Skocz do zawartości
KOala

B IV 60 GB i bad sectory!

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się 8kB bad sectorów- czy to początek końca tego dysku??? Czy powyższe może być podstawą odstawienia dysku do serwisu?

Dysk ma z dwa miesiące i pracuje na lekko przetaktowanej magistrali- FSB=105- może to jest przyczyną kłopotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się 8kB bad sectorów- czy to początek końca tego dysku??? Czy powyższe może być podstawą odstawienia dysku do serwisu?

Dysk ma z dwa miesiące i pracuje na lekko przetaktowanej magistrali- FSB=105- może to jest przyczyną kłopotów?

zrob format jak to nie pomoze to zasowaj do sklepu i niech ci wymienia na nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej Barracudzie mam też 8 kB bad sectorów. Mam je juz ponad pol roku, wiec to wcale nie znaczy ze sie pojawia nowe w Twoim przypadku. Ale jesli masz mozliwosc to low format a jesli to nie pomoze to do sklepu i musza wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na nowym dysku pojawiaja sie bady to prawdopodobnie beda sie juz pokazywac lawinowo. nie zastanawiaj sie tylko pedz do sklepu i niech ci dadza nowa barke

BTW jaka masz temperature dysku ??

Trochę się grzeje, ale mam dobrze wentylowaną kastę- nie mierzyłem dokładnie temperatury, bo nie mam czym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz linki do progsow ktore mieza temp HDD

http://www.siguardian.com/products/download.html

http://www.almico.com/

http://www.drivehealth.com

ot takie linki znalazlem

 

bardzo polecam Dtemp

update:

na starej zasilce codegen 230W(chyba) mialem na BIV 43*C i mi dysk padl (bady)

na nowej fell 300 W mam 35*C

i poki co dysk ciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po formacie pojawia sie bad sektory to masz podstawe do relamacji serwis seagate działa sprawnie w ciagu 2 tygodni powinieneś mieć nowy hdd chyba ze sklep bedzie cie ściemniał co sie zdaza, sam reklamowałem hdd seagate i dostałem nowy po tygodniu, jeden dysk miał bad sektory ale po formatowaniu nie pojawiały sie i serwis niewymienił hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy gadacie??!

 

co ma piernik do wiatraka czyli czemu niby format (nawet niskopoziomowy) mial pomoc w bad sektorach. niewiem czy wiecie co to znaczy fizyczne uszkodzenie powiezchni dysku.

 

poza tym jak gadalem niedawno z goscie z servisu to takie uszkodzenie na gwarancji to jak najbardziej podstawa do reklamacji. rob kopie wszystkiego co masz na nim i zasuwaj do serwisu. nawet jak nic sie nie dzieje z dyskiem poza tymi 8 kilo to czemu nie wymienic na nowy jak jest taka mozliwosc??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy gadacie??!

 

co ma piernik do wiatraka czyli czemu niby format (nawet niskopoziomowy) mial pomoc w bad sektorach. niewiem czy wiecie co to znaczy fizyczne uszkodzenie powiezchni dysku.

 

poza tym jak gadalem niedawno z goscie z servisu to takie uszkodzenie na gwarancji to jak najbardziej podstawa do reklamacji. rob kopie wszystkiego co masz na nim i zasuwaj do serwisu. nawet jak nic sie nie dzieje z dyskiem poza tymi 8 kilo to czemu nie wymienic na nowy jak jest taka mozliwosc??!

Czasem to uszkodzenie, ktore wydaje sie byc uszkodzeniem fizycznym jest uszkodzeniem logicznym, niemozliwym do naprawy normalnymi programami, trzeba wtedy uzyc magicznego wdcleara w odpowiednio starej wersji, zeby zadzialala z dyskiem Seagate, ja tak kiedys zanioslem dysk Seagate 8GB (sypaly sie bady - jeden za drugim) do serwisu, pojechal do naprawy i miesiac go nie bylo, wrocil w niezmienionym stanie, domagalem sie wymiany na nowy, ale nie poskutkowalo, a z dyskiem bylo coraz gorzej, w koncu kumpel polecil mi go formatnac wdclearem, jak reka odjal, dysku po formacie hula juz 3 lata i od tamtej pory ani pol bada na nim nie bylo!

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy gadacie??!

 

co ma piernik do wiatraka czyli czemu niby format (nawet niskopoziomowy) mial pomoc w bad sektorach. niewiem czy wiecie co to znaczy fizyczne uszkodzenie powiezchni dysku.

