Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie:)

Kolejne info:

Booster znów zesfirował. A najlepsze że przy ustawieniu na high nadal dawał 2,6V. Dałem sobie z nim spokuj i zrobiłem Vdimm moda (według miernika podaje 3,24V). Tutaj mała uwaga do wszystkich którzy będą lutować. Ten biały placek na mobo był u mnie czymś usmarowany i jak przylutowałem za pierwszym razem nie było przejścia, mimo że drut się trzymał.

SP2004 nadal nie jest stabilny na ustawieniach 9x300, cl2.5 3 3 10 1T div166 (245MHz). Wywala się jak temperatura proca przekroczy 50C. Przynajmniej nie robi resów (może to booser już sfirował i walił się resety)

Co ciekawe po modzie temperatura Idle wzrosła o jakieś 2-3C, zaobserwował ktos coś podobnego?

 

Wyniki z Everesta:

odczyt: 7100MB/s

zapis: 2630MB/s

czas oczekiwania: 39ns

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam ponownie:)

Kolejne info:

Booster znów zesfirował. A najlepsze że przy ustawieniu na high nadal dawał 2,6V. Dałem sobie z nim spokuj i zrobiłem Vdimm moda (według miernika podaje 3,24V). Tutaj mała uwaga do wszystkich którzy będą lutować. Ten biały placek na mobo był u mnie czymś usmarowany i jak przylutowałem za pierwszym razem nie było przejścia, mimo że drut się trzymał.

SP2004 nadal nie jest stabilny na ustawieniach 9x300, cl2.5 3 3 10 1T div166 (245MHz). Wywala się jak temperatura proca przekroczy 50C. Przynajmniej nie robi resów (może to booser już sfirował i walił się resety)

Co ciekawe po modzie temperatura Idle wzrosła o jakieś 2-3C, zaobserwował ktos coś podobnego?

 

Wyniki z Everesta:

odczyt: 7100MB/s

zapis: 2630MB/s

czas oczekiwania: 39ns

Pozdrawiam!

właśnie dlatego zmianiam na DFI :lol:

ta płyta po prostu nie nadaje sie do oc :mur: co innego jakby wyszła pod szyldem choćby Asusa, MSI czy GB, nie mówiąc już o DFI :D

 

U mnie chyba nie było tego mazidła- ale po zrobieniu moda tak jakby te dwa mosfety koło ramu są chłodniejsze, albo mi sie tylko wydaje, w każdym razie zaczynają mi sie BSODy itp, zaraz po włączeniu windy i intensywnym użyciu RAMu, później sie stabilizuje

 

BTW: gdzie mierzyłeś Vdimm ? Bo mi sie nie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdimm mierzysz właśnie na tym drucie (ewentualnie mozna na lewej nużce od tego mosfeta obok). Ten drut daje skrut więc można też na tej białej plamie.

 

BTW: Poczekaj na Abita UL8PRO:)

 

EDIT: Puki co COD2 jest stabilny, a to mnie satysfakcjonuje:) Zobaczymy jak będzie dalej.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

no tak- czyli jak jest ta blaszka połączona z tym pinem to Vmem na blaszce sie mierzy a masa gdzie jest ? Na lewej nóżce tego mosfeta ? Bo tam mi nic nie wskazuje :mur: więc chyba gdzie indziej trzeba mase przyłożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@ajsi duza masz ta temperaturke jak na 9*300 i to na wc

@majkel84

jak dla mnie ta plytka nadaje sie do oc tylko przy zakupie trzeba zwrocic uwage na pamiatki bo bh5 na pewno sie do niej nie nadaja a co do tego ze jakby wyszla pod innym szyldem wcale nie musialo by byc lepiej kumpel ma GB K8NF i dopiero ma cyrki bo nawet ht 220 nie moze przekroczyc

 

ja jak narazie mam na niej sempa puszczonego na 9*267=2402MHz 1,423V i pamiatki na div166 na 218MHz i jestem z niej bardzo zadowolony jak dorwe jakas stacje dyskow to wgram ocwb 1 lub 2 i sie bede bawil dalej

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wlasnie zamontowalem plyte do kompa , ale mam problem po zamontowaniu listw z dyskami podlaczeniu zasilacza wsadzeniu mego radka 9500 komputer jak by sie odpalal wiatraki sie kreca na karcie graficznej i procku zadsilacz tez chodzi lecz nie wlacza sie monitor CO moglem zle podlaczyc ze nie odpala mi sie komp ?? wogole nieodpala sie monitor POMOCY ! :) mzoe cos zle powsadzalem te gowienka od panela glownego i glosniczka ? itp moze to byc tego przyczyna ??

