Skocz do zawartości
grzesiu

Instrumenty Muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elviso26

jezeli myślisz o w miare taniej i profesjonalnej gitarze polecam coś z IBANEZA serii RG troszke powyżej 1000 zł ale warto dozbierać.. zaufaj mi jestem muzykiem z wykształcenia (gitarzystą) po tych nastu latach obcowania z gitarami IBANEZ i fender to dla mnie jedyne liczace sie firmy jakość do ceny wykonanie brzmienie i przystawki w ibanezach RG są bardzo dobrej jakosci... gitara wyjęta z pudła nie potrzebuje nawet mini regulacji menzury mozna od razu na koncert wychodzić

 

zerknij na IBaneza RG 370DX to jest gitara poza tańszymi przystawkami klasy Ibanezów za 3000 złotych sam posiadam jedną taką od lat i nadal jest jak nowa pod wzgledem technicznym a daje czadu...

 

mozesz sobie zerknąć w akcji na wideo jak ta gitarka gra...

 

KLIK:

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega też zna sią na rzeczy. Mogę go tylko poprzeć, zaufaj i kup Ibaneza (dla mnie ma najlepsze wykonanie/brzmienie ze wszystkich innych marek) i to cały segment od tańszych po sygnaturowane muzykami. Nie bierz takich wynalazków jak Dean Vendetta itd. a najlepiej idź do sklepu, pograj sobie na kilku gitarach i sam zdecyduj, ale jestem pewien że jak pograsz i posłuchasz Ibaneza na żywo to tylko utwierdzisz się w tym przekonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli myślisz o w miare taniej i profesjonalnej gitarze polecam coś z IBANEZA serii RG troszke powyżej 1000 zł ale warto dozbierać.. zaufaj mi jestem muzykiem z wykształcenia (gitarzystą) po tych nastu latach obcowania z gitarami IBANEZ i fender to dla mnie jedyne liczace sie firmy jakość do ceny wykonanie brzmienie i przystawki w ibanezach RG są bardzo dobrej jakosci... gitara wyjęta z pudła nie potrzebuje nawet mini regulacji menzury mozna od razu na koncert wychodzić

 

zerknij na IBaneza RG 370DX to jest gitara poza tańszymi przystawkami klasy Ibanezów za 3000 złotych sam posiadam jedną taką od lat i nadal jest jak nowa pod wzgledem technicznym a daje czadu...

 

mozesz sobie zerknąć w akcji na wideo jak ta gitarka gra...

 

3056564[/snapback]

Widzę, że kolega też zna sią na rzeczy. Mogę go tylko poprzeć, zaufaj i kup Ibaneza (dla mnie ma najlepsze wykonanie/brzmienie ze wszystkich innych marek) i to cały segment od tańszych po sygnaturowane muzykami. Nie bierz takich wynalazków jak Dean Vendetta itd. a najlepiej idź do sklepu, pograj sobie na kilku gitarach i sam zdecyduj, ale jestem pewien że jak pograsz i posłuchasz Ibaneza na żywo to tylko utwierdzisz się w tym przekonaniu.
No mi też się tak wydaje ;). Pożyjemy zobaczymy, w niedzielę jadę na wakacje na tydzień, więc raczej nie będzie mnie tutaj, ale po powrocie na pewno obskoczę sklep muzyczny i popytam.

 

Jeszcze jedno pytanko. Ile jestem w stanie wyciągnąć za tego Stagga? Jak byście chcieli fotki to mogę wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem samieszczam dzis jakis kawalek ;) Cwiczony od wczoraj.. Mialem problemy z nagrywaniem, w koncu dorwalem sie do Guitar Rig 2 i sie udalo ( uzywalem lekko zmodyfikowanego defaultowego configu ;) ). Jest to pierwsze solo z piosenki School of Rock (chyba tak sie nazywa) z filmu School of Rock ;)

 

Wiem ze nie jest to nic wielkiego, w najblizszym czasie postaram sie jeszcze cos dograc.

 

school.mp3

 

Edycja :)

 

No i dogralem cos - mozna powiedziec nastepne nagranie sprawdzajace nagrywanie w GR2 ;)

 

acdc.mp3

 

Edycja Nr 2.

 

Solo z Somebody To love Queen'u ;)

 

somebody.mp3

 

Edycja Nr 3 - koniec na dzis :)

 

Solo z Dont Stop Me Now , rowniez Queen'u.

 

dontstop.mp3

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie Epiphone Valve Junior, oraz do tego multiefekt Zoom G2.1u. Tylko sam nie wiem czy ten wzmacniacz to dobry wybór. Aktualnie gram na Corcie X-11. Macie jakieś propozycje ?

