Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie masz zworek, to sie nie stresuj. Jak to jest HDD na sata2 to ci będzie działał na pewno. Zworki są w Samsungach i WD. Nawet na tej karteczce od mobo masz napisane, że Samsung i WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@mp6

a ta 4 pinowa wtyczke do zasilania proca podpinasz?? bo jesli nie to bez tego nie wystartuje

proca tez sprawdzili czy jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze ktoś mi pomoze uruchomić w końcu ta płytę hiehie <_<

 

mam pewien problemik

na początku tygodnia kupiłem ten zestaw asrock+sęp939 i za jasną cholerę nie mogę go odpalić

myślałem że to cos z płyta główną jest ale wczoraj byłem w sklepie i u nich wszystko chodzi

juz sam nie wiem czego może to być wina

próbowałem podpinać pod różne zasilacze, obudowy wraz z różnymi kartami graficznymi i to samo w kółko

ogólnie objawia sie to w ten sposób, że wiatraki startują ale nie odpala się obraz na ekranie

moja konfiguracja to semp3000+, ac 64 pro, asrock dual sataII, 2x512 kingstony pc400, geforce fx 5200 na agp

 

jakieś pomysły?

jeśli świtałoby wam jakieś rozwiązanie tego problemu to dajcie znać :rolleyes:

 

pozdrówki

 

A napewno dobrze podpioles Power Button od obudowy? W tej plycie zawsze wiatraki sie zakreca jak zasilacz wlaczysz. Jak skladalem kuzynowi kompa na tej plycie i mial obudowe TT Soprano to w niej sa 3pinowe zasilanie do Power Led a na plycie sa dwa. Jak na poczatku wszystko podlaczylem to tez nie moglem kompa wlaczyc. Okazalo sie ze przez to ze piny od Led'a sa 3 a nie 2 to zachodzil jeden na piny od Power Buttona. Wiec jak masz podobnie to najpierw podlacz Buttona a potem rozetnij te 3 piny na 2 i bedzie wszystko OK.

 

Nic innego mi do glowy nie przychodzi.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko

czy normalna mam temperature 34-35st na nb ??caly czas jest taka sama..przy pracy w winie..

a np na procu mam 28-29 przy normalnej pracy w winie..

powinno byc raczej na odwrot..?

 

w biosie mam cos nie tak..tam temp mojego proca caly czas 40st co bym nie robil..

 

Druga sprawa napiecie pomocnicze procesora..

raz pokazuje 2,3-2,4 a raz 2,7-2,8 to jest normalne??

sprawdzam tempy i napiecia w speedfanie i everescie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w speedfanie nie masz powiedziane która temp to jest temp cpu, więc skąd wnioskujesz która temp jest która?

Latwo to sprawdzic uruchamiasz everest i speedfan i porownujesz temp.Wychodzi na to ze Temp2 w speedfan to temp cpu a temp1 to NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba jak wlacze super pi to widze ktora tempa mi odrazu wzrasta o kilka stopni :/ i jakos te tempy dla mnie byly oczywiste..

 

potrafi mi ktos sensownie odp na moje spostrzezenie i pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba jak wlacze super pi to widze ktora tempa mi odrazu wzrasta o kilka stopni :/ i jakos te tempy dla mnie byly oczywiste..

 

potrafi mi ktos sensownie odp na moje spostrzezenie i pytania?

Temp maz wporzadku umnie temp cpu tez jest mbiejsza niz NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od razu się przyznam ze nie przeczytalem wszystkich 72 stron i jest to moja pierwsza wypowiedź :P . Mam taki problem jak chce slashować bios na ocwbeta2 to wyskakuje mi jakis komunikat z protected mode czy cos takiego i sflashować sie nie chce :( Bardzo proszę o pomoc i z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade wrzucic bios przez windows? kiedys uzywalem winflasha...

Nie mam zadnego ekranu POST, od razu czarne tlo, pozniej konfiguracja ALi (RAID) i tyle... mozna ustawic zeby cos wyswietlalo?