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP może niedomacać, mobo może być zyeahbunnea, pomachaj memkami po slotach

wyrwij te wszystkie kabelki o których mówisz, włącz listwe i zewrzyj śrubokrętem 2 piny odpowiedzialne za właczenie kompa, jak nie odpali - znaczy że to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel84: Na jakich ustawieniach chodzi ci sempron na tej płycie??

Pytanie też kieruje do reszty posiadających taki setup.

Zastanawiam sie czy brać tego Asrocka i 512mb corsair/kingmax czy DFI i jechać na pożyczonym 128MB:/ oczywiście z Sempronem i X550, bo na nic więcej nie będzie kasy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem to też miałem takie coś, okazało się ze zgiąłem nóżke od CPu przy wkładaniu. Na szczęście dała się wyprostować i poszło. Rozbierz wszystko na cżesci pierwsze, złóż na pająka na stole i testuj. Stawiam na zwarcie z masą po włożeniu do budy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel84: Na jakich ustawieniach chodzi ci sempron na tej płycie??

Pytanie też kieruje do reszty posiadających taki setup.

Zastanawiam sie czy brać tego Asrocka i 512mb corsair/kingmax czy DFI i jechać na pożyczonym 128MB:/ oczywiście z Sempronem i X550, bo na nic więcej nie będzie kasy:(

nic nie kupuj, dopiero jak dozbierasz do dfi i ramów Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem to też miałem takie coś, okazało się ze zgiąłem nóżke od CPu przy wkładaniu. Na szczęście dała się wyprostować i poszło. Rozbierz wszystko na cżesci pierwsze, złóż na pająka na stole i testuj. Stawiam na zwarcie z masą po włożeniu do budy:)

ajsi jak wkladalem procesor to sam on wpadl prawie leciutko go wsadzilem i pieknie wszedl wiec chyba nic sie nie stalo , lecz ide wlasnie rozbiore i zobacze i zaraz odpisze co i jak . a co jesli to nie to ? a moze byc ze sie gryzie z radkiem ? czy cos takiego ?

AAA jeszcze jedna rzecz jaka zauwazylem w 2 kompie nie mam czegos takiego po wlaczeniu listwy z pradem wiatraki sie zakreca moze to ma jakeis znaczenie co moze bcy nie tak ? w starym kompie nie mam zcegos takiego zakreca sie dopiero jak przycisne guzikiem . ide rozbierac i zaraz napsize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajsi jak wkladalem procesor to sam on wpadl prawie leciutko go wsadzilem i pieknie wszedl wiec chyba nic sie nie stalo , lecz ide wlasnie rozbiore i zobacze i zaraz odpisze co i jak . a co jesli to nie to ? a moze byc ze sie gryzie z radkiem ? czy cos takiego ?

AAA jeszcze jedna rzecz jaka zauwazylem w 2 kompie nie mam czegos takiego po wlaczeniu listwy z pradem wiatraki sie zakreca moze to ma jakeis znaczenie co moze bcy nie tak ? w starym kompie nie mam zcegos takiego zakreca sie dopiero jak przycisne guzikiem . ide rozbierac i zaraz napsize

te, a linie +12v podpiałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozebralem na stoiku nie dziala i mam pyttani emam jeszcze 2 kable jeden czerwony koncowki sata to chyab sa i przejsciowke z zasilacza na cos tam :P moze to musze podlaczyc ? :D POMOCY dzis odebrana nowioska i czyzby nie dzialala ?

sprawdzilem procek nic nie zostalo pogiete. A moze gryc sie z radkiem moim 9500 ? A jesli procek by padl to tez byly by takie objawy ze sie nei odpala czy by sie odpalilo cos ?

 

POMOCY POMOCY POMOCY

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomoglo

a jesli procek nie dziala tez moze byc przyczyna to ??

a to nie mam szczescia nic nie dziala ;(

 

a myslaem ze sobie juz si epobawi a tu [gluteus maximus] kwas :( czyli mobo do sklepu wiesc i powiedziec ze dali mi z[ciach!]a ?

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel84: Na jakich ustawieniach chodzi ci sempron na tej płycie??

