Skocz do zawartości
v1ru5

Gt Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam zauważyłem tylko trochę białych plam w jakiś górach w tle, ale dopiero jak rozwaliłem wóz na jednym z setki zakrętów, w czasie jazdy nie ma na takie [ciach!]ły czasu, ten tor jest morderczy, aż chciało by się mieć pilota jak w RBR :)

 

Ufff... jutro definitywnie kończę sesję na obydwu kierunkach, wreszcie sobie pojeżdżę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ostatecznej- ale ja nie mam zadnych krzakow. A treningu na tym torze nigdy za wiele hehehe

moglbys dac linka do tego co ty masz i update bo zapewne taki tez dograles?

czy nie masz tego brzydkiego asfaltu po kilku poczatkowych zakretach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys dac linka do tego co ty masz i update bo zapewne taki tez dograles?

czy nie masz tego brzydkiego asfaltu po kilku poczatkowych zakretach?

http://www.safety-cars.de/include.php?path...catid=14&type=4

tu jest trasa + wszystkie dostepne update'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas, jeździsz w GTL via public serwer, bo jakoś nie natrafiłem na Ciebie (jaki masz nick?), a fajnie byłoby wspólnie pośmigać ;)

smigam, smigam ale zadko, jezeli gram to w piatek lub w sobote poznym wieczorem i gram pod nickiem Lcs. Mam wlaczone x-fire do komunikacji, jesli uzywasz. Wlaczam go tylko do gtl gdyz najczesciej z bratem siejemy spustoszenie ;). Tam tez pod tym nikiem jestem. Generalnie jesli jestem dostepny na x-fire to znaczy ze gram w gtl nic innego ;)

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

To ja mam kilka pytan dotyczacych on-line:

 

1. jak wyglada sprawa kolizji miedzy graczami?

2. jak wyglada gra przy pingu np. ok. 150-200?

3. czy w trybie on-line dostepne sa wszystkie samochody, czy tylko te, co w trybie kariery?

4. gdzie mozna kupic ta gre w Polsce z przesylka do Zjednoczonego Krolestwa - bo jak przeczytalem o cenie w PL i zobaczylem cene tutaj (30-39 GBP) to stwierdzilem, ze odpuszcze sobie do Wielkanocy i przywioze z Polski, ewentualnie kupie droga wysylkowa.

 

Bo zassalem wczoraj demko i na 29" gra syci. Gram na padzie (analog - sterowanie i drugi analog - gaz/hamulec) - mam tylko nadzieje, ze pelna wersja nie chodzi gorzej niz demo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecimy: ;)

 

1. Kolizje są, na serwerach publicznych jest wiele lamek pchających się na wyścigi w "klasie" wyczynowiec (bez helpów), także 1szy zakręt często decyduje o przebiegu całego wyścigu.

2. O dziwo, jakoś wygląda, da się jeździć. Naturalnie, lepiej byś miał ok 50-70ms.

3. Dostępne są te auta, które kupiłeś w trybie single player (tory też tylko te do których masz dostęp w singlu)

4. Nie mam pojęcia, a jeśli już jakiś sklep zgodzi się na wysyłkę do UK, to słono sobie za to policzy.

5. Kupuj kierownicę- w trybie pełnej symulacji jedyne czym _może_ sobie pojezdzisz na padzie to mini morris... ;)

6. Nie zauważyłem różnic w działaniu dema i full'a- zawsze pełna płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

1. Brzmi ciekawie.

2. Z czym sie laczy gra? Z jakims serwerem ogolnym (jak w PES5) czy z serweami zakladanymi przez userow?

3. Czyli trzeba troche czasu poswiecic trybowi SP wpierw? Przynajmniej nie skompromituje sie na pierwszym wyscigu. Chociaz wolalbym takie rozwiazanie jakie jest w Gran Turismo na PS2 - 90% samochodow i 50% torow na dzien dobry.

