Skocz do zawartości
piotres

Moja Kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

Juz od dawna (tzn. od jakis 4 miesiecy :D ) mialem marzenie by kiedys zbudowac kaskadowa chlodziarke ...i w koncu w te wakcje postanowilem zrealizowac ten projekt ...

 

Nie bede tlumaczyl co/jak/z czym i dlaczego ... :D- temat kaskad jest nieco skomplikowany ...i dlugi jak rzeka ... poprostu pokaze wam fotki ...

 

Na 1st stage Tecumseh CAE2412A 14ccm 1/3 HP a na drugim Danfoss SC18B 18ccm .

 

Zawory rozprezne to (narazie) kapilary na obu stagach .

 

Gazy to narazie R290/R290+R744 lecz wkrotce to ulegnie zmianie ...nie wiem jeszcze na jakie ...ale napewno to sie zmieni ..

 

Na pierwszym stage'u byc moze pojawi sie R507, a na drugim R23 ... :D

 

Parownik to model a'la chilly1 wykonany dla mnie przez Ravena .

 

Wyglada kaskady tez napewno ulegnie jeszcze zmianie ... Juz "idzie" do mnie nowy zawor rozprezny - Alco TXV na 1 st stage ...

 

 

No to lecimy z tym koxem :) :

 

 

Dołączona grafika

 

Materialy na HX'a

 

Dołączona grafika

 

Tu pomaga mi kolega :razz:

 

Dołączona grafika

 

Gotowy HX

 

Dołączona grafika

 

Test szczelnosci przy 20 barach .

 

Dołączona grafika

 

Materialy na separator oleju .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gotowy separator zamontowany na 2nd stage.

 

Dołączona grafika

 

I zaworek do upuszczania oleju Castell :-P . Ten element najbardziej mi sie podoba jakos ...taki ladny ...z czerwona galeczka :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Parownik wraz z wezem elastycznym ze stali nierdzewnej .

 

Dołączona grafika

 

Grubosci izolacji - 22 mm :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Temperatury unloaded

 

:banana:

 

Kaskada jest juz obecnie w duzej czesci zaizolowana matami armaflexowymi ....a nad nia jest "polka" tak by moc na niej klasc plyte glowna i reszte "komputera" na czas benchingu ... :-P

 

Odbyła juz test pierwszy test bojowy na moim 1700+ ....i mimo koszmarnych temperatur (zlych, tak zlych ze az nie powiem jakich, bo to wstyd miec takie temp. z kaskada :lol: :angry: ) moj procek zrobil z nia calkiem ladny wyniczek ...jak na pierwszy test .. B)

 

Dalsze zdjecia juz niedlugo ...

 

pozdro 4 all

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje kaskady ale czemu nie masz całej stracji manometrów?? orientacyjny koszt budowy? będziesz to później tankował co2?? Pozdro

1599739[/snapback]

No tak jakos wyszlo ze stacji narazie nie mam ...da sie wyzyc bez niej :-P

 

co2 = R744, wiec juz jest Co2 .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 2 lata temu komputer + woda to była innowacja, teraz freon, a kaskada to wariactwo, ale az dssie boje co bedzie za 2 lata :D Nowe kompy beda miaływodne, zwykli overclockerzy beda miali freon/kaskade wiecco wymysla ludzie jak Ty czy taki berkut!!!!! Macie jakis pomysl w rękawie :D

 

Nie no pieknie :D :D :D o koszt sie nie pytam bo juz sie wielu zapytało ;)

 

To jest fdruga kaskada w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nie liczylem dokladnie ile pln'ow ...ale sporo/duzo :-|

 

Tak wyglada no to ze jest to druga kaskada w Polsce .

 

No dobra to pokaze teraz jak wygladaly wczorajsze testy :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pod parownikiem moj stary, dobry przyjaciel czyli JIUHB 1700+ ...niestety cos mu sie juz znudzil ten xtreme bo chyba przy zabootowaniu przy -75*C wyplul 192 kb cach'u :-| :cry: :mur: ..szkoda mi go troche,ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo - teraz przezywa drugie zycie jako Duron Applebred :D

 

A poszedl tyle stable :

 

3004 Mhz screen

 

Tyle samo co na suchym lodzie ale z mniejszym napieciem (2.15 vs 2.0 V), a temp. byla gorsza :oops: :oops: ..

 

I jeszcze krotki film z first run'u :

 

FILM ( 4.54 MB, prawy click i zapisz jako ...) .

 

pozdrawiam

Piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotres super chłodziara :-P GJ... Co do cachu w tym antku to wystarczy połączyć L2 bo ciosik sie zerwało i na nowo będzie 256kb :-P Kiedyś był taki przypadek... Poczytaj na forum bo szkoda takiego proca. A tak propoz co na to rodzice? (o ile z nimi mieszkasz) bo moi już powoli dziwnie na mnie patrzą gdy codziennie rozkręcam kompa na cześci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 2 lata temu komputer + woda to była innowacja, teraz freon, a kaskada to wariactwo, ale az dssie boje co bedzie za 2 lata :D Nowe kompy beda miaływodne, zwykli overclockerzy beda miali freon/kaskade wiecco wymysla ludzie jak Ty czy taki berkut!!!!! Macie jakis pomysl w rękawie :D

1601112[/snapback]

Popatrz na naszych "kolegow" w USA Tam kaskada/freon nie jest zadna innowacja.

