Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz moje coldbooty sa zaje**scie dziwne bo wystepuja tylko po odpaleniu everesta lub sandry i pobawieniu sie w nich LOL (gdy chce zrebootowac system to juz nie wstanie...)

 

P.S

 

jak mozesz podaj nazwe tego programu, ktory masz odpalony w dolnym prawy rogu... bym sobie go zlookal (nie chce znowu everesta wlaczac, zeby zobaczyc temperatury, napicecia i miec zasranego coldboota :P)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko bo mam problem z wgraniem biosu ocwb2 bo wyskakuje mi w pewnym momencie taki blad

"Error 18-Chipset/Flash part isn't available.The function will be invalid"

 

co robic?

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. na tym nowym biosie nadal jest problem z 1T?

Nikt o to nie pytał od dłuższego czasu.Myślałem ,że problem został jakoś sam rozwiązany.Dla przypomnienia Bug 1T (czyli restarty komputera przy pamięciach ustawionych na 1T) nastepuje podczas używania programów Flash.Najczęściej ma to miejsce podczas przeglądania stron internetowych robionych we Flashu lub z reklamami Flash.Nie wszystkie pamięci powodują restart.Istnieje lista dobrze współpracujacych i nie działających na 1T.Po miesiącu walki z róznymi biosami zaden nie wyeliminował tego problemu.Mam pamięci 1GB(2x512MB) Kingston HyperX AK2 PC-3200 , które znajdują się na czarnej liście.Uwaga mnie pomogło przełożenie pamięci z niebieskich slotów do czarnych.Od tygodnia mam spokój z restartami przy oglądaniu stron z Flash , a dual chanel dalej działa. Możecie spróbować przełozenia pamięci do czarnych slotów mnie to pomogło. Jestem ciekaw waszych opini. Mój aktualny bios to mod 1.50Adv.I wszystko chodzi ok Sempron 3000+@2,4GHz (9x267MHz);U=Default.Pamięci 218MHz(Divider166) 2,5-3-3-8-1T.Wszystko działa pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program sie nazywa Motherboard Monitor 5. Jest do pobrania tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=273&t=47

Troszkę długo sie go ustawia, ale później spoko. Tylko szkoda że HDD temp nie pokazuje. Czemu mi nie chce SATA2 na full prędkości działać. Mam dysk samsunga 80GB. Zworka wyciągnięta tak jak ma być i nic. W HD tach mam 120MB/s burst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko bo mam problem z wgraniem biosu ocwb2 bo wyskakuje mi w pewnym momencie taki blad

"Error 18-Chipset/Flash part isn't available.The function will be invalid"

 

co robic?

Spróbuj zmienić nazwe rom na bin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program sie nazywa Motherboard Monitor 5. Jest do pobrania tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=273&t=47

Troszkę długo sie go ustawia, ale później spoko. Tylko szkoda że HDD temp nie pokazuje. Czemu mi nie chce SATA2 na full prędkości działać. Mam dysk samsunga 80GB. Zworka wyciągnięta tak jak ma być i nic. W HD tach mam 120MB/s burst.

thx za za link do tego programu :P sprawuje sie rewelacyjnie :] wiesz moze do czego jest ten sensor 3 ?? tzn jak ustawie winbonda 3 to on pokazuje temp 27/28 C (moze to ktorys z mostkow ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie co to jest. Mi czasami pokazuje 19*C, więc bardzo mało. Domyślam się, że sensor1, to NB, chyba że jestem w błędzie. Zainstalowałem bios OCWB1 i lipa. Nawet jak zwiększę o 10 HTT to mi sie komp nie włącza, a jak się włączy, to wyskakuje Cmos cheksum bad. Nie rozpoznaje mi dobrze procka, bo pokazuje maksymalny mnożnik 5. Miał ktoś taki problem? Jeszcze sprubóje OCWB2. Może OCWB1 nie obsługuje dobrze E6? Narazie jade na oficjalnym 1.6, ale maks to 9*274, więc mało, a mój procek chyba ma potencjał, bo tyle robi na 1,3V.

 

Dlaczego nie umiem podkręcać kompa na biosach OCWB? Na oficjalnym 1.60 komp chodzi na 9*274, a na żadnym z OCWB nie chce mi się uruchomić jak podkręce? Tak samo jak w oficjalnych się podkręca? Mi się komp nie uruchamia i za każdym razem muszę robić clear cmos. Pomóżcie, bo procek mi sie marnuje. Próbowałem OCWB1, 2, 4. aa piątka to wogóle porażka.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mi nie chce SATA2 na full prędkości działać. Mam dysk samsunga 80GB. Zworka wyciągnięta tak jak ma być i nic. W HD tach mam 120MB/s burst.

zainstaluj aktualne sterowniki i włącz tryb sata w biosie. Skoczy z 148MB/s do 268MB/s - transfer w trybie burst oczywiście.