4. Bede szukac - 15 Funtow (w Polsce a 30 w UK) to jednak spora roznica.

5. Ale ja lubie grac lezac w lozku :) Poza tym biurko na ktorym stoi monitor nie pozwoliloby mi wsadzic pedalow pod nie. Serio jest AZ TAK hard-core'owo? W RBR jakos sobie na padzie radzilem (gram sterujac analogowymi galkami)

6. Gutt :) W demku w 1280x768 (rozdzielczosc TV) mialem minimum ~30FPS co juz pozwala na w miare komfortowa gre. Jest mozliwosc zablokowania na stale FPS w grze? Cos jak w PES5 - zeby mi framerate nie skakal w gore i w dol?

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Są serwery publiczne, można naturalnie też hostować. Są w końcu serwery ligowe, jednak tam przyda się już trochę przejechanych kilometrów (GPL, GTR, może nascary, F1C- coś torowego w każdym razie)

3. To nie GT, autorzy w ten sposób chcieli "wymusić" na niedoświadczonych graczach trening w sp, niestety odsetek kiepskich kierowców wciąż jest ogromny.

4. Na szczęście jest b. hardcore'owo. GT to bułka z masłem w porównaniu z GTL (GTR) w trybie symulacji. GTL to prawdziwy symulator, jakoś nie wyobrażam sobie grać w niego leżąc w łóżku padem. 100%FF na momo, wyczuwalne koleiny, tarki, uślizg tylnej osi- to jest to. Pad jest ok, do konsolowych ściganek.

6. Nie, nie ma takiej możliwości. U mnie w 1280x1024 z AAx6 jest praktycznie stały framerate w przedziale 60-100fps, także nawet za blokadą fps się nie rozglądałem ;)

 

ad5. Naturalnie, możesz też włączyć helpy i jeździć wtedy jak w np. TOCA2 i wtedy pad się sprawdzi. Moim zdaniem, odbierasz sobie wtedy całą masę frajdy, ale każdy lubi to co lubi ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

4. Na szczęście jest b. hardcore'owo. GT to bułka z masłem w porównaniu z GTL (GTR) w trybie symulacji. GTL to prawdziwy symulator, jakoś nie wyobrażam sobie grać w niego leżąc w łóżku padem. 100%FF na momo, wyczuwalne koleiny, tarki, uślizg tylnej osi- to jest to. Pad jest ok, do konsolowych ściganek.

ad5. Naturalnie, możesz też włączyć helpy i jeździć wtedy jak w np. TOCA2 i wtedy pad się sprawdzi. Moim zdaniem, odbierasz sobie wtedy całą masę frajdy, ale każdy lubi to co lubi ;)

Ja to wszystko rozumiem ;)

Ale jest jedno ale: mimo, ze mam dosc sporych rozmiarow monitor (21", 1600x1200) to jednak nienawidze na nim grac. Jest za maly! Do tego druga sprawa: to nieszczesne biurko. Nie bede kupowac dla gry specjalnego biurka z miejscem na nogi i pedaly ;) Nastepna rzecz: nie wyobrazam sobie siedziec na krzesle i grac. Albo wygodny fotel, albo lozeczko. A przemeblowywac sypialni nie bede, ani znosci TV na dol, zeby pograc, bo to by bylo przesada. :| Wiec kierownica (tym bardziej z FF) odpada raczej (chociaz nie powiem, ze nie chcialbym tak wlasnie grac) - pozostaje mi tylko pad. W Richard Burns Rally tez ponoc nie mozna bylo grac bez kierownicy, ale jakos na padzie mi wychodzilo (po ciezkich bojach i kilkudziesieciu godzinach treningow co prawda, ale jednak zawsze) - dlatego moje pytanie w takim razie brzmi: czy GTL jest duzo bardziej skomplikowany niz RBR? Ewenatualnie poleccie mi jakas kiere, ktora mozna trzymac miedzy kolanami czy cos w czasie grania, bo gdybym wstawil biurko do sypialni to by mnie chyba droga malzonka eksmitowala (gdyby byla bezprzowodowa jeszcze to bym juz byl w siodmym niebie, bo komp stoi w pokoju "komputerowym", a gram (jak mam czas, czyli w weekendy ;) ) w sypialni - zainwestowalem specjalnie troche kasy w bezprzewodowe nadajniko/odbiorniki zeby moc przesylac obraz i dzwiek z kompa na caly dom.