Ja mam Marshalla MG15CDR i muszę powiedzieć, że sprawuje się wyśmienicie ;). Poleciłbym Ci go, bo jest w niewiele większej cenie (o ile dobrze widziałem), a gra naprawdę super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na zakup elektroakustyka - Wybór padł na Ibanez'a AEL40S RLV. Narazie grywam na moim spiderze III

Oczywiście to nie combo akustyczne, ale naprawdę gra na cleanie daje rade. Jeśli kogoś by interesowało to mam do sprzedania Cort'a X-11 w bardzo dobrym stanie [;

 

Ostatnio chciałem zabrać się za przestrajanie gitarki, zmusił mnie do tego jeden kawałek, tylko zabardzo nie wiem jak za to się zabrać bo nigdy tego nie robiłem wcześniej, a nie chce potem latać za nowymi strunami :unsure: ( dokładnie chodzi mi o tuning C# G# C# D# G# D# )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, poluzniasz struny o tyle poltonow ile trzeba zeby uzyskac te dzwieki, ale bez zmiany strun sie nie obejdzie, bo jesli schodzisz ze standardowego E, to struny beda za miekkie i to sporo(zakladajac ze prawidlowo napisales to strojenie, ale sadze ze sie pomyliles i chodzi Ci o C# G# C# F# A# D#, bo jest to zwykly dropped-D obnizony o pol tonu, inaczej Db Ab Db Gb Bb Eb, i tutaj moze nie bedziesz musial wymieniac strun, chociaz najgrubsza moze byc za miekka).

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra można powiedzieć, że za pomocą nowego stroika ogarnąłem wszystko :lol2:

Tylko jestem zdenerwowany na jedną rzecz, ostatnio poszły mi dwa zestawy strun zazwyczaj jest to mała E, lub B. Rozmiar 11 Ernie Ball'e i D'Addario.

Ogólnie moje przestrajanie polega na obniżeniu o pół tonu niżej, nieraz zdarza się troche więcej. Zazwyczaj pękają mi kiedy chce wrócić do normalnego strojenia <_<

Zauważyłem, że dzieje mi się tak gdy pogram coś na przestrojonej gitarce ( powiedzmy o pół tonu niżej ), a na drugi dzień chce wrócić do normalnego strojenia - Czy czas ma jakieś wielkie znaczenie, struny się przyzwyczajają do takiego naciągu, czy coś takiego :huh: ?

Czy może powinnienem zakupić może 12stki ?

Edytowane przez qnikzoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra można powiedzieć, że za pomocą nowego stroika ogarnąłem wszystko :lol2:

Tylko jestem zdenerwowany na jedną rzecz, ostatnio poszły mi dwa zestawy strun zazwyczaj jest to mała E, lub B. Rozmiar 11 Ernie Ball'e i D'Addario.

Ogólnie moje przestrajanie polega na obniżeniu o pół tonu niżej, nieraz zdarza się troche więcej. Zazwyczaj pękają mi kiedy chce wrócić do normalnego strojenia <_<

Zauważyłem, że dzieje mi się tak gdy pogram coś na przestrojonej gitarce ( powiedzmy o pół tonu niżej ), a na drugi dzień chce wrócić do normalnego strojenia - Czy czas ma jakieś wielkie znaczenie, struny się przyzwyczajają do takiego naciągu, czy coś takiego :huh: ?

Czy może powinnienem zakupić może 12stki ?

Ja u siebie mam 9'tki ( :lol: ), raz nawet grałem w DropC, Standard D i nie mam żadnych problemów - nigdy nie urwałem strun jeszcze ;). A mam Fendery za 32zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi nadszedł ten moment - kiedy czytałem ten topic (w zasadzie ostatnie posty) urwała mi się struna E1 :D. Czas kupić nowe. Jak myślicie 10 czy 9 lepsze? Gra bardziej Akordami (A5, D5 itp), troche solówek

 

Bierz strunki D`Addario XL fioletowe czyli 9- 42 takie są standardowe dzięki temu gra się bardzo wygodnie, grubsze struny dobre są do niższych strojów gitary...takich strun np uzywa Satriani i Steve Vai ;)

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz strunki D`Addario XL fioletowe czyli 9- 42 takie są standardowe dzięki temu gra się bardzo wygodnie, grubsze struny dobre są do niższych strojów gitary...takich strun np uzywa Satriani i Steve Vai ;)

Najniższy strój jakiego używam to DropC ;). W zasadzie to tylko D Standard, E Standard i DropD ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższy strój jakiego używam to DropC ;). W zasadzie to tylko D Standard, E Standard i DropD ;).

ja standardowo E w większosci przypadków z racji udzielania lekcji tak najwygodniej uniwersalnie ;) mam też siódemkę Ibaneza ale tam 11-56 oraz na Fenderze strat `68 9 ,42 ale strój D bo wtedy fajnie brzmi vibrato mozna podciągnąć rodem z zagrywek Malmsteena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrzy ludzie!

