Skocz do zawartości
DR.Zepsu

Montaż Coolera Na Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakis czas temu miałem pomysł aby zamontować cooler od CPU na GPU. Poczatkowo miał to być coolera z Socket A ale jego podstawa nie pokrywała sie idealnie z ramka wokół GPU. Niedawno dorwałem za grosz cooler od Semprona na nowej podstawce socket 754( chyba). Spód ma znacznie wieksza powierzchnię i jest ona idealnie gładka bez uskoków jak to miało miejsce w socket A.

Wszystko jest wyszlifowane na lustro.

 

Teraz pojawia sie problem montażu i tutaj przechodzimy do tematu.

W jaki sposób to zamontować?? Górna część to nie problem ale co z tyłem karty??

W jednym z serwisów opisano montaz innego coolera LINK bardzo spodaobał mi sie pomysł z tą zapinką z tyłu karty, wydaje mi sie że ona usztywnia całą konstrukcje. Pochodzi ona z jakiegos chłodzenia które wczesnij oni tam opisywali. Sądze że zamocuje mój radiator na śruby tylko sie zastanawiam czy to nie będzie przeszkadzało że metalowa śruba bedzie przechodzić przez otworki w laminacie ( nie będzie z warcia czy co ?? ).

Druga sprawa to gdzie dostac taka zapinke na tył karty może widzieliście juz coś takiego w wjakims sklepie. Myslałem żeby kupic taka zapinke na allegro ale tam tez nie ma.

 

Może macie jakies inne pomysły albo włane doswiadczenia. Fotografie mile widziane. Mozecie mi wysyłać na maila stafort_trainer@wp.pl tylko spakowane rarem żeby mało zajmowały.

 

Z góry dzieki i pozdro dla całej ekipy tweak'a

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. to śrubki na spoko. A co z ta zapinką z tyłu karty. Myslicie że obejdzie się bez zapinki??Tylko zeby czegos nie ułamać. Do roboty to się szybko nie zabiore bo właśnie maluje i tne bude ale w sobote chyba zaczne z grafika.

 

Może jeszcze ktoś mógłby podpowiedziec jakieś rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...