Skocz do zawartości
Wikktor

Czy Grozi Nam Monopol?

  

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Grozi Nam Monopol?

    • TAK
      27
    • NIE
      89
    • nie mam zdania
      2
    • a co mnie to obchodzi
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich latach ATI I NV stoczyły ciężkie boje cenami, sterownikami, shenderami i smarkami... :) ale od czasu wprowadzenia 7800 GTX dominować zaczeła NV.

ATI stara sie bronić spóźnioną x800gt i obniżać ceny.

Jednak NV jest cały czas krok przed rywalem i nie pozwala mu dojść do głosu :-|

to może skończyć sie tragedią czyli np. wykupieniem ATI przez NV (tak jak w przypadku 3dfx -ów ) albo poprostu dominacją (jak w przypadku Matroxa)

czy jedem z tych niezbyt ciekawych schematów ma szanse sie powtórzyć ? <_<

 

 

EDIT:

Siostrzyczka orty mi poprawiła B) :wink:

Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje najpierw dowiedziec sie co to jest monopol a potem robic takie ankiety. nie wspomne juz o ortografii i skladni

 

Może nie jestem mistrzem ortografii :sad: :? <_< ale doszedłem w tym roku do finału wojewódzkiego w konkursie ekonomicznym ( "ekonomia drogą do sukcesu")

 

najdrozsze karty sie nie licza ,kasa jest z najtanszych i srednich cenowo

 

A kto mówi że tylko w 7800GTX dominuje...

 

7800 GTX - brak konkurencji w high end

7800 GT - to samo w high-medium

6800 - przewaga nad x800gt

6200/6600- x300/x550 - remis ze wskazaniem na NV

 

Pokazałem to w sposób bardzo uproszczony ale to sie tak miejwięcej ma...

w sumie

 

Dotego NV cały czas walczy o klienta takimi promocjami

NVIDIA sprzedaje w niej karty seri 7 wraz z płytami SLI w cenie karty, a kto mając płytke SLI przy zmianie karty wybierze ATI ?

NVIDIA może sobie pozwolić na takie promocje bo na 6600GT i 7800GTX kupe forsy zarobiła...

 

Chyba jedynym ratunkiem jest R520... jeśli beńdzie naprawde dobry :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej nigdy nie kupie nic ze stajni NV , teraz tylko Ati bo nie mam już przekonania do NV. Ten kogo jest stać na drogą karte to ją kupi a ten kogo nie to będzie kombinował żeby kupić dobrą ale tanio( za średnie pieniądze), według mnie ładowanie kase w pkarte ( chodzi mi o ciagłe kupowanie karty co jakiś czas np miesiać) to jest istny snobizm. Ale to jest moje zdanie, bo tak naprawde kupujemy karty tylko do gier , no nie którzy do spraw związanych z grafika itp.

 

Takie jest moje zdanie na ten temat .

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7800 GTX - brak konkurencji w high end

7800 GT  - to samo w high-medium

6800        - przewaga nad x800gt

6200/6600- x300/x550  -  remis ze wskazaniem na NV

wszystko pokreciles:

 

7800 GTX - brak konkurencji w high end

7800 GT - to juz mozna gdzies kupic ? ,a jak juz bedzie to przeciez ati zapowiedzialo obnizke cen x800XT

6800 - KE? toz to ma konkurencje w postaci x800 i nie ma zdecydowanego faworyta

6200/6600- x550-x600/x700 - brak wskazan na NV

 

x800gt to konkurent 6600gt ktorego pokonuje w testach i cenowo (cena taka sama jak 6600gt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pokreciles:

 

7800 GTX - brak konkurencji w high end

7800 GT  - to juz mozna gdzies kupic ? ,a jak juz bedzie to przeciez ati zapowiedzialo obnizke cen x800XT

6800        - KE? toz to ma konkurencje w postaci x800 i nie ma zdecydowanego faworyta

6200/6600- x550-x600/x700 - brak wskazan na NV

 

x800gt to konkurent 6600gt ktorego pokonuje w testach i cenowo (cena taka sama jak 6600gt)

1594607[/snapback]

7800GT vs x850XT a ty tu x800xt chcesz mieszać... :?

