Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak zastanawiam sie nad ta ASROKA i prockem a64 3200 i tak mi chodzi po glowie czy ma sens zmienianie mobo i procka czy zaowaze jakis znaczacy skok wydajnosci. Wydatek jakes 240$ czy lepiej zostac narazie ztym co mam w podpisie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - witam - sprzęt wreszcie dotarł - Sempron SDA3000DIO2BW (0534CPMW) + wiadoma płyta + pamięci Dual 2 x 256 MB Twinmos (na kościach MTEC - 39D) - gdzieś za 30 min. zaczynam przesiadkę ... zapowiada się długa nie przespana noc ... mam nadzieję ,że jeszcze się odezwę :lol2:

 

BTW: Ile w najgorszym wypadku daje się podkręcić Semprony S939 ??? Do 2200 Mhz ??? .

Jaką starać się utrzymać maksymalną temperaturę w stresie , mam fatalną budę w której jest dość ciepło :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj sobie na poczatek tego biosa OCW Beta1

http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/bios/betabios.htm

 

Potem ustaw sobie tak jakpisal ajsi wcześniej czyli

 

Overlocking na Async

Szyne na 270 mnoznik na 9x. Bez vcore moda na wiecej nie idzie :(

Boot guard disable

QnC disabled

To trzecie, wylaczone

Vcore 1,45

pamieci ustaw na 133 mhz lub 166 mhz

flex disabled

timigi jak uważasz

comand rate 1T jak bedzie sie walic to zmien na 2T

 

a i w opcjach czipsetu CPU - NB zmien na 600 - 3xHT czy jakos tak :P

NB-SB-600

do tego Tam masz jeszcze Do ustawienia Voltage niżej. Ustaw na high. To da Ci 2,7 na pamiatki napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boundrose - no risk no fun, radiatorki bede ciac z radiatora od soc A :)

ok, jeszcze Cie troche pomecze :)

 

zamierzasz je przytwierdzic do zaznaczonych elementow za pomoca dwustronnej tasmy przewodzacej cieplo(pocietej na kawaleczki) czy np za pomoca takiego kleju: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79976097

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko bo kładę się spać, tu najpierw bo płyta zaskakuje trochę :D

żadnego hard-moda (przydałoby sie na pamięci bo taktowanie żałosne, ale to pierwsze podejścia :))

obiecany opteron 3ghz na asrocku ;)

pozdro

Na którym biosie to zrobiłeś? U mnie na opku 144 utknąłem na 274x9 (wiadomo...). Na biosach ocwb ciągle coś się pieprzy, mam wrażenie że tak wczesne biosy nie obsługują dobrze tych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze u mnie jest ok na 305 MHz ..... moze to poprostu twoj proc...

 

Boundrose - chyba uzyje tasmy 3m lub cos teog typu, jak sie nie sprawdzi kupie termopox (jakos tak sie nazywa)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@tramp

i pare lat doswiadczenia w lutowaniu smd te luty tam sa bardzo drobne a kolo tego jest jeszcze pare elementow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a że asrock to musi być odrazu inny? :D

pewnie że wejdzie - zobacz sobie fotki płyty

ja to nie czaje takich pytań czy wejdzie to i to <_< czemu miałoby nie wejść ?

 

arch:

Scythe ninja i AsRock ? Radeon GTO i AsRock ? Dziecko- odpuść sobie ninje na koszt Freezera i kup DFI Infinity (340zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nie czaje takich pytań czy wejdzie to i to <_< czemu miałoby nie wejść ?

