Skocz do zawartości
grzesiu

Instrumenty Muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam napisane, lol. Pozwól że zacytuje :) chociaz oznaczenia to każdy gitarzysta zna :P

 

pm -- palm muted

po -- pull off

ls -- legato slide (first note picked only)

x -- fret hand muting (percusive tone)

s -- when under the tabs it indicates sixteenth notes

t -- trill, fast hammer-on pull-off combination

Z tego co tam jest napisane, to przy 0/2 jest po, czyli uderzasz pustą strunę prawą reką czyli np. kostką :) a następnie lewą w strunę na drugim progu. Takie rzeczy to sobie poszukaj w jakiś podręcznikach :) a nawet na google.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to powinno byc tak:

pm				 pm	   |-------------------------------|-------------------------------||--------3---------------3------|-------------------------------||----------2---------------0----|--------0--0----------------2p0||--0--0------0---------------0--|-------------------0-2p0-------||--------------3(0)3------------|--------------0h2--------2-----||-------------------------------|-3(0)3-------------------------|

hammer (mlotek ... uderzenie) i pulloff (odsuniecie palca od struny tak by zabrzmial dzwiek bedący nizej na gryfie (blizej glowki) to techniki polegajaca na wydaniu dzwieku bez uderzania w strune prawa reką.

Jendym slowem

 

0h2 oznacza ze uderzasz pusta strune i gdy dzwiek wybrzmiewa dokladasz palec na 2 progu uderzajac strune tak zeby byl slyszalny..

na akustyku trudniej niz na elektryku i ciszej brzmi .. ale da sie

 

pm = palm mute... tlumienie dlonia ...

po prostu robi dzwiek stłumiony ..

jak dorwe gdzies mp3 tego songa to ci postaram sie nagrac filmik

 

Update:

tyle co pamietam jak piosenka brzmi posilkowalem sie tylko tabem z Guitar pro

http://dracopc.com/chaos/defil/alabama-defil.avi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
E||-----------------------------|---------------------------------|B||--------3-------------3------|---------3-----------------------|G||----------2-------------0----|---------0-----------------------|D||-------------0-------------0-|---------0---------0h-2-0--------|A||-0---0---------3-0-3---------|--------------0h-2--------3-0h-2-|E||-----------------------------|--3-0-3--------------------------|

 

a tu masz jakis biedny przykladzik

http://dracopc.com/chaos/defil/przyklad.avi

na poczatku PM (które wogole nie nadaje sie do akustyka :P ale jest zajebiste na elektryku z ciezkim przesterem :P)

a potem hamer i pulloff ... masz tam taki kawalek Nirvany - The Man Who sold the World

 

|-2-2-2-0-2h3p2-0-

 

tam w jednym miejscu jest zagrane jakby bylo tylko kostkowane caly czas ..

potem masz swoje 2p0 i 0h2 :)

mam nadzieje ze zjazysz :)

 

odkurzylem akustyka specjalnie ;] (ale gruby gryf :P)

naucz sie czytac tabulatury .. a jak nie umiesz to sciagnij se Guitar PRo .. on odgrywa taby

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

hammer (mlotek ... uderzenie) i pulloff (odsuniecie palca od struny tak by zabrzmial dzwiek bedący nizej na gryfie (blizej glowki) to techniki polegajaca na wydaniu dzwieku bez uderzania w strune prawa reką.

Jendym slowem

...

Wiadomo że 0/2 nie zrobisz pull off'a tylko hammer'a :) Ale zazwyczaj ludzie już przywykli do samego oznaczenia "po", a kiedy jest hammer a pull off to można samemu wywnioskować :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że 0/2 nie zrobisz pull off'a tylko hammer'a :) Ale zazwyczaj ludzie już przywykli do samego oznaczenia "po", a kiedy jest hammer a pull off to można samemu wywnioskować :>

 

pozdro.

no wiec skoro wiadomo to nie ma co bzdur pisac ... a z oznaczeniem PO pierwszy raz sie spotykam...

