Skocz do zawartości
AceSkubi

Praca W Tp S.a :d

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sie zdecydowałem ze chcialbym studiować TELEKOMUNIKACJE I ŁĄCZNOŚĆ !! Obecnie bede chodził do 3 klasy dosc dobrego LO tylko ze o profilu hist.-prawnym. I nie wiem czy nie bedzie jakiegos problemu z dostaniem sie na wymarzone :P studia bez zdania matmy na maturze :/ bo mam zamiar zdawac hist,pol.ang!! A orientuje sie ktos czy po takich studiach bez problemu znajde prace w Tepsie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz zdawać na maturze matmy a iśc na studia gdzie matma będzie przedmiotem wiodącym? Sory :lol:

Zastanów się, masz jeszcze cały rok do przyłożenia się by dobrze zdać matme ;) Nawet jak jej nie będziesz zdawać to i tak pewnie czeka Cię egzamin wstępny z matmy na uczelnie. Przynajmniej u mnie tak było że nowi maturzyści którzy nie zdawali matmy na maturze pisali egz. wstępny i nawet na tym lepiej wyszli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumei z matma nigdy nie mailem problemów. nawet w LO mam 4 na koniec :P ale boli mnie to ze w 1klasie mialem 4 matmy, w 2 klasie 3, a w 3 klasie mam tylko 2. Fakt ze chodze na korki i mi to duzo daje, wiec chyba sie zaczne przygotowywac na matme . Nawet moze wybiore matme zamiast historii :P ale zobaczy sie :) do wrzesnia jest czas, a nie wiecie moze czy ciezko sie dostac na takie studia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostac się pewnie banalnie łatwo...ale utrzymac a co dopiero skończyc ;)

 

Ja chciałem zdawać historie i to zadeklarowałem by w listopadzie zmianic na matme. Wyszło mi to na dobre bo mature zdałem bardzo dobrze i dostałem się na takie studia jakie chciałem. I do tepsy się załapałem mówiąc ogólnikowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Zeby do takiej pracy sie dostac to trza miec leb...

 

Mojego brat adziewczyna, szukajac pracy, natrafila na banalna robote - sprzedawanie biletow na stacji PKP. Niby nic takiego. A jednak - na rozmowie pytali sie o jezyki ,a ze ona mowi dobrze po ang miala szczeszcie - praktycznie ciagle po ang. rozmawiali.

 

Aha, pytali sie tez czy pali czy nie ;)

Wiec zeby dostac sie do tepsy, to pewnie trza miec leb jak sklep... ale w sumei pewien nie jestem, bo jak kiedys zadzwonilem do pomocy technicznej, otrzymalem odpowiedz: no to ma pan problem. Dopiero za drugim razem, inna osoba mi powiedziala jak rozwiazac moj problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pracuje na pomocy technicznej i powiem tak. Przyjmują różnych ludzi i młodych (ci przeważnie muszą mieć dość sporą wiedzę) i starych (ci są starymi pracownikami tepsy którzy z komputerem nie mieli za dużo do czynienia, a zostają pzrekwalifkowywani)...Gdy starałem się o tą pracę liczyła się tylko wiedza która zdobyłem we własnym zakresie oraz umiejętność radzenia sobie z trudnymi pytaniami w parę chwil...bo dlaczego kobiece kreacje mają suwak z tyłu a nie z przodu? :lol:

 

Teraz powiem tak...to ze skończysz jakieś cieżkie studia telekomunikacyjne nie oznaczya że tepsa będzie na ciebie czekała z otwartymi rękami...nie będzie bo tepsa nie zatrudnia nowych pracowaników (outsourcing). Więc firma która cie zatrudnia zdziera sporo kasy a Ty nie dostajesz zbyt dużo. Z tego co obserwuje to zaczynając prace na infoliniach możesz zajść wysoko, ale musisz okazac się dobry ;)

 

Pioorek a że tak z ciekawości zapytam jaki miałeś problem? :]

Edytowane przez Sparrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest po telekomunikacji we Wrocławiu.

Robi w przyszlym roku juz doktora (w tej chwili ma 27 lat).

Wyklada we Wroclawiu oraz w Paryzu.

Na lazurowe wybrzeze lata i robi wlasnie tam badania do swojego doktoratu.

A tematem jego pracy jest echolokacja.

Czyli na cos ta telekomunikacja mu sie przydala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Sparrov... pogubilem hasla do neostrady, i za Chiny nie wiedzialem jak je odzyskac. Wkoncu jakos przez Panel sie przedostalem i mam to za soba, ale koles mnie poprostu rozwalil swoim textem. Zadzwonilem drugi raz i bylo ok ;)

Skubi - na dziennych masz lepsze wrazenia (akademik ;p) i mniej czasu, a zaocznie... wiadomo. Powiem ci tylko, ze moj brat studiuje filologie polska dziennie, do tego zaocznie stosunki miedzynarodowe, a teraz pracuje w telewziji szczecisnkiej czy cos... wiec w sumie na dziennych prace tez moglys znalezc i jakos to pogodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zdasz maturke dobrze, dostaniesz sie na studia, i zdasz te studia to i tak TP.SA Ciebie nie przyjmie, bo nowych pracownikow nie szukaja :wink: Wola, aby jakies panie po 40 lat obslugiwaly neostrade, a pytasz sie jaka predkosc, to ona: "a czego"? :angry: Ehh, Moj kuzyn pracowal 2 miesiace w TP, tragedia, mowi, ze taki balagan, ze sami nie wiedza o co chodzi ;/ Wytrzymal 2 miesiace i zdal prawo i jest adwokatem ;] Takze z TP nie planuj sobie za wiele, te ich reklamy i Twoje neo w domu to tylko ladna przykrywka, a naprawde jest syfff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...