Skocz do zawartości
__Juras__

Thermalright Sp-97 Vs. Thermaltake Big Typhon

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zamowic ten zestawik do sprzetu z podpisu i wykrecic niezle mojego mobila 2500+.... Słyszałem że najlepsze wentyle do tego sprzetu to Delta 92mm. Bo za 159 zł chyba sie opłaca ? Proszę pomozcie

 

ewentualnie TT BigTyphon tylko nie iwem jak wypadnie przy 2500Mhz bo wk ocu z kalkulatora mocy z benchmark.pl wychodzi kolo 120W !

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komplecie nie ma zadnego wentylatora a 159pln to strasznie drogo za sp97. za podobna kase kup lepiej TT big typhoon oczywiscie jak ci wejdzie do budy.

 

delta 92mm jest fajna, wlasciwie fajnie dmucha, ale nei da sie siedziec z nia w jednym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec to wprowadzaja klienta w błąd w ProLine jak chcesz to looknij Thermalright SP-97 AMD 92mm + NeoPlate Po co taki tytuł ? wydawalo mi sie ze to najlepsze z chlodzenia AC .... przeglądałem testy i przy dobrej wentylacji budy bije wiele innych na łep ... Nie wiem jak wypada z Big Typhonem.... początkowo chciałem tańszego pentagrama 120Cu ale nie zmiesci mi sie do obudowy i na mobo bo mam konkretne chłodzenie na mosfety i bedzie zawadzac.... Ten Sp-97 jest jak na wymiar bo kumpel do mnie wpdł i sprawdzalismy :) Masz moze jakies porownanie z TT big typhoon ? jakis wspolny tescik tych dwoch coolerow czy cos ? Bo jak bedzie trzeba to moge sobie bude przerobic pod tego tt jesli lepszy bedzie.... Jestem gotowy na wszystko zeby tylko wycisnac ostatnie poty z mojego mobila, a w TYM tescie im sie udało na tym coolerku 2,5GHZ i mniej niż 50 st w stresie !! to dla mnie imponujący wynik... Troshke sie rozpisalem jak zwykle..sorki...ale strasznie sie na tego sp napaliłem.... :oops:

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge was prosic o pomoc ? musze kupic radiator+wentyl najlepiej w przeciagu kilku dni a od czytania recek na coraz to nowych portalach juz łep peka :cry: Kieruje się testem ThermalRight SP-97 w którym kecą właśnie takiego bartonka jak mam do 2500 MHz i chce wiedziec czy Big Typhon sprosta temu zadaniu przy ponad stu wattach ? POMOCY

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis w Proline mowi tylko, ze radiator jest przystosowany do wentyli 92mm.

sp97 jest swietnym radiatorem, ale na rynku sa juz lepsze.

 

tu masz temp na sp97 z zalmanem f2 na 5V, procek to duron 1400 a napiecie na nim to 1.95V. buda zamknieta.

Dołączona grafika

 

TT ma 6 HP a SP97 ma tylko 3, do tego na TT masz 120mm wentyl. czas robi swoje, czyli pojawiaja sie lepsze konstrukcje. poszukaj porownania SP97 z jakims coolerem i poszukaj porownania TT z takim samym coolerem. albo poszukaj serwisu gdzie podaja CW konstrukcji i je sobie porownaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i załamka :( Big Typhon faktycznie jest lepszy od SP-97 ale do pewnego momentu... wszyscy mówią,że przy powyżej 110W i dobrej wentylacji budy to thermalright bije typhona na głowe :( pobiegałem troche po zagranicznych serwisach:

 

people.overclockers.ru

Ice-Hammer IH3800, градусы TT BigTyphoon, градусы

1800 Mhz 55 42

2360 Mhz 63 49

2500 Mhz --- 55

 

ten pierwszy to odpowiednik zalmana 7000CuB

 

http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=125375

 

ich habe mir den Tt Big Typhoon

AthlonXP@2510Mhz@1,85V

----------------------------------

Idle : 38°C - 40°C

Volllast : 47°C - 51°C

 

nie wiem juz co myslec....

 

na frazpc przy podobnych konfigach i chłodzeniu na sp97 temp nie przekraczała 48'C po pol godziny w prime95....

 

w koncu który z tych coolerów jest lepszy ? upełnie zgłupiałem a mój bartonik mobile czeka za odpowiednim chłodzeniem do extreme oc.... Pomóżcie...

