Skocz do zawartości
fipa

Pieniądze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Sorry za ot, ale chcialbym miec taka mamuske co 2k daje mi co wakacje ;o ja zeby kupic cos do kompa, niezle musze na allegro sie nasiedziec ;) i jezeli chodzi o porade odemnie - kup tanio, sprzedaj drogo. Za te kase co masz, mozesz nakupic full stuffu. Np. pare kart graficznych, trafisz zawsze na jelenie co kupi droga, zaselpiony nazwa itp... zyski moga byc naprawde niezle wbrew pozorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, to jest tak, ze ja na to pracuje cały rok. Moja mama oprócz tego, ze jest nauczycielka prowadzi tez dzialalnosc gospodarcza jaka jest Kiosk. Przez cały rok jestem tam codziennie, w roku szkolnym siedze zawsze po szkole, w wakacje jestem po dobre kilka godzin (otwarte od 06:00 do 19:00). To, ze w wakacje dostane te pieniadze nie jest niczym wielkim, zrozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale 1,5k to niewielkie pieniadze... Gdzie ich nie wlozysz, nie wyjmiesz duzo... DLatego, tak jak radza Ci niektorzy zainwestuj je w siebie... Kup sobie cos, skorzystaj z sytuacji! Defacto handlu... Nawet dobry pomysl! Co do Twojej pomocy mamie, to postawa godna podziwu! Pozdrawiam!

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kase ktora dostalem na 18-stke wlorzylem na lokate :P zarabiam 90gr dziennie nic nie robiac :>

1592453[/snapback]

90 groszy dziennie ;) ?

Przepraszam za to jak bardzo uproszcze obliczenia, ale chce wykazać skale problemu a nie rozbijać się o drobne różnice.

Więc założenie następujące:

- kapitalizacja roczna więc stopa nominalna = rzeczywistej [często spotykamy 1/3 miesięczną]

- oprocentowanie stałe w ciągu 12 miesięcy

- oprocentowanie 4% w skali roku (mniejwięcej tyle można mieć dzisiaj z lokaty. +/- 0,5%)

 

0,9 PLN x 365 dni = 328,5 PLN rocznie

minus 20% podatku od zysków kapitałowych = 262,8 PLN

 

Jaka musi być kwota początkowa, żeby uzyskać takie wpływy z odsetek?

328,5/0,04=8212,5 PLN

 

Teraz 1.500 PLN:

1500x0,04=60 PLN

60x0,8=48 PLN rocznie po podatku

 

Co do funduszy inwestycyjnych. Należy pamiętać że w przypadku tak niskiej kwoty koszty manipulacyjne+ za zarządzanie mogą dobić do 10% co stawia pod znakiem zapytania sensowność takiej inwestycji.

 

Szczerze - jeśli nie pracujesz, nie musisz się sam utrzymywać to inwestuj w siebie pożytek największy. 1,5K wystarczy na porządny roczny kurs języka a za pare lat przyda Ci się to bardziej niż 48 złotych zysku rocznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa troche to malo na inwestycje, ale zawsze da sie cos zrobic ;).

Na wstepie darowalbym sobie lokate bankowa bo ~4% to jest kicha a nie odesetki. ja majac teraz wolne srodki kupuje obligacje skarbowe. 0 ryzyka, 13-14 % w skali roku, jednak trzeba pamietac o tym co napisal wczesniej marco bo dobrze "gada " :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja majac teraz wolne srodki kupuje obligacje skarbowe. 0 ryzyka, 13-14 % w skali roku,

1592697[/snapback]

To chyba obligacje Burkina Faso ;) Bo najwyżej 5% jest na SP, DO chyba 4,25, TZ 4,4 czy 4,5 nie pamiętam. I podatek Belki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba obligacje Burkina Faso ;) Bo najwyżej 5% jest na SP, DO chyba 4,25, TZ 4,4 czy 4,5 nie pamiętam. I podatek Belki ;)

1592727[/snapback]

