Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to zrobiłem jeszcze przed świętami, zgadnij czy coś przyszło :D

Ale mam cichą nadzieję że nie dadzą ciałą i ją w końcu wypuszczą. Abit połączył się z USI, może dzięki temu nie upadnie i będzie miał więcej kasy na rozwój i wprowadzanie nowych modeli do sprzedaży (niestety ostatnie zawirowania spowodowały że wielu dystrybutorów wycofywało Abita nie chcąc mieć problemó z gwarancją gdyby padła firma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajsi

wyslalem maila do abita kiedy bedzie dostepna ciekawe czy odpowiedza

juz to przerabialem, ale moze Ty bedziesz mial wiecej szczescia :wink:

 

 

guzig, tak jak napisal ajsi albo 3M albo klej... zalman ma ciekawa dwuskladnikowa propozycje

 

btw a.g179, to dosyc zaskakujace ze dual zadzialal w tej konfiguracji

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kilku próbach i testowaniu max stabilne ( SuperPI , dwie godziny giercowania bez zawieszki ) to 280 czyli 560mhz ;) , na 282 po ok 15min freez gierki , na 281 po ok godzinie freez gierki , a SuperPI 4M liczy nawet przy 284 . Kwestia lepszego procka i może bym z nich wyciągnął więcej .

 

diefek> pod dosem używam memtesta lub goldmemory .

 

oprócz tego robie taki własny test czterostopniowy:

1 bootowanie windy ( wiadomo jak sie robi bluescreen to jest lipa ) ,

2 otwieranie kilku obciążających procka/pamięć programów naraz ( winamp , subedit player , irfanview + antywir , teatimer , peerguardian itp na pasku zadań ) ,

3 SuperPI 1M / 2M / 4M ) ,

4 giercowanie ok 2godz w wymagającą gierkę ( czasami winda się ładuje , programy chodzą , SuperPI liczy , a w gierce się po np. godzinie zawiesza ) .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ja na techpowerup napisałem maila żeby aktualizowali "memory database" i dodali info o modułach Hynix D5 . Podałem im moje wyniki OC z dokładnymi danymi typu: napięcia , prędkości , timingi , wyniki z Everesta , screeny , temperaturki itp . Jestem ciekaw kiedy to info się pojawi w ich bazie danych i czy wogóle ktoś raczy odpowiedzieć na tego maila i napisac chociażby "thanx" <_< .

 

Jeżeli chodzi o firmy to napisałem jakieś półtora miesiąca temu do Asrocka kiedy pojawią się te przejściówki na nowe CPU i do tej pory brak odzewu :angry:

 

Co do chłodzenia mosfetów to najtańsza opcja to kupic jakiś fajny ( znaczy się z cienkimi żeberkami i jakoś rozsądnie zbudowany ( żeby dało radę go bezproblemu pociąć ) radiator lub wygrzebć z własnych zapasów i pociąć na kawałki ( do cięcia polecam nóż + młotek , to nie bedzie opiłków ) , a następnie przykleić taśmą termoprzewodzącą ( najlepsze rozwiązanie , bo można to w razie potrzeby bezproblemowo odkleić ) . Opcja droższa to kupic profesjonalne radiatorki do chłodzenia mosfetów . Najlepsze są moim zdaniem radiatorki CoolerMastera , bo są stosunkowo duże i maja po 6 żeberek więc można z jednego opakowania 10szt zrobić 20szt które w zupełności wystarczy żeby obkleić wszystkie mosfety . Radiatorki takie kosztują ok 19zł/op. 10szt .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Channel dzalal bez zadnej zwieszki nie testowalem 1 i 2 bank 512Mb 3 i 4 256 Mb ale mysle ze powinno byc oki.Pamieci ustawione na 166MHz przy ustawieniu na 200MHz winda sie nieladuje :mur: Czy ktos psiada opis biosu Asrock po polsku

Edytowane przez a.g179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bublus

na razie FULL STABILNIE tak jak w podpisie. Nie zmieniam BIOSów bo ten obecny 1,50 jest dla mnie najlepszy. Na 274*9 (2466MHz) w PRIME jest stabilnie a w Super Pi sie wywala. Nawet na 1,45V. Jak zrobie VCORE nr.2 (tylko znajde dobrego elektronika w okolicy który by mi to zlutował) to bedzie, mam nadzieje na wiecej (odpukac w niemalowane)

 

PS. Oczywiscie przy próbach OC wszystkie mnożniki oprócz procesora redukuje tak aby HT ne przekraczało 1000 a pamieci 200MHz. Teraz HT mam 1024 (czyli pełny 1GHz :) )

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

 

W kwestii obsługi pamięci RAM zaobserwowałem ciekawą rzecz , a mianowicie - pomyślałem sobie ,że za nim

sprzedam swój stary RAM SEITEC PC3200 CL2.5 przetestuje go też na nowym sprzęcie .

Najpierw bez ustawienia biosu na default wsadziłem dodatkowe 2 kości po 256 MB czyli 4 banki obsadzone no i start .

