Skocz do zawartości
rzymo

Sub W Aucie + Przeróbka Wzmaka

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem małego suba pod siedzenie. Sub miał uzupełnić dolne pasmo. Zrobiłem go według jednego z tematów na elektrodzie (głośnik STX-14-50-4-SS, obudowa koło 6-7 litrów), ale mam problem - z racji niskiej skuteczności gra po prostu cicho (nie mam wzmaka, tylko radio).

Zabrałem sprzęt z powrotem z samochodu do domu, wygrzebałem z szafy stary wzmacniacz (nie ma dużej mocy, na transformatorku jest 12v/2A, czyli może 20w wyciągnie) i podłączyłem wszystko pod zasilacz komputerowy. Jak dla mnie uzyskałem wystarczającą głośność.

I teraz moje pytanie - jak to podłączyć w aucie, tzn. ten wzmacniacz ? Czy dobrze myślę, że po prostu podłączam kable + i - do akumulatora, na plusowym stabilizator na 12v, bezpiecznik 2A (czy więcej ?) i to wszystko ?

Ewentualnie czy mogę nie umieszczać stabilizatora tylko po prostu dać trochę większe napięcie na wzmaka (np. te 14v) ?

 

(wiem, że mogę sobie kupić typowo samochodowy wzmacniacz, ale skoro mam już tego i jest on wystarczający, to czemu go nie wykorzystać... )

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na wzmacniaczu pisze 2A to daj bez stabilizatora ale z bezpiecznikiem 3A i normalnie do wiązki podłącz + do + a - do - .

 

inna sprawa to sygnał który idzie na suba, tu stawiam pytanie :

jakie masz radyjko ? jeżeli nie znasz modelu to obacz czy ma z tyłu coś takiego jak wyjście na subwoofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na wzmacniaczu pisze 2A to daj bez stabilizatora ale z bezpiecznikiem 3A i normalnie do wiązki podłącz + do + a - do - .

 

inna sprawa to sygnał który idzie na suba, tu stawiam pytanie :

jakie masz radyjko ? jeżeli nie znasz modelu to obacz czy ma z tyłu coś takiego jak wyjście na subwoofer

1598359[/snapback]

Wiem, jakie to dokładnie radio, gdyż zdążyłem już zmienić mu trochę w bebechach :) (głównie pojemniejsze kondensatory).

Napisałem, że podłączyłem wszystko w domu pod zasilacz komputerowy, czyli wyjście na osobny wzmak z radia jest ;) (zwykłe chinche)

 

Już podłączone wszystko i chodzi jak powinno :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...