 

0/2 oznacza dla mnie slide ... wiec ktos poprostu zle pisal tabulacje

 

 

 

 

UPDATE:

wkrecila mi sie ta alabama :D

http://dracopc.com/chaos/ala-alabama.mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam/grywalem, ciezko powiedziec jak wyglada ostatnio moj stosunek do mojej kochanej gitarki, kiedys (czasy liceum) naparzalem w to wioslo az milo, ostatnio sprzecik sie chyba marnuje.

 

Moge zapodac jedynie, kawalek, ktory wymyslil moj kumpel z ktorym kiedys grywalem. Oto ON.

 

Od siebie dodam, ze skubany zrobil postepy, nic dziwnego, on zamiast siedziec na Tweaku napierdziela w wioslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam ;] dzis postaram sie to poprawic :)

bo to wczoraj w nocy gralem ... na sluchawkach bo kumpel juz spal i nie moglem sie powyzywac ;]

 

wersja elektryczna brzmi ciekawie :))))

moze cos dorobie jeszcze dzis to zapodam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ;] a mnie sie podoba :D

aczkolwiek dorwalem orginal i rzeczywiscie jest bardziej akustycznie :)

ja jestem dziecko przesteru i nic nie poradze ;]

 

a do cwiczen Digitech imho jak najbardziej good..

bo skoro nie gram profesjonalnie to nie bede kupowal se zestawu klockow za 10x tyle ile dalem za wioslo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem podlaczony gitarka pod X-FI ;] na front panelu

Dołączona grafika

 

(po prawej stornie duzy jack IN .. po lewej sluchaweczki .. oba z regulowanym poziomem glosnosci)

 

 

i troche ogarniam ją tym ;]

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło :) a czy Live 24bit wystarczy do nagrywania gitary? i skad wziąć ten soft co jest na screenie :P?

live pewnie starczy .. ale pamietaj ze komp to nei to samo co piec ... aczkolwiek ja nie gram na komputerowych pierdziawkach a na normalnych kolumnach

a soft jest do X-Fi ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E|--------------------------------------------------------------------|B|--------------------------------------------------------------------|G|-----------------------------2-0------------------------------------|D|---------------2-------2-2----------5-3----3-2----------------------|A|---3----3-3-5----3---------3------------5------3--5--7--5--3-2------|E|-------------------3-------------------------------------------3----|E|---------------------------------------------|-----------------------|B|---------------------------------------------|-----------------------|G|---------------------------------------------|-----------------------|D|------------5p4h5--2---------------6p5h6--5--|---------------6--6----|A|--3-3---3-----------------3-3---3------------|-----3-3---3---6--6----|E|------3-----------------------3--------------|---------3-----4--4----|
Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------|-------------------------------|---------------------------------pisk-|-------------------------------|---------------4-----------------7-5--|-------------------------------|-5-----5-----7-2-5-----9-----7-7------|--5-3-x-7-----7--3-2-x-5-----5-|-3-3-3-3-3-3-5---3-5---7-7-7-5-5------|--------5-5-5-5--------3-3-3-3-|-------------------3------------------|-------------------------------|-------------------------------------------------------------------------------------------7-----9-----7-7--5-------5-5--5-5-5-7-7-7-5-5--3-3---5-3-3-----------------------5-3-----

bardziej tak .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotkie pytanie

Jakie są różnice między podstrunicą klonową a palisandrową?

z tego co ja wiem palisandrowa ma lepszy sustain .. czyli dluzej trzyma dzwiek (jak sie myle to poprawic)

a z najprostrzych roznic to klonowa jest jasna a palisander ciemny brąz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz w swym Mayones'ie?

po pierwsze Flame .. robiony tylko przez mayonesa :P

po drugie kliknij w link w podpisie .. Flame KTMII (custom) .. widac ze ciemny brazowy palisander ... tu masz podstrunice moja z bliska (foto bylo robione by zademstrowac niskosc strun .. wiec moze nie oddaje w 100% koloru podstrunicy ;] )

Palisander

Dołączona grafika

 

 

Klon

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...