Ale jesli jest tak, jak mowisz, to pewnie pozostane przy demku, bo zakladam, ze jesli gra jest naprawde tak trudna, to podejrzewam ze poza newbie nie dam rady wyjsc... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci na tak zadane pytanie (RBR vs. GTL, gdy mowa o "trudności" prowadzenia auta), bo wszystko rozbija się o ilość helpów, które aktywujesz, rodzaju auta (mini, a 911ka to dwa różne światy)etc. Jeśli radzisz sobie w demie na poziomie conajmniej "amator", to możesz już próbować pograć w multi (są serwery z włączonymi helpami). Także, jedyna rada- graj w demo, zobacz sam ile daje Ci to frajdy, a później decyduj czy kupić pełną wersję, czy też nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala uwierz mi na słowo, że padem z dwoma analogami gra się wyśmienicie, frajda niesamowita. W RBR nie da się skonfigurować aby jedną gałka był gaz a drugą hamulec ( tak żeby w "luźnej" opzycji było 0 gazu i 0 hamulcu ) czyli lfb, więc jest jeszcze lepiej niż w RBR i to z powyłączanymi wszystkimi helpami gram. Padem gra się dużo przyjemniej w GTL niz RBR, z powodu możliwości konfiguracji pada, także wibracje wspomaga które są odwzorowane perfekcyjnie. Kupuj a nie pożałujesz. Skad wiem bo sam gram padem... o kierze oczywiście myśle, ale zanim mi proc nie przyjdzie to nawet padem sobie nie pogram :[ z Wami online.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pogralem wczoraj w to demko troche i moje odczucia:

Pozim Amateur - calkiem niezle sie jezdzi, czasami ten pierwszy wozek (najmocniejszy) wyrywal mi sie spod kontroli, ale ogolnie nie bylo tak strasznie, wiec przesiadlem sie na Semi-Pro (czy jak to tam jest)

I tutaj juz porazka... :| Bez kierownicy nie ma bata, zeby wykrecic jakis rozsadny czas.

Jedyna pomoc, jaka sobie zalaczylem to automatyczne sprzeglo - i tak sobie mysle - czy jest jakas kierownica ktora oprocz gazu i hamulca posiada jeszcze sprzeglo?

 

Grafika nie powala, ale i nie razi jakos specjalnie. Szkoda tylko, ze po wlaczeniu wibracji framerate spada mi o polowe :| Jakis blad w demku/grze? Moze cos ze sterami od pada? (Posiadam bezprzewodowego Logitecha) Musze zatem grac bez wibracji - Frapsik pokazywal w trybie Amateur minimalnie 30 pare FPS, w trybie Semi-Pro o jakies 5 klatek mniej.

 

Fizyka jazdy powalajaca po wylaczeniu wszelakich pomagaczy (poza tym sprzeglem, bo bez niego ciezko ruszyc, a nie chcialo mi sie juz kombinowac o 23 w nocy ;) ) O autkach z dema mozna powiedziec jedno: potwory na kolkach z przerostem formy nad trescia ;) Czyli cos w sam raz dla samobojcow na prawdziwych drogach. Jechac tym sie da, ze skrecaniem juz gorzej. Niestety mimo, ze w trybie Amateur jako tako mi jazda wychodzila, to juz w trybie wyzej bylem notorycznie wyprzedzany przez przeciwnikow - ale to i tak postep w porownaniu z pierwsza proba, ktora zakonczyla sie w piachu. Rozumiem juz dlaczego Gran Turismo nie jest uwazane za symulator ;)

 

Ciekawostka - jest to chyba pierwsza gra, ktora na dzien dobry wykorzystala moje dwa rdzenie - oba byly przez wiekszosc wyscigu obciazone na 100%, co mnie zdziwilo dosc mocno. Do tego dosc mocne obciazenie grafiki = musialem pierwszy raz podkrecic lekko wiatraka na Ninji.

