Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś potestował bo po moich problemach z drukowaniem na OCWB 1/2 mam już dosyć beta biosów.

Kilka postów powyżej pisałem o mojej drukarce + beta biosach, ale do tej pory nikt nic nie napisał, może jednak ktoś coś poradzi.

Ciekawym z nazwy jest biosik 0.3XX/0.4XX

To może po prostu go wrzuć i sprawdź - nawet jak ja to zrobię, to skąd mam wiedzieć czy rozwiąże to Twoje problemy z drukarką. Ja nie mam żadnego urządzenia LPT (no mam drukarkę, ale w drugim kompie), a USB działa u mnie poprawnie na każdym biosie (przynajmniej Creative MuVo, creative optical mouse 5000, fuji s7000 i jakaś dukarka epson).

Skoro kilkanaście tysięcy osób pobrało tamtego biosa i jeszcze wisi na stronie, to chyba raczej jest używalny i nie powoduje natychmiastowej eksplozji komputera, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić samemu ;]

 

Aha - sprawdzajcie sobie md5 checksums jak pobieracie biosy, bo ja już raz się naciąłem i wrzuciłem źle ściągniętego - komp łapał freeza przy próbie wejścia do setupu biosa, na szczęście mobo wstawało i udało się od razu go zmienić. Ale co się nadenerwowałem, to moje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie naładują baterie do cyfrówki to zrobie zdjęcia a narazie tyle : Input/Output Terminals:

Composite video in 2

Composite video out 1

Component video out 1

S-video out 1

Digital audio in (Optical) 1

Composite Audio in (optical) 2

Front headphone audio jack 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast przy fsb do 290 nie miałem problemów z żadnym biosem - testowałem chyba wszystkie oficjalne i ocw. Z biosów bez blokady powyżej 300 testowałem ocw1 i ocw2 i oba dawały coldbooty - praktycznie zawsze kończyło się zadziałaniem bootguarda i koniecznością wejścia do biosa i ponownego zatwierdzenia ustawień - bezproblemowo startował tylko zimny komputer.

Za coldbooty odpowiedzialny jest więc za pewne nie tylko bios, ale i lepszy lub gorszy egzemplarz płyty, proca (możliwe, że to kontroler pamięci nie robi), może pamięci. A może wszystko razem.

Mam zamiar pobawić sie też innymi biosami (tymi z pc-treiber), ale na razie nie bardzo mi się chce i nie bardzo mam czas - trochę fajnych anime mam do obejrzenia :P

 

Możliwe że to kwestia mojego cienkiego procka który bez dovoltowania nie wstawał na niektórych biosach przy wyższych ustawieniach i na części biosów testowałem go na biednych 9x240 lub 9x250 , ale że udało Ci się na większości biosów uruchomić kompa na 290Mhz to jestem w szoku .

 

Mozliwe że jest to kwestia rewizji procka E3 lub E6 , bo u większości osób rewizja E3 się lepiej kręci .

 

Jeżeli chodzi o biosy z PC-treiber to bawiłem się 1.40C i 1.50C i muszę przyznać że to nic specjalnego .

 

Odnośnie problemów z drukarką to z moim HP640c również miałem cyrki na OCWB1 , ale była to kwestia Windy 2000 Pro i w niej zmieniłem ustawienia na sterownik HP610 i działała OK , natomiast na Win XP SP2 niemam żadnych problemów .

 

Zaraz zobaczę tego biosa z pc-treiber i sprzwdzę jak się zachowuje .

 

 

Edited by Kencho-1 >

 

Ten "04xx" to zapewne 1.40 z jakimiś poprawkami , ale nic specjalnego > u mnie na 9x280 nie wstawał , natomiast na 9x274 wstał , więc najprawdopodobniej również ma blokadę HT . Niema różnicy w ydajności w Evereście i Aquamarku03 .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to kwestia mojego cienkiego procka który bez dovoltowania nie wstawał na niektórych biosach przy wyższych ustawieniach i na części biosów testowałem go na biednych 9x240 lub 9x250 , ale że udało Ci się na większości biosów uruchomić kompa na 290Mhz to jestem w szoku .

 

Mozliwe że jest to kwestia rewizji procka E3 lub E6 , bo u większości osób rewizja E3 się lepiej kręci .

To nie tak, że ja te biosy testowałem w nieskończoność - ot sprawdziłem wszystkie szukając możliwego rozwiązania problemu z niedziałającym 1T, czyli włączyłem na defaulcie, sprawdziłem kilka ustaweń timingów, na jakim max FSB komp wstaje przy x9 i następny bios - więc na każdym nie więcej niż 5 rebootów, i zawsze wstał.

