Skocz do zawartości
cmsydney

Jaki Monitor Lcd 17''

Rekomendowane odpowiedzi

dobra wybralem....

tu akurat glownie ze wzgledu na wyglad. sony hs74ps nie maja w hurtowni a hs75pb jest paskudny... padlo na samsunga chociaz i tak nie jestem pewien do jego wyzszosci, zobaczymy jak bedzie... pewnie i tak bede bluznil przez pierwszy miesiac ale moze sie przyzwyczaje

ciekawe jeszcze jak to wyglada z wadami pikseli... niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia przed kupnem... jak chce sie miec 150pln taniej to zawsze jakims kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wybralem....

tu akurat glownie ze wzgledu na wyglad. sony hs74ps nie maja w hurtowni a hs75pb jest paskudny... padlo na samsunga chociaz i tak nie jestem pewien do jego wyzszosci, zobaczymy jak bedzie... pewnie i tak bede bluznil przez pierwszy miesiac ale moze sie przyzwyczaje

ciekawe jeszcze jak to wyglada z wadami pikseli... niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia przed kupnem... jak chce sie miec 150pln taniej to zawsze jakims kosztem

1597994[/snapback]

Słuszny wybór, przekonasz się jak go dostaniesz w łapki.

 

Śledzę tematy o tym monitorze na różnych forach (również MVA.pl) i jak dotąd nikt nie miał żadnych bad pikseli/subpikesli, mam ten LCD już tydzień, bardzo dokładnie sprawdziłem matrycę (m. in. programem CheckScreen) i też jest czysta.

Samsung daje 173P/+, 193P/+ gwarancję na świecące piksele i subpiksele (Zero Bright Dot Warranty). Jeśli zobaczysz jakiś świecący piksel/subpiksel w ciagu 2 tygodni od zakupu, wymieniają monitor na nowy od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze jaka metamorfoza, wreszcie wypowiedz na poziomie ... ale wracajac do tematu

na stronie samsunga jest napisane ze panele sa klasy II

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/norma.pdf

wg normy w monitorach 17'' dopuszczalne sa 3 calkowite i 7 subpixeli

Jeśli zobaczysz jakiś świecący piksel/subpiksel w ciagu 2 tygodni od zakupu, wymieniają monitor na nowy od ręki.

o tym na stronie producenta nie mozna sie dowiedziec

 

druga rzecz odnosnie kabla DVI:

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...li/173pplus.asp

"Dołączone przewody sygnałowe kabel VGA, kabel DVI (opcjonalnie)"

z tego wynika ze ten kabel jednak trzeba dokupic, z pudelka wyparowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed zakupem swojego tez sprawdzalem na necie co i jak z dvi i tez pisalo (opcjonalnie)

jak bylem w sklepie i sprawdzalem monitor, mowie do goscia: to odrazu poprosze kabel dvi, a on do mnie, no przeciez jest w zestawie. No i byl, a na stronce www pisalo ze nie ma.

Wiec mysle ze powinien byc.

 

PS: dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym na stronie producenta nie mozna sie dowiedziec

Wiem, ale w instrukcji obsługi tego monitora o tym piszą.

druga rzecz odnosnie kabla DVI:

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...li/173pplus.asp

"Dołączone przewody sygnałowe kabel VGA, kabel DVI (opcjonalnie)"

z tego wynika ze ten kabel jednak trzeba dokupic, z pudelka wyparowal

Też myślałem że będę musiał go dokupić ale powiedziałem sprzedawcy by otworzył pudło i okazało się że kabal DVI jest załączony do zestawu (dowód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale jaja

juz wiem czemu w tej hurtowni co ogladalem monitor samsung byl tylko w kolorze... niebieskim

otoz obszedlem sporo sklepow w lodzi i nie ma samsungow

w tej hurtowni pod wawa co bede kupowal powiedzieli

"-monitorow nie ma, w nastepnym tygodniu beda na 99% ale bedzie to juz ostatnia dostawa, wycofuja model z produkcji

-? czy pan mowi o Samsung 173P czy Pplus?

-Pplus a czemu pan pyta?

-bo to jest swiezy model i dziwne ze wycofuja

-ja tego nie wymyslilem, mowie jak bedzie"

dosyc ciekawe, niby najlepszy crt 17'' a juz koniec produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie to juz ostatnia dostawa, wycofuja model z produkcji

Kompletna bzdura. Wlasnie dostalem odpowiedz od Samsunga w tej sprawie:

 

 

Monitor 173P+ nie został wycofany z produkcji.

 

Pierwsza partia tych monitorów została już wysprzedana.

 

Najbliższy transport tych monitorów do Polski jest przewidziany na

 

koniec sierpnia.

