Skocz do zawartości
link

Mandriva

Rekomendowane odpowiedzi

probowalem juz roznych wercji robilem wedlug instrukcji a javy dalej nie ma tez mieliscie takie problemy ? jakies rady ? czy w auroxe tez sa z tym klopty?

1600564[/snapback]

A napisz jak instalowałeś jave.W większości wypadków przy ręcznej instalcji java nie działa,bo brak jest dowiązania symbolicznego do katalogu wtyczek Mozilli lub innej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem chyba te dowiazanie to z tym plikim libjavapluginb_oji do katalogu mozzili ale java dalej niedziala a mozna jakos nie reczenie instalowac jave ?

1605170[/snapback]

Po pierwsze sprawdż,czy dowiązanie jest napewno prawidłowe(ja na początku zrobiłem je żle).A dokładniej:

Jeżeli jave zainstalowałeś np w katalogu /usr/java,to teraz tzeba przejść do katalogu wtyczek mozilli,a więc:

cd /usr/lib/mozilla-firefox/plugins

i utworzyć to dowiązanie symboliczne poprzez komende o takiej składni:

ln -s /usr/java/tu wersja javy ktora zainstalowałeś/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so

Ja zrobiłem dokładnie w ten sposób i działało.

Tutaj podaje link do testowania javy

A co do "nie ręcznej"instalacji javy-tak da sie,ale to zależy od distra,z którego korzystasz-w moiom wypadku jest to ubuntu oparte na debianie(zktórego jestem bardzo zadowolony:)).Jest tu coś takiego jak apt-get.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie co do javy. Rozpakowalem juz archiwum, wpialem komende sh installjava*** (nazwy nie pamietam) i sie wlaczyl instalator. Wszytko ok tylko kaze mi podac sciezke do mojej przegladarki. Gdzie w Mandrivie znajduje sie konqueror?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie co do javy. Rozpakowalem juz archiwum, wpialem komende sh installjava*** (nazwy nie pamietam) i sie wlaczyl instalator. Wszytko ok tylko kaze mi podac sciezke do mojej przegladarki. Gdzie w Mandrivie znajduje sie konqueror?

1605253[/snapback]

Pewnie /usr/lib/konqueror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...