Skocz do zawartości
J-A-J-O

Mac Os X Na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do tego newsa:

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/14694

 

Pytam:

 

Czy ktoś zainstalował ten system na swoim PC? Jak chodzi? Nie zawiesza się? Widziałem ten system w szkolnych komputerach i jak dla mnie jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze, a co ważniejsze nie zamula nawet na słabych kompach. Ciekawy jestem jedynie co ze sterownikami, przecież modeli Maców jest znacznie mniej niż konfiguracji PC, jak można sobie z tym poradzić?

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly przekret polega na tym, ze system nie jest dostepny dla wszystkich. Wraz z ta wersja pokazowa testerzy dostali specjalne komputery, na ktorym mozna to bez problemu zainstalowac. W przypadku standardowych PCtow trzeba sie nieco bardziej pomeczyc i spelnic kilka wymagan. Po pierwsze wymagany jest procesor z minimum SSE2. Do odpalenia niektorych programow potrzebna jest obsluga SSE3.Dodatkowo warto byloby posiadac inny kompatybilny sprzet. Apple juz dawno stwierdzilo, ze roznorodkosc konfiguacji szaraka nie jest dla nich i beda dostarczac sterowniki tylko do tego, co oni zloza i gdzie maja pewnosc ze wszystko bedzie dzialac jak nalezy.

Sam system jest rowniez zabezpieczony. Dostarczony przez Apple sprzet zawiera dodatkowy chip aktywujacy niektore funkcje OS X. Pomimo tego jest juz spora grupka ludzi, ktorym sie to udalo. W sieci krazy FAQ jak odpalic go na Laptopie z Pentium M, Pentium 4 i bodajze Athlonie 64.

 

Wiecej informacji mozna znalezc tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly przekret polega na tym, ze system nie jest dostepny dla wszystkich.

A na www.opendarwin.org to co jest dostępne ??

 

A jeśli chodzi o programy to tak wyczytałem na stronie podanej powyżej, że SSE3 jest wymagane do odpalenia programów pisanych po procki PPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa :/ nie instaluje sie

 

na laptopku (IBM thinkpad 600E) wogule instalka nie startuje. czarny ekran i reset.

 

na stacjonarnym (pentium4 2.4C abit ic7 512ram) startuje ale po chwili jest kernel panic i [gluteus maximus] pokazuje ze ip to 0.0.0.0 i mac (same zera) i stoji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stacjonarnym (pentium4 2.4C abit ic7 512ram) startuje ale po chwili jest kernel panic i [gluteus maximus] pokazuje ze ip to 0.0.0.0 i mac (same zera) i stoji

1603266[/snapback]

Na virtual PC u mnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instaluje OpenDarwin na VMware5.... Póki co instalka po paru próbach ruszyła, a co z tego wyjdzie dalej to zobaczymy :wink:

 

UPDATE 1:

No i tak jak myślałem. :-|

 

Niby się zainstalowało ale po reboocie "Error loading UFS partition"

 

UPDATE 2:

 

Teraz próbuje zainstalować na HFS+ .... C.D.N.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za drugim razem coś mi się uruchomiło, ale ten opendarwin to chyba rzeczywiście coś innego niż ten system z pierwszego postu, bo mi się zabootowało tylko w trybie textowym. Żadnego interfejsu graficznego. Właściwie można by pomysleć że to jakiś linuks :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac OS X jest beznadziejny ... a i te myszki z 1 przyciskiem to juz wogukle porazka

1605627[/snapback]

Tak samo beznadziejny jak twoj post :lol: . Coz, sa osobniki dla ktorych wszystko co nie jest dzieckiem Bill'a jest beznadziejne - Na przyszlosc polecam dzial Windows :lol: .

