Skocz do zawartości
grzesiu

Instrumenty Muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa do mnie przyjechał dzisiaj sprzęt. :> Sarkazz, na szczeście myliłem się. Ten Spiderek gra głośnoooo. Tyle, że wiosło jest rozstrojone... Jutro przyjedzie do mnie znajomy i ładnie nastroi, bo brakło kasy na tuner.

 

No i ogrom efektów w tym Line 6 'troszkę' mnie przytłoczył. Minie pewnie z 2-3 tygodnie zanim zacznę wydobywać ładne dźwięki na każdym kanałów.

 

Zaraz zjem coś w rodzaju obiadokolacji i wrócę do grania. Jedyne co mogę robić na rozstrojonym wiośle to próbować układać dobrze palce. Na razie staram się utrzymać coś w stylu kąta prostego, jednak nie za bardzo mi to wychodzi. Amola już jako tako potrafię zrobić, ale nie brzmi on ładnie bo piecyk też mam nie ustawiony.

 

Od jutra dopiero będę mógł normalnie zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam parę pytań :] otóż jeśli, załóżmy, chciałbym kupić gitarę elektryczną, bo chciałbym się nauczyć jakoś w miarę grać to:

1. czy mógłbym ją podłączyć do wieży przez line-in?

2. ile bym się musiał się wykosztować na gitarę, ten metro jakiś tam metr od odmierzania rytmu, kostki, struny itp, itd.

3. ALLEGRO ODPADA (nigdy zdania nie zmienię choćby było 2x taniej coś)

4. co jeszcze byście mi doradzili, książki, soft, itp, itd, :]

 

z góry, dołu, lewa, prawa dziękuję :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos zakładam, że już coś kupiłeś, ale jeśli nie - ten piec Marshala jest bardzo dobry, kolega na próbie takim gra i wszyscy są naprawde zadowoleni ;)

 

Bio :

2. Wszystkie ceny sprawdzisz na allegro ;P ale na początek - gitara 400zł, metronom 30-40zł, kostki 3zł, struny 30zł taki komplecik w miarę dobry

4. najlepiej znajdź nauczyciela, na gitarze uczy mnóstwo osób :) tak jest najłatwiej, najpewniej i najskuteczniej - takie moje zdanie :P

 

A ja mam pytanie - czy sa tu jacys BASmeni ? ;P Bo przymierzam się do tego instrumentu, ale nie wiem co i za ile nie wiem też jaki piec i za ile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu ....

jak ci sie podoba brzmienie (ja tam wole marshalla :) ) .. napewno glosnik we wzmacniaczu do gitary ma troche ciekawsze dla gitary parametry niz taki od basu ktorego zadaniem jest glownie przenosic niskie czestotliwosci..

schecter calkiem mily z wygladu ... gra pewnie calkiem przyzwoicie ..

a digitech mi sie w miare podoba .. sam mam rp-50 .. bez pedalu ... AMP oznaczony u mnie jako "r" to moje glowne brzmienie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też głównie używam ampa oznaczonego jako "r". No i żeby w miarę mocny przester uzyskać ustawiam jeszcze compressor 15, bas 8, średnie 3, treble 9, często też używam bramki szumów. Szkoda, że się pośpieszyłem trochę z RP80 ale na początek to i tak wystarczy. Uważam, że jest w porządku ale przester wydaje mi się trochę taki "piaszczysty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też głównie używam ampa oznaczonego jako "r". No i żeby w miarę mocny przester uzyskać ustawiam jeszcze compressor 15, bas 8, średnie 3, treble 9, często też używam bramki szumów. Szkoda, że się pośpieszyłem trochę z RP80 ale na początek to i tak wystarczy. Uważam, że jest w porządku ale przester wydaje mi się trochę taki "piaszczysty".

compresor na maxa? lol .. jak ty mozesz grac tak?