 

a 7800gt w stanach bez problemu kupujesz ...7800GT + eVGA 133-K8-NF41

... i to nawet z płytą główną SLI, nforce4 gratis :D

 

a do tego uprzedzałem że to jest !!DUŻE!! uproszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1594630[/snapback]

no tak x800xt ,x850xt jeden ... -niuanse

 

a co do kupna karty z plyta to - no coz dal uzytkownika to sie oplaca ,ale NV glownie liczy na wykonczenie przeciwnika (widac co sie stalo z 3dfx po tym jak NV oglosila ze T&L jest niezbedne ,a zanim sie gra jakas z tym pojawila to dwa lata minely)

jakos gdy r9700 panowal na gf4ti to nv siedziala cicho

ale ATI jest za duze by dac sie wykonczyc finansowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem obecnie jest za duże by splajtować, ale jeśli wypuściłaby w przeciągu 2 lat kilka nieudanych serii kart :wink: to mogłaby mieć kłopoty, ale to tylko spekulacje :lol: osobiście zawsze lubiłem NV [choć mam też ATI w innym kompie] ale nie jestem przywiązany do "zielonych". Udało mi się okazyjnie kupić 6800GT to ją mam :wink:

 

ogólnie obecnie NV wyszła bardzo ładnie na prowadzenie dzięki G70, który jest naprawdę potężnym GPU. Każdy krzyczy, że nie jest tak "rewolucyjny" jak seria 6xxx ale według mnie NV poszła w dobrą stronę -> usprawniając znacznie jednostki Pixel i Vertex Shader, gdyż w najcięższych warunkach GTX jest dwukrotnie szybsze od 6800U w SLI :wink: więc widać jaka moc brzemie w nim...

 

uważam, że monopolizm w tym przypadku narazie nam nie zagraża, jednak ATI mogło by już wypuścić to cholerne GPU [r520] B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ATI jest za duze by dac sie wykonczyc finansowo

Mam taką nadzieje... :wink: chociasz r520 i 90nm ich troche kosztowało, chociasz musze przyznać że karty grafiki to niejedyne źrudło utrzymania ATI :) (ich chipsety idą w góre)

 

zawsze jest jeszcze możliwość że taka[\URL] firma beńdzie chciała coś namieszać :D chociasz narazie ma marne szanse... :huh: ja tam cały czas trzymam kciuki za konkurencje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shenderami ( wtf ? - przyp. autora )    ale od cz spuźnioną  pszodu

....

Może nie jestem mistrzem ortografii icon_sad4.gif icon_confused2.gif dry.gif ale doszedłem w tym roku do finału wojewódzkiego w konkursie ekonomicznym ( "ekonomia drogą do sukcesu")

 

Balcerowicz musi odejsc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś wykres, na którym był pokazany procentowy udział w rynku. Pierwsze miejsce Intel, drugie Ati, trzecie nVidia. nVidia ma dobre karty, ale słabsze od ich cenowych odpowiedników i ATI. Podać przykłady?

X800GT > 6600GT

X800XL > 6800GT

9550 > 6200A (po OC obu kart)

X850XTPE > 6800 Ultra

nVidia maprzewagę w najmocniejszych kartach, ale kto to kupuje? Szczególnie, że ceny spadają i za rok nasza karta straci na wartości 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym co dalo NV przejecie 3dfx'a? przejeli patenty i w ogole na tym nie skorzystali, zrobili swoje gowniane sli ktore dla normalnego uzytkownika jest niedostepne ze wzgledu na cene, powinni wsadzic dwa chipy na jednej pcb, po pierwsze pobor pradu bylby na rozsadnym poziomie a po drugie cena nie bylaby odstraszajaca (przyklad voodoo 5500), poza tym to NV wcale nie wyprzedza Ati, moze i ma te swoje ultra shadoły, vertexy, srexy i inne durexy ale na co to komus? placi sie za cos co jest wykorzystywane hm.... w jednej grze? moga sie z takim czyms pocalowac. i najwazniejsza ulomnosc NV: obrali ten sam krok co Intel.... zwiekszaja czestotliwosci taktowania bo nie maja innych pomyslow, co z tego ze maja te swoje GHz skoro karta wydziela tyle ciepla co dobry piekarnik a glosnosc chlodzenia wola o pomste do nieba. jeszcze troche i skoncza tak samo jak intel, kto teraz przy zdrowych zmyslach kupi intela? athlon 35stopni, ~2GHz a wydajnosc jak u Intela ~3GHz 60stopni!!! precz z NV!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney -> poprostu lol z Ciebie :wink:

 

co dało przejęcie 3dfx'a? :blink: m.in. stracili najgroźniejszego wówczas rywala [przecież gdy został pokazany Voodoo 6000 żadna karta nie była go w stanie pokonać, był o wydajności GF 3 choć bez DirectX 8.0 :wink: ]

 

