Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2x512 Kingston'a i przy domyślnym taktowaniu i timingach, gdy ustawię 1T to SP2004 wywala po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach error. Próbowałem z normalnym i wysokim napięciem, bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości są dwustronne.

Jakie kości ? 512MB ?

Nie w temacie jestem - 256MB są jedno i dwustronne a 512MB tylko drustronne ?? :>

Jakie to ma znaczenie ? które powinny być stabilniejsze ?

 

Aha i jeszcze jedno - macie obudowy z tunelem nad procesorem ?

Jak to się ma do Freezera64 Pro? Przecież on ma wentyl z boku radiatora - nie będzie zasysał świeżego powietrza z tunelu :> może lepiej kupować freezona 100 ALCU+ ?? :>

Edytowane przez Elgreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja robiłem testy Everestem i różnica między timingami 3-4-4-11 2T a 2.5-3-3-8 1T wynosiła w odczycie pamięci tylko 200mb.dlatego napisałem że timingi wiele nie dają.

 

oooo fuck

 

jak dla ciebie 200MB/s to niewiele to respect :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

ee jestem troche zielony, czy podlacze do tej plyty dysk 80GB ata 133 i 40GB ata100 + DVD + CDrom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odśnieżę" pytanie :)

Mam pytanko do osób, które zrobiły vmoda (1.15@1.55v). Działa wam C'n'Q?

U mnie po modzie na standardowym napięciu jest ok, ale po wybraniu któregokolwiek zmodyfikowanego i włączeniu w biosie C'n'Q komputer zawiesza się podczas zaraz po wykryciu dysku i napędów. Próbowałem różnych biosów...

I jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Chipset M1695 obsługuje PCI-E 2x8. Czy byłaby więc mozliwość korzystać z karty dwuprocesorowej (single-board SLi)??? Podejrzewam, że nie - ograniczeniem moze być tu bios Asrocka i sterowniki nVidii, ale może kiedyś... Taki Gigabyte 3D1-XL mógłby być ciekawą alternatywą dla GF6800GS :)

 

 

EDIT

Ja mam takie pytanko, chce zakupić Samsung-a 120GB 8MB HD120IJ sATA-2 i ciekawi minie czy nie będzie sprawiał problemów z tą płytą ?? Ma ktoś samsunga na sata-2??Jak z wydajnoscia itp. itd. ??

Mam tylko SATA1 z NCQ, ale wzrost wydajności dysku twardego jest wyraźnie odczuwalny. Zresztą kontroler SATA2 (korzystający z PCI-E) to chyba najmocniejszy punkt tej płyty (obok AGP + PCI-E x16). Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, chce zakupić Samsung-a 120GB 8MB HD120IJ sATA-2 i ciekawi minie czy nie będzie sprawiał problemów z tą płytą ?? Ma ktoś samsunga na sata-2??Jak z wydajnoscia itp. itd. ??

 

Ja mam , patrz podpis. Nie ma żadnych problemów, a RAID 0 to fajna rzecz:P

 

"Odśnieżę" pytanie :)

I jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Chipset M1695 obsługuje PCI-E 2x8. Czy byłaby więc mozliwość korzystać z karty dwuprocesorowej (single-board SLi)??? Podejrzewam, że nie - ograniczeniem moze być tu bios Asrocka i sterowniki nVidii, ale może kiedyś... Taki Gigabyte 3D1-XL mógłby być ciekawą alternatywą dla GF6800GS :)

M1695 moze działać w konfiguracji 2x8, była kiedyś prezentacja ze specjalną przejściówką i dwoma kartami. 2d działało spoko, niestety wtedy stery nie były dopracowane i "SLI" się sypało pod 3D.

Pierwsze słysze żeby karty dwuprocesorowe miały specjalne wymagania co do mobo. Wydawało mi się że są tak zaprojektowane że korzystaja z PCIEx16 które już "wewnątrz" karty jest dysponowane dla tej która potrzebuje więcej przepustowości i tylk owymaga odpowiednich sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze żeby karty dwuprocesorowe miały specjalne wymagania co do mobo. Wydawało mi się że są tak zaprojektowane że korzystaja z PCIEx16 które już "wewnątrz" karty jest dysponowane dla tej która potrzebuje więcej przepustowości i tylk owymaga odpowiednich sterów.

