Skocz do zawartości
cmsydney

Jaki Monitor Lcd 17''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze kupic monitor LCD 17'' tak powiedzmy do maks 1600pln z kablem DVI.

Poszperalem troche i wybralem dwa modele:

 

1. Sony HS75PB za 1390pln

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16784

w hurtowni nie ma modelu HS74PS ale chyba oba maja podobne parametry na korzysc 75

 

2. Samsung 173P plus za 1405pln

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20122

 

Mam mozliwosc kupna jeszcze takich monitorow jak Philips, Nec, Belinea, Actina ale z tego co wyczytalem to nie sa one warte zakupu. Jesli chodzi o iiyame bo tez mi polecali to dla mnie odpada ze wzgledu na tragiczne podswietlenie (az 20% roznicy co widac golym okiem) oraz widoczne smuzenie (E531 8ms).

Co jest dla mnie wazne: minimalne smuzenie, duze katy widzenia (tak by mozna bylo bez problemow ogladac film w kilka osob), rownomierne podswietlenie, czern ma byc jak najbardziej czarna i bardzo wazna rzecz to jakosc obrazu w mniejszych rozdzielczosciach (800x600) by nie wygladalo to jak kupa tylko do przyjecia, glownie tu chodzi o ruchomy obraz a nie statyczny

Prosze o jakies opinie (posta o Samsungu juz czytalem ale interesuje mnie porownanie z Sony) a moze sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko:

2. Samsung 173P plus za 1405pln

1593878[/snapback]

Tak na dobrą sprawę to nic nie przemawia za tym Sony. Biorąc pod uwagę fakt, iż oba monitory kosztują prawie tyle samo, oraz to że 173P+ jest obecnie bezkonkurencyjny, a ten Sony to przeciętny monitor na matrycy TN ze słabą czernią i bladymi kolorami, odpowiedź jest oczywista :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale jak zawsze przesadzacie:

1. zapomnieliscie o kontrascie Sony 400cd, Samsung 270

2. 16,7 a 16,2mln naprawde wielka roznica.....

3. co to jest vesa?

4. czy wy widzieliscie na oczy Sony? czern jest .... szara? @shog masz problemy ze wzrokiem? widzialem ten monitor i czern jest czarna, podswietlenie widac ale to w kazdym nawet superowym elcedeku bedzie widac, taka uroda tych monitorow

5. blade kolory? nie no to juz przegiecie. kolory sa bardzo ladne i jeszcze to szklo ktore poteguje glebie

6. design.... Samsung ma zwykly, Sony 75 ma beznadziejny to trzeba przyznac ale Sony 74 jest przepiekny, nie ma ladniejszego designu monitora, ale to mi akurat rybka, wyglad mnie nie interesuje

7. no nie wiem czy te katy widzenia to nie przegiecie

 

moze i samsung jest lepszy, musze gdzies go obejrzec ale jesli macie porownywac to odpowiadajcie sensownie a nie piszecie ze ten jest super a ten gowniany

 

i jeszcze pytania:

1. czy w samsungu jak i sony dodaja kabel dvi? bo jakbym zamawial to razem z kablem

2. jak jest z mniejszymi rozdzialkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale jak zawsze przesadzacie:

1. zapomnieliscie o kontrascie Sony 400cd, Samsung 270

2. 16,7 a 16,2mln naprawde wielka roznica.....

3. co to jest vesa?

4. czy wy widzieliscie na oczy Sony? czern jest .... szara? @shog masz problemy ze wzrokiem? widzialem ten monitor i czern jest czarna, podswietlenie widac ale to w kazdym nawet superowym elcedeku bedzie widac, taka uroda tych monitorow

5. blade kolory? nie no to juz przegiecie. kolory sa bardzo ladne i jeszcze to szklo ktore poteguje glebie

6. design.... Samsung ma zwykly, Sony 75 ma beznadziejny to trzeba przyznac ale Sony 74 jest przepiekny, nie ma ladniejszego designu monitora, ale to mi akurat rybka, wyglad mnie nie interesuje

7. no nie wiem czy te katy widzenia to nie przegiecie

 

moze i samsung jest lepszy, musze gdzies go obejrzec ale jesli macie porownywac to odpowiadajcie sensownie a nie piszecie ze ten jest super a ten gowniany

 

i jeszcze pytania:

1. czy w samsungu jak i sony dodaja kabel dvi? bo jakbym zamawial to razem z kablem

2. jak jest z mniejszymi rozdzialkami?

