Skocz do zawartości
Majselbaum

Mała Pomoc Dla Nowych Użytkowników Acera

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na nowych płytkach ze sterownikami i programami nie ma wszystkiego podaję linka:

 

ftp://ftp.support.acer-euro.com/notebook/...hnology/utility

 

padło kiedyś parę pytań odnośnie acerów, zwłaszcza ostatnio parę pytań odnośnie Athlona64 i ustawiania full-performance czy office-performance.

 

w tym katalogu jest kilka bardzo przydatnych programów.

ePowerManagement do zarządzania zasilaniem i całym performancem.

eNet - coś jak NetProfiles.

i parę innych o których nie będę się już rozpisywał.

 

polecam tym którzy ostatnio kupili acerki 5021wlmi lub 5024wlmi i 5014wlmi tak jak ja. prawie płakałem że nie ma przede wszystkim ePowerManagement i nic nie mogę zrobić z ustawieniem procka na full do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się jeszcze nad zmianą dysku (strasznie rzęzi bo to 4200rpm) i pamięci. nie wiem jak u ciebie ale u mnie mimo, że są 166 działają tylko na 133, a biosu na razie nowego nie ma.

1595819[/snapback]

U mnie dysk jest cichy - tylko czasami brombra - ale zasadniczo go nie slychac (slychac go jak kopiuje duza ilosc malych plikow np) ale i tak nie przeszkadza mi to bo dysk ktory mam w kieszeni usb (caviar 80gb) jest duzo glosniejszy (na szczescie wlaczam go tylko gdy cos potrzebuje)

 

Co do pamieci to u mnie po zmianie biosu chodza na 166 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk jest cichy - tylko czasami brombra - ale zasadniczo go nie slychac (slychac go jak kopiuje duza ilosc malych plikow np) ale i tak nie przeszkadza mi to bo dysk ktory mam w kieszeni usb (caviar 80gb) jest duzo glosniejszy (na szczescie wlaczam go tylko gdy cos potrzebuje)

 

Co do pamieci to u mnie po zmianie biosu chodza na 166 :)

1596610[/snapback]

a masz nowy bios do 5014wlmi???? nie bądź sęp!!!!!! podziel się :D:D:D:D:D

 

a co do dysku to chodziło mi o to że jest za wolny i strasznie mieli zanim cokolwiek zrobi. wszystko czeka bo dysk musi swoje przerobić. ale to nic. jutro odbieram toshibę 80gb 5200rpm z 16mb cache'u. pochwalę się odczuciami już jutro

Edytowane przez Majselbaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do dysku to chodziło mi o to że jest za wolny i strasznie mieli zanim cokolwiek zrobi. wszystko czeka bo dysk musi swoje przerobić. ale to nic. jutro odbieram toshibę 80gb 5200rpm z 16mb cache'u. pochwalę się odczuciami już jutro

1597577[/snapback]

 

czekam na Twoje odczucia!!! <_<

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - przeciez bios 1.11 jest dostepny na stronie Acera. Ja u siebie mialem i tak w miare nowy (1.06). Ja poki co zastanawiam sie nad zmiana hdd i wieksza iloscia ramu do mojego potworka :) - poza tym all jest miodne :) (dysk narazie mi nie przeszkadza ale ramu mi brakuje strasznie :) a jak zbraknie ramu to wtedy czuje dysk :) )

 

UPDATE

http://support.acer-euro.com/drivers/noteb..._3020_5020.html - na samym dole - sciagasz rozpakowujesz i upgreadujesz - sama operacja sprowadza sie do otworzenia aplikacji pod win ktora wszystko zrobi za nas ;)

Edytowane przez fireblade3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - przeciez bios 1.11 jest dostepny na stronie Acera. Ja u siebie mialem i tak w miare nowy (1.06). Ja poki co zastanawiam sie nad zmiana hdd i wieksza iloscia ramu do mojego potworka :) - poza tym all jest miodne :) (dysk narazie mi nie przeszkadza ale ramu mi brakuje strasznie :) a jak zbraknie ramu to wtedy czuje dysk :) )

 

UPDATE

1598149[/snapback]

aleś mądry fireblade. tylko że to jest bios do 5024 a nie do 5014!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na Twoje odczucia!!! <_<

 

Pozdr.

