Skocz do zawartości
RaF

Kupowanie sprzetu w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Podatek nie odbiera sie w sklepie tylko na granicy. W sklepie w ktorym kupisz sprzet musisz u nich poprosic o TAX FREE czy cus takiego i oni musza ci tam wypisac to i podsteplowac. Potem jedziesz na granice polakom nic nie mowisz ze cos wieziesz nie mow tez ze masz cos do oclenia!!!!! przekraczasz granice stajesz sobie za granica po polskiej stronie. Bierzesz rachunki i te podsteplowane TAX FREE i idziesz z tym do budki niemcow sa takie specjalne gdzie sie odbiera podatek no i oni ci wtedy na podstwie rachunkow i tego kwitka TAX FREE wypisanego w sklepie zwracaja podatek!!!! :lol: Z tego co pamietam a chyba dobrze to zwracaja 10 czy 15% :P powodzenia !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze sporo ostatnio mieszkalem w Niemczech i powiem ze:

a) elementy komputerowe sa drozsze niz w Polsce

B) Tax-free to zlodziejstwo - Podatek to 16%, a Ty dostajesz max 12,6 % i to przy zakupach rzedu 40000 euro. Np do 100 euro stawka to 7%

c) jak Cie przyuwaza Polacy ze idziesz do budy z niemieckim potwierdzeniem wywozu to lubia sie przyczepic i przetrzepac samochod (sprawdzone na wlasnej skorze)

 

A Jacek chyba dawno nie byl za granica - podatki w sklepie odbieralo sie ladnych pare lat temu - teraz jak pisze prokomputer musisz miec kwitek t-f, podbic na granicy a potem szukac punktu gdzie Ci oddadza kase - to ze akurat trafil sie takowy na granicy to czysty przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowac drozsze, i specjalnie po to jezdzic?

Ja kupuje w Braunschweig (50km od Hanoweru, 400km od polskiej granicy) , ale tylko dlatego ze tam wlasnie mieszkalem.

Ale od Ciebie chyba najblizej bedzie do Frankfurtu n/O a w zasadzie do Berlina tez niedaleko.

 

ALE JECHAC SPECJALNIE PO CZESCI TO SIE NAPRAWDE NIE OPLACI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię niezły wykop, ale temat już jest i nie będę powielać.

 

Tak się przymierzam do zakupu kart graficznych u naszych sąsiadów.

I teraz pytanie odnośnie vatu. Czy dowalą mi to nasi celnicy? Czy raczej taki kurier, którym to wyślą popędzi prosto do mnie do domu?

 

 

Pytam bo jak dotąd jak kupowałem sprzętu pc to tylko w US i paka trafiała do urzędu celnego. Na podzespoły jest zero, ale vat mi dowalali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jestes kochany masellku w błedzie bo wszystko zalezy od tego ile tych kart kolega zamierza zakupic, jak to ilosci hurtowe to "dowali" się i celny i skarbowy :) takie paczki musza byc opisane, czesto gesto ss tez otwierane, jezeli opis bedzie niezgodny z zawartoscia to zaczynaja sie problemy.... jezeli zawartosc to ilosci hurtowe to tez trzeba sie liczyc z wizyta na celnym i wyjasnienieniami, nie ma takiego synek, ze se kupisz na lewaka 100 kart u niemca i bedziesz dilowal na allegro, zslaszcza teraz kiedy ryzy lata dziury, to wszytko podlega opodatkowaniu.

 

//wysłane z kałdroida

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jestes kochany masellku w błedzie bo wszystko zalezy od tego ile tych kart kolega zamierza zakupic, jak to ilosci hurtowe to "dowali" się i celny i skarbowy :) takie paczki musza byc opisane, czesto gesto ss tez otwierane, jezeli opis bedzie niezgodny z zawartoscia to zaczynaja sie problemy.... jezeli zawartosc to ilosci hurtowe to tez trzeba sie liczyc z wizyta na celnym i wyjasnienieniami, nie ma takiego synek, ze se kupisz na lewaka 100 kart u niemca i bedziesz dilowal na allegro, zslaszcza teraz kiedy ryzy lata dziury, to wszytko podlega opodatkowaniu.

 

//wysłane z kałdroida

 

Tylko skarbowy, ceł w obrocie wewnątrzwspólnotowym towarów nieakcyzowych nie ma! Trzeba później po prostu zapłacić stosowne podatki od zbycia takich kart.

 

Natomiast w tym przypadku 2szt. to nie wiem czy Ci się nawet z przesyłką opłaca taką akcję robić. Sprawdź też dokładnie warunki gwarancji EU. Bo jak Ci przyjdzie wysyłać towar do Niemiec to kupa czasu schodzi. 2 miesiące się bujałem kiedyś z głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...