Skocz do zawartości
grzesiu

Instrumenty Muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

na barytonie? mi sie zawsze wydawalo ze tylko zestrojona do D 24 3/4. nie wiedzialem :)

jest jakieś video na necie na którym się chwali swoim barytonem, zresztą ma tez normalna gitarke odpowiednio zestrojoną, i to chyba nawet do C.

 

"While in the studio Daron relies on a baritone guitar, A Les Paul Standard, a Jackson Randy Rhoads flying V"

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz żadnych akordów? w necie masz masę podstawowych kursów gry na wiośle.

Gp V to programik którym odpalasz tabulatory stworzone specjalnie dla tego programu i się z nich elegancko uczysz giercować - mało tego możesz pisać swoje wymysły ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze problemu.

Co do jakości gitary to pozwolę sobie się nie wypowiadać, no ale jak na poczatek to niech będzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :) no to w grudniu gitarka.. ;) narazie bede sobie pogrywal czasem chyba u kumpla :P tak zeby sie oswoic ;)

 

a ten GP 5 to widze ze za darmo tylko trial jest - do tego demo - wystarczy do tego, zeby np zobaczyc ustawienie palcow (mysle ze do tego jest ten program) ? :) czy jedynym ograniczeniem tej wersji demo jest to, ze nie mozna slyszec tego co jest napisane? bo jak tak to luzz.

 

" a jeszcze co do tego CORT'a jesli tak slabo jednak z nia, to co innego w tej cenie? ;) (moze + 100zl) ? ;)

czy jedynym wyjsciem jest http://allegro.pl/item131975454__gitara_co...esterem_nowka_g].html ?

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 400 pln to poprostu nie ma specjalnego wyboru w gitarkach i nie ma też co marudzić - lepszy ten Cort lepszy niż SkyWay czy inne ścierwo ;]

W tej cenie sa zdaje się Squiery i Epiphone.

A co do GpV - no cóż demo nie demo jakoś sobie trza radzić ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti odpowiedz sobie jeszcze na pytanie, czy wolisz gitarę solową czy prowadzącą ?

Różnica jest zasadnicza, choć dla niektórych żadna.... Solową poznasz po wajsze (tak, dobrze odmieniłem ? ;) ) przy strunach, ona jest do tzw. efektu kaczki ;) A jeśli chodzi o prowadzącą, po prostu nie ma tego i jest inaczej zbudowana

Solowa nie nadaje się zbytnio do akordów, czyli do prowadzenia, za to świetnie się gra na tym solówki i takie pojedyńcze partie

 

Ja mam prowadzącą i jestem z niej bardzo zadowolony, na solowej grałem, i to nie to. Najlepiej przejdź się do sklepu muzycznego, poproś o taką i taką i porównasz. Poniżej 400zł raczej nie schodź ;)

 

http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?id=...0-BK&gid=28 tu masz Corta prowadzącego

 

http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?id=...2-2T&gid=28 a tu solowego (nawet chyba ten co chciałeś kupować)

 

Zanim wybierzesz prowadząca/solowa naprawdę radze pograć w muzycznym i na tym i na tym :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz ja zadam głupie pytanie. Macie może jakiś pomysł żeby pomalować Les Paula? Wiem wiem, tak nie można ale powiem szczerze że naprawde przejadły mi sie kolory. Moja opcja to full na czarno + chromowany osprzęt + szlifowanie gryfu. Co wy na to? A moze jakąś grafike walnąć?

 

A i przy okazji pytanie co do pick-up'ów. Otóż jak będe miał kase to chce kupić Merlin Hellfire. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a co w tym Guitar Pro 5 oznaczaja te cyferki? ;) tam gdzie powinny byc podane palce :]

 

i wogole to jest podane tak, ze na dole sa nuty wiolinowe, a na gorze basowe?

 

@ FoX13

 

nie wiem jak bede gral ;)

 

akordy i aolowe chyba ;) ale bardziej solowe... ;) gralem u kumpla wlasnie na gitarce z ta wajcha... nie podoba mi sie wogole w elektrykach to, ze cos krotko dzwiek trwa ;) ...

 

'czy te cyferki nie oznaczaja czasem progow? ;) ale jesli tak, to jak np oznacza sie 5 prog i 1/2 ? ;)

 

aha. i czemu na solowych nie mozna grac akordow? ;) czy to u kumpla dzwiek trwal krotko, bo wlasnie byla solowa? (z wajcha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a co w tym Guitar Pro 5 oznaczaja te cyferki? ;) tam gdzie powinny byc podane palce :]

 

i wogole to jest podane tak, ze na dole sa nuty wiolinowe, a na gorze basowe?

Nie, od dołu trzy to basowe. Te cyferki to próg na którym nalezy dany dźwiek grać.