1597746[/snapback]

powiem tyle że widać OGROMNĄ RÓŻNICĘ!!!! 16mega keszu i prędkość 5400rpm to jest to!!!!

nie przycina się. nie muszę czekać jak coś mieli. naprawdę rewelka.

mimo że teoretycznie w testach w HD-Tach'u nie widać żadnej różnicy, to jednak w pracy, a w szczególności w grach jest mega dopał!!!! żadnych przycinek z dogrywaniem tekstur. Testowałem na CoD i Cod UO.

 

Polecam bardzo gorąco, zwłaszcza że niewielka to różnica w cenie.

Właśnie sprzedałem swój dysk na allegro za 340 zeta, a za 325 netto kupiłem tego wypasiora...

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle że widać OGROMNĄ RÓŻNICĘ!!!! 16mega keszu i prędkość 5400rpm to jest to!!!!

nie przycina się. nie muszę czekać jak coś mieli. naprawdę rewelka.

mimo że teoretycznie w testach w HD-Tach'u nie widać żadnej różnicy, to jednak w pracy, a w szczególności w grach jest mega dopał!!!! żadnych przycinek z dogrywaniem tekstur. Testowałem na CoD i Cod UO.

 

Polecam bardzo gorąco, zwłaszcza że niewielka to różnica w cenie.

Właśnie sprzedałem swój dysk na allegro za 340 zeta, a za 325 netto kupiłem tego wypasiora...

 

B)

1598734[/snapback]

:rolleyes: no to pozazdroszcze!

 

jestem ciekawy czy 7200rpm z 8MB bylby duzo szybszy od Twojego--bo jakbym zminial dysk to wolalbym NAJ :wink:

 

ps.

 

Gdzie kupiles swoj za 325netto? i jaki sprzedales?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:    no to pozazdroszcze!

 

jestem ciekawy czy 7200rpm z 8MB bylby duzo szybszy od Twojego--bo jakbym zminial dysk to wolalbym NAJ :wink:

 

ps.

 

Gdzie kupiles swoj za 325netto? i jaki sprzedales?

1598812[/snapback]

kurde, ja też chciałem naj.... ale nigdzie nie ma w tej chwili :(

w abcdata mają zamówione i jakoś ich nie widać (niepotwierdzona data dostawy). więc kupiłem toshibę 5200rpm. właśnie w abcdata kupiłem.

sprzedałem Seagate Momentus 4200rpm 8mb cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio stalem sie dumnym posiadaczem Acera Aspire 5014 z AMD A64 3700 na pokladzie i mam spory problem z wydajnoscia. Otoz przy podlaczonym zasialaczu i ustawieniu w ePower Max Pefromance (procek pracuje z czestotliwoscia 2.4 GHz) po 5-6 minutach gry np. w NFS U2 na max detal procesor zwalnia do predkosci do ok. 800 MHz i grac juz sie nie da. Wowczas musze wrocic do windows wlaczyc ePower kliknac na inny tryb pracy pozniej znowu na max perf. i nacisnac OK, wtedy znowu procek pracuje z czest. 2.4 GHz i znowu 5 minut gry i to samo.

Bardzo denerwujaca sprawa w gry nie da sie grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio stalem sie dumnym posiadaczem Acera Aspire 5014 z AMD A64 3700 na pokladzie i mam spory problem z wydajnoscia. Otoz przy podlaczonym zasialaczu i ustawieniu w ePower Max Pefromance (procek pracuje z czestotliwoscia 2.4 GHz) po 5-6 minutach gry np. w NFS U2 na max detal procesor zwalnia do predkosci do ok. 800 MHz i grac juz sie nie da. Wowczas musze wrocic do windows wlaczyc ePower kliknac na inny tryb pracy pozniej znowu na max perf. i nacisnac OK, wtedy znowu procek pracuje z czest. 2.4 GHz i znowu 5 minut gry i to samo.

