Skocz do zawartości
greg13

Źle Rozpoznany Mnoźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić z wiarygodnego źródła nowiutkiego AthlonaXP 3200+. Radość trwała jednak krótko, ponieważ procesor wymusza abstrakcyjny mnożnik x14, zamiast zgodnego ze specyfikacją x11. Co gorsza, w żaden sposób nie można tego zmienić ręcznie w BIOS-ie: pomimo wpisania innej wartości, całkowita częstotliwość taktowania procesora wykazana w programach diagnostycznych jest ciągle ta sama. Można jedynie zmienić częstotliwość magistrali, ale tu też jest haczyk: z zawyżonym mnożnikiem nie ma nawet co marzyć o szynie 200 MHz, ponieważ powoduje to całkowite zawieszenie komputera (mogę ją zmieniać jedynie "w dół", począwszy od 166 MHz).

W chwili obecnej jestem po prostu skazany na częstotliwość 2.324 MHz (14 x 166), czyli przekraczającą przewidziane przez producenta 2.200 MHz. Niektórzy na moim miejscu może by się z tego cieszyli, mi jednak bardziej zależałoby na szynie 200 Mhz.

Zaznaczam, że moja płyta główna (Gigabyte 7N400 Pro, najnowszy BIOS) w pełni obsługuje standard FSB 400.

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w teorii wszystko jest OK. Po prostu kupiłeś 3200+ z szyną FSB=166MHz, też są takie. Czy sprzedawca zapewniał Cię, że będzie to wersja z FSB=200MHz? Jeśli tak to pędź z pretensjami. Aha i mała ciekawostka - gdzieś czytałem, że procek który dostałeś jest używany tylko w kompach HP.

Edytowane przez el_szymono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment... czegoś nie kumam... masz mnożnik 14 a chcesz 11  ?  A nie lepiej mieć mnożnik 14 ? 

 

Chyba że źle zinterpretowałem topic...

1601292[/snapback]

Sprawa rozbija się o magistralę. Mnożnik 14 to magistrala 166MHz, Mnożnik 11 to 200MHz. To jasne, że greg13 chce miec ten drugi wariant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w teorii wszystko jest OK. Po prostu kupiłeś 3200+ z szyną FSB=166MHz, też są takie. Czy sprzedawca zapewniał Cię, że będzie to wersja z FSB=200MHz? Jeśli tak to pędź z pretensjami. Aha i mała ciekawostka - gdzieś czytałem, że procek który dostałeś jest używany tylko w kompach HP.

1601173[/snapback]

Oto link do opisu produktu w sklepie, w którym dokonałem zakupu. Myślę, że nie trzeba go komentować i zgodnie z Twoją sugestią, czeka mnie walka o swoje. Dzięki za odpowiedź.

 

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s..._detail&id=9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści: po przyciśnięciu handlowca do muru okazało się, że mój procek pochodzi z jakiejś bardzo nietypowej serii, o której nie wiedział nawet gość z pomocy technicznej AMD, z którym zdążyłem się wcześniej skontaktować.

 

A zatem, mam przyjemność (?) ogłosić, że jednak istnieje takie dziwadło, jak Athlon XP 3200+ nie obsługujący magistrali 200 MHz. W ramach rekompensaty jest co prawda taktowany zegarem 2.324 MHz, a nie 2.200 MHz, ale dla tych, którym bardziej zależy na szybkiej współpracy z pamięciami (np. ja), to marna pociecha.

 

A może się mylę i różnica pomiędzy DDR333 i 400 nie jest aż widoczna? Będę wdzięczny za wszelkie komentarze na ten temat, ponieważ cały czas biję się z myślami, czy skorzystać z przysługującego mi prawa zwrotu (ryzykując powtórkę z rozrywki u innego sprzedawcy), czy też po prostu machnąć na to wszystko ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzisiaj w Apollo też kupiłem tego procka, sprzedawca zapewniał mnie, że to jest barton 3200+ na fsb 200. Patrząc na oznaczenia procka powiedziałem mu, że ten procek według nich ma szynę fsb 166. W domu okazało się, że miałem rację i procek jest widziany jako athlon 2,34 ghz. Zadzwoniłem do nich od razu i mam jutro się z nim pojawić w sklepie. Zobaczymy jak uda się rozwiązać problem. Mój też nie wstaje na 11x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzisiaj w Apollo też kupiłem tego procka, sprzedawca zapewniał mnie, że to jest barton 3200+ na fsb 200. Patrząc na oznaczenia procka powiedziałem mu, że ten procek według nich ma szynę fsb 166. W domu okazało się, że miałem rację i procek jest widziany jako athlon 2,34 ghz. Zadzwoniłem do nich od razu i mam jutro się z nim pojawić w sklepie. Zobaczymy jak uda się rozwiązać problem. Mój też nie wstaje na 11x200.

1602778[/snapback]

Daj znać, jak się to skończy. Mi powiedzieli, że nie mają już wersji innej, niż ta, którą obaj kupiliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qreq13 fakt nie mają procków na 200 fsb, został także im też tylko jeden 3200+ na 166. Zostawiłem sobie ten choć chcieli mi zwrócić kasę, ale w innych sklepach się dowiadywałem i raczej nie ma już szans żeby dostać jakiekolwiek 3200+. Oprocz tego został też im jeden 3000+ ale też na fsb 166. Jeszcze ja mam pytanko, czy 54 stopnie nie w stresie na Whisperrock IV to dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...