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to złożyłem kompa na Asrocku:

1. Ubogi bios w porównaniu z moją starą mobo :) ale ogólnie to co potrzebne

2. Przesmarowałem chipset dolny pastą (wrzucę fotki)

3. Napięcia trzyma stabilnie na X2 ale OC nie mam mowy

4. Zresetowała mi komputer narazie raz jak się uruchamiałą Winda \, wywaliła mi bluscrean przy instalacji windy ale zacząłem od nowa instalacje i błędu nie było

5. Dysk działa na SATA2 a jest to zwykły SATA (tryb SATA w Bios)

6. Płyta mi się nie wygina jak mam podłączonego Freezera 64 PRO

7. Ogólnie super mobo poza biosem i tymi blue na dzień dobry w sakli 9/10 B)

 

Moje pytania:

1. Jak wyłączyć zintegrowaną karte dźwiękową w Bios :) bo mam swoją audigy 2

2. Czemu mi w Everest nie działają czujki mam puste (jest całkowicie biało)

3. Czemu mi w menadrzeże urządzeń pokazuje że wykryło kontroler USB jak urządzenia działają. Jakieś stery są potrzebne.

4. Zainstalowałem stery do PORCA LAN I AGP czy musze coś jeszcze zainstalować żeby wszystko działało bo nie ma żadnego paku że sam instaluje tak jak w nvidia.

5. Jeszcze jedno RAM mi pracuje na 333Mhz? Co jest grane?

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boundrose

bo moze masz ustawione tylko we wlasciwosciach monitora przy danej rozdzielczosci a nie w zakladce sterownikow. Sciągnij sobie np NVHArdpageSE (http://downloads.guru3d.com/download.php?det=362) i odblokuj pozostale zakladki , zamknij programik i wejdz do zakladek w sterach. A w doom3 zawsze jest 60Hz.... chyba

@halekpl

no to faktycznie masz problem. .... mopros kogos bardziejh zaawansowanego..niewiem.. mame, tate .... :)

@binek

a nie podoba ci sie spod dosa, nie umiesz jak kolega wyzej czy zmieniasz biosa 50 razy dziennie a w tle lubisz popracowac na windzie.........?

 

Q-wa !!! Odnosze wrażenie ze sie uwsteczniamy tutaj. Po 72 stronach nie potrafimy włączyc kompa lub zamartwiamy sie na smienc temperaturą , lokalizacją czujników oraz brakiem miejsca na dodatkowy....

Ludzie.... nie zadawajcie każdego debilnego pytania jakie wam sie na usta cisnie bo nawalicie 200 stron o niczym a w tedy napewno bedo juz wybowiedzi w stylu -"Czesc, jestem tu nowy.... nie chce mi sie czytac tych 200 stron bo sie chcialem tylko dowiedziec czy plyta obsluzy mi biały silikon pod mostkiem południowym"

 

 

@misiek175

"1. Jak wyłączyć zintegrowaną karte dźwiękową w Bios bo mam swoją audigy 2"

fajnie ze zlozyles furke ale tez moglbys sobie darowac..

 

Tak samo jak i moja wypowiedz nie wnosi nic nowego. dlatego usune ja za 2 dni a zjebki mozecie przeciez wysylac mi na PW by nie zasmiecac wątka ... :)

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) hehe to nie jest zadna odpowiedz :)

2) Niestety na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. W faq podane jest ze dla amd tylko synchro, natomiast tutaj gdzies na poczatku ktos podaje ze przy a64 nie ma to znaczenia czy synch czy asynch, bo inna architektura. I co ja mam o tym myslec? Jezeli nei ma to znaczenia, to mimo wszystko o taktowaniu pcie nie jest nic napisane - czy warto podnosic ta wartosc czy nie. Wiec bez jaj :/

3) Faktycznie jakos przeoczylem te linki, moja wina. Post 88 sie przyda zaraz sie wydukuje :)

4) google? naprawde? NAPRAWDE? no wiesz nie wpadlem na to :| Pytasz gdzie pisza? 1981225[/snapback]

Moje pytania:

1. Jak wyłączyć zintegrowaną karte dźwiękową w Bios :) bo mam swoją audigy 2

2. Czemu mi w Everest nie działają czujki mam puste (jest całkowicie biało)

3. Czemu mi w menadrzeże urządzeń pokazuje że wykryło kontroler USB jak urządzenia działają. Jakieś stery są potrzebne.

4. Zainstalowałem stery do PORCA LAN I AGP czy musze coś jeszcze zainstalować żeby wszystko działało bo nie ma żadnego paku że sam instaluje tak jak w nvidia.

5. Jeszcze jedno RAM mi pracuje na 333Mhz? Co jest grane?

Jakiego Biosu używasz?

Ad1. Teoretycznie opcja Audio na Auto i Audigy w slocie powinny załatwić sprawę, sprawdź czy zadziała i daj info żeby dodać do FAQ.

Ad2. Może zainstaluj nowszą wersję? Inne programy działają?

Ad3. Masz Wina z SP? Jeśli nie, to nie widzi USB2.0. Zainstaluj ręcznie z manadżera to co nie chce działać z automatu, mozę tylko winda ma kaprysy.