Spokojnie i u nas tak bedzie :wink:

 

@piotres

Skoro wymaga mniejszych napiec do takich taktow to kiedy zostanie zapuszczony na wyzszym vcore i taktach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne napewno jest, ale jednak głośność tego ustrojstwa bije wszelkie rekordy. Powinienes zmierzyc ile decybeli wydaje z siebie to cudo.

:D:D:D Spokojnie pracować w Wordzie to sie przy tym nie da :D:D:D hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotres super chłodziara  :-P  GJ... Co do cachu w tym antku to wystarczy połączyć L2 bo ciosik sie zerwało i na nowo będzie 256kb  :-P  Kiedyś był taki przypadek... Poczytaj na forum bo szkoda takiego proca. A tak propoz co na to rodzice? (o ile z nimi mieszkasz) bo moi już powoli dziwnie na mnie patrzą gdy codziennie rozkręcam kompa na cześci  <_<

1601351[/snapback]

Spoko pobawie sie moze tym cachem ...bardzo sie tym nie zmartwilem jakos, proc nadal pieknie dziala (nie odczuwam zadnej roznicy) .

 

Rodzice -gadaja ze zbytnio sie poswiecam swoim hobby, i chyba tyle :-P .

 

Popatrz na naszych "kolegow" w USA Tam kaskada/freon nie jest zadna innowacja.

Spokojnie i u nas tak bedzie :wink:

 

@piotres

Skoro wymaga mniejszych napiec do takich taktow to kiedy zostanie zapuszczony na wyzszym vcore i taktach :)

1601368[/snapback]

Jak kaskada bedzie wystrojona :D

 

Fajne napewno jest, ale jednak głośność tego ustrojstwa bije wszelkie rekordy. Powinienes zmierzyc ile decybeli wydaje z siebie to cudo.

:D:D:D Spokojnie pracować w Wordzie to sie przy tym nie da :D:D:D hehehe

1601401[/snapback]

Skad wiesz ? Byles u mnie ?

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotres

 

Mialem taka sytuacje z L2 cache :) i juz działa jako axp wystarczy zdrapac laminat i walnac ołowkiem (miękkim) nowe kreski. Jak chcesz na stałe to idz do zlotnika aby walnal ci sciezki :) ja bede to robił jak bede sprzedawal procka :D

 

 

PS. Ciekawe jak moj by poszedl na FC :> JIUHB :D 1700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

no tak 2 lata temu komputer + woda to była innowacja, teraz freon, a kaskada to wariactwo, ale az dssie boje co bedzie za 2 lata :D Nowe kompy beda miaływodne, zwykli overclockerzy beda miali freon/kaskade wiecco wymysla ludzie jak Ty czy taki berkut!!!!! Macie jakis pomysl w rękawie :D

 

Nie no pieknie :D :D :D o koszt sie nie pytam bo juz sie wielu zapytało ;)

 

To jest fdruga kaskada w polsce?

1601112[/snapback]

 

bedziecie używali pola magnetycznego i elektromagnetycznego do uzyskania w układzie temperatury bliskiej tej jaka sie tworzy podczas prac nad kondensatem Bose'go-Einsteina ... byle nie nizej bo elektrony zaczną Wam spowalniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem, widzialem, swojego procka testowalem, dziala i to jak :). wcale nie jest przesadnie glosna, ciut jak lodowka + wiatrak pokojowy na srednioch obrotach. nie sluzy do pracowania w wordzie tylko do benchowania, a tego sie nie porownuje w zaden sposob i nie zwaza na przeciwnosci losu :lol:.

 

chyba jakies zle duchy sie zatankowaly razem z gazami, albo malo szczesliwa dla prockow ta kaskada :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a teraz pora sprawic by twoja kaskada ktora jest mocniejsza od mojej pracowala chociaz tak dobrze jak moja :mrgreen:

 

Gratulacje poraz 2, bo juz na gg to przerabialismy :) Jestes pierwszym polakiem z kaskada :D

1607498[/snapback]

Skromnie sie zapytam: Ty nie jestes polakiem ? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a teraz pora sprawic by twoja kaskada ktora jest mocniejsza od mojej pracowala chociaz tak dobrze jak moja :mrgreen:

 

Gratulacje poraz 2, bo juz na gg to przerabialismy :) Jestes pierwszym polakiem z kaskada :D

1607498[/snapback]

 

Jasne, TXV juz dzis zamontowalem, spreawdze jutro czy nie ma wycieku, bo z tymi pieprzonymi kielichami to norma widze :angry: ..pol dnia dzis wojowalem by skrecic 2 kielichy bez przeciekow :blink: ...

 

Ale idzie ku dobremu mysle :D ...juz dzis TXV oszronilem :D

 

Piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...