Skocz do zawartości
0becny

Soltek75frn2-rl I Zagubiona Sieciówka ? Help

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Solteka 75FRN2-RL (czy LR jeden kit) :D kupiłem do niej własnie nowy procesorek sempron 3000+ wszystko pięknie jednak mój stary bios stwierdził że to athlon xp 2700+, hmmm stwierdziłem -trzeba przefleszować, jak stwierdziłem tak uczyniłem niestety z wątpliwym skutkiem, wgrałem wersje biosu 2.0 oficjalną ze strony solteka przy czym coś poszło nie tak (przpięcie czy coś) komputer odpalał sie, można było wejść do biosu i wszystko zmienić jednak w momencie wykrycia napędów to był koniec, z rzadnego z nich nie można było zbotowac komputera, po godzinach walki jedynym rozwiązaniem został mi hot-flash, w pracy znalazłem dokładnie taką samą płytę bo 75frn2-L (bez raidu) ale to szczegół, odpaliłem - wypiąłem kość, wpiąłem moją uwaloną przefleszowałem ponownie biosem 2.0 ponownie zamieniłem kości i hmm... eureka...! komputer odpala, wszystko ok ale....! gdzie jest moja karta sieciowa ? :( poprostu znikneła nie ma jej w systemie to jeszcze nic ale nie ma jej w ogóle co przedstawia dokładnie tabelka przydziolonych adresów i przerwań widoczna przy bootowaniu komputera, rzadnych błędów, pisków biosu czy coś podobnego, kabel wpięty do (martwej) sieciówki wygląda normalnie i ochoczo pomruguje diodami led umieszczonymi przy gnieździe jak gdyby nigdy nic sie nie stało, bios fleszowałem jeszcze 4x już tradycyjną metodą z dyskietki niestety bez skutków ;( pomocy. z góry dziękuje za odpowiedzi i sorki za zamieszanie w opisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nForce2 sieciówka jest zintegrowana z płytą główną, w biosie nie ma możliwości jej załączenia i wyłączenia, co ciekawe przy fleszowaniu awdflash.exe rozpoznaje ją i podaje mi jej adres MAC -na nic tutaj zmienianie kart w pci niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje są przynajmniej 4 (goła, z lanem, z raidem, z lanem i raidem) ja mam ta ostatnią jednak bios jest jeden dla nich wszystkich :/ a to daltego ze w nforce2 karta sieciowa jest tak czy inaczej zintegrowana w mostkiem południowym , jedynie w gestii producenta płyty zależy czy wyciągnął lub nie na zewnątrz niazdo rj45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooo!!!! w morde..... rzeczywiscie....hmmm taki stary a taki głupi, dzieki, teraz juz nie zdąrze przefleszować by sprawdzić czy siec powróciła bo zaraz musze wychodzić do pracy, ale wieczorem sie za to wezmę, dzięki jeszcze raz! jak ja mogłem tego biosu nie widzieć ?!!

 

CO CIEKAWE bios w wersji 2.0 (bez L) działa na tym drugim komputerze na którem robiłem hot-flesha (tam też go wgrałem dokładnie ten sam) no i jest sieciówka w nim widziana normalnie jedynie adres mac sie zmienił !?!?!?

:)

UFO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...