 

Naszło mnie ostatnimi czasy na elektryka. Od ponad pół roku brzdękam na Fenderze DG-3 (akustyk), jednak 14 progów to dla mnie za mało ;]

 

Kwestia jest taka, że na elektryku nie miałem jeszcze okazji grać. W piątek udaję się do kumpla, ażeby wypróbować Squire Fendera Stratocastera (którego mi poleca), na Ephiphone'a Juniora ktoś inny mnie namawia, Caleb z kolei wysyła mnie po japońskie produkty ;P Poza tym któryś z Washburnów, Cort jakiś.

 

Przeznaczenie? Ukierunkowany nie jestem, aczkolwiek głównie będą to utwory bluesowe, rockowe & heavy metalowe (czyt. gitara uniwersalna).

 

Budżet na chwilę obecną wynosi około 500zł (sama gitara).

 

Na początek chyba pod komputer będę ją podłączał, na dobry piec mnie na razie nie stać. I teraz pytanie - czy warto kupić jakiś niewielki piec, czy dźwiękówkę jakąś do PC?

 

Dziękuję za wyrozumiałość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrą dźwiękówkę ;) albo zwykły piecyk... do kompa i tak musisz mieć jakieś kolumny bo podpinanie czegoś "mantopodobnego" za 20zł mija się z celem...

 

looknij -> http://allegro.pl/item581705808_mocny_mark...tawa_gw12m.html na początek powinno Ci stykać...

Dobra dźwiękówka, tzn.? :) Kolumn dobrych nie mam, ale wolałbym kupić dobre kolumny i dźwiękówkę, niż piec za spore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w eterze widzę... No i od jakiegoś czasu męczę sąsiadów zestawem Washburn X12B + Laney LX20R.

Jak się sprawuje gitarka? ;) Ja osobiście mam taką od ponad roku i sobie chwale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też z nudów postanowiłem nauczyć się gry na gitarce.

W poniedziałek stałem się właścicielem tego Corta X-6 z piecem Line 6 Spider III 15W

Sprzęcik w idealnym stanie, po wyczyszczeniu, zmianie strun i wyregulowaniu stroi bardzo ładnie.

Teraz pozostaje tylko siedzieć i walić w struny :)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje gitarka? ;) Ja osobiście mam taką od ponad roku i sobie chwale :)

Jedna struna na moje mi brzęczy, akcję i inne bzdury próbowałem przestawiać, jednak bezskutecznie. Strunę wymieniłem, lecz na zwykłą, delikatnie pogiętą, efekt jest ten sam, więc raczej coś z mostkiem. Siedziałem dwukrotnie po 2-3h i online'owe przewodniki zaprowadziły mnie do nikąd. Będzie trzeba zadzwonić po pr0 kolegów. ;>

 

Poza tą struną, która brzęczy tylko do 4 progu, wszystko idealnie. Reakcje sąsiadów bezcenne. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też z nudów postanowiłem nauczyć się gry na gitarce.

W poniedziałek stałem się właścicielem 3276963[/snapback]

Jedna struna na moje mi brzęczy, akcję i inne bzdury próbowałem przestawiać, jednak bezskutecznie. Strunę wymieniłem, lecz na zwykłą, delikatnie pogiętą, efekt jest ten sam, więc raczej coś z mostkiem. Siedziałem dwukrotnie po 2-3h i online'owe przewodniki zaprowadziły mnie do nikąd. Będzie trzeba zadzwonić po pr0 kolegów. ;>

 

Poza tą struną, która brzęczy tylko do 4 progu, wszystko idealnie. Reakcje sąsiadów bezcenne. ;>

Tez miałem podobny problem na początku, u mnie brzeczała E na 14stym progu. Wyregulowałem wysokość struny nad podstrunnicą, potem ustawiłem menzure i juz jest ok. Jednak niedługo znów czeka mnie regulowanie wszystkiego od początku, bo czas na nowy komplet strun.

 

EDIT: chyba, że Twoje brzęczenie wynika ze słabego dociskania struny przez palec ;) Jednak jak masz kogoś kto zna się na rzeczy i gra juz troche czasu to lepiej w ręce tej osoby powierzyć regulowanie i inne czynności przy gitarze ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...