Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiem tak jak poradzil mi lambada34 czyli zmianilem z rom na bin ale jest to samo nie moge sflashowac oto dokladny komunikat ktory mi sie pokazuje "DOS/4G Protected Mode RUN-TIME version 2.01acopyright © Tenberry software, INC 1996 Chipset/Flash part isn't available. The function will be invaild" Jak probuje winflashem to pokazuje ze bios not supported i sie wylacza caly program. Wiec prosze poradzcie co i jak mam zrobic zeby sflashowac ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiem tak jak poradzil mi lambada34 czyli zmianilem z rom na bin ale jest to samo nie moge sflashowac oto dokladny komunikat ktory mi sie pokazuje "DOS/4G Protected Mode RUN-TIME version 2.01acopyright © Tenberry software, INC 1996 Chipset/Flash part isn't available. The function will be invaild" Jak probuje winflashem to pokazuje ze bios not supported i sie wylacza caly program. Wiec prosze poradzcie co i jak mam zrobic zeby sflashowac ten bios.

To spróbuj wgrać z windowsa 1.60 a póżniej z dyskietki w dosie: asrflash.exe ocwbeta2.bin

 

Musi iść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pobralem najnowsza paczke 1.60 win, ale ten program ma chyba zintegrowany najnowszy bios w sobie, chodzilo mi o to by wrzucic przez windowsa OCWB1, chyba ze da rade to jakos zrobic na tym programie.

 

Chyba ze na 1.60 da rade przejsc granice HTT 274MHz ?

Ktoś tutaj mieł przerobionego winflasha z OCWB1, poszukaj w temacie (jest taka opcja na dole po prawej). Niestety ASRock nie udostępnił uniwersalnego winflasha.

 

@halekpl

Dziwna sprawa że blokuje oba, może kość jest zwalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem tak jak pisaliście ii... " ERROR 18-Chipset/Flash part isn't available. The function will be invaild" bios 1.60 mam wgrany. Może faktycznie kość jest walnięta? Da sie to jakoś sprawdzić?? Czekam na pomoc i wszystkim wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzwięk jak dalej niedziałał tak dalej niedziała, w biosie było auto dałem enable, stery odinsatlowałem i zainstalowałem ponownie wdm_a362.exe, w panelu w systemie jest wszystko niby ok, w sound effect manger też jest oki, niemam juz pomysłu ..............a wy ? czyżby walnięta dzwiękówka ??? ale to dziwne bo niby winamp gra w systemie i nie ma błeów tylko..... nic słychać,,,,,, HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączyłeś dźwięk, jaki to dzwięk i czy interesowałeś się stanem zworki od zewnętrznego panela audio (instrukcja)?

 

 

Chyba ze mozna po prostu zbootowac z dyskietki do dosa, a wrzucic bios z dysku? kiedys cos slyszalem ze odradzaja tego, ale jak to naprawde jest? mozna z hdd pod dosem wrzucic?

 

podlaczylem stacje dyskietek jakas, ale dyskietki sa jakies kiepskie, raz dzialaja, a raz nie... takze moglbym tylko zbootowac do dosa a bios z hdd wrzucic.

Ja mam specjalnie na podobne zabawy na jednym z dysków partycję fat32 - ułatwia robotę przy narzędziach dosowych.

Możesz zabootować z dyskietki startowej win98 (albo jednej z wielu podobnych - bootdisk.com, bootdisks.com). Osobiście używam dosa bez ramdrive, eem386.exe, flashera odpalam z c:\ i plik biosu też wczytuje z c:\

Można i z floppa, ale odczyt z HD jest pewniejszy - korekcja błędów. Polecam zrobienie bootowalnego CD z dosem i obsługą NTFS jeśli nie masz partycji FAT, jakkolwiek NTFS pod dosem uznaje za ryzykowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i udalo sie z dyskietki wrzucic :-)

Narazie tylko test poza granice 274MHz czyli 280x9 smiga narazie wszystko dobrze, szkoda ze w OCWB1 nie ma ustawienia preamble i async, choc nie wiem jak jest z kolejnymi biosami jak np OCWBETA5 bo widze ze niektorzy siedza na OCWB1, jakby byl lepszy to chyba by wszyscy przeskakiwali...