Co do opendarwina, to jest chyba jakas sredniozaawansowana beta, wiec to system jeszcze nie skonczony :wink: . A jak wyglada tryb graficzny mozna obejzec w google->grafika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mac os x pracowalem rok wiec wyrobilem sobie zdanie o nim ... mac os x jest nie poreczny i malo funkcjonalny przykladem jest myszka z 1 przyciskiem ~~

1605958[/snapback]

a co jest złego w "myszce z jednym przyciskiem" ?

niektórym może być źle z myszką z dwoma przyciskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mac os x pracowalem rok wiec wyrobilem sobie zdanie o nim ... mac os x jest nie poreczny i malo funkcjonalny przykladem jest myszka z 1 przyciskiem ~~

1605958[/snapback]

hehehe wiesz ja pracuje na osx i mam myszke a4techa 5 przyciskowa ;) dwa przyciski dzialaja tak samo jak w windzie ;)

 

poza tym porazka dla mnie z tym osx na pc .. ale jesli ma to oslabic pozycje xp .. to sie ciesze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym porazka dla mnie z tym osx na pc .. ale jesli ma to oslabic pozycje xp .. to sie ciesze ;)

1609829[/snapback]

Dlaczego porazka? Przeciez celem Apple nie jest danie mozliwosci odpalania OS X na kazdym PC. Podejrzewam, ze z tego wycieku wyciagna odpowiednie wnioski i kolejne wersje systemu zostana odpowiednio zabezpieczone tak, aby odpalaly sie tylko na nowych MACach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze watpie ..... moze masz racje ... generalnie jak ktos ( pc) pisze ze chodzi u niego tygrys szybciej niz na G5 hehe to troche mnei to smieszy i zarazem wq ze czlowiek kupuje sprzet zeby miec solidna i stabilna jednostke a tu sie okazuje ze soft do drogiej zabawki bedzie dzialal na zwyklym pc ; buuu

 

ale co tam zobaczymy jakie te intelmacki beda .. sony ps3 bedzie na ppc, a mac na intelu zapowaiada sie ciekawy 2006 rok ;)

 

tak wczoraj poszperalem torche po sieci .. i widac bylo ze rosetta juz zablokowana przez apple, strony z tutorialami, poblokowane lub usuniete, ale w sumie znazlem wiec luz ;)

sprobuje powalczyc, zaczelm sciagac soft potrzebny .. .. kuzyn ma a64 wiec moze uda sie puscic tigera l;) hehe jestem ciekaw jak to bedzie dzialac watpie czy na mojim kaszlaku amd xp da sie ten system puscic

Edytowane przez hubiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś ściągnąłem. Własnie się za to zabieram i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

UPDATE:

 

Udało mi się odpalić to na VMware i wszystko działa cacy chyba tak jak powinno. Tylko, że na tym VMware chodzi to tak wooolno, że szkoda gadać. Nie da się tego użwać.

 

Oto dwa screeny:

 

 

http://i2.photobucket.com/albums/y50/TomekB/darwin1.jpg

 

http://i2.photobucket.com/albums/y50/TomekB/darwin2.jpg

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić to na VMware i wszystko działa cacy chyba tak jak powinno. Tylko, że na tym VMware chodzi to tak wooolno, że szkoda gadać. Nie da się tego użwać.

1611772[/snapback]

Czy te rzeczy tez dzialaja:

- dma dla dysku i innych napedow?

- dzwiekowka?

- przyciski/rolka w myszce? :wink:

Tak BTW to chyba bedzie znaczylo, ze trzeba przekompilowac stary soft (ppc arch.) na x86 - troche roboty z tym bedzie :rolleyes: . No i teraz w Makowym swiecie zapewne czeka nas jakis rozlam (poza softem - sterowniki itp. :wink: ) - jedni pewnie beda woleli ppc a drudzy x86 :lol: . Nie wiem czy to takie madre ze strony Mak'a :razz: ...

Edytowane przez vantomiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te rzeczy tez dzialaja:

- dma dla dysku i innych napedow?

- dzwiekowka?

- przyciski/rolka w myszce?  :wink:

Tak BTW to chyba bedzie znaczylo, ze trzeba przekompilowac stary soft (ppc arch.) na x86 - troche roboty z tym bedzie  :rolleyes: . No i teraz w Makowym swiecie zapewne czeka nas jakis rozlam (poza softem - sterowniki itp.  :wink: ) - jedni pewnie beda woleli ppc a drudzy x86  :lol: . Nie wiem czy to takie madre ze strony Mak'a  :razz: ...

1611903[/snapback]

No myszka działa, a reszty nie mam za bardzo ochoty sprawdzać, bo to działa tak wolno, że nawet otwarcie jakiegokolwiek menu muli niemiłosiernie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...