1596146[/snapback]

1. Że jak? :blink: Kontrast Samsunga 1500:1, a Sony 600:1. Jeśli miałeś na myśli jasność to można ja za przeproszeniem o kant [gluteus maximus] rozbić, czarny będzie na nim jeszcze bardziej świecił :mur:

2. Naprawdę jest ona zauważalna, przez miesiąc siedziałem na TN (16,2mln kolorów) pożyczonej od ciotki i dziwiłem się dla czego u mnie kolory w GTA SA są takie "blade", a na screenach w CDA takie "soczyste". Teraz siedzę na S-PVA (16,7mln kolorów) i dopiero teraz mam takie kolory o jakich przedtem mogłem tylko pomarzyć. Wydaje sie że to malutka różnica ("tylko" 0,5 mln kolorów :lol: ), a w rzeczywistości widać ją od razu. Przejdź sie do pobliskiego Vobisu, może będą miali 173P+ na wystawie, a sam się przekonasz...

3. Możliwość montażu na ścianie

4. Oczywiście, I'm blind i reszta ludzi też (szczególnie ci, co testują monitory :blink: ). Polecam zrobić to samo co punkcie "2.". Na 173P+ w świetle dziennym i przy lekkim zaciemnieniu czarny jest NAPRAWDĘ czarny (na żadnym TN tego nie uświadczysz, zrozum to :mur: ), dopiero w nocy widać delikatne i równomierne podświetlenie matrycy (nie ma żadnych widocznych lamp)

5. Patrz punkt "2."

6. Design to ostatnia rzecz jaką powinieneś kierować się kupując jakikolwiek LCD

7. Oczywiście że to przekłamanie, wszystko co wyżej napisałem to wierutne kłamstwa, mam na celu ukarać Cie byś musiał meczyć sie przy "gownianym" Samsungu 173P+

 

Bo taka jest prawda i każdy Ci to powie, w porównaniu z 173p+ ten sony to "piece of shit" :lol:

 

1. Zabierają, oczywiście że dodają... (kolega szuka dziury w całym, jak widać mu to nie wychodzi :lol: )

2. Obraz bardzo dobry

 

Polecam przeczytać wyniki testów Samsunga 173P+ i Ranking LCD 17" Chip ale nie wierz w to za bardzo, oni wszyscy kłamią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. chodzilo mi o jasnosc, zreszta jakbys zauwazyl to podalem w candelach

-------

2. nie szukam dziury... tylko wczesniej nie dawali i zreszta nie do wszystkich daja kabel (np. iiyama bo to ostatnio kupowal qmpel), zreszta rok temu w samsungach tez nie bylo (T710)

 

a co do reszty, uwazam ze lcd to gowno, crt jest zdecydowanie lepsze ale niestety tylko i wylacznie rozmiar pudla mnie zmusza do zakupu tego smiecia, 19'' crt mi sie nie zmiesci

jesli ktos mi napisze ze nie ma roznicy to zrozumcie ze ja to widze, przyklad: dla mnie telewizja na tv 100Hz sie HACZY!!! takie wady jak smuzenie, roznica w kolorach, podswietlenie, niby biel i czern na kazdym lcd sa dla mnie zauwazalne a wrecz wkurzajace, ehh... narazie nie wyobrazam sobie pierwszych dni pracy na lcd....

co do rankingow chipa to im nie ufam, to sa oszusci ktorzy sponsoruja sprzet producenta ktory jest sponsorem testu (pamietny przyklad testu monitorow crt gdzie wygraly samsungi a polowa szla do serwisu) dlatego bardziej mi zalezy na opinii uzytkownikow, a poza tym "fachowcy" z chipa (metoda obliczania wspolczynnika power i econo - co za kretynstwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że zależy ci na opinii użytkowników, a mimo to podważasz je... Jeśli nie ufasz opiniom użytkowników, nie wierzysz w recenzje i testy to jak chcesz znaleźć odpowiedni monitor? "Na oko" w sklepie?

