Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

na tej płytce raczej nie poregulujesz :-P

 

tak- ramka potrzebna do fryzjera

 

biosy- nie, raczej dają tylko postępy w oc

jak nie masz zamiaru go męczyć to polecam 1,50 :D

Hmm .. no cóż rozpuścił się człowiek na Asusie to mu się regulacji zachciewa :-)

 

Jakiej maks. temp. nie przekraczać na procku wg. czujników ??? (teraz mam idle 41 C - stress 50 C)

 

Ciekawi mnie ile pociągną te moje Twinmosy ... ale na razie może tylko skoczę 10% ponad normę i sprawdzę co się będzie działo ...

 

Co do biosu - na razie chyba nie będę go ruszał ... ciekawi mnie tylko jedna rzecz w menadżerze urządzeń mam

po 2 razy primary ide controler i secondary ide controller (żadnych wykrzykników czy znaków ?) - wszysko hula - czy to normalne na ULi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... jeśli wierzyć Everest 2.20 coś tam -HOME- to bez OC mam wyniki (odczyt RAM) porównywalne z :

 

Procesor Częstotliwość taktowania procesora Płyta główna Mikroukład płyty głównej Pamięć Szybkość odczytu

 

Athlon64 X2 4800+ 2400 MHz Asus A8N-SLI Deluxe nForce4-SLI Dual PC3200 DDR 5100 MB/sek

 

Sempron 1800 MHz ASRock 939Dual-SATA2 ULi1695 Dual PC3200 DDR 5086 MB/sek

 

pozostałe tj, zapis i czas oczekwania pamięcie mam lepsze :rolleyes:

 

Nawet jeśli to bug programu to wyniki ładnie wyglądają - zważywszy na to ,że stosunek cen sprzętu to tak około 7:1 :lol:

 

Oj Nvidia wiedziała co robi wykupując ULi - w zarodku zdusili silnego konkurenta i przejeli jego technologię , ciekawe kiedy zakończą produkcję Uli 1695.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, procesor nie ma wiele do rzeczy przy przepustowości pamięci, byle by miały ten sam dwukanałowy kontroler; jeśli częstotliwość pamięci i timingi podobne, to wynik musi być ten sam, jeżeli chipset płyty jest OK, a jak wiadać uli trzyma fason ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, procesor nie ma wiele do rzeczy przy przepustowości pamięci, byle by miały ten sam dwukanałowy kontroler; jeśli częstotliwość pamięci i timingi podobne, to wynik musi być ten sam, jeżeli chipset płyty jest OK, a jak wiadać uli trzyma fason ;]

To trochę tak jak z Dosią jak nie widać różnicy to po co przepłacać .

 

W stosunku do mojego poprzedniego sprzętu wyniki przepustowości pamięci są 2.5x lepsze i to mnie cieszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, w tym nie widać, ale w innych rzeczach owszem. Taki X2 o wiele lepiej wykorzysta tą przepustowość, niż sempronek.

Nie wątpię ,jednak różnica w cenie i tak nie odzwierciedla różnicy w wydajności - to czysty marketing , ok kończymy ten lekki OT . Dobranoc . <_<

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek23

 

To temat nie o tym chipsecie, ale...

- Nie ma zablokowanego PCI - nie kręcisz, nie przeszkadza

- Nie ma PCIE

- Nie ma SATA2, ale nic dziwnego, skoro nie ma PCIE, jakkolwiek mi akurat brak SATA2 bardziej by przeszkadzał, toteż odpuściłem sobie tą płytkę.

 

+ chyba tylko, że to Abit.

 

O konkretniejsze opinie raczej trudno, i trudno się też dziwić - kto kupi mobo na średnio znanym chipsecie i przestarzałej architekturze, skoro tańszy i lepiej wyposażony jest AsRock, o którym ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;) teraz ja sie pochwale swoimi osiagnieciami ( jesli wogole jest czyM ) dopiero zaczynam zabawe i mozecie powiedziec co moge przestawic zmniejszyc zwiekszyc by bylo jeszcze lepiej i bym mogl wyciagnac z proca jeszcze wiecej. gdzie sie podkreca ram ? ? jak zrpbie vcore to juz trace gwaracje ??

 

tu screenu z cpu-z

 

 

Dołączona grafika

 

i co wy na to jak to wyglada waszym zdaniem ?