 

Pytanie do posiadaczy pelnej wersji: czy poza takimi potworami na kolkach w grze sa jakies "normalne" samochody - w sensie cywilne, z normalnymi silnikami ;) Bo takim czyms fajnie sie jezdzi, ale to bardziej wyczyn na miare ukonczenia odcinka w RBR i trzeba naprawde sie skupiac (no i zainwestowac w kierownice) zamiast cieszyc sie beztroska jazda. Napiszcie mi tez jak wyglada sprawa z torami - Czy sa nieco bardziej rozbudowane niz ten z demo, bo... wyglada po prostu ubogo. Szczegolnie drzewka... Moze sie naraze, ale moim zdaniem (po tym, co zobaczylem w demo), grafika w Gran Turismo stoi jednak na wyzszym poziomie niz w GTL.

 

I pytanie na koniec: jaka kierownice w cenie do 100 Funtow byscie polecili? Najlepiej zeby miala mozliwosc trzymania jej miedzy kolanami i jakies sprzeglo ;) chociaz to nie jest absolutnie konieczne :)

 

Na Wielkanoc przyjezdzam do Polski i moze kupilbym sobie jakas taka zabawke w kraju, bo tutaj ceny sa jednak wyzsze na takie wynalazki (Logitech do PS2 ten najnowszy kosztuje 139 Funciakow :| - w Polsce widzialem go po 400 PLN)

 

W weekend zamierzam ostro potrenowac w demko i w poniedzialek postaram sie podac jakies czasy i powiecie mi czy jest jakas nadzieja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem wczoraj w to demko troche i moje odczucia:

Pozim Amateur - calkiem niezle sie jezdzi, czasami ten pierwszy wozek (najmocniejszy) wyrywal mi sie spod kontroli, ale ogolnie nie bylo tak strasznie, wiec przesiadlem sie na Semi-Pro (czy jak to tam jest)

I tutaj juz porazka... :| Bez kierownicy nie ma bata, zeby wykrecic jakis rozsadny czas.

Jedyna pomoc, jaka sobie zalaczylem to automatyczne sprzeglo - i tak sobie mysle - czy jest jakas kierownica ktora oprocz gazu i hamulca posiada jeszcze sprzeglo?

...

Hehe to moge Cie zaskoczyc i zrobic dobry czas na padzie bez pomocy zadnych oprocz sprzegla of coz. Zreszta mam juz zapisane tylko komp dead jest :) Lotusem Cortina. Jaka porazka :) ja gram na professional, uwierz mi trzeba sie nauczyc jezdzic, sterowac odpowiednio gazem "lekko", hamulcem itd. :> Nie wywyższam pada nad kierą bo oczywiście nie ma porównania. Ale wydaje mi się, że poszedłeś na łatwiżnę... Poćwicz jeszcze. Wiadomo że na kierze ludzie mają więcej możliwości a przede wszystkim lepiej czują auto, ale bez przesady.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiedziałem, że bez helpów na padzie nie pośmigasz. Inaczej w autach mielibyśmy pady właśnie, zamiast kierownic i pedałów ;)

 

W demie, o ile mnie pamięć nie myli, jest także lotus elan- jedno z łatwiejszych w prowadzeniu RWD. Naturalnie, w full'u są także słabsze autka (lotus cortina np.), ale naturalnie nimi się za wiele nie wygra (jest jeszcze milutka alfa gta).

 

Do 100funtów nie kupisz kierownicy ze sprzęgłem- ogólnie na rynku najlepsze fajerki to momo racing oraz force (ta do dostania tylko na rynku wtórnym). Cena za momo racing to ok 80GBP http://shopping.kelkoo.co.uk/b/a/ss_logite...omo_racing.html O kierownicy trzymanej między kolanami zapomnij- może jakieś zabawki za 150pln dają taką możliwość (siakiś mediatech), ale z precyzją i jakościa wykonania nie ma to nic wspólnego. Wiem, że masz problemy z miejscem w pokoju, ale takie są fakty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. jestem aktualnie w mistrzostwach sam z lat 60. drugi turniej od gory(listy) i jest problem. w turnieju niby biora udzial sam. Moris, Lotus, abrath i alfa romeo. ale kiedy wlaczam wyscig widze prawie same mustangi a ich na liscie nie bylo. sam bym chetnie nim jedzil w tym turnieju ale nie moge go wybrac. oczywiscie mam go w swoim garazu. czy ktos wie o co tu moze chodzic??