 

Naprawdę myślisz że ten test Chipa jest podpłacony na korzyść paneli Samsunga? Gdyby tak było to monitory tej firmy zajęły by w nim wysokie pozycje, a nie kolejno 17, 21 i 22 miejsce (nie wliczam bardzo wysokiej pozycji 173P+). Inne recenzje tylko to potwierdzają:

RECENZJA

Conclusion:

Overall the 173P+ monitor performed flawlessly. The design of the monitor itself is very different from most LCD monitors, but different in a good way! The style itself looks good no matter where the monitor is to be used. The 8ms response time and 1500:1 contrast ratio are amazing and lead to a very crisp and very clear picture no matter what you are doing! I will highly recommended this excellent LCD monitor from Samsung to anyone looking for a high end LCD at a moderate price.

 

Pros:

Design

Response Time (8ms)

1500:1 contrast ratio!

DVI and VGA Interfaces

Rotate ability

Screen rotation ability

 

Cons:

External power supply

 

Rating: 9.5/10

 

Dołączona grafika

Najlepiej jest powiedzieć "zrobie mamie na złosć, odmrożę sobie uszy" tylko komu zrobisz na złość? Mi? Mnie to ni grzeje nie ziębi czy kupisz taki czy inny LCD czy też zostaniesz przy klockowatym CRT, ja (i inni posadacze 173P+) wiem swoje, wyraziłem swoje zdanie.

 

Najlepszym rozwiązaniem bedzie zostać przy CRT, po co masz ładować pieniądze w "gowno"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem bedzie zostać przy CRT, po co masz ładować pieniądze w "gowno"..

gdybym mial miejsce na crt 19'' to bym nawet okiem nie spojrzal na lcd, bo to jest szajs i tak juz pozostanie dopoki nie wprowadza do sprzedazy tej nowej technologii (nie pamietam nazwy) co laczy zalety crt i lcd, niestety ale takie prawo rynku, nowe technologie maja sie zwrocic wiec jeszcze sobie poczekamy, lcd nie zyskalo takiej popularnosci jak zakladano ale temu sie nie dziwie, z czasem odbiorca coraz bardziej wymagajacy a lcd nie spelnia tych wymagan

za 600pln mozna kupic crt 19'' z geometria prawie idealna (takie ustawienia maja te monitory ze obraz jest w 99% prostokatny), bez smuzenia, zdecydowanie lepszym odwzorowaniem kolorow, czernia ktora nie swieci, biela ktora jest biala, maksymalnym katem widzenia, bezstratnoscia jakosci obrazu przy mniejszych rozdzielczosciach. jedyna odczuwalna wada to wymiary. a lcd nie dosc ze kosztuje 2,5x wiecej to charakteryzuje sie ulomnosciami ktore sa naprawde denerwujace, tyle kasy za mniejszy wymiar, paranoja.... ze tez jestem do tego zmuszony....

co do testu chipa nie mowie ze akurat w tym tescie posmarowal samsung, mowie jak bylo kiedys, nie mam zamiaru opierac sie na pismach tj: chip, enter, komputer swiat bo ci redaktorzy chyba nie maja zielonego pojecia o czym pisza, ich teksty sa zalosne nie mowiac duzej liczbie artykulow kilkustronicowych na temat nie wiadomo czego

denerwuja mnie natomiast odpowiedzi w stylu: to jest super a tamto to gowno, jestes posiadaczem tego monitora to napisz ze jest wg ciebie lepszy a nie klepiesz ze

