Skocz do zawartości
Mewosh

Co Sadzicie O Takim Komplecie?

Rekomendowane odpowiedzi

dalej dlaczego uważam ze komp trochę bez sensu otóż jak napisałeś w 1 poście  to za jakiś rok te 1,5 GB ramu jak i ta karta graficzna nie będą pozwalały juz na dobre wyniki w gierkach.

moim mógłbyś zaoszczędzi trochę na dyskach np 500GB i zainwestował w Ram (może się mylę ale wygląda to tak jakby tam standardowo był tylko ten maxtor a Ty dołożyłeś te 4 WD). A co do serwera to wydaje mi się że jak na taką pojemność to jest to po prostu niezbyt odpowiedni sprzęt.

No chyba że bardzo dużo ściągasz i nie lubisz używać płyt(jak ja np. tyle ze to nie ta klasa 8Mbps a 512 Kbps + limit15GB)

 

Pozdrawiam

 

PS nadal uważam że wystarczy że wysuniesz trochę komputer do przodu i spokojnie zdejmiesz obudowę

1594655[/snapback]

ram latwo sie w przyszlosci upgraduje karte graficzna tez chociaz musze przyznac ze szkoda bylo pieniedzy na taka karte. Jeszcze raz sie zapytam czy moglbym dostac linka do tematu na jej temat.

 

DS: jutro zaczyna sie buda :mad: :sad: wiec bede mial nieco na glowie ale postaram sie moze nieco pozniej pstryknac pare fotek.

 

PS: Czemu tak wsasadzie chcecie zobaczyc wnetrze? nie mam tam zadnych neonow, zadnych mega coolerow wodnych itp. Ktos moze mi to wytlumaczyc? :mellow:

 

PS2: Co to jest w koncu to MOBO? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim ty cudem znalazles tweak.pl ?

tez taty zapytales ? :lol:

 

jak mozna byc takim walem za przeproszeniem ?

PS ( Nie DS  :lol:  :lol:  :lol: ). % przyjme z pokora, prosze o niebanowanie.

:D

1594709[/snapback]

tweak znalem jzu kilka lat lecz gdy szukalem fora informatycznego zapomnialem o nim i sie zapytalem na webhelp.pl. Oni mi "przypomnieli" :lol:

 

czemu wolem? tylko dlatego ze stary finansuje moj komputer? a co sam mam go sobie kupic w wieku 13 lat? masz na mysli ze mam sasiadowi odsniezac podjazd i uzbierac 6 tys? wiesz... smieszny jestes :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DS: jutro zaczyna sie buda wiec bede mial nieco na glowie ale postaram sie moze nieco pozniej pstryknac pare fotek."

ty mieszkasz w Danii??

Wnętrze chcemy zobaczyć, bo chcemy zobaczxyć np,. jakość wykonania itd.

MOBO - płyta główna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te AHA mialo oznaczac ze juz zajarzylem co to jest MOBO B)

 

nie mieszkam w danii lecz nie daleko, a dokladniej w szwecji. Tam tez jest b. podabna valuta. (12 tys kr=6 tys zl)

 

Ten komp na fujitsu to jest samo chassi oczywicie ja mam pare szczegolow zmienionych, tak jak by chociaz karta muzyczna na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

szwecja też ładny kraj :) (byłem), mój wujek też zastnawiał się nad kompem (chciał składać ale gostek wytłumaczył mu że w Danii raczej nie spotyka się składaków, tylko gotowce trza brać pod uwagę). Więc wybrał zestaw z Dell'a (P4 3ghz 1gb ram i X300Se bo komp tylko do pracy w wordzie itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danii raczej nie spotyka się składaków, tylko gotowce trza brać pod uwagę). Więc wybrał zestaw z Dell'a (P4 3ghz 1gb ram i X300Se bo komp tylko do pracy w wordzie itp.)