 

Tak wiec wszystko jasne.

cmsydney ja na Twoim miejscu bym nie kupowal nic w tej hurtowni jezeli ich pracownicy opowiadaja takie bajki. Widac ze nie maja pojecia :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletna bzdura. Wlasnie dostalem odpowiedz od Samsunga w tej sprawie:

Monitor 173P+ nie został wycofany z produkcji.

 

Pierwsza partia tych monitorów została już wysprzedana.

 

Najbliższy transport tych monitorów do Polski jest przewidziany na

 

koniec sierpnia.

 

Tak wiec wszystko jasne.

cmsydney ja na Twoim miejscu bym nie kupowal nic w tej hurtowni jezeli ich pracownicy opowiadaja takie bajki. Widac ze nie maja pojecia :D

 

Pozdro

I wszystko jasne :)

 

Poza tym zdziwiło mnie to że w tej hurtowni niby są niebieskie modele, żaden sklep w polsce nie ma takiego koloru w swojej ofercie (jeśli sie mylę to proszę podać link), pierwsza partia to były tylko szare i czarne modele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten popyt samsungi moze sie zle skonczyc w postaci braku spadku cen, albo slabym spadku :/

1600374[/snapback]

No i masz racje - w ciągu tygodnia od kupna tego monitora cena modelu czarnego podskoczyła o 40 zł. Kto wie ile jeszcze podskoczy. Zdesperowany klient woli zapłacić więcej tam gdzie dostanie od ręki, niż czekać ze 2 - 3 tygodnie na dostawę. Nazwy sklepu nie podam ale wszyscy go znają. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją NIEBIESKIE 173p+ i prawdopodobnie samsung nie będzie takich robił. Gość w hurtowni pewnie mówił o starszej wersji 173p bez plusa.

Hehe a cmsydney ogladał w hurtowni niebieski model 173P+ :lol:

- albo oglądał 173P (na podstawie powiien być napis "SyncMaster 173p Plus")

- albo tak jak pisałem wcale nie widział 173P+ (jest bajkopisarzem)

 

Chłopie, gubisz sie w zeznaniach :lol:

 

Dopiero teraz sprawdziłem na że na kartonie też nie ma niebieskiego :D

Dołączona grafika

 

Nie zdziwił bym sie gdyby wycofywali 173P z produkcji bo przecież 173P+ ma dużo lepsze parametry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec wszystko jasne.

cmsydney ja na Twoim miejscu bym nie kupowal nic w tej hurtowni jezeli ich pracownicy opowiadaja takie bajki. Widac ze nie maja pojecia

koles mi powiedzial to co uslyszal, nie wie od kogo i mnie to nie interesuje

mam nie kupowac w tej hurtowni... hehe nie zdziw sie jak to co kupiles nie pochodzi z tej wlasnie hurtowni, ta hurtownia z wawy zaopatruje sklepy z calej polski

Nie istnieją NIEBIESKIE 173p+ i prawdopodobnie samsung nie będzie takich robił.

chcesz sie zalozyc? moge ci podac adres tej lodzkiej hurtowni gdzie ogladalem oraz adres sklepu ktory moze sprowadzic ten model w kolorze niebieskim, mowa oczywiscie o tym z plusem Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz sie zalozyc? moge ci podac adres tej lodzkiej hurtowni gdzie ogladalem oraz adres sklepu ktory moze sprowadzic ten model w kolorze niebieskim, mowa oczywiscie  o tym z plusem

Mieszkasz w Łodzi i jechałeś do Warszwy po to, by zobaczyć ten monitor? :blink:

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...li/173pplus.asp

 

 

Inne:

  Brak głośników multimedialnych

  System OSD-Digital Display DirectorTM

  Montaż na ścianie VESA 75mm

  Normy TCO’99, TCO'03 (tylko srebrny)

  Kolor obudowy (przód/tył) Srebrny / Biały

  Dostępne kolory Srebrny / Czarny

  Gwarancja 3 lata

Na kartonie są modele: srebrny, czerwony, czarny

Można przypuszczać że w późniejszym czasie będzie dostępny model czerwony ale na pewno NIE NIEBIESKI :mur: :)

 

Z chęcia poznam nazwę firmy/sklepu, hurtowni które ofraują niebieskie Samsungi 173P Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Łodzi i jechałeś do Warszwy po to, by zobaczyć ten monitor?

nie, przeczytaj uwaznie com pisalem, monitor widzialem w hurtowni w lodzi ale tam kupic nie moge bo nie mam firmy

a kupowac bede pod wawa bo ojciec kumpla moze mi kupic po cenach hurtowych, tam monitor kosztuje 1405pln

 

co do firm:

sklep w ktorym mi zaoferowali: GIGA3 na ul. wschodniej

hurtownia w lodzi to ACT na ul. Elsnera gdzie ten monitor ogladalem i byl w kolorze niebieskim, i na bank 173P+ bo koles wyjmowal przy mnie z pudla

a dostepne sa czarne, srebrne, niebieskie i czerwone i w cenniku spotkalem sie rowniez z czarnym bez pivotu i byl tanszy o30pln od srebrnego z pivotem, ale to moze byla jakas pomylka

