Skocz do zawartości
Agarwean

Wi-fi - Zrywanie Połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem użytkownikiem lokalnej sieci bezprzewodowej, mój sprzęt to karta sieciowa Planet WL-8313 i antena kierunkowa typu YAGI ( http://www.interline.pl/portal/modules/fre...prod_id=bab2401 ), system Windows XP z SP2, odległość od AP to jakieś 400-500 metrów. Na CD od karty był dołączony program Configuration Utility, z którego korzystam łącząc się z siecią. Otóż mam taki problem, że pomimo tego, że siła odbieranego sygnału z AP waha się w granicach 75%-95%, co wydaje mi się wystarczającym, kilka razy dziennie zrywa mi połączenie. Często dzieje się tak, że restart połączenia nie pomaga, dopiero skutkuje ponowne uruchomienie komputera. Dodam jeszcze, że na starszych i nowszych sterownikach dzieje się tak samo. Jeśli macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną to czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Agarwean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pingi leca, jesli leca to jakie opznienie ... i co to jest zrywanie polaczeniea.. sygnal, czy net ??

1594946[/snapback]

Można to nazwać "zapchaniem", ponieważ żadne pakiety nie są wysyłane i odbierane. Pomaga tylko ponowne uruchomienie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na:

1. Karta radiowa u siebie, mozna sprobowac wymienic, lub postawic jakiegos ap na probe..

2. Moze u twojego WISP jest jakis slaby AP, ktory sie "zapycha" zapytaj jaki jest jesli Cisco, Proxim lub cos podobnej klasy , to raczej nie jego wina..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...