Sony to przeciętny monitor na matrycy TN ze słabą czernią i bladymi kolorami

to swiadczy o tym ze wszystko co posiadasz jest najlepsze, widzialem Sony na wlasne oczy i jak na lcd jest bardzo dobry

aha i co do tego testu z tomshardware.com (jesli sie nie myle), powiem tak: widzialem dwa testy tego samego monitora, jeden na tomshardware.com drugi na benchmark.pl, okazuje sie opinie byly kompletnie rozbiezne, to co w jednym uznali za zalete w drugim bylo wada, tak wiec to tylko i wylacznie opinia ktora moze cos sugerowac ale napewno nie mozna kupowac od razu po przeczytaniu jednego testu

 

wszyscy pisza ze ten samsung jest najlepszy, jutro ide gdzies go zobaczyc i zobaczymy czy to faktycznie prawda

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy - tylko i wylacznie 173P+ !

Mam, zachwalam i polecam :D

 

Tak ps to @kardas jak go mozesz miec rok jak jego premiera byla w lipcu ;) ?

Chyba miales na mysli 173P.

1596018[/snapback]

no tak, mialem na mysli zwyklego 173p

 

tyle kasy za mniejszy wymiar, paranoja.

no jak za mniejszy? juz nie przesadzaj, przeciez te powierzchnie 17lcd i 19crt sa porownywalne

 

widzialem dwa testy tego samego monitora, jeden na tomshardware.com drugi na benchmark.pl, okazuje sie opinie byly kompletnie rozbiezne, to co w jednym uznali za zalete w drugim bylo wada

Ty sam musisz sobie odp na pytanie co dla Ciebie jest zaleta a co wada

 

pamietny przyklad testu monitorow crt gdzie wygraly samsungi a polowa szla do serwisu

przeciez to zaden argument, skoro wielu ludzi je kupuje to czesc napweno trafi do serwisu, a jak nikt by ich nie kupil to jak maja trafic do serwisu?

 

Twoj wybor, tylko zeby pozniej nie bylo ze za 10 lat nosisz okulary, cierpisz na chroniczne bule glowy (promieniowanie z tej " 19" "zarowki [codzyslow zamierzony, przeciez to nie ma 19"]) i duze rachunki za prad (40Wmax lcd do 150W max crt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale jak zawsze przesadzacie:

1. zapomnieliscie o kontrascie Sony 400cd, Samsung 270

2. 16,7 a 16,2mln naprawde wielka roznica.....

3. co to jest vesa?

4. czy wy widzieliscie na oczy Sony? czern jest .... szara? @shog masz problemy ze wzrokiem? widzialem ten monitor i czern jest czarna, podswietlenie widac ale to w kazdym nawet superowym elcedeku bedzie widac, taka uroda tych monitorow

5. blade kolory? nie no to juz przegiecie. kolory sa bardzo ladne i jeszcze to szklo ktore poteguje glebie

6. design.... Samsung ma zwykly, Sony 75 ma beznadziejny to trzeba przyznac ale Sony 74 jest przepiekny, nie ma ladniejszego designu monitora, ale to mi akurat rybka, wyglad mnie nie interesuje

7. no nie wiem czy te katy widzenia to nie przegiecie

 

1596146[/snapback]

Fotki pokazujące roznicę między typami matryc: PVA(taka jak w 173P+) a TN (taka jak w sony) :

 

kąty widzenia:

http://www.tftpanel.hu/images/articles/vx924_test_22.jpg

http://www.tftpanel.hu/images/articles/vx924_test_23.jpg

http://www.tftpanel.hu/images/articles/vx924_test_24.jpg

na fotkach po lewej stronie matryca PVA po prawej TN

 

podswietlenie i jakość czerni:

http://www.tftpanel.hu/images/articles/vx924_test_25.jpg

po lewej matryca PVA po prawej TN

 

a całosc w w tym artykule - test VX924(matryca TN - 4ms):

http://www.tftpanel.hu/article.php/vx924_test

co prawda szwargot węgierski i inne monitory ale te parametry matryc są niezmienne dla danego typu.