Oczywiście nie bootuje , power off w zasialczu 10 min ... start - bootuje 1024 MB Dual DDR ram ustawiony na 133 Mhz ,ustawienia biosu wyczyszczone ??!!! . No nic ale jadę dalej cały bios na auto ... bootuje do WIN XP restart ... mówie trudno nic z tego ale drugi raz staruje wszedł na default procek i RAM na 200 Mhz sprawdzam wszystko śmiga - okazało się ,że 2 kostki SEITEC są bardzo podobnie do moich TWINMOS parametry wg. EVEREST mają te same ... więc nie wiele myśląc ładuje procka i ram na parametry które mam w sygnaturze tylko MA=2T dla bezpieczeństwa - i co rabotajet wsjo :-)

Nie wiem kurcze czy te kontrolery pamięci w Athlonach64/Sempronach64 są jakieś samouczące się :blink:

Co ciekawe testy RAM w EVEREST Ultimate Edition 2006 są nie gorsze niż na 2 kościach MA=1T ???

 

Wyniki : 4x256MB (2x Twinmos + 2x Seitec) 2.5-3-3-8 MA=2T

Odczyt : 5255 MB/s

Zapis:1795 MB/s

czas dostępu : 51 ns

 

Update : z timingami udało się zejść na 2.5-3-3-5 ale musi zostać MA=2T :-(

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Oczywiscie przy próbach OC wszystkie mnożniki oprócz procesora redukuje tak aby HT ne przekraczało 1000 a pamieci 200MHz. Teraz HT mam 1024 (czyli pełny 1GHz :) )

Offtopic - 1 GHz to 1000 MHz... Nie rozszerzajmy manii 2^10, herce były dużo wcześniej niz komputery...

 

Zresztą - teraz obowiązująca wykładnia mówi, że 1 GB = 1000 MB. Są natomiast przedrostki Gigabi, Megabi i Kilobi, które znaczą odpowiedznio 2^30, 2^20 i 2^10 (czyli 1024).

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze podaj jakie masz teraz parametry i jakos sie to poprzestawia wtedy. Narazie siedze na lapie wiec nie spisze wszystkich opcji (nie pamietam nazw opcji w BIOSie)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Jak jest z obsługą sata2 na biosach OCWB. Bo czytalem, że są problemy, sam bym pokrecił coś więcej bo na 1,50 mój semp leci max 9x274 na 1,4v (profilaktycznie 1,425 ;) ) więc ma potenciał. Ale jak wcześniej wgrałem OCWB2 to po którymś zwisie wykrzaczył sie dysk, boot sektory padły i musiałem formatować :(

 

2.Mam problem z grafą na agp, sprawdzałem na sterach z CD jak i na integrated213 (jest nieco lepiej), problem objawia sie tym, że rdzeń nie da sie podkręcać! def jest 300/500 an DFI NF2 grafa chodziła na 500/700 a teraz rdzeń dam na 350 i zwiechy w grach, pamięć śmiga tak samo jak na dfi. Może jak bym stery do agp na czysty system zapodał było by lepiej (bo zminiełem po odinstalowaniu sterów od grafy i sterów od agp tych z cd na te z integrated213)

Zaznacze że grafa jest troche.... nie teges.. (mignie obraz czasem, troche ja dfi przyjarało bo mailem problemy z agp) wiec może asrock za "delikatny/czóły" ;)

 

3.Ma zanczenie czy dual jest na slotach czarnych czy niebieskich?

 

4.Również zauważyłem jak inny posiadacz tej mobo, dziwne dzwieki w głośnikach przy ruchach myszką (np przewijanie stron) podłączona na USB.

 

Ogólnie płyta spoko, warta każdej złotówki, czekam na lepsze biosy.

Na sata2 segate 160GB 7200.9 wyciaga odczyt 71MB/s!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elgreen według mnie lepiej podkręcać bezpośrednio w biosie. Jest to bezpieczniejsze.

 

A co do tego Merlina to wiecie ile jest takich ludzi jak tutaj, którzy chcą dostać bios do swojego mobo??

Ten facet chyba też ma jakieś swoje zajęcia, ale mógłby chociaż odpisać czy jest w stanie to zrobić, albo czy mu sie wogóle chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie powiecie mi że na całym świecie tylko jeden Merlin potrafi modyfikować biosy do płyt głównych.

Gdyby tak łatwo było zmodyfikować bios do Asrocka i zdjąć blokadę HTT 274,to dawno już ktoś,by to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie zalezy od płyty tylko od proca. Jaki egzemplarz trafisz tak go podkrecisz. Teoretycznie (ale nierealnie) 400*9 czyli 3600MHz.

 

przecież to nie zalezy od płyty - napewno ??

Jaki egzemplarz trafisz tak go podkrecisz - jakie egz. się dobrze kręcą ?? jak jest taki post na forum to zarzuć link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie się dobrze kręcą ?...jak kupujesz w ciemno to masz loterię...

 

ja wziąłem w ciemno Venica i dojechałem na płytce z topicu do 2,6GHz...a żeby jechać dalej trzeba mi właśnie nowego biosu...albo electona :)...

 

btw podobnie jak z tym AsRockiem, było z Epoxem 8rda3i...ile się człowiek wyczekał aż ktoś bios dobry do tego zrobi...no i w końcu Merlin zrobił :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba to loteria z podkrecaniem proca u mnie z 50 tygodnia poszedl na 2600Mhz bez podnoszenia napiecia tylko wysoka temperatura to dalem spokuj dzisiaj chodzi sobie na 2400MHz i jest full stabilny i wtym masz racje raven_88 byles szybszy

Edytowane przez a.g179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...