Skocz do zawartości
djtomas

Po Włożeniu Płyty Cd Do Napędu System Się Wiesza !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jak w temacie... wkładam CD i po kilku sekundach system stoi.

Przez tydzień czasu udało mi się uruchomić tylko 1CD a próbowałem wiele płyt...

Próbowałem różne... nowe "z pudełka" jak i używane.

Napęd mam już prawie 3 lata. Przez ten czas nie miałem z nim żadnych problemów, choć korzystałem z niego rzadko. Raz na dwa trzy dni włożyłem jedną płytkę na kilka minut.

 

W czym może być problem?

Coś z windozą? A może w biosie? Ewentualnie może się zużył :lol:

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne ze to wina zuzytego lasera. Nie moze on odczytac plyty i system sie zamula.

Moze warto przeczyscic urzadzenie a jesli to nie pomoze to chyba tylko wizyta w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne ze to wina zuzytego lasera. Nie moze on odczytac plyty i system sie zamula.

Moze warto przeczyscic urzadzenie a jesli to nie pomoze to chyba tylko wizyta w sklepie

1595114[/snapback]

A czy po wyjęciu płyty system wraca do życia :> ? BO jesli tak to bedzie laser, a jak nie to proponuję pobawić się trybami DMA i PIO, ew. proponuję jeszcze zmienić taśmę.

 

Jeszcze napisz co to za napęd, ja z moim starym plextorem miałem tak na starej płycie głównej że po reinstalacji systemu jak się wbił na DMA to albo wieszał system albo znikał po wsadzeniu płyty, dopiero przełączenie PIO pomogło, a na nowej płycie juz na taśmach >66 chula normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...