Skocz do zawartości
zibi322

Co bylo lepsze: atari 65xe czy commodore C64 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem atarynę 65xe i bardzo miło wspominam czas spędzony przed tym komputerkiem, a te gierki, mam nawet zaje**sty emulator i duuużo romów, dla mnie takie tytuły jak archon, joe blade, robbo, agent usa, periscope up, gyrrus, jet boot jack, moon patrol, panic express, riveraid i kilka innych, rządzą po dziś dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comodore 64 :D do dzis pamietam jego piekna klawiature stacje dyskietek (zabawa ze srubokretem ehh..:))i ruski monitor (chyba 14") ktory czesto sie psol a jedynym sposobem naprawy bylo przyjeb**** piacha z gory 8)

Atari mial moj kuzyn niedosc ze gry z kasety sie wczytywaly wiecznosc (czesciej tez operacja sie nieudawala:() to jeszcze bylo to ATARI ;) coprawda z dyskietek szlo jak burza

i bylo tam pare fajnych gierek ale to i tak nic w porownaniu do C=64

czy ktos pamieta gry takie jak Oil Pompowacze, Agent UOP:D , Klatwa, Wladca Ciemnosci, Spy vs Spy, Donald Duck, Nietykalni albo Last Ninja :D :D :D jak teraz sobie to przypominam to lezka sie w oku kreci ja chce spowrotem wrocic do wczesnych lat 90 :!: chce miec znowu 9 lat :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comodore 64  :D  do dzis pamietam jego piekna klawiature  stacje dyskietek (zabawa ze srubokretem ehh..:))i ruski monitor (chyba 14") ktory czesto sie psol a jedynym sposobem naprawy bylo przyjeb**** piacha z gory  8) 

Atari mial moj kuzyn niedosc ze gry z kasety sie wczytywaly wiecznosc (czesciej tez operacja sie nieudawala:() to jeszcze bylo to ATARI ;)  coprawda z dyskietek szlo jak burza

i bylo tam pare fajnych gierek ale to i tak nic w porownaniu do C=64 

czy ktos pamieta  gry takie jak Oil Pompowacze, Agent UOP:D , Klatwa, Wladca Ciemnosci, Spy vs Spy, Donald Duck, Nietykalni albo Last Ninja :D :D  :D jak teraz sobie to przypominam to lezka sie w oku kreci ja chce spowrotem wrocic do wczesnych lat 90 :!: chce miec znowu 9 lat    :wink:  :twisted:

Ja miałem przerobiony magnetofon na Turbo :) i gry wczytywały się bardzo szybko, jak chcesz wrócić do wspomnień, to ściągnij sobie emu i romy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comodore 64  :D  do dzis pamietam jego piekna klawiature  stacje dyskietek (zabawa ze srubokretem ehh..:))i ruski monitor (chyba 14") ktory czesto sie psol a jedynym sposobem naprawy bylo przyjeb**** piacha z gory  8) 

Atari mial moj kuzyn niedosc ze gry z kasety sie wczytywaly wiecznosc (czesciej tez operacja sie nieudawala:() to jeszcze bylo to ATARI ;)  coprawda z dyskietek szlo jak burza

i bylo tam pare fajnych gierek ale to i tak nic w porownaniu do C=64 

czy ktos pamieta  gry takie jak Oil Pompowacze, Agent UOP:D , Klatwa, Wladca Ciemnosci, Spy vs Spy, Donald Duck, Nietykalni albo Last Ninja :D :D  :D jak teraz sobie to przypominam to lezka sie w oku kreci ja chce spowrotem wrocic do wczesnych lat 90 :!: chce miec znowu 9 lat    :wink:  :twisted:

Ja miałem przerobiony magnetofon na Turbo :) i gry wczytywały się bardzo szybko, jak chcesz wrócić do wspomnień, to ściągnij sobie emu i romy

wiesz mialem kiedys zajebi*** emulator c-64 ktory dzialal niczym normalny program (dawal nawet swoja ikonke romom mozna bylo je bezposrednio wtedy startowac) byl naprawde super ale niestety poszedl razem z formatem dawno dawno temu, potem porobowalem paru emulatorow ale cos z grami sobie nieradzily tak jak wczesniej wspomniany emulek :( jakbys mogl polecic jakiegos dobrego emulatorka a do tego dorzucic pare adresow www z dobrymi emulatorami, romami itp 8) bylbym bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety stron do sprawdzonych emu c64, ale może to Cię zainteresuje

http://it.geocities.com/abandon3t/index.html - abandon soft, stare ale jare gierki, teraz już legalne

http://www.the-underdogs.org/ - j.w.

http://www.staregry.pl/ - j.w.

http://homepages.paradise.net.nz/atari/ - jedna z lepszych moim zdaniem, strona z rom'ami do atari, są tam wszystkie gry

http://www.kemuland.com/mameA.htm - emulatory i romy różnych platform, w tym c64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie dobrą stronkę o emulacji c64.

www.c64.com - prosty adres, nie? :)

 

Jak skończę robic moją obecną stronę, to może wyprodukuje coś o emulacji - swego czasu mocno się tym interesowałem - zwłaszcza C64, Amstradem, Segą i Nintendo. Mam też Mame - gierki z automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie dobrą stronkę o emulacji c64.

www.c64.com - prosty adres, nie? :)

 

Jak skończę robic moją obecną stronę, to może wyprodukuje coś o emulacji - swego czasu mocno się tym interesowałem - zwłaszcza C64, Amstradem, Segą i Nintendo. Mam też Mame - gierki z automatów.

a masz może taką gierę Vastar, była na automatach w starych dobrych czasach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie dobrą stronkę o emulacji c64.

www.c64.com - prosty adres, nie? :)

 

Jak skończę robic moją obecną stronę, to może wyprodukuje coś o emulacji - swego czasu mocno się tym interesowałem - zwłaszcza C64, Amstradem, Segą i Nintendo. Mam też Mame - gierki z automatów.

a masz może taką gierę Vastar, była na automatach w starych dobrych czasach?

http://mamefans.metropoliglobal.com/down/E...Roms/vastar.zip - tutaj masz tą gierkę

http://www.mame.dk/download/emu/mame062b.zip - a tutaj emu do tej gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie dobrą stronkę o emulacji c64.  

www.c64.com - prosty adres, nie?  

Varrol wielkie dzięki za ten link. Nawet niewiecie jak to frajda znów zagrać we Flimbo's Quest lub MSoccer. Rewelacja, aż się łezka w oczku kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem C64C + Fdd 1541 II sprzęt wprost boski.

 

moją ulubioną grą było F14 Tomcat, potem Red Storm Rising(może ma ktoś w wersji na PC wiem że była ale nie moge znależć)

 

Potem przesiadłem się na Amisię 500 1MB ah te 4096 kolorów w HAMie. To była maszyna nie to co ówczesne blaszanki

Pamięta ktoś jeszcze Lotus Esprit

A tak w ogóle to wznowili produkcję w oparciu o G4 ale raczej dla użytkowników starej A4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem C64C + Fdd 1541 II sprzęt wprost boski.

 

moją ulubioną grą było F14 Tomcat, potem Red Storm Rising(może ma ktoś w wersji na PC wiem że była ale nie moge znależć)

 

Potem przesiadłem się na Amisię 500 1MB ah te 4096 kolorów w HAMie. To była maszyna nie to co ówczesne blaszanki

Pamięta ktoś jeszcze Lotus Esprit

A tak w ogóle to wznowili produkcję w oparciu o G4 ale raczej dla użytkowników starej A4000

LOTUSY byly i sa na dala boskie :) nie mylic z LOTUS 1-2-3 :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ta gladka linie, ten stukocik klawiszy, oczonudna szarosc, ta cudowna chwile gdy magnettofon wymagal regulacji glowicy i Turbo Rom, apotem cartridge, ehh 2 joysticki rozwalilem , to bylo zycie .... rzadzil pan komandor! ehh c64 , where do we want to go today? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...