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;) teraz ja sie pochwale swoimi osiagnieciami ( jesli wogole jest czyM ) dopiero zaczynam zabawe i mozecie powiedziec co moge przestawic zmniejszyc zwiekszyc by bylo jeszcze lepiej i bym mogl wyciagnac z proca jeszcze wiecej. gdzie sie podkreca ram ? ? jak zrpbie vcore to juz trace gwaracje ??

 

tu screenu z cpu-z

 

 

i co wy na to jak to wyglada waszym zdaniem ?

Spoko gdybym ja tyle wyciągnął (100% stabilnie ) to bym tak zostawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

witam ;) teraz ja sie pochwale swoimi osiagnieciami ( jesli wogole jest czyM ) dopiero zaczynam zabawe i mozecie powiedziec co moge przestawic zmniejszyc zwiekszyc by bylo jeszcze lepiej i bym mogl wyciagnac z proca jeszcze wiecej. gdzie sie podkreca ram ? ? jak zrpbie vcore to juz trace gwaracje ??

 

tu screenu z cpu-z

 

 

i co wy na to jak to wyglada waszym zdaniem ?

ogólnie to nic specjalnego

 

ale jak na AsRocka to looz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak mam voltage tak jak na zdjeciu 1.4 to jak bym zmienil vcore by bylo 1,55 to procek jeszcze wiecej by sie podkrecil ? jak zrobie vcore to trace gwarancje ?? jak podrkecic ramy , nie moge znalezc w biosie tego by zmienic na 1333 lub 166 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak mam voltage tak jak na zdjeciu 1.4 to jak bym zmienil vcore by bylo 1,55 to procek jeszcze wiecej by sie podkrecil ? jak zrobie vcore to trace gwarancje ?? jak podrkecic ramy , nie moge znalezc w biosie tego by zmienic na 1333 lub 166 ;(

spoko, 1,55V dla tego rdzenia to bezpieczna wartosc.

 

co do dzilnika... bylo to juz poruszane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diefek

A jaki masz Bios?

Ustawianie RAMów (poza napięciem) jest w pierwszej zakładce w Biosie (tej od CPU) na dole. Pobaw się opcjami to się zorientujesz co za co odpowiada.

Jak zrobisz Vcore to nie tracisz gwary pod warunkiem że przed wysłaniem do serwisu usuniesz szelkie ślady modyfikacji.

Co do procka to pewnie na wyższym napięciu by się lepiej podkręcił ale to na ile to zależy tylko od Twojego procka (czytaj: jak sam nie przetestujesz to nikt Ci tego nie powie!). I polecam przeczytać ten topic od samego początku!

Pozdrawiam!

 

BTW: Kombinowałem trochę i wczoraj przeszedł stabilnie PI32M, czas moze nie zachwyca 28:27 ale to i tak postęp b nie się wcześniej wywalał. Obecne ustawienia RAMu:

div166 (htt300 co daje 245MHz) @ ~3.25V

bank interleaving disabled

cl 2,5

4 10 3

1T

Ostatnia opcja Enable (nie wiem co daje ale kombinuje żeby się wreszcie ustabilizował).

Odczyt z Everestu z wczoraj: odczyt ok7150

zapis 2960 (to mnie trochę dziwi bo już miałem skoki na różnych ustawieniach rzędu 500MB)

czas 39,2 (bywał także 38, nie wiem od czego to zależy).

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ja na ustawieniach 2500 1.5V memki na 227 2.5 3 3 8 1T mam:

odczyt:6500

zapis:2500

 

@ajsi zapis do pamieci mozna zmierzyc jeszcze memtestem bo everest nie jest dla mnie miarodajny bo ma niezle rozrzuty u mnie jest to nawet w granicach 1800-2400 przy zapisie nie wiem od czego to zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dokładnie chcesz tego napięcia, do 1,55V wystarczy połączyć dwa punkty lakierem. Co do drut moda to chyba jeszcze nikt tego nie opracował dla A64, przynajmniej ja nic nie słyszłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś biedne te moje pamięci .

 

na 250mhz (500Mhz) 3-4-4-8 1T i procku na 9X280 mam pamięci w ewereście na poziomie ok 3950/1620//41,5 więc strasznie słabo . Na 2,5-4-4-8 1T niewiele więcej .

 

Zaczynam się głęboko zastanwiać nad ich zmianą na coś innego .

 

Pamięci są na Hynixach D5 4,1ns i powinny przy 500mhz mieć dużo lepsze osiągi .