 

ps. wlasnie zobaczylem jak sie nazywa ten turniej, ciekawe czy to przypadek.

dawid i goliat

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. wlasnie zobaczylem jak sie nazywa ten turniej, ciekawe czy to przypadek.

dawid i goliat

hehe...ten turniej służy temu by pokazać że małe lekkie auta z małym silnikiem leją aż miło krążowniki szos, co prawda na prostych są nieco wolniejsze, zato w zakrętach niepokonane. W multi też miło jest się pościgać alfą GTA z mustangiem, niby bardzo różne auta, a idą łeb w łeb :D

 

Prawdę mówiąc tryb SP jest traktowany w GTL jako "misje treningowe" do multi i ma nauczyć przedewszystkim poprawnych technik jazdy, jak i zapoznać gracza z parkiem maszynowym stąd też zawody "david i goliat", by nie było nudno i wszyscy nie jeździli tylko samochodami z największą ilością KM.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie na koniec: jaka kierownice w cenie do 100 Funtow byscie polecili? Najlepiej zeby miala mozliwosc trzymania jej miedzy kolanami i jakies sprzeglo ;) chociaz to nie jest absolutnie konieczne :)

logitech ma w swojej ofercie takie coś i dziala to z wszystkimi ich kierownicami. nigdy niestety nie widzialem tego w sklepie i nie wiem jak sie sprawdza, ale podejrzewam ze logi gniota nie wypusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam ci mowic co w tym dziwnego ? i tak nie zrozumiesz.

 

no moze sprobuje :) Podstawowa sprawa do dobrej jazdy to dobra kiera , ktora ma stabilne i mocne oparcie. no chyba ze masz nogi jak Pudzianowski bueheheh Nie mowiac juz o kierownicy z FF

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak na szybko :) Standardowy setup Cortiny. Trasa Monza Junior. Na 1 nie patrzcie :) Karas ma na niej 1:06:8 jakoś tak :P nie wiem czy się przyzna :> więc nie tak źle jak na padzie co ? a obiecuje że zrobie 1:08

 

http://img155.imageshack.us/img155/413/gtl1av.jpg

 

P.S. Nie wiecie czemu mi wywala niekompatybilna wersja gry w MP jak się dołączam ? :| Mam spatchowaną do wersji 1.1.0.0. Nie ma nowszego patcha :| Wcześniej tak mi nie wyskakiwało...

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy :) konkretnie sejwów -> może ktoś hostnie gdzieś ? klik, xthost, zakłada sie w 10s, 30MB, uplo www i ftp

nie to żebym się obijał,, są dwa powody dla których nie przejde tej gry:

-mam na nią kilka dni

-podoba mi się full sim bez helpów, wierzcie czy nie ale pocinam tak z klawy ;] nie mam nic innego a z wrażeń full sim nie zrezygnuje :)

 

po necie krążą jedne sejwy: UNBAiSEDGOATS - u mnei odblokowują ligi i trasy ale samochody - najn, kasy 0

jest jeszcze trainer, jeden pod wieloma nazwami który też nie działa;)

 

z góry dziękuję dobremu samarytaninowi dzieki któremu będemógł pobrykać 911 gdzieś poza 3ema kilometrami tras u dilera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj maila, podeślę Ci hacka na wszystkie autka i kupę mamony ;)

 

PS. Dziś upalaliśmy z Cobrą bmk'ą CSL... cudowna bryczka :D

Do wersji 1.1.0.0 ? :) to ja też poproszę, mejl w profilu :> Bo ten do money widziałem tylko do wersji 1.0 :/

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...