 

arch:

Scythe ninja i AsRock ? Radeon GTO i AsRock ? Dziecko- odpuść sobie ninje na koszt Freezera i kup DFI Infinity (340zł)

 

sa plytyki z takim rozmieszczeniem elementow ze nie wlozysz np. niektorych pentagramow, zalmanow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - witam - sprzęt wreszcie dotarł - Sempron SDA3000DIO2BW (0534CPMW) + wiadoma płyta + pamięci Dual 2 x 256 MB Twinmos (na kościach MTEC - 39D) - gdzieś za 30 min. zaczynam przesiadkę ... zapowiada się długa nie przespana noc ... mam nadzieję ,że jeszcze się odezwę :lol2:

 

BTW: Ile w najgorszym wypadku daje się podkręcić Semprony S939 ??? Do 2200 Mhz ??? .

Jaką starać się utrzymać maksymalną temperaturę w stresie , mam fatalną budę w której jest dość ciepło :?

 

No dobra sprzęt działa - skończyłem dzisiaj 3:30 AM :lol:

 

Trochę jazdy z tym było , pierwszy zonk - biorę swojego Pentagrama QC80 Cu , instrukcję instalacji przymierzam i co ??? I nic - ten backplate + wszystkie śrubki z zestawu montażowego można sobie w d.... wsadzić :blink:

Asrock dał jakąś taką solidną plastikową ramkę wokół socketa (chyba niezdejmowalną) - po przymiarce okazało się

,że 2 gwintowane otwory w tej ramce pasują do Pentagrama - szybko znalazłem dwa wkręty motylki od starej chińskiej machiny z lupą i dawaj to przykręcać ... co się napociłem to moje trzyma jak należy tylko boję się żeby nie strzeliło .... :huh:

 

Potem okazało się jezcze tylko ,że mogę korzystać tylko z dwóch gniazd na pamięć - pozostałem dwa blokuje CD-ROM , a no i jeszcze stary WIN XP zupełnie nie startuje ... czyli reinstalka ... miodzio :lol:

 

Na razie nie wiem jak ustawić RAM na 200 Mhz - bios 1.20 pokazuje że tak jest a Everest widzi 133 Mhz - i wyniki testów dobrze to odzwierciedlają ... gdy RAM jest na 166 Mhz w bios to faktycznie tyle widzi Everest ... co jest z tym biosem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienia na ręczne i daj dzielnik 200 (czyli 1:1) to ustawi dla Ramu tyle samo ile dla HTT.

Co do tego koszyka od wiatraka, to jest ona jak najbardziej zdejmowalny. Wyjmujesz te małe kliny które są w środku i potem koszyk daje się już zdjąć.

 

A co do mnie. Tak się zastanawiam czy nie zrobić Vdimm moda żeby dać pełne 3,3V z zasiłki, może wtedy nie będzie resetów bez ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra sprzęt działa - skończyłem dzisiaj 3:30 AM :lol:

 

Trochę jazdy z tym było , pierwszy zonk - biorę swojego Pentagrama QC80 Cu , instrukcję instalacji przymierzam i co ??? I nic - ten backplate + wszystkie śrubki z zestawu montażowego można sobie w d.... wsadzić :blink:

Asrock dał jakąś taką solidną plastikową ramkę wokół socketa (chyba niezdejmowalną) - po przymiarce okazało się

,że 2 gwintowane otwory w tej ramce pasują do Pentagrama - szybko znalazłem dwa wkręty motylki od starej chińskiej machiny z lupą i dawaj to przykręcać ... co się napociłem to moje trzyma jak należy tylko boję się żeby nie strzeliło .... :huh:

 

Potem okazało się jezcze tylko ,że mogę korzystać tylko z dwóch gniazd na pamięć - pozostałem dwa blokuje CD-ROM , a no i jeszcze stary WIN XP zupełnie nie startuje ... czyli reinstalka ... miodzio :lol:

 

Na razie nie wiem jak ustawić RAM na 200 Mhz - bios 1.20 pokazuje że tak jest a Everest widzi 133 Mhz - i wyniki testów dobrze to odzwierciedlają ... gdy RAM jest na 166 Mhz w bios to faktycznie tyle widzi Everest ... co jest z tym biosem ????

ej, ta ramka chyba jest odkręcana, lub trzyma się na takich kołeczkach ;)

Jeśli nie jesteś pewnen montażu swojego pentagrama - lepiej popraw to zanim ci odpadnie razem z prockiem...