 

nie podoba mi sie wogole w elektrykach to, ze cos krotko dzwiek trwa ;) ...

Dźwięk krótko trwa? :blink: Na jakiej gitarze grałeś? U mnie (i pewnie wszędzie) długość zależy od tego na ile się przytrzyma strunę albo jak mocno szarpniesz ;P Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. to ja moze zle cos robilem ;)

moze za bardzo do progu cisnalem? ;)

 

aha i te progi to od gory? czy od dolu? ;)

 

i jak np zagrac takie cos:

0 , 5, 5 ? :P

jak ja mam ten palec wlozyc? ;)

0 to wiem, nic, ale potem 5 i 5? ciezko bedzie.. nie moge wyrobic :P

 

i jak zrobic, zeby akord zabrzmial naraz, a nie pokolei dzwieki sie dolaczaly? ;) trzeba szybko szarpnac czy co?

 

a poza tym jak dzwieki sa od siebie oddalone, to jak taki akord zagrac? :| trzeba kazda strune osobnym palcem tyknac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti odpowiedz sobie jeszcze na pytanie, czy wolisz gitarę solową czy prowadzącą ?

Różnica jest zasadnicza, choć dla niektórych żadna.... Solową poznasz po wajsze (tak, dobrze odmieniłem ? ;) ) przy strunach, ona jest do tzw. efektu kaczki ;) A jeśli chodzi o prowadzącą, po prostu nie ma tego i jest inaczej zbudowana

Solowa nie nadaje się zbytnio do akordów, czyli do prowadzenia, za to świetnie się gra na tym solówki i takie pojedyńcze partie

Człowieku. Co ty wypisujesz :blink: Do "kaczki" służy "kaczka" czyli wah-wah i jest to EFEKT który się obsługuje nogą. Mostek, zwany powszechnie "wajchą" czyli mostek floyd-rode badź fenderowski służy do płynnej zmiany wysokości dźwięku w górę i w dół.

Gitara solowa i prowadząca? :blink: Solówki można grać na każdej gitarze, tak samo jak akordy. Do solówek przydałby się wąski, sportowy gryf znany z Ibanezów, humbuckery i blokady + floyd rose. Inaczej zbudowana :blink: OMG.

 

Ja mam prowadzącą i jestem z niej bardzo zadowolony, na solowej grałem, i to nie to.

N/C

 

Zanim wybierzesz prowadząca/solowa naprawdę radze pograć w muzycznym i na tym i na tym :)

Nie może pograć na solowych i prowadzących bo takie coś nie istnieje. Niektóre teoretycznie się nadają lepiej do pewnych rzeczy, ale jest to bzdura. Kontrprzykład - Zakk Wylde + Slash.

 

 

Ok to teraz ja zadam głupie pytanie. Macie może jakiś pomysł żeby pomalować Les Paula? Wiem wiem, tak nie można ale powiem szczerze że naprawde przejadły mi sie kolory. Moja opcja to full na czarno + chromowany osprzęt + szlifowanie gryfu. Co wy na to? A moze jakąś grafike walnąć?

 

A i przy okazji pytanie co do pick-up'ów. Otóż jak będe miał kase to chce kupić Merlin Hellfire. Co myślicie?

Dołączona grafika

 

Ten pickup... Czy ja wiem... Nie lepiej jakieś EMG albo SD?

 

EDIT

 

podales jako przyklad gitary prowadzacej gitare z 2x humbucker, a do solowego gitare z 3x single. Weź trochę poczytaj na ten temat, bo ręce opadają.

 

nie podoba mi sie wogole w elektrykach to, ze cos krotko dzwiek trwa ;)

No na humbuckerze tak z 30 sekund na przesterze i pare minut na kompresorze V_V Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pickup... Czy ja wiem... Nie lepiej jakieś EMG albo SD?

No ta, z tym, że Hellfire kosztuje 250zł, a Duncan który by mi styknął już 450zł <_< Zresztą Hellfire szedł by pod mostek, a za jakiś czas dorzuciłbym Duncana pod gryf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło, sobie poczytałem, trzeba by to ograć kiedyś przy okazji. Pewno niezłe miecho sadzi, chociaż mam wątpliwości czy pasywna konstrukacja można tak sobie fikać w stosunku do EMG-81 :wink: No i te opinie też takie kurde za bardzo cukierkowe... No ale możliwe, w końcu polacy już niejedną ciekawą rzecz spłodzili (z gitarami basowymi na czele :wink: ). I jeszcze Ran Guitars ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż mam wątpliwości czy pasywna konstrukacja można tak sobie fikać w stosunku do EMG-81 :wink:

Moze czy nie, na pewno jest warty zainteresowania choćby dlatego że jest połowe tańszy ;) A co do samej firmy Merlin to imponuje lista zespołów korzystających z ich wytworów.