 

Hynixy d43 chodzą na 1T. Sprawdzałem te linki, kt powodują reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone sata ( a nie IDE ). I dalej nic. TO nawet nie działa tak jak sata1, bo jest 120MB/s, a sata1 ma 150. A nie wiecie co z tymi biosami OCWB? Czemu nie mogę podkręcać kompa na nich? Na oficjalnych podkręca się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dzisiaj biosami, timingami pamięci, fsb i tak dalej. Niestety części wyników nie mam, bo niechcący skasowałem plik. Poniżej zamieszczam to, co mam:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Wnioskuje, że mój sempronek nawet ma potencjał, na 9x300 1.45V winda nawet zazwyczaj wstaje, więc może 0.1V by pomogło - pora na vmoda.

Chwilowo zostane na OCWB2, ale pamięci nie mają na nim najrewelacyjniejszych wyników (1.6 jest najlepszy, OCWB5 raczej cienki).

Nota bene moje geile to najbardziej przepłacone g... w zestawie - 400zł za szit, który nie chce iść 230 na żadnych timingach (błędy superpi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś beznadziejne pamięci, kupione osobno, najtańsze jakie było i chodzą na 224Mhz CL2.5-3-3-8. Nawet spoko. Działały też na 2.5-3-3-6, ale nie było różnicy w evereście. Na 1T miałem odczyt ponad 6100, ale jak na niektórych stronach WWW komp sie resetował. Teraz mam kompa włączonego na 9*274@1.35, Pamięci 224Mhz@2.5-3-3-8 i tak chyba zostawię, bo jest bardzo wydajny i mam oficjalny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek_:D> Faktycznie to Mi się cos pomerdało , to jest proc z drugiego tygodnia 2006 :)

 

Proponuję spróbować jeszcze raz OCWB1 > jak dla mnie jest on najlepszy , bo niema blokady HT i problemów freezami .

 

Już mnie trochę irytuje ten mój nędzny procek , jak widzę jakie macie wyniki > GRRRRR :mur:

 

Jeszcze sie z nim trochę pomęcze i przyjdzie czas na Opka 146 , ale to dopiero za jakieś trzy miechy jak już zmienię płytę , dokupię drugą kość pamięci i zmodyfikuję do końca chłodznie w budzie ..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam hynixy i u mnie problem wystepuje przy animacji flash, sprobuje z czarnymi bankami : ]

U mnie czarne sloty pomogły.ciekaw jestem jak u Ciebie i innych użytkowników.Jak przełożysz i wypróbujesz daj znać.

 

A propo zmieniłem swoje zdjęcie na Tweaku.Poprzednio było logo AMD.Postanowiłem wyjść z ukrycia i przestać się wstydzić...

Edytowane przez Zygmunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem pamięci do czarnych banków i ustawiłem 1T i narazie (odpukać w niemalowane) chodzą OK. Specjalnie wchodziłem na stronę WWW z animacją flash, w której mi się komp resetował i narazie OK. Mam bios v1.60.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dolaczylem do Was z plyta :)

spostrzezenia

Korzystacie ze zintegrowanej? bo ciche piski wydaje:>

proc mi sie trafil ok.. 274 na normal V

 

ale niestety pamieci to juz inna bajka..:/ (moze mi sie takie trafily..)

tak wszyscy chwala patrioty kh..

na 224mhz 2,5 3 3 6 1t mam bledy super pi

zmienilem na ich normalne timingi 2,5 4 4 8 dalej bledy super pi :|

 

hmm dziwna sprawa dzis mi tempy spadly o 4 stopnie w stressie..wczoraj dochodzilo do 41 a dzis do 37..

a czujnik NB wczoraj dzialal dzis juz 0stopni caly czas..

 

EDIT: wlasnie przeszlo superpi 32mb :) max temp 37..

aha i nie mam problemu z 1T mam w niebieskich bankach..

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja zlozylem swoja maszynke semp 3000+ asrock + freezer 64pro

Narazie proc poszedl bez problemu na 274x9 ale okazalo sie ze pamieci mam dupne - podobnie jak dijkstra geile ktore na 166 nie chca biegac w takiej konfiguracji - bledy w super pi.

Dzisiaj zobacze co da sie wyciagnac z proca bo sciagam ocwb2.