NV jak INTEL ? :unsure: :mellow: :lol: :blink: dobre sobie -> a czym jest według Ciebie 7800GTX ? ma 3 GHz taktowania? jest taktowany dwukrotnie więcej niż 6800U? nie... taktowanie rdzenia wynosi jedynie 5 MHz więcej [mówię o 6800U w wykonaniu większości producentów - 425 MHz na rdzeniu], pamięci tylko o 50 MHz więcej... a wydajność? 7800GTX zawdzięcza ją głównie mocno ULEPSZONEJ architekturze, czyli porządnie poprawione i mocniejsze jednostki PIXEL & VERTEX SHADER... no i 8 potoków... a ciepło? jest chłodniejsza od 6800U i w dodatku mniej prądu ciągnie

 

tak propo to bym ATI bardziej porównał do INTELA -> X850 jest taktowany ponad 140 MHz na rdzeniu i 40 na pamiątkach więcej od referyncyjnego 6800U i ma większy pobór prądu i większą emisje ciepła :-| a wcale nie jest zabójczo szybsza :wink:

 

jak się nie znasz to nie wypisuj głupot :lol:

 

p.s. znowu opóźniła się premiera r520 :sad: i CrossFire

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym co dalo NV przejecie 3dfx'a? przejeli patenty i w ogole na tym nie skorzystali, zrobili swoje gowniane sli ktore dla normalnego uzytkownika jest niedostepne ze wzgledu na cene, powinni wsadzic dwa chipy na jednej pcb, po pierwsze pobor pradu bylby na rozsadnym poziomie a po drugie cena nie bylaby odstraszajaca (przyklad voodoo 5500), poza tym to NV wcale nie wyprzedza Ati, moze i ma te swoje ultra shadoły, vertexy, srexy i inne durexy ale na co to komus? placi sie za cos co jest wykorzystywane hm.... w jednej grze? moga sie z takim czyms pocalowac. i najwazniejsza ulomnosc NV: obrali ten sam krok co Intel.... zwiekszaja czestotliwosci taktowania bo nie maja innych pomyslow, co z tego ze maja te swoje GHz skoro karta wydziela tyle ciepla co dobry piekarnik a glosnosc chlodzenia wola o pomste do nieba. jeszcze troche i skoncza tak samo jak intel, kto teraz przy zdrowych zmyslach kupi intela? athlon 35stopni, ~2GHz a wydajnosc jak u Intela ~3GHz 60stopni!!! precz z NV!!

1596095[/snapback]

brawo chlopie brawo za takie posty zapodalbym bana(na) :mur: :mur: :mur: lol: :lol: :lol:

 

zielonego pojecia nie masz o temacie ani o tym co piszesz a zgrywasz tutaj jakiegos masta :D poprostu az w oczy 'kole'

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za ATI i mam nadzieje że skopie tyłek nvidi nowym chipem, mam głeboko w [gluteus maximus] kto rządzi byleby miał karte która pociągnie najnowsze gry na maxa, sam ostatnio małem ati (9800se@pro) i byłem bardzo zadowolony, jednak konieczność zmusiłamnie do zakupu gf6800 gt, i nie załuje bo to badzo dobra karta ( najlepsza od czasów gf4200ti ). piję dziś za konkurncję na polu kart graficznych, a także za konkurencje amd i intela, niech się gady żrą a my sobie zakupimy nowe procki, grafy po cenach dampingowych, a co przejecia 3dfx przez nvidia mamy diś dzięki temy SLI, i nie tylko, bo 3dfx miał dużo pomysłów, tylko pieniędzy za mało i dzieki tej firmie masz serie 6800 a może i nawet 7800 i super podkręcalne chipsety, więc chłopie nie debiluj ( podobny przypadek kiedy inżynierowie abita, przeszli do zapyziałej DFI, i jakie wnioski z nieznanej firmy stali się potentatami w produkcji i sprzaedaży płyt głównych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu przesuneli premiere r520 .... <_<

mam nadzieje |e ostatni raz :D

najwazniejsza ulomnosc NV: obrali ten sam krok co Intel.... zwiekszaja czestotliwosci taktowania bo nie maja innych pomyslow

chyba zamieniles NV i ATI stronami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porownywalbym ati czy nv do Intela

Intel posiada 70% rynku procow i ma gleboko gdzies co robi konkurencja ,jest zadufany w sobie