 

Sam mam LCD Fujitsu P19-2 na bardzo zblizonej matrycy samsunga do 173P+ i potwierdzam ze jest duza roznica między TN.

 

Za matrycą TN przemawia jedynie szybkosc reakcji, wg mnie smuzenie na najnowszych matrycach TN 8ms jest mniejsze niz na PVA 8ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to swiadczy o tym ze wszystko co posiadasz jest najlepsze, widzialem Sony na wlasne oczy i jak na lcd jest bardzo dobry

aha i co do tego testu z tomshardware.com (jesli sie nie myle), powiem tak: widzialem dwa testy tego samego monitora, jeden na tomshardware.com drugi na benchmark.pl, okazuje sie opinie byly kompletnie rozbiezne, to co w jednym uznali za zalete w drugim bylo wada, tak wiec to tylko i wylacznie opinia ktora moze cos sugerowac ale napewno nie mozna kupowac od razu po przeczytaniu jednego testu

Nie wiem skad te rewelacje ale ja ani na TomsHardware.com ani na Benchmark.pl (to dopiero podpłacany serwis i każdy o tym dobrze wie) NIE znalazłem recenzji 173P+ bo po prostu ich tam NIA MA :blink:

Na Bnchmarku jest recka 173P (bez Plusa), został on oznaczony jako "Super Produkt", a przecież czasem reakcji i ogólnie jakością obrazu jest daleko za 173P+. W takim razie Samsung 173P+ to powinien być według nich "Super Hiper" produkt, gdyby była tam jego recenzja.

Ta recenzaa, którą podałem to chyba pierwsza (i jak narazie jedyna, nie licząc MVA ale jeszcze sę taki nie urodził co by Panu Markowi dogodził :lol: ) recka Samsunga 173P+ w internacie, przecież ten monitor dopiero wchodzi na rynek B)

 

Genialną fotkę porównanwczą znalazł gmfriend, popatrz sobie teraz niedowiarku jak wygląda w nocy LCD na matrycy TN - z prawej (m. in. ten "Super "Sony") i PVA/S-PVA - z lewej (m. in. Samsung 173P+) :lol: Rozumiesz teraz co miałem na myśli pisząc że CZARNY będzie ŚWIACIŁ, i jakie piękne lampy widać (na dole i na górze)?

 

1596473[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak za mniejszy? juz nie przesadzaj, przeciez te powierzchnie 17lcd i 19crt sa porownywalne

a kto tu mowi o powierzchni? ja mialem na mysli.... objetosc, poza tym to 19'' crt jest o 1'' wiekszy od 18'' to raczej porownywalne nie sa

przeciez to zaden argument, skoro wielu ludzi je kupuje to czesc napweno trafi do serwisu, a jak nikt by ich nie kupil to jak maja trafic do serwisu?

polowa monitorow? to chyba nie jest normalne

Twoj wybor, tylko zeby pozniej nie bylo ze za 10 lat nosisz okulary, cierpisz na chroniczne bule glowy (promieniowanie z tej " 19" "zarowki [codzyslow zamierzony, przeciez to nie ma 19"]) i duze rachunki za prad (40Wmax lcd do 150W max crt)

czy wy nadal uwazacie ze lcd mniej meczy wzrok? to jestescie w bledzie. po pierwsze crt maja takie filtry ze szkodliwe promieniawanie elektronowe jest znikome, a po drugie rzecz najwazniejsza: czy wiecie kiedy wzrok sie meczy najbardziej? przy dlugim patrzeniu na nieruchomy punkt! a jakich monitorow to dotyczy? WLASNIE LCD!!! to jest wlasnie reklama, co powiedza to ludzie w to wierza!!! w LCD obraz jest statyczny tzn ze gdy punkt nie zmienia koloru, jasnosci to swieci jednakowo, w crt punkt jest odswiezany wiec pixel swieci nierownomiernie, jest to niezauwazalne dla czlowieka ale organ to rejestruje i pracuje, przy pracy biurowej na lcd efekt jest identyczny jak patrzenie w sciane

reasumujac: wzrok bedzie sie niszczyl przy kazdy monitorze prawie tak samo

 