Piszac o tych 13-14% sugerowalem sie tym http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/wyszukaj.html niestety nie moge dac bezposredniego linku. trzeba wybrac Klasa funduszy - > Fundusze obligacji

 

jak sie juz wyswietli to np: na samej gorze jest DWS FIO Konwergencji Stopa Zwrotu 1 rok = 14,64%

 

Jezeli cos pomerdalem to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lenistwo jeszcze przyjdzie czas ;)

1592917[/snapback]

Chodzi o studia? :lol:

 

Musze sie jeszcze przespac i pomyslec.. Macie jeszcze jakies pomysły na inne przydatne kursy? Tylko nie jakies SEP, jak kolega wyżej przytoczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac o tych 13-14% sugerowalem sie tym 1593011[/snapback]

To nie są obligacje skarbu państwa tylko fundusz inwestycyjny inwestujący głównie w obligacje. To zupełnie inne rzeczy. Ryzyko teoretyczne jest, a wyniki z poprzednich lat nie są jakąkolwiek gwarancją przyszłych wyników. Do tego prowizje przy zakupie + opłata za prowadzenie. Tak jak mówiłem przy tak małej kwocie sprawiają one że najczęściej się nie opłaca inwestować w fundusze inwestycyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są obligacje skarbu państwa tylko fundusz inwestycyjny inwestujący głównie w obligacje. To zupełnie inne rzeczy. Ryzyko teoretyczne jest, a wyniki z poprzednich lat nie są jakąkolwiek gwarancją przyszłych wyników. Do tego prowizje przy zakupie + opłata za prowadzenie. Tak jak mówiłem przy tak małej kwocie sprawiają one że najczęściej się nie opłaca inwestować w fundusze inwestycyjne

1593032[/snapback]

W mBanku prowizji za prowadzenie rachunku f. inwestycyjnych jak i za operacje na nich prowizja pobierana nie jest. Sam korzystam i sobie chwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nowe hobby ? Trzeba poszerzac swoje horyzonty :).

 

Mnie ostatnio bardzo wciagnelo strzelectwo :). Wydalem oszczednosci na karabinek pneumatyczny i jestem bardzo zadowolony. Ale to najpierw tzeba postrzelac, poogladac sprzecik, zeby sie wciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic od 500zl w gore.

Trzeba nieco poszperac w sieci, bo mozna sie naciac na szmelc reklamowany przez nasza pania olimpijke :P

Te wszystkie Norconie Germany, to szmelc produkowany w chinskiej fabryce zabawek...one nawet niemiec nie widzialy.

Jak ktos jest zaciekawniony to PW, podam adres wielkiego forum strzeleckiego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są obligacje skarbu państwa tylko fundusz inwestycyjny inwestujący głównie w obligacje. To zupełnie inne rzeczy. Ryzyko teoretyczne jest, a wyniki z poprzednich lat nie są jakąkolwiek gwarancją przyszłych wyników. Do tego prowizje przy zakupie + opłata za prowadzenie. Tak jak mówiłem przy tak małej kwocie sprawiają one że najczęściej się nie opłaca inwestować w fundusze inwestycyjne

1593032[/snapback]

<_< rzeczywiscie pomerdalo mi sie :? Dopiera sie zaglebiam w "te sprawy" wiec dlatego tak wyszlo :-|

 

Ps: Ale i tak dzieki za "nauke" :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł powiadasz? miałbym jedno rozwiązanie jak je pomnożyć w krótkim czasie. coprawda jest to przestępstwo, zawsze można spróbować. chodzi mi o posianie marihuany we własnej piwnicy. za 1000 zł kupiłbyś 20 nasion pożądnego stuffu (feminizowana white widow) i do tego lampy HPS. piwnicie obłożyłbyś folią aluminiową i warunki jak siemasz :wink: po 6-7 miesiącach, zakładając że np 18 nasion wykiekłkuje będziesz miał ok. 2,5 kg (200-250 g z krzaka) czystego, bardzo mocnego towaru. później tylko znaleść kupca za np. 10zł gram, czyli ~25 000 złotych :wink:

