie jakeis male g&*% drogie kazde odzielnie.

Inna sprawa ze przy wc nawet z wielkimi radiatorami mosfety podgrzewaja czujnik temp cpu i przeklamuje o ponad 10C... i konieczny jest nawiew (jezeli zalezy nam na poprawnym odczycie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...