Tak jak mówisz byłoby logiczne, w praktyce jednak wieloprocesorowe karty na Geforce 6/7 wymagają płyty wspierajacej SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naczytalem sie troche o tej plycie i teraz sie zastanawiam czy jej nie kupic, tzn zamienic. Teraz mam Gigabyte'a K8NMF-9. Wyrabiam na niej HTT 267 przy standardowym napieciu i HT x3 i mnozniku 9, wiecej nie probowalem z braku czasu (procek Athlon 3000 Venice). Pamieci jednak nie daja rady. Moduly to 2x256 GOODRAM CL3, max jaki moglem wyciagnac to 420 przy 2,5 ,3,3,9, 1T. I teraz niewazne czy zmienie na 2T i timingi na 3,4,4,11 + wieksze napiecie i tak wiecej niz 420 nie rusza. Jezeli bym zamienial to roznice w cenie moglbym dolozyc do lepszych kostek. Czy oplaca sie cos takiego. Aha i jeszcze jakie kostki polecacie, na ktorych mozna cos zdzialac na malych napieciach (pytam o to bo chyba ten ASrock nie oferuje jakichs tam kosmicznych napiec na memki). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

lub UCCC,TCCC z tym ze UCCC sa znacznie lepsze tymbardziej 1 gigowe moduly kreca sie nawet do 280mhz poczytaj topic o pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin który Vmod masz na myśli? Bo ten który pamiętam wymagał zmiany rezystora montowanego powierzchniowo, a to juz wymaga sprzętu idoświadczenia.

 

EDIT: Na OCW znalazłem jakiś niejasny opis jak puścić RAM z Raila. Jedna metoda na 3.14V druga na pełny rail.

Jak ktoś ma coś więcej to niech pisze (zdjęcia mile widziane) bo bo sypiący się DDR Booster nie zachęca:(

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin który Vmod masz na myśli? Bo ten który pamiętam wymagał zmiany rezystora montowanego powierzchniowo, a to juz wymaga sprzętu idoświadczenia.

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/130/3

Ten pierwszy od góry.

 

U siebie nie robiłem, bo pamięci i tak by nie spożytkowały takiego napięcia, ale dla posiadaczy Winbondów jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Assassin!

Z tego co rozumiem to mam połaczyć czerwony kwadrat z tym wypustem pod strzałką? Robił to ktoś? Wystarczy szeroka maź lakieru elektroprzewodzącego czy muszę szukać kabla i lutownicy punktowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

a ja znalazlem schemat jeszcze jednego Vcore moda nie wiem czy to juz bylo ale zawsze cos jeszcze jak znajde dokladnego linka do opisu to wrzuce o to link http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi...30;t=000029;p=0

wrzucajac rezystor 10k mozemy regulowac napiecie az do 1.6V

post-115193-1135706516_thumb.jpg

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lukas234, jest tam to o co mi chodziło, real fotka Vdimm moda na 3,14V:)

Coś czuje, że nie będę czekał kiedy wróci Booster z gwary i zakupię lutownicę punktową:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem...:|

 

zainstalowanie sterowników innych niż te, które dostałem wraz z kartą (ForceWare'y z lutego bodajże) powoduje albo bluescreena po starcie systemu albo ładuje się winda, ekran gaśnie i zaczyna ino dioda migać...

 

miał ktoś coś takiego ?? :|...

 

najpierw walczyłem o agp (coś działać nie chciało)...teraz to...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjny działa...

 

Stery oczywiście odinstalowywane, w użyciu DC :)

 

na tych starych lipa straszna...cod w menu ok 1 fps :|...

3d01 (tak o zainstalowałem)......132 pkt :huh:...

 

EDIT...

 

nie no zaczyna mnie już trafiać...teraz reset już przy instalce sterów mam :|...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem mam...

ustawiam w biose div166, ale mimo to po wejsciu do windy w kazdym programie wyswietla sie 133, jest sposob zeby temu zaradzic?

ustawienia w zalaczniku

 

aha jeszcze jedno, w najnowszej wersji everesta 2.50.480 nie dzialaja mi testy pamieci (klikam przykladowo testy - odczyt z pamieci i wyskakuja mi od razu wyniki...), w wersji numerek nizej rowniez, sprawdzilem cos starszego i na 2.0 wszystko jest ok, hm wtf? :)

post-103028-1135710851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasadnicze pytanko-czytałem cały post i nieznalazłem wiążącej odpowiedzi.Czy ta płyta posiada jakieś sterowniki pod chipset nie znalazłem nawet na stronie producenta.zarówno nForcy jak i VIA posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Integrated drivers a tam wszystkie potrzebne sterowniki..

 

btw właśnie doszedłem co z tym gf'em...na płytce jakieś kijowe stery do agp były...teraz już ok...

 

biorę się za OC...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zygmunt

Musiałeś wyjątkowo lipnie szukać bo w tym temacie się to przewijało kilka razy. Tak, płyta posiada sterowniki, nzywa sie to Integrated Drivers 2.1 i chyba już 2.11. Do tego dochodzą stery do Audio i SATA2.Wszystko jest na płytce z mobo.

 

@macrOn

Podejrzewam że masz w Biosie włączone Flexibilit option. Daj na Disable i powinno być normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...