 

a ati zawsze sprzedawalo najwiecej grafik na swiecie i byly to grafy kiepskie wydajnosciowo i nie atrakcyjne cenowo

dopiero upadek konkurentow NV na polu wydajnosci ,czyli glownie 3dfx i wycofanie sie PowerVR spowodowalo ze ATI sila rzeczy zaczela konkurowac NV w wydajnosci

i o dziwo po wielu latach stagnacji potrafilo skopac tylek NV ,ktora po wprowadzeniu faktycznego monopolu czula sie jak Intel

pozniej byl okres zacieklych walk o wydajnosc -choc w wersji NV to byl glownie markrting ,bo FX5959Ultra czy jak to sie zwalo i tak do r9800xt mialo daleko (teraz to widac dobrze ,wtedy probowano zatuszowac)

no i stalo sie gf6 powstal praktycznie na patentach 3dfx (kupionego za marne 70mln $ ,a jak widac pare ciekawych patentow posiadal)

no i spoko ATI nadal nie dawala sobie w kasze dmuchac do teraz gdy wyszedl gf7800

ale co z tego ,skoro ATI nadal bedzie sprzedawalo najwiecej grafik ,zwlaszcza teraz gdy wypuscili x800gt to prowadza w najtanszych i srednich grafach - jeszcze raz przypominam ze ATI sprzedawalo najwiecej za czasow range pro ktory tak sie mial do TNT2 jak dzisiaj r9800 do gf6800GT ,a kosztowal tylko ciut taniej

 

a osobiscie to mam gdzies czy najsilniejsza karte posiada ATI czy NV ,mnie interesuje co te firmy oferuja do 500pln ,bo jak narazie to nie kupilem drozej grafy niz 275pln + 10pln przesylki

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam gdzieś ile która firma sprzedaje układów tylko daję 2 warunki -> produkt musi być poprostu szeroko DOSTĘPNY oraz wydajność adekwatna do cena. Jednak mnie interesuje, która firma posiada aktualnie najsilniejszy układ graficzny, ewentualnie jego trochę tańsze wersje, gdyż [dodaję, że nie jestem snobem :wink: ] co jakiś okres kupuję sobie jakiegoś High-End'a. Tak było za starych pięknych czasów, gdy miałem GF2 GTS, GF3 Titanium 200, ale również nastały czasy, gdy kupiłem GF FX 5600 [nawet nie ultra], potem Radeon 9600, no i teraz obecnie będę jechał na 6800GT@ULTRA [będę bo MOBO będę miał w sobote... :sad: ]. Czasami można kupić produkt, na którym pogra się latami -> np. na 6800GT prawie każdą grę uruchomię w max płynności w roździelce 1600x1200 z FSAAx4 oraz AFx16 i jestem pewien, że za 3 lata będę w stanie grać na tej karcie przynajmniej w roździelce 1024x768 bez "cukierków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami można kupić produkt, na którym pogra się latami -> np. na 6800GT prawie każdą grę uruchomię w max płynności w roździelce 1600x1200 z FSAAx4 oraz AFx16 i jestem pewien, że za 3 lata będę w stanie grać na tej karcie przynajmniej w roździelce 1024x768 bez "cukierków".

to interesu zycia nie zrobiles ,bo ja kupilem w lipcu 2001 Herculesa Kyro 32mb za 275pln i przez 3 lata gralem w 1024x768 bez "upiekszaczy" (czasami 800x600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa tylko, że zauważ, że teraz postęp techniczny poszedł o wiele szybciej do przodu niż za tych pięknych czasów :wink: i gry rozwijają się szybciej [możliwości graficzne] W dodatku lubię posmakować trochę "ładniejszego" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo chlopie brawo za takie posty zapodalbym bana(na) mur.gif mur.gif mur.gif lol: icon_lol.gif icon_lol.gif

 

zielonego pojecia nie masz o temacie ani o tym co piszesz a zgrywasz tutaj jakiegos masta icon_biggrin3.gif poprostu az w oczy 'kole'

no tak za to z ciebie jest inteligent

ja tam jestem za ATI i mam nadzieje że skopie tyłek nvidi nowym chipem

problem w tym ze nawet cudo nie skopaloby tylka NV, pieniadze robia swoje

SLI Nv nie ma nic wspólnego z SLI 3dfx.

i wlasnie to jest podstawowy problem "inzynierow" NV, maja prawa do znakomitych patentow 3dfx'a i co z tego wykorzystali? NIC

