Skocz do zawartości
binek

Weze Do Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam fajnych wezy 10/12

mam teraz eheim'a ale przezroczystosc jest za slaba, wczesniej mialem igielitowe - kompletna kaszana, bardzo sztywne, ciezko sie zaklada.

 

szukam przezroczystych albo kolorowych o niezlej przezroczystosci

 

chyba ze dostane gdzies w polsce weze uv?

 

sklepy typu LM/castorama i inne odpadaja, u mnie jest tylko nomi w ktorym nic nie ma :mur:

 

mozecie tez zarzucic jakies fotki swoich wezy w ktorych jestescie posiadaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to warto poszukac na allegro. A co do castoramy i taki wnalazkow to sam mam takie weze juz 2-gi rok i nie narzekam z tym ze ja mam 16/12 . wszystko upchane ladnie w midi towerze i dziala bez problemu. Przezroczystosc jet wystarczajaca (owszem po takim czasie nie sa jak ze sklepu lekki osad posiadaja) ale bardzo ladnie swieca w uv na zielono (dodatek do wody). Jednym slowem polecam wydatek nie duzy a jak Ci sie nie bedzie podobac to zawsze mozesz z czystym sumieniem wywalic do kosza bo nie kosztuja 15PLN/m :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje węże odpadają bo mam tylko wymiary:

- 12/15 (pasują do szybkozłączek w które są wypasarzone produkty Tt - Eheim już nie da rady)

- 10/13 - pasują do choinek 12mm - wręcz idealnie bez paprania się z cybantami ale do innych już nie bardzo....

- 8/12 - do szybkozłączek wtykowych w które czasami wyposarzam swoje bloki

 

 

 

BTW: w MCS mają wąż silinowy.... to jest zupełnie inna klasa produktu... żaden igielit a tym bardziej Eheim nie podskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ale zdjecie na mcs jest slabe, waz mleczno-przezroczysty i jeszcze ta cena, na dodatek latwo sie zalamuje

 

Kyniek akurat wczoraj spogladalem na twoje aukcje ale jak piszesz ze te weze nie pasuja na SM12 to slabo :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do skręcanych dość ciężko znaleźć węże z jednej prostej przyczyny - są przystosowane do twardych cienkościennych przewodów do pneumatyki.

Ale zamiast stawać na głowie w poszukiwaniu weży, lepiej poprawić same złączki i trochę rozwiercić w nich nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo prościej - zacząć stosować choinki - zdecydowanie najmniej głopotów a jak na choinkę 12mm założysz wąż 10/13 to bezpieczniejszego rozwiązania nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na złączki skręcane (10/12) polecam Cellfasty 10/11.5 dostępne chyba we wszystkich OBI, Praktikerach itp.!

1597421[/snapback]

jak wspomnialem u mnie nie ma tych sklepow :mur: jest nomi w ktorym sa same [ciach!]ly :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena to ok 3,50 za metr węża 12/16. mniejsze przekroje były tańsze ;)

co do przezroczystości, to wg mnie jest zadowalająca. CELL-FASTy napełnione destylką z zielonym borygo możesz zobaczyć w topicu o mojej nowej budzie...a dokładnie TU B)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam poszukanie w motoryzacyjnych. Mozna trafic calkiem niezlej jakosci igielit w bardzo przystepnej cenie. Napisy mozna zmyc zmywaczem (niedawno o tym pisano tu).

A co do skrecanych zlaczek to jezeli ciezko nam przechodzi waz przez nakretki to warto po zewnetrznej lekko go posmarowac jakims olejem - wtedy wchodzi bardzo gladko. Oczywiscie potem mozna wszystko wytrzec i nie ma sladu.

Bo autentycznie zeby skrecane zlaczki chodzily tak jak sie wydaje ze powinny (tzn leciutkie skrecanie wezy recznie, bez klucza gdzie mozna sobie odpinac je z bloku na mobo z uzyciem jednej reki :) ) to trzeba miec idealny waz odpowiednio cienki. Normalnie ciezko uzyskac taki efekt i trzeba sie sporo nameczyc zeby poskrecac wszystkie zlaczki (2 klucze itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Cellfasty to ogrodowe maja być czy paliwowe bo z tego co wiem to są takie i takie B)

1598222[/snapback]

...ani do paliwa ani ogrodowe. ''ogólnego stosowania''. ogrodowe rozumiem, że to miałyby być takie z wtopionym oplotem a paliwowe to te z napisami ''do bęzyny i oleju''. te, które ja kupiłem są inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem weze ! :D

 

te cellfasty 'ogolnego stosowania' 10x11.5

weze przezroczyste, bardzo gietkie, odcialem kawalek zeby zrobic przymiarke w domu, pasuja elegancko, jutro kupie ze 3 metry

 

CENA: ~2.50zl

 

i pomyslec ze dalem za metr eheima 9zl w MCS :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja dorzuce swoje 3 grosze.... dostalem od kyńka gratisowo 10/13 i.... zaluje ze nie dokupilem wiecej.....

 

mam porownanie z cellfastem i cristalem.... w porownaniu z wezem kynka powyzsze sa.... matowe ! naprawde.... po 3 tyg dzialania uklady na sciankach jest lekki nalot.... a waz kyńka dalej przezroczysty !...

waz jest tez b elastyczny a przy tym dosc twardy - uklada sie ok choc pewien opor jest - natomist nie zagina sie prawie wogole ! :) normalnie bylem pod wrazeniem - przez dobre pol godziny macałem weza dla zabawy (:P:P:P).....

Wezyk ma niestety jeden minus.... idealnie wchodzi na NK12.... i nic pozatym.... na kolanko 12 mm w ktorym "kielich" jest nieco szerszy i ma jakies 13 mm (to najmniejsze co udalo mi sie dostac i tak wszedzie jest 15mm min) zakladalem kawalek wezyka jakies 40 min czasu.... powtarzam - 1 laczenie.... - w tej kwestii cistal jest niestety lepszy.... pozatym waz kynka jest zdecydowanie najlepszy w cenie do 8zl/m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szybkozłączek skręcanych są dobre, ja tak mam. Ale przy zakładaniu nie należy wsówać węża do samego końca króćca bo nie dasz rady przykreęcić śróbą. Najpierw najlepiej pos,arować wąż płynem do zmywania żeby był lekki poślizg, potem powinno być ok. Ogólnie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zupełnie inne doświadczenia z wężami od Kyńka. Wąż który załamuję się pod swoim ciężarem na odcinku 1m to dla mnie porażka totalna.... Mogę to powiedzieć z czystym sumieniem: nie polecam.

 

Podłączam się do pytania odnośnie tych silikonów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz cellfasty w WC (12/16) i stwierdzam że są kiepskie...

oglądałem też w sklepie guttasyny 12/16 i były lepsze ! były minimalnie bardziej miękkie ale przedewszystkim dużo mniej się załamywały :)

 

teraz kupiłem guttasyny :) czekają na założenie w WC :) tylko teraz wziełem mniejsze 10/12 :)

 

POzdr. 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...