 

EDIT

Przesłuchałem próbki dźwiękowe Hellfire na stronie Merlina i ja nie mam więcej pytań. Za 250zł to syci jak dla mnie.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na humbuckerze tak z 30 sekund na przesterze i pare minut na kompresorze V_V

no to moze mi powiesz, czemu dzwiek znikal po okolo 4-5 sekundach? ;]

i wogole, jak przyciskalem strune nie na progu to tez dzwiek szybciej jeszcze znikal :/

 

aha. i jesli w tym programie Gp5 progi sa oznaczane 5,7,4,0 to jak np sa oznaczane miejsca 'miedzy' progami? ;]

 

//co to jest Distortion Guitar? :| jaki to typ gitary? ;)

 

czy taka jak tam wczesniej podawalem w tym linku, mozna jakos przestroic zeby uzyskac takie brzmienie? ;)

 

no i jeszcze jedno pytanie...

na jakiej gitarce jest grana trilogy suite? ;) (nie to ze chce grac to (:lol:) ale fajne brzmienie, a szczegolnie w tych gornych rejestrach :])

 

HELP ME :P

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//co to jest Distortion Guitar? :| jaki to typ gitary? ;)

Dołączona grafika

 

Distortion to efekt.

 

na jakiej gitarce jest grana trilogy suite? ;) (nie to ze chce grac to (:lol:) ale fajne brzmienie, a szczegolnie w tych gornych rejestrach :])

Dołączona grafika

Fender Stratocaster Custom Yngwie Malmsteen z wyskalpowanymi progami, znaczkiem ferrari badź kaczorem donaldem. Stara badziewna gitara :wink: Teraz nikt już na tym nie wymiata :wink:

 

A brzmienie... Wzmacniacze Marshalla + DOD Yngwie Malmsteen Overdrive? Chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i aha :)

 

czyli np moge do takiej gitarki jak podalem (CORT) podlaczyc taki efekt, a potem do wzmacniacza? :]

 

no i co z tym graniem? ;) jak powinno sie naciskac progi? :] bo jak jak nacisnalem za mocno u kumpla to dzwiek znikal :| (pewnie dlatego ze jak zwykle cos zle robilem ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz ściemniasz strasznie ;)

Nawet w szkole muzycznej mnie uczyli o solowej i prowadzącej, prowadzące są z reguły cięższe, mają inaczej ustawiony przełącznik między podstawkami (ZAWSZE) nie wymyśliłem sobie tego ;) Nie do kazdej gitary dopniesz wajchę (wajhę, sam nie wiem) i na takiej grać solówki jest rzeczą może i zwykłą lecz w gronie muzyków uznawana za dziwną. Solówka to solówka, prowadząca to prowadząca, jeśli ma ktoś wątpliwości prosze je kierować do SM w Legnicy do Pana od muzyki, który uczył mnie i nie tylko mnie przez 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ten pan cię nauczył jakichś kosmicznych bzdur.

 

Przed chwilą się zastanowiłem, jak po angielsku się określa ROLĘ GITARZYSTY w zespole a nie rodzaj gitary... Z tego co pamiętam to rythm + lead/solo... tak patrzę w google...

 

"Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary"

 

To fajnie że rozdzielasz gitary na solowe i prowadzące czyli identycznie to samo.

 

I proszę, nie pisz już o mostkach typu tremolo bo jest to tak bzdurny bajer że nawet Satriani i Vai przestali się już tym podniecać.

 

W gronie muzyków uznawaną za dziwną? Nie wiem, może ty masz jakieś inne pojęcie muzyków.

 

Dołączona grafika

 

Widzisz panie tutaj gdzieś "wajchy"??? Jakbyś miał wątpliwości czy ten pan gra solówki

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=578...mp;q=zakk+wylde

 

Prowadzące cieższe? OMG naprawde, weź się zastanów proszę.

 

EDIT

 

Nawet ci lepszy przykład dam.

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-16...mp;q=buckethead

 

Oooo, ciężka gitara, taka sama od 50 lat a nadal na niej wymiatają. Jak te gitary produkowali to jeszcze solówek nie odkryli bo się tylko blues grało. No ale N/C.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gitary prowadzące i solowe - bzdura, co juz udowodnil Sarkazz

 

co do wybrzmiewania - zależy to od wielu czynników, np typu mostka, konstrukcji gitary itd., np stratocaster nigdy nie bedzie wybrzmiewal tak dlugo jak les paul juz z powodu tego, jak jest skonstruowany:

stratocaster: wkrecany gryf + mostek tremolo

lp: wklejany gryf + tune-o-matic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...