 

@Niemiec udało mi sie znaleźć porównanie SP-97 i Zalmana 7700Cu oraz typhona z tym zalmanem ale na grzałce pk90W a w drugim przypadku nie bylo podane ile watt ale na Venice 2800+ o ile sie nie myle....,wiec porownanie ich w ten sposob nie da rady..... musialbym znaleźć testy przy naprawde duzych mocach,bo przy małych podobno wypadaja podobnie,a czesto na korzysc typhona przy kiepskiej wentylacji budy..... co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz big typhona, ja mam go na takim konfigu, bartek mobile 11,5 x 225,33mhz co daje jakies 2593 mhz napiecie 1,94v (w tle biega ciagle seti, procek non toper ma 100% obciazenia) i temperatura wynosi teraz 49 stopni a na dworze dzis u mnie (lodz) 29 stopni, mysle ze temp w takich warunkach sa ok B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i masz racje... kupie typhona za 165 zł i juz mam wyntyl..... pewnie te temp to kwestia założenia....u mnie na NF7 rev2 jest potrzebna jakaś dodatkowa podkładka czy cos ? Jeśli się mylę i podłącze go za pomocą akcesoriow z zestawu to prosze mnie poprawcie. pozdro i thx za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem gotów na wywalenie zasilki tymczasowo nad obudowe,gdyż kompa i tak mam we wnęce (wbudowany w biurko można powiedzieć). Nawet go nie bedzie widać a może kiedys jakiegos big towerka sobie sprawie..... pozdrawiam

 

@all gdzie polecacie zakupy ? na allegro ? może widzieliscie tego typhoona w jakiejs promocji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt ale z tornado da sie jeszcze przezyc na 12v :P

 

Wbrew pozorom tornado jest ciche :P

 

Ale tt w ogole mi sie nie podoba. Kawal miedzi bedzie lepsze przy duzych V i mocnych duchawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam do kupienia SP97 , ewentualnie z wentylem YS Tech 92 za ok 150 zł. moze troszke mniej.....

 

@Aurora001 jak to sie bedzie sprawować przy dobrej wentylacji budy ? Brać z wentylem czy kupić tornado ? Jeśli tornado to gdzie i za ile? ile tornao ma cfm ? Bo jeszcze nie kupiłem typhona więc musze sie dowiedzieć z czego chciałem zrezygnować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na te delty, ale np ten model (120x120x25) 82cfm @ 12V jest niezly. Na 4-5V jest rownie cichy jak akasa czy glacial, co mnie dosc zaskoczylo. Wydajnosc nie ma nic wspolnego z delta 180cfm, ale i tak na 12V jest powazny podmuch (glosno). Ale z tym modelem delty nie ma problemow przy niskich predkosciach w postaci terkotania/buczenia. Wirnik jest bardzo ciezki - lopatki maja z 3mm grubosci... i po wylaczeniu kreca sie z 20s. Ogolnie - nie kazda delta jest glosna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no looz ale czasem trzeba sie "streszczac" i poniesc tego konsekwencje dlatego niestety kupno coolerka musze odlozyc :( ale moze na poczatku wrzesnia cosik sie wymysli :) pozdrowki i dziekuje Niemiec że mnie przywołujesz do porządku :P RESPECT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec proponuje usunac nasze posty dotyczace jazdy samochodem bo to ma sie nijak do tematu Thermalright Sp-97 Vs. Thermaltake Big Typhon :P Jakby co ja swoje zbedne usuwam . moze lepiej od razu czyscic niektore tematy,które mogą powrócić a nie zrobi sie smietnik,ze ciezko cos znaleźć :(

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke odpkopie temat, zeby nowego nie zakładać. Zastanawiam się nad chłodzeniem nad CPU i teraz nie wiem właśnie czy pentagram któryś, czy właśnie Thermalright SP-97 + wentyl.

 

Moge kupic SP-97 za 100 PLN + 30 za Fandera - czyli w sumie 130. Pentagram jest tanszy - ale nie wiem czy cichszy i nie wiem jak z wydajnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander 92mm bardzo cichy, przepływ przyzwoity. Można spokojnie odkręcić na max i pracować. Dla porównania przesiadłem się z y.s. techa i jestem zadowolony.

Jeśli chodzi o pentagrama, to można trafić na sztukę z kiepską zapinką, a radiator jest ciężki - odgina się do dołu - nie przylega dokładnie do CPU. Ogólnie przyzwoity, ale w tej cenie zdecydował bym się na SP-97 + fander 92mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...