@gmfriend

dzieki za te linki, wreszcie jakies konkrety ale...

dzis bylem w sklepie i widzialem oba monitory obok siebie

1. te zdjecia sa mocno przesadzone, katy widzenia sa troszke lepsze w samsungu ale napewno nie dzieje sie tak ja na zdjeciach

2. to zdjecie z czernia tez naciagane, w samsungu WIDAC podswietlenie ale fakt jest troche mniej widoczne niz w sony

3. jakosc obrazu jest podobna, nie wiem gdzie widac roznice pomiedzy 16,2 a 16,7mln kolorow, tego nie udalo mi sie sprawdzic, moze i samsung ma lepsze kolory ale to szklo na sony robi niesamowite wrazenie ale z drugiej strony od tego szkla sie wszystko odbija

4. smuzenie jest bardziej widoczne na samsungu

 

napewno nie mozna powiedziec ze samsung bije na glowe sony, i jeden jak i drugi maja swoje zalety.... teraz najtrudniejszy moment... wybor.... chyba bede rzucal koscmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto tu mowi o powierzchni? ja mialem na mysli.... objetosc, poza tym to 19'' crt jest o 1'' wiekszy od 18'' to raczej porownywalne nie sa

 

polowa monitorow? to chyba nie jest normalne

 

czy wy nadal uwazacie ze lcd mniej meczy wzrok? to jestescie w bledzie. po pierwsze crt maja takie filtry ze szkodliwe promieniawanie elektronowe jest znikome, a po drugie rzecz najwazniejsza: czy wiecie kiedy wzrok sie meczy najbardziej? przy dlugim patrzeniu na nieruchomy punkt! a jakich monitorow to dotyczy? WLASNIE LCD!!! to jest wlasnie reklama, co powiedza to ludzie w to wierza!!! w LCD obraz jest statyczny tzn ze gdy punkt nie zmienia koloru, jasnosci to swieci jednakowo, w crt punkt jest odswiezany wiec pixel swieci nierownomiernie, jest to niezauwazalne dla czlowieka ale organ to rejestruje i pracuje, przy pracy biurowej na lcd efekt jest identyczny jak patrzenie w sciane

reasumujac: wzrok bedzie sie niszczyl przy kazdy monitorze prawie tak samo

 

@gmfriend

dzieki za te linki, wreszcie jakies konkrety ale...

dzis bylem w sklepie i widzialem oba monitory obok siebie

1. te zdjecia sa mocno przesadzone, katy widzenia sa troszke lepsze w samsungu ale napewno nie dzieje sie tak ja na zdjeciach

2. to zdjecie z czernia tez naciagane, w samsungu WIDAC podswietlenie ale fakt jest troche mniej widoczne niz w sony

3. jakosc obrazu jest podobna, nie wiem gdzie widac roznice pomiedzy 16,2 a 16,7mln kolorow, tego nie udalo mi sie sprawdzic, moze i samsung ma lepsze kolory ale to szklo na sony robi niesamowite wrazenie ale z drugiej strony od tego szkla sie wszystko odbija

4. smuzenie jest bardziej widoczne na samsungu

 

napewno nie mozna powiedziec ze samsung bije na glowe sony, i jeden jak i drugi maja swoje zalety.... teraz najtrudniejszy moment... wybor.... chyba bede rzucal koscmi

1597310[/snapback]

Chłopie o co ci właściwie chodzi? :blink:

Prosisz ludzi by doradzili ci w wyborze monitora LCD, a cały czas jęczysz jakie to LCD gowno itp itd. Moge sie założyć że nie widziałeś Samsunga 173P+ "w sklepie" (a dokładniej?) jak to piszesz, chcesz tylko mieć jakieś "argumenty" :lol: Dla czego tak myslę? A no dla tego że obecnie jest bardzo trudno dostać ten monitor, nawet w Vobisie, który miał ich najwięcej (jak ja zamawiałem to panowie obdzwonili kilkadziesiąt placówek w całej polsce zanim znaleźli ten LCD na stanie).