 

i odrazu wgraj bios OCWB 1 lub OCWB 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie troche pochwale, zmienilem proca na selekta 3000+@ 2825MHz przy 1,45V, teraz szukam najlepszych ustawien pamieci.

Narazie mam tak: proc 9x312, pamieci na 255 3,3,3,8 1T, memtest ok, sprawdzam je teraz w windzie.

I takie pytanko, sprawdzal ktos ktory z biosow (ocwb1 czy 2) daje najlepsze przepustowosci dla pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu - htt powyżej 274 na OCWB 1i2...

Wiem, ale po wgraniu ocwb2 miałem takie jazdy że nie wiedziałem czy to wszystko będzie bootowało się chociaż na tyle, żeby z powrotem sflashować bios na oficjalny - i dlatego chwilowo przeszła mi ochota na testowanie jedynki. I dlatego zapytałem, bo u mnie system na opku i tym biosie był bardzo niestabilny.

 

Co do ramki o którą ktoś wcześniej pytał - białe kołeczki w środku wysuwa się (nie wyjmuje całkowicie!) najlepiej podważając je delikatnie płaskim śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie troche pochwale, zmienilem proca na selekta 3000+@ 2825MHz przy 1,45V, teraz szukam najlepszych ustawien pamieci.

Narazie mam tak: proc 9x312, pamieci na 255 3,3,3,8 1T, memtest ok, sprawdzam je teraz w windzie.

I takie pytanko, sprawdzal ktos ktory z biosow (ocwb1 czy 2) daje najlepsze przepustowosci dla pamieci ?

 

OCWB2 jest duzo wydajniejszy od 1, na samym dole w oknie ustawien CPU i Ramu sa te opcej, od gory ja mam ustawione 5 i 6, roznica wzgledem OCWB1 na programach (np Everest to ponad 500MB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, ta ramka chyba jest odkręcana, lub trzyma się na takich kołeczkach ;)

Jeśli nie jesteś pewnen montażu swojego pentagrama - lepiej popraw to zanim ci odpadnie razem z prockiem...

 

i odrazu wgraj bios OCWB 1 lub OCWB 2

OK - z FSB/RAM na 200 Mhz sobie poradziłem :wink: . Z tą ramką to nie wiem chyba nie będę jej zdejmował

bo do instalacji Freezera 64 Pro jest chyba ona potrzebna ???

Zna ktoś jakiś program do sterowania CPU_FAN bo speedfan 4.28 mi nie chce sterować albo nie mogę coś ustawić - pomóżcie bo jadę na razie na 2250 obr/min ustawionych na fanmate i w zasadzie jest ok ale wolałbym dać regulację w zależności od temperatury .

 

Co do biosów czy te OCWB dają coś ekstra w stosunku do oryginalnego biosu gdy nie robi się hardcore overclocking ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

OK - z FSB/RAM na 200 Mhz sobie poradziłem :wink: . Z tą ramką to nie wiem chyba nie będę jej zdejmował

bo do instalacji Freezera 64 Pro jest chyba ona potrzebna ???

Zna ktoś jakiś program do sterowania CPU_FAN bo speedfan 4.28 mi nie chce sterować albo nie mogę coś ustawić - pomóżcie bo jadę na razie na 2250 obr/min ustawionych na fanmate i w zasadzie jest ok ale wolałbym dać regulację w zależności od temperatury .

 

Co do biosów czy te OCWB dają coś ekstra w stosunku do oryginalnego biosu gdy nie robi się hardcore overclocking ???

na tej płytce raczej nie poregulujesz :-P

 

tak- ramka potrzebna do fryzjera

 

biosy- nie, raczej dają tylko postępy w oc

jak nie masz zamiaru go męczyć to polecam 1,50 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...