 

a tak wogole to ostatnio jednego dnia wstałem sobie po drzemce i stwierdzilem ze nagram sobie solo do Walking in the air w w ykonaniu NIGHTWISHA :> ...

http://www.youtube.com/watch?v=c6f_QT1OgvI

troche nierówno .. w jednym miejscu ;P ale nie kazdy sie skapnie gdzie :P

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Compressor na maxa (nie zawsze ale często) ustawiam bo mam wrażenie, że wtedy jest lepszy sustain. Sam nie wiem ale chyba się przyzwyczaiłem do brzmienia z kompresorem na full. BTW Fajna solóweczka Chaos :)

 

Jeśli ktoś zbiera Magazyn Gitarzysta to w nowym numerze jest prawdziwa perełka - transkrypcje i podkład na pły cie do piosenki "Without judgment" wspaniałego zespołu Death (według mnie najlepszy technicznie zespół death metalowy). Okładka tego numeru - click.

 

Jeżeli ktoś chciałby pograć coś trochę innego ale także mocnego to polecam tą stronkę - click. Znajdują się na niej tabulatury w formacie Power Tab'a (do którego też powinien być link na tej stronie - bardzo fajny program) do najwspanialszego (według mnie ;) ) na świecie zespołu - Emperor. Niektóre utwory są proste nawet dla początkujących grajków a nauczenie się niektórych bardziej skomplikowanych daje niezłą radochę :D Na tym filmiku jacyś goście fajnie pogrywają moją ulubioną piosenkę tego zespołu - click.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ludzie wybrać gitarę i piecyk do death(grind) metalu. Jak nie kupię jej teraz, to nie kupię jej już chyba nigdy. Jak nawet grać nie będę, to fajnie będzie wyglądać w pokoju :)

 

Warunek- gitara musi być czarna i najlepiej o typowo "metalowym" wyglądzie. Do piecyka nie mam jakiś wiekszych wymagań- byle miał powyżej 40 W.

Niestety- jestem zielony w temacie ( może już nie całkiem), więc przydała by mi się pomoc :)

Cena nie ma większej roli- za wszystko moze być i 2 tys. - ma starczyć na lata.

 

Edit- z braku odpowiedzi wybrałem cosik takiego

http://allegro.pl/item213265231_cruiser_by...owiec_raty.html

 

Tyle, że ja dałem z transportem 564 zł za nówkę sztukę :)

Sugerowałem sie głównie wyglądem, wysokością numeracją modelów :P i postawiłem na brak "wajchy". Przebrałem wszystko z Allegro do 3000 zł. Myślę, że na początek (początek końca? ;)) starczy :)

Myślałem jeszcze nad modelami typu 5 Star, ale jednak postawiłem na taki wygląd ( Sentyment do Metallicy ;))

 

Teraz kwestia znacznie trudniejsza- podłączyć zamierzam gitarę puki pod komputer ew. wierzę. Potrzebna mi jest elementarna wiedza, jakie są potrzebne kable i programy. Rozwiazanie sprzetowe raczej na dalszy plan odkładam ze wzgledu na to, że nie znam się ;)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie zakupiłem sobie własne wiosło :P Nie jest to nic nadzwyczajnego, ale na początek starczy ;) Mam Washburna X12B + Marshalla 15CD. Jak widać sprzęt bardzo low-budget :P Wzmak do grania w domu starcza w zupełności. Uczę się grać jakiś miesiąc - półtora, ale juz potrafie co nieco zagrać. Chodze raz w tygodniu do nauczyciela w mojej szkole (mamy próbownie z prawdziwego zdarzenia, pod salą od religii :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu chodzi mi myśl by kupić gitarę. Właśnie, jest to pojęcie ogólne. Są klasyczne itd. Wcześniej już miałem styczność z gitarą, ale klasyczną. W sumie nie mam żadnych podstaw.

Myślę o zakupie sprzętu do 600zł. Dobrze by było gdybyście mi polecili sprzęt o cenie>600.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam i swoje 3 grosze (ja+gitara->Adobe Audition (normalizer)->mp3) - sorry za jakosc - nagrywane na kolanie :-) Musze zadbac o okablowanie poustawiac Adobe jak trzeba.