 

poza tym jak gadalem niedawno z goscie z servisu to takie uszkodzenie na gwarancji to jak najbardziej podstawa do reklamacji. rob kopie wszystkiego co masz na nim i zasuwaj do serwisu. nawet jak nic sie nie dzieje z dyskiem poza tymi 8 kilo to czemu nie wymienic na nowy jak jest taka mozliwosc??!

Czasem to uszkodzenie, ktore wydaje sie byc uszkodzeniem fizycznym jest uszkodzeniem logicznym, niemozliwym do naprawy normalnymi programami, trzeba wtedy uzyc magicznego wdcleara w odpowiednio starej wersji, zeby zadzialala z dyskiem Seagate, ja tak kiedys zanioslem dysk Seagate 8GB (sypaly sie bady - jeden za drugim) do serwisu, pojechal do naprawy i miesiac go nie bylo, wrocil w niezmienionym stanie, domagalem sie wymiany na nowy, ale nie poskutkowalo, a z dyskiem bylo coraz gorzej, w koncu kumpel polecil mi go formatnac wdclearem, jak reka odjal, dysku po formacie hula juz 3 lata i od tamtej pory ani pol bada na nim nie bylo!

:D

 

mozesz mi objasnic teorie uszkodzenia logicznego (czym sie rozni w przeciwienstwie do fizycznego). moze sie naucze czegos nowego, czego na studiach mnie nie objasnili wystarczjaco ;].

 

nie wiem czy wiesz jak sie testuje czy dany sektor jest OK???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki związek ma moc zasilacza z temperaturą dysku?

nie tyle co moc ale trzymanie napiec. codegen wiadomo co to jest, zle trzymal napiecia i dysk mi sie przegrzewal i przez to prawdopodobnie padl... zmienilem zasilke na cos co w miare porzednie trzyma i dysk sie nie przegrzewa. roznica 7-8 stopni swoje robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenie logiczne dysku polega na tym ze np. poprzez wadliwy kontoler , wysoka teperature , uszkodzona tasme badz przetaktowanie pci na hdd sa dokonywane bledne wpisy ktore puzniej sa interpretowane jako uszkodzone sektory , samrt blokuje do nich dostep a soft z tym sobie nieradzi i odfajowuje jako bady (sa to jedynie moje domysly niemam wiarygodnych faktow na potwierdzenie tego)

 

w przypadku uszkodzen fizycznych dysku niepomoze ci low format , niestety , to jet tylko kwestia czasu jak ci sie bady odnowia , najlepszym rozwiazaniem jest nieuzyanie tego obszaru dysku ,czyli zaznaczyc jako bady albo kozystajac z dobrodziejstw smarta podobniez mozna je ukryc !....

 

 

pojawienie sie na dysku bad sektorow jak najbardziej upowaznia cie do reklamacji czy tez rekojmi..poniewaz dysk niespelnia wymagan o ktorych zapewnial cie sprzedawca tz: 1*chodzi zbyt wolno poniewaz kilinuje sie na badach 2* niema pojemnosci jaka deklaruje producent 3* bady powoduja jakakolwiek anomalie pracy komputera utrudniajace prace

 

!!! ze wzgledu na to ze uszkodzen fizycznych dysku nieda sie naprawic po przetestowanu dysku w poszukiwaniach ingerecji osob trzecich "upadek badz zdjecie oslony talezy :D " innych zeczy takich jak przepiecie uszkadzajace elektronike nieda sie wykryc zazwyczaj dysk nieodpowiada a testowanie elektroniki zwyczajnie im sie nieoplaca.... na stwierdzenie tego czy hdd ci upadl wystarczy 20min powiedzmy ze serwisant bedzie mial duzo pracy i zajmnie mu to 1 godz to hadeka powinienes miec nastepnego dnia !!!!! niestety sprzedawcy leja na to cczy ci sie spieszy bo kompotrzebny jet ci np do pracy .. w gwarancji jest napisane dwa tygodnie i tego sie trzymaja bo po przekroczenu takiego okresu moze zazadac zwrotu pieniedzy !!! jet tez mozliwosc ze niesa kopetenni "niemaja upowzanien firmy od kotorej maja hdd" i hdd jedzie do np. dystrybutora na polske a wszyscy wiemy ile to trwa :evil: w takim wypadku najlepiej sie udac wprost do zrodla niestety im zazwyczaj sie tez niespieszy i tak maja duzo pracy :( dajmy na to IBM made by Wegry :lol:

ale zawsze pominiesz transport od do sprzedawcy i skrucisz tym samym czas oczekiwania .... jest jeden chaczyk stiker niewystarczy do podjecia takich akcji musisz miec orginalna garancje producenta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...