 

ps. to był taki tylko żart :lol: chociaż pomysł nie głupi i broń boże nikogo nie namawiam do hodowli, ale i tak wiem że zrobicie jak chcecie. adresy sklepów mogę podać na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie teraz wlasnie posiadam kwote mniej wiecej podobna, troszke mniejsza. I tez nie za bardzo wiem co z tym zrobic. Planuje jeszcze niby wakacje ale opcji jest kilka:

 

* wyjedz gdzies - jeszcze jest czas - a jak jetes student masz jeszcze caly miesiąc

* zainwestuj w ubrania, rzeczy materialne - w siebie

* znajdz jakis kurs, zrob prawo jazdy, zdobądz jakieś "papiery" - zawsze się przydadzą w przyszłości

* odkładanie pieniędzy jest bez sensu - bo co - jak już będziesz miał 20 tys. to też się będziesz zastanawiał...

 

Decyzja jest Twoja - ja osobiście chyba pojutrze pojadę i kupie sobie jakieś ciuchy. Nowy image B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł powiadasz? miałbym jedno rozwiązanie jak je pomnożyć w krótkim czasie. coprawda jest to przestępstwo, zawsze można spróbować. chodzi mi o posianie marihuany we własnej piwnicy. za 1000 zł kupiłbyś 20 nasion pożądnego stuffu (feminizowana white widow) i do tego lampy HPS. piwnicie obłożyłbyś folią aluminiową i warunki jak siemasz :wink: po 6-7 miesiącach, zakładając że np 18 nasion wykiekłkuje będziesz miał ok. 2,5 kg (200-250 g z krzaka) czystego, bardzo mocnego towaru. później tylko znaleść kupca za np. 10zł gram, czyli ~25 000 złotych :wink:

 

ps. to był taki tylko żart :lol: chociaż pomysł nie głupi i broń boże nikogo nie namawiam do hodowli, ale i tak wiem że zrobicie jak chcecie. adresy sklepów mogę podać na PW

1593911[/snapback]

je-ba-ny :blink: hahaha omfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł powiadasz? miałbym jedno rozwiązanie jak je pomnożyć w krótkim czasie. coprawda jest to przestępstwo, zawsze można spróbować. chodzi mi o posianie marihuany we własnej piwnicy. za 1000 zł kupiłbyś 20 nasion pożądnego stuffu (feminizowana white widow) i do tego lampy HPS. piwnicie obłożyłbyś folią aluminiową i warunki jak siemasz :wink: po 6-7 miesiącach, zakładając że np 18 nasion wykiekłkuje będziesz miał ok. 2,5 kg (200-250 g z krzaka) czystego, bardzo mocnego towaru. później tylko znaleść kupca za np. 10zł gram, czyli ~25 000 złotych :wink:

 

ps. to był taki tylko żart :lol: chociaż pomysł nie głupi i broń boże nikogo nie namawiam do hodowli, ale i tak wiem że zrobicie jak chcecie. adresy sklepów mogę podać na PW

1593911[/snapback]

Po pierwsze i najwazniejsze: to jest nielegalne

Po drugie: nie mam na to miejsca

Po trzecie: starzy...

Po czwarte: moja mieścina jest bardzo mała i zbyt szybko rozniosłoby się, takze do organów ścigania

 

* wyjedz gdzies - jeszcze jest czas - a jak jetes student masz jeszcze caly miesiąc

* zainwestuj w ubrania, rzeczy materialne - w siebie

* znajdz jakis kurs, zrob prawo jazdy, zdobądz jakieś "papiery" - zawsze się przydadzą w przyszłości

* odkładanie pieniędzy jest bez sensu - bo co - jak już będziesz miał 20 tys. to też się będziesz zastanawiał...

:arrow: O wyjezdzie napisałem na testowym

:arrow: Ubrania mam - juz pisałem

:arrow: Prawka nie moge - mam zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 21 roku życia

:arrow: Dlatego chce coś z tą kasą zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...