 

Mam tez pytanie do tych co maja freezera pro - macie jakas taka plytke pod procesorem zamontowana jak na instrukcji ?? bo jak zapne radiator to plyta strasznie sie wygina i narazie mam go po prostu lekko zapietego a plyta lezy na podlodze - temp w normie w stresie dochodzi do 38 stopni idle 31.

 

Ogolne wrazenia - wszystko stabilnie, ani jednej zwiechy, proc po oc liczy superpi praktycznie 2x szybciej niz dotychczasowe p4 -= podoba mi sie :D tylko pod hdtachem obciazenie proca na 43 % nie jest zbyt fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='11 Lut 2006, 12:40' post='1948524']

Do czego służy opcja "AGP P2P Deep Fifo", która to pojawiła się z wersją BIOS'u P1.60?

Coś tam z kartami nvidi ma poprawić.

 

Ps. Masz 8x300 na biosie 1.50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy dochodza do bariery 274MHz, ponoc bios OCWB1 nie ma ograniczenia na HTT, kwestia czy przy jego uzyciu i wyzszym HTT jest dalej stabilnie?

 

Kto ogsiagnal najwyzsze HTT tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dolaczylem do Was z plyta :)

spostrzezenia

Korzystacie ze zintegrowanej? bo ciche piski wydaje:>

proc mi sie trafil ok.. 274 na normal V

 

ale niestety pamieci to juz inna bajka..:/ (moze mi sie takie trafily..)

tak wszyscy chwala patrioty kh..

na 224mhz 2,5 3 3 6 1t mam bledy super pi

zmienilem na ich normalne timingi 2,5 4 4 8 dalej bledy super pi :|

 

hmm dziwna sprawa dzis mi tempy spadly o 4 stopnie w stressie..wczoraj dochodzilo do 41 a dzis do 37..

a czujnik NB wczoraj dzialal dzis juz 0stopni caly czas..

 

EDIT: wlasnie przeszlo superpi 32mb :) max temp 37..

aha i nie mam problemu z 1T mam w niebieskich bankach..

Jeśli chodzi o dźwiękówkę, to właśnie zwróciłem uwagę, że sporo ludzi na nią narzeka, gdy tymczasem moja muszę powiedzieć gra bardzo ładnie. Raz tylko po zakończeniu filmu został mi pisk w słuchawkach, ale po odtworzeniu pierwszego dźwięku jej przeszło. Imho gra lepiej, niż jakieś dwa soundblastery i fortemedia, które mam w domu.

Co do pamięci - wydaje mi się, że domyślne timingi signature KH to jednak 2.5-3-3-6

1948458[/snapback]

no i ja zlozylem swoja maszynke semp 3000+ asrock + freezer 64pro

Narazie proc poszedl bez problemu na 274x9 ale okazalo sie ze pamieci mam dupne - podobnie jak dijkstra geile ktore na 166 nie chca biegac w takiej konfiguracji - bledy w super pi.

Dzisiaj zobacze co da sie wyciagnac z proca bo sciagam ocwb2.

 

Mam tez pytanie do tych co maja freezera pro - macie jakas taka plytke pod procesorem zamontowana jak na instrukcji ?? bo jak zapne radiator to plyta strasznie sie wygina i narazie mam go po prostu lekko zapietego a plyta lezy na podlodze - temp w normie w stresie dochodzi do 38 stopni idle 31.

 

Ogolne wrazenia - wszystko stabilnie, ani jednej zwiechy, proc po oc liczy superpi praktycznie 2x szybciej niz dotychczasowe p4 -= podoba mi sie :D tylko pod hdtachem obciazenie proca na 43 % nie jest zbyt fajne

274x9 też mi idzie na 1.4V, raz zdaje się nawet na 1.1V niechcący ustawiłem i winda wstała i chodziła do momentu odpalenia kręciołka w Ati Tray Tools ;]

Co do pamięci: aż mi się nie chce wierzyć, żeby tylu osobom patrioty i geile nie chciały iść parszywych 224mhz. Jestem prawie pewien, że to jakieś jajo w biosie, błąd obsługi pamięci albo co. Jak zapuszczam memtest 86, to nigdy nie ma błędów; komp może chodzić dwie godziny, albo po 10 min. robi reseta. Nigdy nie ma błędów, po prostu prędzej czy później się zresetuje. Chętnie sprawdziłbym pamięci w innym kompie, niestety mam pod ręką tylko VIA KT-400

Ale jak mówię - aż niemożliwe, żeby tej klasy pamięci nie poszły 224mhz przy żadnych timingach (nota bene na 6-6-12 miałem bardzo podobne wyniki jak na 3-3-6)

W OCWB2 powinieneś bez problemu 300/133 ustawić i może Twój sempronik bryknie na x9, bo mój niestety x8 tylko (chyba zrobię vmoda). Ale coldbooty na tym biosie są wk%^$^ce :/

Nie wiem, skąd masz 43% obciążenia proca w HDtach O_o Nigdy ani na SATA, ani na IDE więcej niż 7% nie miałem.