 

Ma ktoś może Hynixy D43 na tej płycie i może podac jak się zachowują i kręcą ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe wielu z was przesiadło się z socket A na s.939 i Semprona macie jakieś wyniki porównawcze i własne odzucia? Byłbym bardzo wdzięczny. Bo mam możliwośc kupienia NF7-S+D1800 za 400zł z gwara albo własnie Sempa i Asrocka za 660 z chłodzeniem, a poza kompem musze wydać jeszcze kase na przygotowanie roweru do sezonu:/ A kompa potrzebuje dosc mocnego 3D, obróbka, grafika, też gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe wielu z was przesiadło się z socket A na s.939 i Semprona macie jakieś wyniki porównawcze i własne odzucia?

Jeśli zapuścisz gugla, to pewnie znajdziesz wyniki testów, ale jaki to ma sens? Zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci w s939 po prostu musi robić swoje i raczej nie potrzeba opowiadania o własnych odczuciach, w każdym razie ja własnei jestem przy przesiadce sA->s939 i nie potrzebuje do tego specjalnej zachęty ;] Poza tym Bill w końcu chyba jednak urodzi viste 64 - będziesz w ariergardzie zostając na socket A ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam prośbe wielu z was przesiadło się z socket A na s.939 i Semprona macie jakieś wyniki porównawcze i własne odzucia? Byłbym bardzo wdzięczny. Bo mam możliwośc kupienia NF7-S+D1800 za 400zł z gwara albo własnie Sempa i Asrocka za 660 z chłodzeniem, a poza kompem musze wydać jeszcze kase na przygotowanie roweru do sezonu:/ A kompa potrzebuje dosc mocnego 3D, obróbka, grafika, też gry.

nie opłaca się teraz pchać w Socket A !! Szczególnie za taką kase :?

 

Sempy 939 teraz drogie, moze poszukaj jakiegoś Winnniego A64?

 

masz też trzecie wyjście

 

DFI Infinity S754 (300zł)

Semp 2600+ lub 2800+ ~300zł

 

]pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp 2600+ lub 2800+ ~300zł

Nie no, jak miałbym brać sempa na 754 za 300zł, to już wolę dopłacić te 60-100zł za sempa na 939 za dwukanałowy kotroler i możliwość łatwej rozbudowy kompa w dowolnej chwili (bo na co zmienić sempa na 754 jak przyjdzie kaska i ochota?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak miałbym brać sempa na 754 za 300zł, to już wolę dopłacić te 60-100zł za sempa na 939 za dwukanałowy kotroler i możliwość łatwej rozbudowy kompa w dowolnej chwili (bo na co zmienić sempa na 754 jak przyjdzie kaska i ochota?)

Popieram też stałem przed dylematem przeskoku z Socket A na Socket 754/939 - wybrałem 939 i wszystko na to wskazuje ,że nie będę tego żałować :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe wielu z was przesiadło się z socket A na s.939 i Semprona macie jakieś wyniki porównawcze i własne odzucia? Byłbym bardzo wdzięczny. Bo mam możliwośc kupienia NF7-S+D1800 za 400zł z gwara albo własnie Sempa i Asrocka za 660 z chłodzeniem, a poza kompem musze wydać jeszcze kase na przygotowanie roweru do sezonu:/ A kompa potrzebuje dosc mocnego 3D, obróbka, grafika, też gry.

 

Bierz socet 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co jest z ta plyta na poprzendim configu barton +nf7 wynik w 3dmark05 byl o 800 wiekrzy ale na reszcie benchmarkach ok???

Masz widzę NV6800LE nie zapomniałeś dać softmoda ???

 

Dodam ,że ja miałem niezly cyrk - zainstalowałem sobie ULi Integrated driver 2.13 a ,że nie było nigdzie jasno napisane czy to instaluje sterownik AGP to zaaplikowałem jeszcze z cd-romu ULI AGP driver 2.30 - mam XP Home SP2- i co się okazało kupa nic co korzysta z AGP tzn. gry + benchmarki nie działało prawidłowo - odinstalowałem tego AGP 2.30 i super ... pomogło - 3DMark 2001 SE 16553 pkt. , 3DMark 2003 Pro - 6683 pkt. , Aquamark3 ~47880 pkt. (z marszu na default ustawienia bez specjalnych profili Nvidii) . Gierki śmigają aż miło :D

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...