 

- Szczerze to narazie jestem zadowolony z mobo

- myslalem ze vcore mod zadziala jak polacze te dwa punkty pasta ktora przewodzi prad (sklada sie ze srebra), jednak nie dziala, bo na 1.150v komp nie wstaje wogole, musze cos innego wymyslic, albo lakier przewodzacy kupie najwyzej...

- no jedynym minusem jest napiecie dla pamieci max 2.7v

- moda na vmem troche sie boje bo w takie rzeczy sie nie bawilem, a nie znam nikogo kto by to mogl zrobic, 3.04v wyglada juz znacznie lepiej, szkoda ze nie opiera sie tylko na polaczeniu dwoch punktow jak w vcore mod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i udalo sie z dyskietki wrzucic :-)

Narazie tylko test poza granice 274MHz czyli 280x9 smiga narazie wszystko dobrze, szkoda ze w OCWB1 nie ma ustawienia preamble i async, choc nie wiem jak jest z kolejnymi biosami jak np OCWBETA5 bo widze ze niektorzy siedza na OCWB1, jakby byl lepszy to chyba by wszyscy przeskakiwali...

Te timingi są z OCWB2, który również nie ma blokady fsb powyżej 274MHz, a osobiście przy fsb do 290 nie zauważyłem żadnej różnicy w stabilności (coldbooty etc), natomiast przy 320-340 obydwa biosy sieją cooldbootami tak samo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te timingi są z OCWB2, który również nie ma blokady fsb powyżej 274MHz, a osobiście przy fsb do 290 nie zauważyłem żadnej różnicy w stabilności (coldbooty etc), natomiast przy 320-340 obydwa biosy sieją cooldbootami tak samo :]

Wiem ze moj opek robi 311x9 (2800MHz) przy 1.520v, narazie smiga na 290MHz 1.425v.

 

Szkoda ze tak malo dzielnikow pamieci jest, gdyby jakis bios mial inne dzielniki... bo przy tym moje pamieci smigaja przy div133 na 186MHz

Widze na necie jakies informacje ze te KHX3500 moga byc na strarych dobrych BH-5 :o niestety nie wiem jak to sprawdzic, na ile to jest prawda.

Moze po prostu zapodam im bardzo luzne timingi i dam div166 (237MHz)

 

Edit:

Udalo mi sie na 1.45v pociagnac max 295x9, nie sprawdzalem jeszcze stabilnosci na tych ustawieniach (zaraz to zrobie), ale na 300x9 juz nie chcial isc przy 1.45v, po bootowaniu windowsa od razu BSOD.

w systoolu dalem rowne 300MHz, ale po odpaleniu jakiegos testu od razu sie posypal, takze musze vcore moda zrobic... no i zapewnic lepsze chlodzenie niz box

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki od paru dni mam tą płytkę i powiem szczerze żę boję się o NB bo jak go dotykam to mnie parzy. Mam na nim paste Arctic 5, Może dałem za dużo tej pasty? Podajcie jakieś alternatywy chłodzenia tego mostka. I sorry jeśli już to było gdzieś pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki od paru dni mam tą płytkę i powiem szczerze żę boję się o NB bo jak go dotykam to mnie parzy. Mam na nim paste Arctic 5, Może dałem za dużo tej pasty? Podajcie jakieś alternatywy chłodzenia tego mostka. I sorry jeśli już to było gdzieś pisane.

Ja mam na mostku zalmana niebieskiego (nb47j kosztuje kolo 15-17zl) troche pasty ASII

moze za duzo tez pasty, warstwa ma byc bardzo cienka

ten radiator z NB przezucilem na SB (grafa na agp wchodzi pomiedzy niego bezproblemowo, mozna porozginac lopatki w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki od paru dni mam tą płytkę i powiem szczerze żę boję się o NB bo jak go dotykam to mnie parzy.

Hmm, nie dziwię się, że jeśli dotykasz NB to parzy, bo jeżeli możesz dotknąć chipu, to znaczy że nie założyłeś radiatora...