Co do freezera, po prostu go założyłem, zapięłem i włożyłem mobo do obudowy - nie widziałem żadnego ekstraordynatoryjnego wygięcia płyty. I szczerze, to nie wiem o jakiej płytce pod procesorem z instrukcji mowa - znów coś przegapiłem? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binek>Zapodaj sobie bios OCWB1 , ustaw mnożnik procka na x4 , pamięci na 100 i jedź z HT w górę > zapewne dojedziesz do ok 395-400Mhz :)

 

Ajsi ma w SIG'u linkę do screena z mega wysokim HT .

 

Bariera HT 274 to niestety kwestia tych lipnych biosów Asrocka które mają blokadę .

 

Jak by jej nie było to zapewne bym wgrał jakiś 1.50 lub 1.60 i zobaczył jak to śmiga na 1:1 > CPU:MEM , ale ponieważ jest blokada to jadę na OCWB1 i ustawieniach jak w podpisie .

 

 

Ostanio pobawiłem się w mały modding bocznej ścianki i zrobiłem największe okno jakie się dało zamontować tzn. 36x34cm i wyciąłem otwór na wentyl 12x12cm wiejący na grafę/grafy ( jest w takim miejscu że jak zmienię płyte na 939sli32 to będzie wiał na dwie , ale narazie jeszcze niemam tam wentyla , lecz na dniach będzie ) .

 

Dzisiaj szykuję modyfikację Freezera PRO i wrzucam na niego Fandera 12x12cm ;)

 

Jak to już wszystko zmontuję to zrobię update galerii na Techpowerup i podam info o efektach pracy :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak speedfana uzywam ale nb juz wrocilo :)

mi wykrywa na auto timingi 4 4 8..:/ ale jednak chodzi na 224 full stable juz..niewiem czemu wczesniej wywalilo sie..dziwne

 

a ktore tempy prawdziwsze te w biosie bo tam mam caly czas proc 40..

a w speedfanie idle 28-32 stress 37-40

 

dzwiekowka nie jest taka zla..juz sie przyzwyczailem..i juz nie slysze tych piskow..albo znikly..

 

pamieciom sprobuje zapodac te 3 3 6 ale pewnie sie wywala..

a wyniki w ewerescie na 224 4 4 8 2t ==> 6100 1850 45-47

na 224 3 3 6 1t mialem duuzo lepsze..jesli dobrze pamietam to 6300 2600 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... ja do freezera tez zadnej plytki nie mialem :] a co do integry to chodzi u mnie super :] zero piskow i takich tam, z eaxem 1/2 tez zero problemu :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty muz. to u mnie żadnych pisków :D

 

Wy tez tak macie na biosach OCW że jak czasami kompa wyłączacie to się wam nie wyłącza tylko trzeba powera przytrzymać albo kompa zresetować .

albo jak dajecie stan wstrzymania to potem jak ruszycie myszką to wam się nic nie odpala i też trzeba resetować??

 

 

Dzisiaj szykuję modyfikację Freezera PRO i wrzucam na niego Fandera 12x12cm

 

Jak to już wszystko zmontuję to zrobię update galerii na Techpowerup i podam info o efektach pracy

@Kencho-1

ja też chba Frezera zmoduje bo troche głośny ;/ i do tego panel zrobie jak tylko dostane wszystkie części i troche czasu znajde B)

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem 2t --> 1t roznica masakryczna..

odczyt 6100 -->6300

zapis 1700 --> 2700 :o

czas 47 --> 40

wogole praca w winie jest 2 razy szybsza niz wczesniej..

stronki z flashem chodza lux

nawet jak tam mi pi nie przejdzie to i tak wole na takim pracowac :)

 

EDIT: na 1T pi sie wysypuje..prime tez:/ memtest przechodzi bezbledow..ehh a juz mialem nadzieje..ale zmienie po 1 resecie..

 

zintegrowana sie uspokoila.. jak narazie jestem w pelni zadowolony z tej plyty..zadnych cyrkow z nia jeszcze nie mialem..:)

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...