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprobowalem w googlach poszukac 173P+ blue i niestety nie znalazlem. W ofertach sklepow tez nie ma niebieskiego. Moze nieudolnie szukam lecz bardziej prawdopobne jest to ze cmsydney cos kreci i pewnie widzial model bez plusa. Tym bardziej, ze pracownicy tej hurtowni mowia jakies bzdury o wycofywaniu 173+ z produkcji :mur: Pewnie sami nie widzieli go na oczy i dla nich istnieje tylko 173P ktorego nawet w kolorze czerwonym mozna dostac. N/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink:

"GIGA3 - Najtańsze komputery" :lol:

Mają w cenniku tylko niebieski 173P (nie P Plus, tego wcale NIE mają) i to za niebagatelną kwotę 2230zł :blink: gdzie w normalnych sklepach kosztuje on niecałe 1400zł :lol: :mur:

 

"GIGA3 - Najtańsze komputery" :lol:

Wszystkie monitory kosztują tu przynajmniej 300zł więcej niż normalnie :lol:

http://www.giga3.com.pl/cgibin/shop?show=T

 

 

Podobna sytuacja jest w firmie ACT (to nie jest hurtownia) :)

Mają w cenniku całą gamę kolorów monitora 173P (nie P Plus, tego wcale NIE mają).

Choć cena jest tu już bardziej ludzka (1559zł) :lol: Chociaż to i tak 150zł za dużo jak za 173P :lol: :lol:

 

http://loop.net.pl/index.php?node=28&show=sklep&gid=124

 

Tak więc drogi kolego o czym ty z nami rozmawiasz cały czas? My mówimy o Samsungu 173P Plus, a ty o Samsungu 173P B)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

informacja od Samsunga "nie ma NIEBIESKICH 173P+".

Tak wiec dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa. Cmsydney usiluje z uporem maniaka nas przekonac "ze on widzial, on wie".

Ok widziales to co widziales. Kazdy wie ze nie ma niebieskiego 173P+, potwierdza to sam Samsung. Ty pewnie dalej bedziesz obstawal przy swoim. Wiec by nie prowadzic dalej bezowocnej dyskusji kup sobie ten NIEBIESKI i bedziesz jedyna osoba na swiecie posiadajaca taki model i niech Ci dobrze sluzy :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co widzialem, chyba ze robia przekrety i sprzedaja zwykle jako plusy, patrzylem na nalepke i bylo napisane plus

nie mam zamiaru sie klocic, bez plusa nie widzialem wiec nie jestem w stanie powiedziec czy naprawde to byl + czy nie

giga3 - ten cennik jest stary, koles mi tylko zaproponowal niebieskiego oczywiscie podkreslilem ze ma byc plus, powiedzial ze moga sprowadzic

act - jest sklep i hurtownia, na stronie nigdy nie bylo wzmianki o hurtowni,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak to jest z tym oficjalnie, konsol psp tez oficjalnie nie ma

wszystko jest kwestia kasy, czasami lepiej jest sprowadzic z innego kraju niz kupic u polskiego dystrybutora, przyklad dwie czesci, ktore ostatnio kupilem: naped dvd+-rw oraz grafika pochodzenia francuskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancja Samsunga?

Na poczatku mialem kupic monitor LG (ze wzgledu na gwarancje), ale po tym, jak czytam Wasze opinie, az grzech nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 173P+....

 

Gdyby nie te BadPixele.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancja Samsunga?

Na poczatku mialem kupic monitor LG (ze wzgledu na gwarancje), ale po tym, jak czytam Wasze opinie, az grzech nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 173P+....

 

Gdyby nie te BadPixele.. :/

Jak już wcześniej pisałem Samsung daje "Zero Bright Dot Warranty" czyli gwarancje na brak świecących pikseli/sub pikseli. Dotyczy ona modeli (172, 173, 193) P oraz P+.

http://www.behardware.com/news/7180/zero-b...or-samsung.html

Jeżeli w ciągu 14 dni zauważysz jakiś świecący punkt, wymieniają panel od ręki :)

 

Poza tym, na matrycy S-PVA bad piksele/sub piksele jest bardzo ciężko dostrzec gołym okiem, a niektóre są wręcz niewidoczne. :-P

 

Ja bym sie wcale nie zastanawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem Samsung daje "Zero Bright Dot Warranty" czyli gwarancje na brak świecących pikseli/sub pikseli. Dotyczy ona modeli (172, 173, 193) P oraz P+.

1603893[/snapback]

Dzieki za odp ;)

Jeszcze tylko kwestia gdzie kupic: sklep internetowy (proline, komputronik) czy np. MediaMarkt? Bardziej zalerzy mi tu na szybkosci realizowaniu gwarancji niz na cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...