Tym:

czy wiecie kiedy wzrok sie meczy najbardziej? przy dlugim patrzeniu na nieruchomy punkt! a jakich monitorow to dotyczy? WLASNIE LCD!!!

mnie po prostu rozbawiłeś :lol: :lol: :lol: A co CRT nie ma plamek? Twój obraz na CRT jest cały czas ruchomy, może masz non stop wygaszacz ekranu właczony? :lol:

 

Chłopie, szkoda kasy na kostki, bierz CRT i skończ ten durny topic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shog

czy ty wiesz jak dzialaja monitory crt i lcd?

wytlumacze ci:

crt - wiazka elektronowa odswieza jeden punkt co xx Hz, jak wiadomo luminofor swieci w wyniku kontaktu z elektronami, wiec jesli wiazka elektronow nie jest ciagla to luminofor z czasem mnie swieci, swiecenie plamki mozna opisac przebiegiem okresowym np: pila ( w praktyce to zbocze jest wylkadnicze)

lcd - napiecie podawane jest na piksel co powoduje .... (nie wiem jak jest z roznymi rodzajami matryc ale wazne jest tu napiecie), napiecie to jest podawane ciagle czyli przy statycznym obrazie jest liniowe a wiec swiecenie rowniez liniowe, odswiezanie umozliwia tylko i wylacznie zmiane wartosci tego napiecia czyli napiecie moze sie zmienic raz na 1/xx sekund

tak wiec przy statycznym obrazie lcd swieci rownomiernie (z dokladnoscia do liniowosci napiecia) a crt swieci nierownomiernie

teraz przeczytaj to co napisalem wczesniej i bedziesz wiedzial o co mi chodzi

 

monitor widzialem w hurtowni w lodzi

 

Kurde, no to bierz SONY jak chcesz! Wszyscy polecają Samsunga a ty i tak swoje

tak jak napisalem, Samsung nie bije na glowe Sony, wybor nie jest taki prosty jakby wynikalo z odpowiedzi na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor widzialem w hurtowni w lodzi

No to sklep zamianił sie w hurtownię...

tak jak napisalem, Samsung nie bije na glowe Sony, wybor nie jest taki prosty jakby wynikalo z odpowiedzi na forum

Czego dalej oczekujesz od ludzi? Wszyscy jak jeden mąż polecili Samsunga, a ty wiesz swoje... Bierz tego Sony, albo najlepiej CRT, przecież LCD to "syf"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzucaj tymi koscmi, bierz sony bo sie widze osr....les ta fajna szyba od ktorej sie bedzie wszystko odbijac :mur:

 

tak jak napisalem, Samsung nie bije na glowe Sony, wybor nie jest taki prosty

nie bije na glowe, ale jest lepszy, roznicy w cenie nie ma wielkiej za to jak przesiadziesz sie z tej 15nec'a to..... B)

 

 

przeciez samsung spelnia wiecej twoich oczekiwan

minimale zmuzenie: tu wygrywa sony

duze katy widzenia: samsung

rownomierne podswietlenie: samsung

czern: samsung

mniejsze rozdzialki: no jak przed chwila wlaczylem u siebie 800x600 na pulpicie to kiepsko to wyglada, ale przeciez to jest rodzielczosc z przed kilku lat, ale juz takie 1024x768 wyglada przyzwoicie, podejrzewam ze sony nie bedzie tu lepszy, ale przyjmijmy ze "bedzie" :wink: i punkt dla niego :wink:

 

wiec? jaki wynik? 3 do 2 dla szajsunga, dociera?

 

cos sie tak uczepil tych crt? to ma byc lcd czy jak?