Pytanie też kieruje do reszty posiadających taki setup

Mam ASRocka 939Dual,Sempron 3000+ s.939,1GB(2x512MB)Kingston HyperX AK2 PC-3200.Moje ustawienia procek 2,4GHz (9x267MHz) U=1,4V ,pamięci @218MHz(DIF166) 2,5-3-3-8-1T U=Hight.Wszystko super stabilnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel84 mam prośbę. Mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie nawet na wyłączonym kompie jest napięcie na RAMie. Ten blaszany placek ma 3.2V. Nie wiem czy coś uwaliłem przy składaniu kompa czy to jest normalne po tym modzie. Jak ktoś inny też ma Vdimm moda to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam ASRocka 939Dual,Sempron 3000+ s.939,1GB(2x512MB)Kingston HyperX AK2 PC-3200.Moje ustawienia procek 2,4GHz (9x267MHz) U=1,4V ,pamięci @218MHz(DIF166) 2,5-3-3-8-1T U=Hight.Wszystko super stabilnie .

u mnie narazie stabilnie tylko 2250MHz

bida straszna

żadne pamiątki nie chcą wyjść poza 170MHz (no chyba że na div 200) niezależnie od napięcia i timingów

 

ajsi- jest na pewno, bo jak na wyłączonym kompie robiłem tego moda to iskry skakały

 

dopiero po odłączeniu PSU przestały :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak słabo Majkel u Ciebie żalisz się nie po raz pierwszy.Mój wynik tez raczej przeciętny ale kupiłem proca w ciemno.Myslę jednak że u Ciebie to sprawa proca a nie płyty.

 

 

a wiecie co u mnie moze byc ?? nowa plyta dzi soderbana i nie dziala ? icon_sad2.gif

 

Z tego co widze prawdopodobnie masz walniętego proca a nie płytę podstawa to musisz sprawdzic procka na jakiejkolwiek innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zakręca wiatrak parę razy po włączeniu zasilacza - OCB ?

Mam pytanie do obudowy - jakoś nie mam wyjścia powerled z obudowy do płyty - zamiast tego jest jakis kabelek z molexem bezpośrednio do zasilacza - co to jest ?

ps. Obudowa modecom Max

Edytowane przez Elgreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zakręca wiatrak parę razy po włączeniu zasilacza - OCB ?

Po co ten OT?

To normalne, po podaniu zasilania przez chwilę masz "stan niustalony" (cześć elementów jest już normalnie załączana np linie VSB, stąd większość elektroniki musi już zaczać pracować (układy zabezpieczające itd)). To powoduje że do czasu "jakby naładowania" się wszystkich niezbędnych elementów na wyjsciu pojawia się impuls napięcia. Impuls moze być na tyle silny że zakręci wiatrakami. Nie ma się czym przejmowac tak się dzieje na większości konfiguracji.

 

Mam pytanie do obudowy - jakoś nie mam wyjścia powerled z obudowy do płyty - zamiast tego jest jakis kabelek z molexem bezpośrednio do zasilacza - co to jest ?

ps. Obudowa modecom Max

Nie kojarzę tej obudowy ale skoro jest molex to napewno coś zasila. U mnie to był sterownik przedniego wentyla który miał pracować w zależności jaki tryb się wybierze (normal <> turbo). Jak zaczniesz iść po tym kablu to napewno znajdziesz gdzie idzie lub zajrzyj do manuala od budy (jeśli dali cos takiego).

To nie jest topic o obudowach i zasilaczach, więc może troszkę mniej zaśmiecania bo potem robi się mnóstwo stron o niczym.

 

 

Majkel84, nie wiem jak u Ciebie al u mnie zdarzają sie po Vdimm modzie okololicznościowe resy (np zaraz po załadowaniu systemu), potem jest już OK. Czyżby ten mod miał to do siebie, że powoduje takie niespodzianki.

 

I taka ciekawostka, wyniki z Everestu ze slotów 1,2 i 3,4. Zmienione były tylko sloty (i bodajże TRP przestawione z 3 na 4 jak pamięci był w slocie 1,2, ale to nie miało takiego wpływu).

slot 1,2 zapis ok 2450MB/s

slot 3,4 zapis ok 2900MB/s ale nie ma nic za darmo, na tym ustawieniu było sporo freezów.

Wychodzi na to że procek w zależności o slotów ustawia inaczej jaieś wewnętrzne timingi albo Everest jest porąbany (ale żeby aż o 500MB?). Nie chce mi się robić teraz testów z programem które je wyświetli ale moze kiedyś się postaram:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@diefek

a podlaczyles ta mala wtyczke atx12v po jak tego nie podlaczysz to tez bedziesz mial taki efekt ze wszystkie wiatraki ci beda chodzic a komp nie bedzie startowal po proc nie ma zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co u mnie moze byc ?? nowa plyta dzi soderbana i nie dziala ? :(

Gdzie kupiłeś sprzęt ??? Może masz akurat pecha , teoretycznie może się zdarzyć walnięty egzemplarz i płyty i procka :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...