 

Mam na nim paste Arctic 5, Może dałem za dużo tej pasty? Podajcie jakieś alternatywy chłodzenia tego mostka. I sorry jeśli już to było gdzieś pisane.

Jeżeli jednak radiator założyłeś i to on jest gorący, to raczej nie jest to wina dużej ilości pasty, bo wtedy przewodnictwo cieplne byłoby słabe i radiator nie byłby gorący. Może po prostu podaj temperaturę mostka, zamiast przejmować się radiatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem z biosami OCWB1 i OCWB2 - moja drukarka HP DeskJet 1220C (LPT i USB) nie drukuje lub drukuje w kratę albo nawet zwiesza system. Obecnie jadę na 1.41C (bo potrzebny mi jest VCoreMod ),ale wiadomo, że ponad 274 nie moge wyjść - na OCWB1 już uruchmiłem 280. Poszukuję więc innego biosu, który nie ma bariery na 274 lub rozwiązania problemu z drukowaniem na biosach OCWB1 i OCWB2.

 

Na T E J stronce jest dużo biosów.

Najpopularniejszy jest 0.3XX/0.4XX, który posiada info HT Bugfix included. Czy może ktoś testował ten bios lub inny bez bariery z tej stronki?

Edytowane przez pedro_spd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie dziwię się, że jeśli dotykasz NB to parzy, bo jeżeli możesz dotknąć chipu, to znaczy że nie założyłeś radiatora...

Jeżeli jednak radiator założyłeś i to on jest gorący, to raczej nie jest to wina dużej ilości pasty, bo wtedy przewodnictwo cieplne byłoby słabe i radiator nie byłby gorący. Może po prostu podaj temperaturę mostka, zamiast przejmować się radiatorem?

hehe nie no radiator założyłem. Na razie nie mogę sprawdzić temp bo dałem procka do wymiany bo mnie się nie podobał:) i czekam z niecierpliwością i chyba zrobie tak ja Binek założe tego zalmana niebieskiego . Dzieki wielkie i jak już dsotane procka to napisze w razie jakichkolwiek problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwięk to liche dwa głośniczki..........a zewnętrznym panelem interesowałem się, niewiem czy dobrze go podpiołem bo jakoś to dziwnie wygląda w instrukcji która jest słabo opisana,a inaczej też wyglądają kable z obudowy które trzeba podpiąć (a buda to jak dobrze pamietam to Modecom step 207 czarna), czyżby to było przyczyną ? moze ktoś mi poradzić jak podpiąc przedni panel ?

Edytowane przez DasKiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem to cudo, no ale na chlodzenie musze pewnie do jutra poczekac. Mam pytanie dotyczace biosow. Do jakiego moentu OCWB1 jest stabilny ??? Czy na standardowcyh ustawieniach tez sa cooldbooty ??? Aha i czy ktos moze mi powiedziec jaki mam bios ??? Mam rev. E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem to cudo, no ale na chlodzenie musze pewnie do jutra poczekac. Mam pytanie dotyczace biosow. Do jakiego moentu OCWB1 jest stabilny ??? Czy na standardowcyh ustawieniach tez sa cooldbooty ??? Aha i czy ktos moze mi powiedziec jaki mam bios ??? Mam rev. E.

Z pięć postów wcześniej pisałem jak to wygląda u mnie. Ogólnie o tym zagadnieniu pisano już z 50 razy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem dziś w biosie i wykopałem dwie opcje resztę mam tak jak ja chce i jest OK :) wszystko działa OK.

 

1. AGP Aperture Size 64MB <--- zmienić na więcej komp tak jak w podpisie

2. AGP Fast Write <---- Jest wyłączone, włączyć?

 

A próbowałem podkręcić proca lecz nici z tego :( nie uruchamia się w ogóle, pokombinuje jeszcze :) jeżeli chodzi o jego temperaturę to ma 30 stopni więc mam 30 mniej niż na starym bartku :)

 

Aktualizować biosa do 1.6 mam narzazie 1.4? A jak tak to z pod windy czy dosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. AGP Aperture Size 64MB <--- zmienić na więcej komp tak jak w podpisie

 

Ta wartosc powinna byc równa ilosci pamieci która masz na karcie graficznej ale nie wieksza niz ilosc pamieci RAM, a przydaje sie to w przypadku gdy np. tekstury z gry nie mieszcza sie w pamieci karty i sa wysyłane do RAM'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety przy testowaniu dziewiątego z kolei biosu straciłem cierpliwość , ponieważ za często natrafiałem na jakieś problemy i freezy .