Bardzo denerwujaca sprawa w gry nie da sie grac.

1619827[/snapback]

też używam epower'a ale nic takiego się u mnie nie dzieje. spróbuj ściągnąć z tego linka co podałem na samej górze. ja stamtąd ściągnąłem i jakoś wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na nowych płytkach ze sterownikami i programami nie ma wszystkiego podaję linka:

 

1594692[/snapback]

Mam nowego acera 4604 ddr2. Od kilku dni powoli aktualizuje wszystkie sterowniki.W związku z tym pytanie do użytkowników acera(może wręcz tego laptopa)-czy dowolne oprogramowanie acera(do odpowiednich komponentów )pasuje do niego? Przykładowo-na stronie acera (http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_4100_4600_ddr2.html) do tego laptopa mam np. Acer ePowerManagement 1.5.6.257, zaś w podanym linku jest epower_1.6.1.268.zip Zadziała na moim? Jak jest z tym softem? No i co np. ze sterownikami 3 in 1 Card Reader 1.0.3.1, skoro w tym laptopie jest czytnik 4 in 1… Powoli odnoszę wrażenie że acer ma lekki bałagan u siebie. Przy okazji-próbował ktoś z Was pisać do acera żeby przysłali najnowszy firmware, soft itp.? Znajomy pisał do hp w takiej sytuacji i przysłali mu firmware którego nigdzie jeszcze nie było(inna rzecz że było to kilka lat temu, nie wiem czy teraz by go nie olali…). .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego acera 4604 ddr2. Od kilku dni powoli aktualizuje wszystkie sterowniki.W związku z tym pytanie do użytkowników acera(może wręcz tego laptopa)-czy dowolne oprogramowanie acera(do odpowiednich komponentów )pasuje do niego? Przykładowo-na stronie acera (http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_4100_4600_ddr2.html) do tego laptopa mam np. Acer ePowerManagement 1.5.6.257, zaś w podanym linku jest epower_1.6.1.268.zip Zadziała na moim? Jak jest z tym softem? No i co np. ze sterownikami 3 in 1 Card Reader 1.0.3.1, skoro w tym laptopie jest czytnik 4 in 1… Powoli odnoszę wrażenie że acer ma lekki bałagan u siebie. Przy okazji-próbował ktoś z Was pisać do acera żeby przysłali najnowszy firmware, soft itp.? Znajomy pisał do hp w takiej sytuacji i przysłali mu firmware którego nigdzie jeszcze nie było(inna rzecz że było to kilka lat temu, nie wiem czy teraz by go nie olali…). .

Pozdrawiam

1621737[/snapback]

gdzie ty w tym linkuwidzisz wersje 1.6.1.268 ? Ja widze tylko 1.5.6.257

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego acera 4604 ddr2. Od kilku dni powoli aktualizuje wszystkie sterowniki.W związku z tym pytanie do użytkowników acera(może wręcz tego laptopa)-czy dowolne oprogramowanie acera(do odpowiednich komponentów )pasuje do niego? Przykładowo-na stronie acera (http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_4100_4600_ddr2.html) do tego laptopa mam np. Acer ePowerManagement 1.5.6.257, zaś w podanym linku jest epower_1.6.1.268.zip Zadziała na moim? Jak jest z tym softem? No i co np. ze sterownikami 3 in 1 Card Reader 1.0.3.1, skoro w tym laptopie jest czytnik 4 in 1… Powoli odnoszę wrażenie że acer ma lekki bałagan u siebie. Przy okazji-próbował ktoś z Was pisać do acera żeby przysłali najnowszy firmware, soft itp.? Znajomy pisał do hp w takiej sytuacji i przysłali mu firmware którego nigdzie jeszcze nie było(inna rzecz że było to kilka lat temu, nie wiem czy teraz by go nie olali…). .

