Skocz do zawartości
poul.black

Winda Na Dysku Usb!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Bardzo zależy mi na zainstalowaniu winxp na zewnętrznym dysku usb. I o ile w przypadku linuxa sprawa jest dość prosta to z windą mam problemy, miamowicie instalacja na zewnętrznym dysku kończy sie niepowodzeniem z komunikatem: że jako dysk na którym ma zostać zainstalowana winda nie jest pierwszym dyskiem w komputerze to też instalacja nie może być kontynuowana. Spróbowałem inaczej. Zainstalowałem windowsy na dysku podłączonym do złącza IDE, a następnie przełożyłem dysk do kieszeni usb. No i winda rusza ładuje logo, coś tam mieli żeby pochwili błysnąć niebieskim ekranem, przez chwilę tak krótką że nie mogę doczytać co jest na nim wypisane i restartuje komputer.

Dodam że próby robię na loptopie compaq nc6000 z WinXP EN SP2, dysk jest ustawiony jako master, oraz (chodź to z pewnością nie ma znaczenia) do komunikacji z keszenią wykorzystuje usb 2.0

 

Jako że z windy jestem dość cienki to prosiłbym o jakeś rady albo chciaż namiary gdzie mogę znaleźć coś konkretnego na ten temat.

Dzięki!

Edytowane przez poul.black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też odpiąć sobie dyski IDE. Będziesz miał wtedy podłączony tylko USB.

Jest to o tyle wygodne, że nie namieszasz sobie na partycjach aktywnych. W zasadzie może być tylko jedna i instalator czasami potrafi zepsuć coś przy tego typu kombinacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...