Skocz do zawartości
Mewosh

"black Screen" Przy Probie Wlaczenia Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ello, B)

 

Gdy poprzez lilo wybieram start systemu linux(Mandriva le 2005) to z tego co pamietam pisze cos ze BIOS DATA CHECK OK..... i pozniej sie pokazuje czarny ekran czyli nic. Jestem pewien ze gdzies o tym czytalem ale juz nie pamietam gdzie, ze byla taka komenda lub cos w stylu nobs, nobd nie pamietam. W kazdym razie to mialo sie gdzies wpisac aby nie wystepowaly konflikty z biosem.

 

Prosze brac pod uwage ze jestem bardzo poczatkujacym linuxiarzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec moze sprobuje nieco jasniej to napisac:

 

Mam Mandriva Limited Edition 2005.

Uzywam boot-loadera Lilo 22.6.1 na dyskietce 1,44MB.

Gdy uruchamiam Linuxa to pisze BIOS DATA CHECK SUCKESFULL.... i komputer sie zawiesza. Taki sam problem jest opisany na stronie http://www.ussg.iu.edu/hypermail/linux/ker...408.2/0481.html jednak nie za bardzo rozumiem co nalezy zrobic. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc poniewaz aktualnie nie moge uruchamic wogule linuxa(oprucz Mandrake Move).

 

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazalem czesciowo problem:

 

przy bootowaniu nalezy dodac argument vga=normal

 

teraz ekran sie nie wylacza, pokazuje sie Uncompressing Linux... OK, booting the kernel i... SIE ZAWIESZA :mur:

 

co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...