1595262[/snapback]

wiem jak to jest :D

 

ps rozumiem ze wujek gdy juz popisal se w wordzie to nawala w cs? ;) w koncu komp nie najgorszy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy podatek = 50% ? :s

1594052[/snapback]

20% dochodowy i 22% vat =42% (jakoś tak) czyli niecałe 50% To w polsce, ale wyczytałem, że kolega ze Szwecji i tam pewnie inne podatki. Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam łącze 100mb/s i czasem ściągam pliki z prędkością ponad 1mb/s (np. na torrencie) i daje rade na 40gb :) może odstąpisz jeden dysk ? :D

1621265[/snapback]

100mb/s??? slownie 100 MegaByte per second? cos tu nie gra, gdybys mial lacze 100MB/s to napewno sciagal bys szybciej pliki niz z predkoscia 1Mb/s:P

 

 

ale ty pewnie przegrywasz wszystko na dvd, a ja mam wszystko na dysku:P

 

 

jasne ze odstopie:D przesle ci torrentem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma łącze 100 MegaBitów :) czyli transfery ok, choć kolega na sieci zasysa z hub'a sieciowego w DC++ z prędkością 7-9 mega na sec :) więc 700mb w parę sekund, przez co mu 80Gb nie stykało (grał w grę, wywalał, 2 filmy, oglądnął i musiał wywalać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma łącze 100 MegaBitów :) czyli transfery ok, choć kolega na sieci zasysa z hub'a sieciowego w DC++ z prędkością 7-9 mega na sec :) więc 700mb w parę sekund, przez co mu 80Gb nie stykało (grał w grę, wywalał, 2 filmy, oglądnął i musiał wywalać)

1621291[/snapback]

Mam podobnie, normalnie nie wyrabiam z nagrywaniem na DVD :) Dzisiaj wieczorem już 4 płyty poszły i chwila spokoju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3mbity na paredziesiąt osób w sieci, w przeglądarce max transfer 30 KB/s p2p zablokowane (choć chwała progsowi WinMX, jedyne p2p potrafiące u mnie sprawnie działać z zablkowanym p2p, i to transfery nawet 30KB/s).

Hmm offtop się robi :/ sorry za offtopa. temat w sumie można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok.

Cały temat zwałkowałem. I szczerze jeśli wolisz ati i INTELA to nic lepszego wybrać nie mogłeś. A ramu no do 2 gb chociaż żeby dołożyli;]

aha jak naciągnąłeś ojca na taki zestaw to mogłeś o lepsze głośniki poprosić.

I imho nie wyzywaj ludzi od nienormalnych, bo to w oczach naszych to Ty jesteś ewenementem na skale światowa. W całym topiku coś kręciłeś... i jeszcze masz pretensje że ludzie się czepiają.

Owszem dla mnie kupywanie do grania kompa za tyle kasy jest głupotą, wiem że zawiść to zła rzecz, ale ja Ci nie zazdroszcze, i prosze o jakieś konkrety\dowody bo powaga jak na 13 latka JESTES BARDZO UZDOLNIONY ( zainteresowania...) w co mi się wierzyć nie chce ( pytanie co to MOBO mnie rozwalilo) nie uważam Cię za lamera, tylko za nooba.I każdy był kiedyś początkującym...ale XBOX lub PS3 byłby lpeszym wyjściem. I pierw dorośnij, orzeń się, zacznij zarabiać i płać za wszystko sam wtedy może zrozumiesz jak wygląda w oczach przeciętnego polaka\usera tweka.pl

13 latek z takim sprzętem.

PS JAK NA ZESTAW ZA TA KASE TO STRASZNIE ROZWIĄZANIE KABLI< BEZ KOSZULEK ITD< BIEDA !!!!!! i duży minus

 

EDIT:

w twoich zainteresowaniach są jeszcze [gluteus maximus], tym mnie troche pocieszyłeś, bo myślałem ze tylko w polsce dzieci zaczeły jakoś tak wczesniej dojżewać... teraz przed blokiem 14 latki wymalowane na ławce ehhh jak ja byłem w takim wieku to dziewczyny się lalkami bawiły! co się dzieje?! z tym światem.

ale to taki EOT:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam łącze uniwersyteckie 100mb/s na światłowodach.... z tym że sieć jest zamknięta (czytaj nie moge łączyć się bezpośrednio z IP poza sieci ani nikt z poza sieci sie ze mną nie połączy) a wpływa to na osłabienie transferów z peer to peer... za to z http ściągałem już pliki nawet z prędkością 60 mb/s (czytaj service pack 2-ponad 200mb w około 5 sekund) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma łącze 100 MegaBitów :) czyli transfery ok, choć kolega na sieci zasysa z hub'a sieciowego w DC++ z prędkością 7-9 mega na sec :) więc 700mb w parę sekund, przez co mu 80Gb nie stykało (grał w grę, wywalał, 2 filmy, oglądnął i musiał wywalać)

1621291[/snapback]

100 MegaBitow powinno sie pisac 100Mb/s lub 100Mbps (zauwaz male B)

a 100 MegaBytow 100MB/s.... Ale to szczegol ;)

 

Co do takiego sposobu na ogladanie filmow to nie zazdroszcze... :P

Normalnie szok.