SLI Nvidii ma tylko wspólny skrót nazwy oraz idee, jednak sposób renderowania jest trochę inny icon_wink3.gif choć trzeba przyznać, że możliwe, że tylko dlatego, że technologie poszły do przodu

nie nie nie, to ich poprostu przerastalo i poszli po najmniejszej liniii oporu, niby jakis efekt to dalo, ludzie rzucili i swoje zarobia, tak to juz jest gdy ludzie nie maja zielonego pojecia tylko patrza na wykresy

chyba zamieniles NV i ATI stronami

jak narazie to NV robi piekarnik z kompa, dziw ze Intel jak i NV rzadza rynkiem... znowu pieniadze i reklama robi swoje

nie porownywalbym ati czy nv do Intela

Intel posiada 70% rynku procow i ma gleboko gdzies co robi konkurencja ,jest zadufany w sobie

dokladnie, maja to gdzies ludzi robia w balona i trzepia kase

no i stalo sie gf6 powstal praktycznie na patentach 3dfx (kupionego za marne 70mln $ ,a jak widac pare ciekawych patentow posiadal

konkrety, bo gf6 nie ma nic wspolnego z 3dfx

Szczerze mówiąc mam gdzieś ile która firma sprzedaje układów tylko daję 2 warunki -> produkt musi być poprostu szeroko DOSTĘPNY oraz wydajność adekwatna do cena

zapomniales o trzecim: produkt ma byc "przyjazny" dla otoczenia, tu niestety tylko Ati spelnia ten warunek, ale jak widac ludziom to nie przeszkadza

 

ze tez 3dfx mial polityke taka ze zbankrutowal, teraz (jak i wczesniej) nie mialby sobie rownych, az lezka sie w oku kreci na widok Voodoo5 5500, ktory lezy w szafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny thread się zrobił. Jak zawsze kończy się na wojnie AMD Vs Intel i ATi Vs NV. Brawo, ludziska, tego było mi trzeba.

 

Karty od każdej firmy mają swoje plusy i minusy. "Ja wolę ATI, a ja NV" - bzdura. Lepsza jest ta karta która jest szybsza / daje lepszy obraz / jest bardziej atrakcyjna cenowo w danej chwili.

Do czasu pojawienia się GeForce, liczyły się tylko akceleratory Voodoo - jakoś dzisiaj nie gramy na tym. Później był GeForce i miażdzył wszystko, pojawiły się ciekawe ATi (dobrze że nie przeszedł numer z patentem na T&L, bo by lipa była dzisiaj), później GeForce 3 i znowu miazga. ATi zwaliło świat z nóg przy użyciu 9700, dalej nic ciekawego do pojawienia się x800 i GeForce 6 - nowy kierunek high-end. Pojawiły się GeForce NV43 dla średnio zamożnych - NV zyskuje klientów. Pojawia się też 9550 - low-endowy rynek należy do ATi. Później mania 6200... i 7800. Czekamy teraz na nowe ATi.

 

Coś w tym jest karty wychodzą cały czas i to, co warto kupić dzisiaj, może nie być warto kupić jutro. Zależnie od kupującego, lepsze mogą się okazać różne karty. Nie ma co krzyczeć "ja to kupię tylko <tu wstawić nazwę> bo reszta to złom". Świadczy to tylko o ograniczeniu osoby wypowiadającej się.

 

"A bo to się grzeje" - i co z tego? kup se pan lepsze chłodzenie.

"bo SLI jest be" - bo cię nie stać, takie życie.

"co NV dało przejęcie 3Dfx?" - chyba coś dało, inaczej głupio by było wydawać kasę

"dlaczego nie ma jeszcze odpowiedzi od ATi na g70" - jakiś powód w tym jest, i tak nie nam przychodzi o tym decydować

"<jakaś inna bzdura>" - a co nas to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jest ta karta która jest szybsza / daje lepszy obraz / jest bardziej atrakcyjna cenowo w danej chwili

nie do konca, liczy sie jeszcze ekonomia pracy i komfort pracy czyli wydzielanie ciepla, pobor mocy i glosnosc

Nie ma co krzyczeć "ja to kupię tylko <tu wstawić nazwę> bo reszta to złom". Świadczy to tylko o ograniczeniu osoby wypowiadającej się.

zgadzam sie, jesli chcecie poczytac wypowiedzi takich osob zapraszam do mojego posta w dziale monitory :wink:

"A bo to się grzeje" - i co z tego? kup se pan lepsze chłodzenie

a co za tym idzie? pieniadze a co dalej? wzrasta cena karty. teraz juz wiesz czemu wydzielanie ciepla i jakosc chlodzenia ma znaczenie

"bo SLI jest be" - bo cię nie stać, takie życie

nie, kto przy zdrowych zmyslach potrzebuje dwoch kart jesli za pol roku moze kupic jedna o tej samej wydajnosci? maniacy ktorzy chwala sie punktami w 3dmarkach, poza tym co to za komputer ktory ciagnie wiecej pradu niz dobra pralka?

"co NV dało przejęcie 3Dfx?" - chyba coś dało, inaczej głupio by było wydawać kasę

dalo tylko tyle ze pozbyli sie konkurenta ktory ich miazdzyl, nic poza tym, a warto bylo wydac kilkadziesiat mln by zarobic kilka razy tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...