Ad4. A coś nie działa? Nic więcej nie musisz.

Ad5. Ustaw ręcznie na tyle ile Ci pasuje (tyle ile Ram zniesie) i wyłącz opcję Flexibility Option.

 

 

@Boundrose

Problem 60Hz dotyczył starych sterów Nvidii (nie miałem wtedy Ati to nie wiem czy też nie było szopek). Ściągnij sobie MultiRes, nie trzeba instalować i działa zarówno dla aplikacji Direct3d jak i OpenGL. Ustawiasz ile chcesz dla poszczególnych rozdzielczości, potwierdzasz, restart i działa. Zamiast restartu można zmienić na chwile rozdzielczosć.

 

@halekpl

Bodajrze Kencho-1 (sorki jeśli źle pamiętam) miał przerobione winflashe ze wszystkimi ważnymi Biosami. Poczytaj ostatnie kilka stron to znajdziesz kto i poproś go na PW to Ci podeśle.

 

@Kipek

Masz sporo racji :sad: Może jak się FAQ rozbuduje to się to poprawi.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello >

 

Niestety to nie Ja miałem te biosy które się wrzuca spod windy . Ja zawsze wgrywam spod DOS'u i uważam że to najbezpieczniejsza metoda

 

Jeżeli chodzi o temperatury w starym Evereście i starym SpeedFanie to są zamienione i podaje pod temp CPU temperaturę NB i w drugim przypadku odwrotnie .

 

SpedFan 4.27 podaje dobre wskazania i nowy Everest 2006 również prawidłowo .

 

W końcu zacząłem zabawę z testowaniem biosów i sprawdziłem dwa > niestety tylko dwa ponieważ miałem najazd kosmitów > czyli wizytę ekipy znajomków z browcami i dopiero jakieś 15 minut temu w końcu sobie poszli ;) > stestuje więc jeszcze dzisiaj z jeden lub dwa i idę w kimono , a jutro odcinam się od świata i biorę do roboty , bo razem jest tego 15 biosów do stestowania , a Ja dopiero zacząłem i jeszcze będzie z tym dużo pracy i ładne kilka godzin zabawy w testowanie.

 

Wyniki testów zapewne zaprezentuję w poniedziałek .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi :-)

 

karta jest jednak firmy ati - gigus x600

 

A co do dooma to jest latwy sposob by obejsc to w kazdej grze i dac force'a odswiezania windowsowego a czasami i zdefiniowanego :-)

 

Przekaze wasze rady qmplowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wlasnie dorwalem w swe rece jak widze niezle juz obgadanego Asrocka 939 Dual;) w zwiazku z czym mam pytanko, ktory bios polecicie na poczatek do stabilnej pracy i z jakimi ustawieniami?

 

PozdrOOfka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam jak wrzucic biosa przez windowsa bo nie mam stacji dyskietek i zadnej dyskietki... nie rozumiem czemu ktos odpowiada pytaniem na pytanie :blink:

Wchodzisz na stronę ASocka i sobie ściągasz Bios wgrywany z windy. Jak ściągniesz to rozpakowujesz i uruchamiasz.

 

Witam,

Wlasnie dorwalem w swe rece jak widze niezle juz obgadanego Asrocka 939 Dual;) w zwiazku z czym mam pytanko, ktory bios polecicie na poczatek do stabilnej pracy i z jakimi ustawieniami?

 

PozdrOOfka

Zależy na czym Ci zależy. Jak na htt max do 274 to Bios P 1.60 ze strony ASRocka. Jeśli chcesz więcej to OCWB1 i OCWB2.

Po ustawienia po raz kolejny odsyłam do 88 postu w tym temacie. We FAQ też zapewe będą (jeśli nie teraz to wkrótce:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od razu się przyznam ze nie przeczytalem wszystkich 72 stron i jest to moja pierwsza wypowiedź :P . Mam taki problem jak chce slashować bios na ocwbeta2 to wyskakuje mi jakis komunikat z protected mode czy cos takiego i sflashować sie nie chce :( Bardzo proszę o pomoc i z góry thx.

 

Nie czytałeś uważnie było, trzeba zmienić nazwe bin na rom lub na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę ASocka i sobie ściągasz Bios wgrywany z windy. Jak ściągniesz to rozpakowujesz i uruchamiasz.

OK pobralem najnowsza paczke 1.60 win, ale ten program ma chyba zintegrowany najnowszy bios w sobie, chodzilo mi o to by wrzucic przez windowsa OCWB1, chyba ze da rade to jakos zrobic na tym programie.

 

Chyba ze na 1.60 da rade przejsc granice HTT 274MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...