 

Moje dotychczasowe spostrzeżenia po przetestowaniu OCWB 1/2/3/4/5 oraz 1.20 , 1.40C , 1.50 i 1.60 są nastepujące :

 

Jeżeli chodzi o biosy z obsługą moda Vcore i bez blokady HTT to najmniej problemowym okazał się OCWB1 , natomiast jeżeli chodzi o biosy z blokadą i obsługa moda Vcore to również zwycięzcą był OCWB 5 który bazuje na biosie 1.60 .

 

Biosy 1.50 , 1.60 oraz OCWB5 ceciach!ą się bezproblemową pracą na 9x274 oraz minimalnie wyższymi osiągami wydajności pamięci .

 

Pozostałe biosy zdecydowanie bym odradzał .

 

Pierwszym podstawowym parametrem jaki badałem był "bezproblemowy start" po zmianie ustawień biosu i tylko biosy OCWB1, OCWB5 , 1.50, 1.60 i 1.20 wystarowały bezproblemowo na ustawieniach 9x250 ( czyli bez testowania moda Vcore ) już za pierwszym razem . W przypadku biosów OCWB2 , OCWB3 oraz 1.40C potrzebne było kilkukrotne resetowanie komputera , aby komp wystartował ( najwięcej to 4razy przy OCWB2 ) .

 

Najmniej problemowe okazały się biosy OCWB1 , oraz OCWB5 które mimo długiego katowania różnymi benchmarkami nie spowodowały żadnego freeza przy wyższych taktowaniach procesora ( 9x274 ) , oraz ich dodatkowym atutem jest to że obsługują moda Vcore ( VID4 ).

 

Podstawowa różnica to kwestia ustawień w biosie :

 

Bios OCWB1 pozbawiony jest zakładek z zaawansowanymi ustawieniami pamięci : "Read Preamble" i "Max Async Latency" ; oraz ustawień magistrali SATA2 ( Normal / Strong ) i opcji przydatnej przy kożystaniu z karty graficznej na AGP czyli "AGP P2P Deep Fifo" .

 

Bios OCWB5 posiada wszystkie te opcje dostępne , ale niestety ma zablokowane HT na 274Mhz .

 

 

Póżniej przysiąde jeszcze do tego posta i wyedytuję go dodając informację o ustawieniach biosu , bo teraz muszę na chwilę wyjść i zrobię to dopiero jak wrócę .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast przy fsb do 290 nie miałem problemów z żadnym biosem - testowałem chyba wszystkie oficjalne i ocw. Z biosów bez blokady powyżej 300 testowałem ocw1 i ocw2 i oba dawały coldbooty - praktycznie zawsze kończyło się zadziałaniem bootguarda i koniecznością wejścia do biosa i ponownego zatwierdzenia ustawień - bezproblemowo startował tylko zimny komputer.

Za coldbooty odpowiedzialny jest więc za pewne nie tylko bios, ale i lepszy lub gorszy egzemplarz płyty, proca (możliwe, że to kontroler pamięci nie robi), może pamięci. A może wszystko razem.

Mam zamiar pobawić sie też innymi biosami (tymi z pc-treiber), ale na razie nie bardzo mi się chce i nie bardzo mam czas - trochę fajnych anime mam do obejrzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar pobawić sie też innymi biosami (tymi z pc-treiber), ale na razie nie bardzo mi się chce i nie bardzo mam czas - trochę fajnych anime mam do obejrzenia :P

Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś potestował bo po moich problemach z drukowaniem na OCWB 1/2 mam już dosyć beta biosów.

Kilka postów powyżej pisałem o mojej drukarce + beta biosach, ale do tej pory nikt nic nie napisał, może jednak ktoś coś poradzi.

Ciekawym z nazwy jest biosik 0.3XX/0.4XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...