 

i koncz wasc, wstydu oszczedz :mur: :mur:

 

edit

 

teraz to chyba zrobisz nam na zlosc i wezmiesz sonego :lol: B)

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i koncz wasc, wstydu oszczedz

hm... jak widac to wy sobie wstyd robicie

rzucaj tymi koscmi, bierz sony bo sie widze osr....les ta fajna szyba od ktorej sie bedzie wszystko odbijac

ktos ma swoje zdanie i sie denerwujesz, to zle o tobie mowi, chcialbym ciebie zobaczyc jakby ktos ci powiedzial prosto w oczy ze twoj monitorek to gowno, ludzie troche kultury

mniejsze rozdzialki: no jak przed chwila wlaczylem u siebie 800x600 na pulpicie to kiepsko to wyglada, ale przeciez to jest rodzielczosc z przed kilku lat, ale juz takie 1024x768 wyglada przyzwoicie

wlasnie ja korzystam z 800x600, wieksza rozdzialka, zadna roznica w grafice a spadek wydajnosci znaczny.... nie mowiac juz o FSAA i Aniso

cos sie tak uczepil tych crt? to ma byc lcd czy jak?

bo sa lepsze, zdecydowanie lepsze... ale ma byc lcd.... pieprzone polskie warunki mieszkaniowe..... :mur:

teraz to chyba zrobisz nam na zlosc i wezmiesz sonego

wezme to co uznam za lepsze dla siebie, jesli mialbym robic komus na zlosc to szybciej bym siebie udupil

No to sklep zamianił sie w hurtownię...

ale sie czepiasz...

Czego dalej oczekujesz od ludzi?

rozsadnych odpowiedzi jak np @gmfriend

a ty wiesz swoje

kazdy ma swoje zdanie, i pamietaj ze ja nie posiadam jeszcze monitora wiec nie mam co zachwalac, przed zakupem trzeba troche powybrzydzac...

chyba pierwszej z brzegu kobiety za zone sobie nie wezmiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ten sony to przy 173P+ badziewie i porażka zresztą jak prawie wszystkie lcdki na TN,wiem co mówie bo sam mam lcd na matrycy TN od kilku lat,a porównywanie go do173P+ to nieporozumienie,.

 

Kąty widzenia w tym sony to jakiś żart,wystarczy się o 20 stopni poczyylić w dół a zobaczysz katastrofalne pogorszenie obrazu,do tego nierówne podświetlenie matrycy i niemożność uzyskania w ciemnym pomieszczeniu czerni dyskwalifikują go całkowicie za te pieniądze,jedynie wygląd jes fajny

Z tym samsungiem może póki co konkurować tylko FS P-17-2 też na pva z dopalaczem i wnet nowe monitory na PVA/MVA z dopalaczem,ale żadne na TN..

 

Problem jest tylko z dostępnością samsunga,sam na niego już 3 tygodnie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ten sony to przy 173P+ badziewie i porażka

bez komentarza.....

sam mam lcd na matrycy TN od kilku lat

w dzisiejszych czasach nawet w tydzien duzo sie zmienia

Kąty widzenia w tym sony to jakiś żart,wystarczy się o 20 stopni poczyylić w dół a zobaczysz katastrofalne pogorszenie obrazu

jeju to brzmi tak dramatycznie....

do tego nierówne podświetlenie matrycy

proponuje isc do okulisty... a moze mialem wyjatkowo udany model? no i ci co testowali tez...

niemożność uzyskania w ciemnym pomieszczeniu czerni

no nie da sie ukryc ze na lcd nie da sie tego uzyskac

 

poza tym to zabrzmialo jak wystapienie Giertycha....

i jak tu normalnie gadac z takimi ludzmi

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej tago nie można było określić, po to założyłeś ten topic by sprzeczać się z połową forum?

 

Jeśli masz w główce zakodowane że ten samsung jest "be", ogólnie LCD są do kitu to nie zakładaj takiego tematu... Czysta prowokacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...