Cały temat zwałkowałem. I szczerze jeśli wolisz ati  i INTELA to nic lepszego wybrać nie mogłeś. A ramu no do 2 gb chociaż żeby dołożyli;] 

aha jak naciągnąłeś ojca na taki zestaw to mogłeś o lepsze głośniki poprosić.

I imho nie wyzywaj ludzi od nienormalnych, bo to w oczach naszych to Ty jesteś ewenementem na skale światowa. W całym topiku coś kręciłeś... i jeszcze masz pretensje że ludzie się czepiają.

Owszem dla mnie kupywanie do grania kompa za tyle kasy jest  głupotą, wiem że zawiść to zła rzecz, ale ja Ci nie zazdroszcze,  i prosze o jakieś konkrety\dowody  bo powaga jak na 13 latka  JESTES BARDZO UZDOLNIONY ( zainteresowania...) w co mi się wierzyć nie chce ( pytanie co to MOBO mnie rozwalilo) nie uważam Cię za lamera, tylko za nooba.I każdy był kiedyś początkującym...ale XBOX lub PS3 byłby lpeszym wyjściem. I pierw dorośnij,  orzeń się, zacznij zarabiać i płać za wszystko sam wtedy może zrozumiesz jak wygląda w oczach przeciętnego polaka\usera tweka.pl

13 latek z takim sprzętem.

PS  JAK NA ZESTAW ZA TA KASE TO STRASZNIE ROZWIĄZANIE KABLI< BEZ KOSZULEK ITD< BIEDA !!!!!! i duży minus

 

EDIT:

w twoich zainteresowaniach są jeszcze [gluteus maximus], tym mnie troche pocieszyłeś, bo myślałem ze tylko w polsce dzieci zaczeły jakoś tak wczesniej dojżewać...  teraz przed blokiem 14 latki wymalowane na ławce  ehhh jak ja byłem w takim wieku to dziewczyny się lalkami bawiły! co się dzieje?! z tym światem.

ale to taki EOT:)

1621356[/snapback]

Po pierwsze: gratulacje ze "udalo" ci sie przewalic caly temat i jeszcze masz sily odpisac ;)

 

po drugie: nie wyzywalem nikogo "nienormalnym"(o ile pamietam ;) ), jezeli cos w tym stulu powiedzialem to sorry, jednak uwazam ze te uszczypliwe uwagi byly nie potrzebne. Co do krecenia to chyba po raz 10 powiem ze poprostu nie uwzglednilem podadtku!!! czy to naprawde wykracza poza wasza wyobraznie ze moglem sie pomylic? dla tych co jeszcze raz bede sie pytac od kiedy podatek=50% odpowiem teraz zebym pozniej nie musial jeszcze raz pisac "i po raz 11 powiem ze...", ze podatek w szwecji wynosi ok 50%.

 

po trzecie: dzieki za pochwala za zainteresowania... o ktore dokladniej ci chodzilo? IT, sport czy gluteus maximus(tak, wiem co to)??? :D Co do mojego lamerstwa lub tez, jak kto woli nazwac mnie n00bem to musze powiedziec ze nie uwazam sie za laika... jestem wszechstronny, nie jestem ekspertem w zadnej dziedzine(czytaj: jak narazie B) ) lecz jestem pre-intermediate :lol: uwazam ze mam jeszcze czas aby zostac 1337... uwazam rowniez ze wszechstronnosc jest potrzebna poniewarz siedzenie wylacznie przed kompem i ciagla rywalizacja kto uzyskal lepszy wynik w 3dmark to nie rozwiazanie :rolleyes: jezeli wezmiecie pod uwage ze mam 13 lat, posluguje sie html,css,javascript,php,flash(actionscriptem) oraz pisze w delphi + oczywiscie szkola(a zabiera to duzo czasu aby miec same 5 lub 6) + sport(trenuje kosza, tennis oraz deske + narty i snowboard gdy spadnie nieco bialego puchu:D ) to mysle ze nie mozna powiedziec ze jestem leniem(czytaj: lame ;) )

 

po czwarte: xbox oraz ps3 itp odpadaja jak juz wspomnialem poniewarz gry stanowia 20-30% czasu spedzanego przzed kompem...

 

no mam łącze uniwersyteckie 100mb/s na światłowodach....

1621694[/snapback]

a... to co innego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...