Pozdrawiam

1621737[/snapback]

z mojego doświadczenia - acer nie odpisuje :-)

 

z tym epowerem jest tak... kiedy nie znalazłem go na swoich płytkach instalacyjnych szukałem w różnych miejscach. znalazłem go przy sterownikach do jakiejś serii TM4XXX. zainstalowałem ale nie działał tak jak należy. po uruchomieniu przyspieszał procek na maxa, ale zwolnić go już się nie dało. dopiero jak znalazłem ten z linka to poszło wszystko gładko. a może tylko ja miałem ten problem? nie potrafię powiedzieć.

 

sterowników do cardreadera nie instalowałem bo windows znalazł swoje. nawet mi się nie chciało tego robić, skoro prawie w ogóle nie używam tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, mój problem występuje tylko w NFS U2, wywalilem Epower i korzystam ze standardowych ustawień, po wybraniu, stacjonarny w domu/biurze i odpaleniu 3d mark DEMO w trybie loop procesor nie zwalnia, więc nie jest to temperatura. Zainstalowałem Demo DOOM3 1024x768 max detal i chodzi OK. Moze NFS bierze zbyt mało mocy obliczeniowej i procek zwalnia, bo w sumie da sie grac przy zmniejszonym taktowaniu i tylko momentami zacina. Sciagne jeszcze raz tego ePower'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty w tym linkuwidzisz wersje 1.6.1.268 ? Ja widze tylko 1.5.6.257

1621791[/snapback]

Chodziło mi o link 1621887[/snapback]

 

:) Czyli standard w takich firmach. W końcu pościągałem te programy i zainstalowałem. Nowy ePowerManagement zadziałał. Z tego co zauważyłem to program Acer eManager nie jest dalej rozwijany. Napisali że jeśli się chce, to najlepiej żeby go odinstalować i ściągaś empowering(prawie to samo, tylko że eManager miał w sobie wszystkie inne programy od razu wbudowane). Wadą tego rozwiązania jest moim zdaniem brak eSettings który był całkiem przyjemnym programikiem(a nie udało mi się go znaleźć jako oddzielnego programu). Jeszcze pytanie-jak u Was jest ze speed steppingiem? Bo u mnie odnoszę wrażenie jakby procek działał ciągle z taką samą prędkością-jak ustawię na 2GHz w ePowerManagement to ma tyle i nie schodzi na mniejsze prędkości dynamicznie(a przynajmniej nie przyłapałem go na tym..:)) jak ustawię na 797 to nie zwiększa mimo że go obciążam. Odinstalowanie ePower nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o link 1631567[/snapback]

no skoro ustawisz go na max to chyba po to żeby nie zmniejszał speeda - do gier to potrzebne chyba, nie?

u mnie jak ustawię na minimum to jak coś robię to mi idzie w górę. bez problemów.

Edytowane przez Majselbaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , jak juz wczesniej pisalem tez mam 5014 i mam problem z puszczeniem obrazu na TV, jest wyjscie svideo niestety TV takiego nie posiada wiec wzialem od poczciwego Radeona 9550 przejsciowke z svideo na composite i niestety po podlaczeniu przejsciowki i TV w zakladce EKRANY opcja TV jest nadal nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , jak juz wczesniej pisalem tez mam 5014 i mam problem z puszczeniem obrazu na TV, jest wyjscie svideo niestety TV takiego nie posiada wiec wzialem od poczciwego Radeona 9550 przejsciowke z svideo na composite i niestety po podlaczeniu przejsciowki i TV w zakladce EKRANY opcja TV jest nadal nieaktywna.

1632265[/snapback]

podłącz kabel do tv i zrestartuj tak kompa. u mnie zawsze działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...