Skocz do zawartości
manieksl

Antena Do Ap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam AP D-LINK-g604t, kartę PCMCIA Dlink G650+ i chciałbym wzmocnić sygnał z routera (wymienić antenę) bo mam pewne problemy z zasięgiem (przez 2 ściany). Testy wypadły następująco: o ile na "biegu jałowym" mam transfer 54Mbit (jakość sygnału 67%) o tyle w trakcie ściąganai spada do 11 - 5,5 i często zrywa połączenie (nawet chodząc po internecie). Zrobiłem test pingów: na 75 wróciły 72 z czego czas min: 6ms, średni 69ms, maksymalny 979.

To tyle technicznych opisów. Prosze doradzić mi jakąś wewnętrzną antenę do routera, mam na oku 2: D-Linka DWL-50AT (5dB przykręcana do AP) albo jakieś Surecom 7dB (nie znam tej firmy i nie wiem czy te 7dB to nie jest jakiś chwyt marketingowy jak w miniwieżach moc podawana w PMPO) ...ale ten surecom kosztuje 95zł, podam może linka do niego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60448012

 

zastanawiam się czy to nie przegięcie bo podobny z kształtu jest dlink i ten:

http://www.wirelesslan.com.pl/urzadz.php?g=12&i=f74ac023

który też ma 5dB....mam wrażenie, że surecom też ma faktycznie 5dB....dlatego prosze was o doradzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie moze sprobuj ustawic sobie na obu urzadzeniach polaczenie powiedzmy 2mb!

jezeli nie potrzebujesz miec lana miedzy nimi a tylko sam net!

jezeli potrzebujesz miec pelne 54mega, choc nigdy tak nie bedzie to kup najprostsza antene panelowa w jakimkolwiek sklepie w miescie!13dB w zupelnosci ci wystarczy i mysle ze za anteneke nie wydasz wiecej jak 50zl!

pamietaj tez ze im krotszy kabel tym lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...