 

http://www.freewebs.com/limerick/nic.mp3

http://www.freewebs.com/limerick/sam%20nie%20wiem%20co.mp3

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu macie chaosa wyglupiajacego sie z trickiem jakims ... ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=0-jsARyQclA

 

to jest koncówka tego kawałka

http://pl.youtube.com/watch?v=b6jz2Wt7738

 

a tu taki nowy kawalek mojego bandu ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=Od3zfK4IOZU

 

 

oba z przegladu w berlinie ... wygralismy pierwsze miejsce

http://rockinberlin.pl/index_pliki/page0008.htm

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też czasami szarpie struny, nie wymiatam bo dopiero się uczę wiec nie będę wrzucał nagrywek hehe.

 

A na czym gram ano na:

Gitarce Cort KX1Q + VOX Valvetronix AD100VT

 

pozdrawiam wszystkich struny szarpiących hehe.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary.... ustawienie lewej lapy popraw jesli nie chcesz nabawic sie jakis paskudnych kontuzji....

jak poprawnie sobie lape ustawisz, to nie bedziesz musial skakac tak po gryfie, 4 progi bedziesz mial w zasiegu jednej pozycji.

http://www.kurs.bass.pl/html/lek1.htm

tutaj masz o ustawieniu rak.

mam nadzieje ze grasz niiedlugo, bo inaczej ciezko Ci bedzie zmienic zle nawyki. wiem bo sam przez to przechodzilem ;)

i pamietaj: 10 lat po 10 godzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoX 13 fajnie Ci to wychodzi ;) ale tak jak mówi Wojtek popracuj nad poprawnym ustawieniem ręki (kciuk powinien być pod /czy tam z tyłu/ gryfem, +/- na jego środku) później strasznie ciężko się wyzbyć złych nawyków, co do voxa to troszkę się mnie szarpło ale co tam ;) btw. strasznie ciężko było go dostać ale jakoś się udało, myślałem jeszcze nad spiderem III ale wybrałem tego voxika i nie żałuje :)

kurde nagrał bym coś ale nie mam kamerki :/

teraz męczę Europe Santany heh

pozdro.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadam wbrew pozorom trudne pytanie: jaka polecicie gitare klasyczna do 300-400zl (moze byc uzywana)

 

jestem poczatkujacy, grac potrafie w sumie te nascie akordow z roznym biciem i kilka dluzszych solowek (jak np canona pachabela)...

 

mialem hohnera akustycznego, ale mam zbyt delikatne palce - polgodziny i mialem przekrwione strasznie... za to na klasyku roommatea moge grac ponad godzine bez wiekszego trudu... swojej sie pozbylem, a klasyk kumpla to jakas pomylka (durango ze strunami za 15zl i dwoma rozlegulowanymi kluczami - jak gram oblawe kaczmarskiego to po minucie gubi stroj)

jako ze pozbylem sie hohnera, co byscie poradzili biednemu studentowi?

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do muzycznego, ograj kilka gitar klasycznych pogadaj z jakimś zapalonym sprzedawcą i wybierz tą która Ci będzie odpowiadać.

jak Ci hohner nie odpowiada to ja już nie wiem co hehe

omijaj SKY WAYe i tym podobne wynalazki.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania gitara NIE ZNACZY zła gitara. Sam mam Stagga s300 (zapłaciłem za niego 375zł) noi kumpel, który ma Epi Custom za 1700zł Zdziwił się troche, jak obniżyłem struny i stwierdził, że żałuje tych 1500zł ;). Także jak Ci się uda trafić na dobry model (mi się udało) to możesz mieć nienajgorszą gitarę za nieduże (stosunkowo) pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jest też taka sprawa, że z tanimi gitarami to jest tak, że możesz trafić na fajnie wykonaną a możesz trafić na totalnego strucla... i raczej o to mi chodzi, o zastosowanych materiałach już nie mówię, bo wiadomo, że gitara z mahoniowym korpusem i wklejanym gryfem zagra inaczej niż korpus z płyty z wkręcanym gryfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejany gryf - swiezy chleb

wkrecany gryf - czerstwy chleb :)

 

ja jak zagralem na gitarce z wklejanym gryfem to ze sklepu muzycznego nie wynosili :D

 

@bociczek

ty mnie mnie pytales na jakiej wysokosci mam struny zawieszone. Otoz ja na ÓSMYM progu mam nieclay 1mm ... powinno byc 0.5mm no ale w tedy brzeczy. Lutnik z Mielca mile widziany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...