Co do OCWB2 - naprawdę dziwne, że krzaczył Ci przy 250 - na codzień jadę od dłuższego czasu właśnie na nim na 280 i nie miałem ani jednego coldboota, przy 289 też nie (niestety proc nie jest stablilny, dwa razy miałem też dziwną przywieszkę na 285 - to mogło być zupełne co innego, ale zmniejszyłem na 280).

Myślę, że właśnie z powodów takich dziwnych jazd zrobili to ograniczenie, jakkolwiek zastanawiam się, czy w tym konkretnym przypadku przyczyną niemógłbyć vid4 mod, którego Ty masz, a ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie naładują baterie do cyfrówki to zrobie zdjęcia a narazie tyle : Input/Output Terminals:

Composite video in 2

Composite video out 1

Component video out 1

S-video out 1

Digital audio in (Optical) 1

Composite Audio in (optical) 2

Front headphone audio jack 1

Niezbyt Cię pocieszę, nie masz wejść elektrycznych, a na ASRocku nie ma wyjść optycznych, czyli nie da się tego zrobić bez np. nowej dzwiękówki z optycznym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do k8nxp-sli da się ? ona ma jeszcze dwa dodatkowe wejscia s/pdif-out i in

wiem ze to płyta nie z tego dzału ale tak pytam bo mam (tak jakby) dwie płytki

Edytowane przez DasKiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku posiadania karty na pci-e ktory radiator bedzie mi sie bardziej grzal ?

 

czytalem ze ludzie instalowali w miejsce srebrnego zalmana nb47j a tego srebrnego przenosili w miejsce pomaranczowego(tam gdzie siedzi m1567)

 

Jednakze niedawno pojawil sie w tym temacie screen z zaznaczonymi temperaturami i na srebrnym bylo okolo 35 stopni a na pomaranczowym 45.

 

Gdzie wg. was najlepiej dac tego zalmana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten screen był z pomiarami przy karcie graficznej na AGP .

 

Przy grafie PCIE , SB nie powinien się tak grzać i wystarczy że zamontujesz na NB niebieskiego zalmana , a ten radiator z NB dasz na SB .

 

 

Dijkstra> mozliwe że to kwestia tego moda VID4 który może np obciążać za mocno ten kontroler napięcia i przez to są takie cyrki .

 

Narazie stwierdziłem że dam sobie spokój z zabawą z biosami i zostaje przy OCWB 1 , który jest jak dla mnie najbardziej stabilny i wydajny .

 

OCWB2 > No cóż . Przy 9x280 , 9x278 , 9x270 , 9x250 > po kilku minutach benchmarkowania w windzie załapał zawieszkę , więc się raczej z czymś gryzie , bo ustawienia pamięci i grafy były takie same jak na OCWB1 na którym są mega stabilne .

 

Tak jak mówiłem może to byc też różnica rewizji procka i E3 sprawia mniej problemów , bo wyżej się kręci na niskich napięciach .

 

Może w najbliższym czasie wpadnie mi wkońcu jakaś większa gotówka to sprzedam tego procka i kupię Opka 144 lub 146 , a jak narazie to mam poprostu procka który chodzi na 2,5Ghz i do giercowania i przeglądania netu Mi to spokojnie wystarczy .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu go wrzuć i sprawdź - nawet jak ja to zrobię, to skąd mam wiedzieć czy rozwiąże to Twoje problemy z drukarką. Ja nie mam żadnego urządzenia LPT (no mam drukarkę, ale w drugim kompie), a USB działa u mnie poprawnie na każdym biosie (przynajmniej Creative MuVo, creative optical mouse 5000, fuji s7000 i jakaś dukarka epson).

Skoro kilkanaście tysięcy osób pobrało tamtego biosa i jeszcze wisi na stronie, to chyba raczej jest używalny i nie powoduje natychmiastowej eksplozji komputera, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić samemu ;]

 

Aha - sprawdzajcie sobie md5 checksums jak pobieracie biosy, bo ja już raz się naciąłem i wrzuciłem źle ściągniętego - komp łapał freeza przy próbie wejścia do setupu biosa, na szczęście mobo wstawało i udało się od razu go zmienić. Ale co się nadenerwowałem, to moje :P

"Zaryzykowałem" i go wgrałem (0.3XX/0.4XX) i chyba odkryłem kres mojego sempa - 9 x 280 = 2520 @ 1,55V.

Niestety z drukowaniem taki sam problem jak na OCWB1 i OCWB2.

Podsumowując - 0.3XX/0.4XX nie posiada blokady tak jak OCWB1 i OCWB2, ale moja drukarka szaleje jak szalała.

W związku z tym biegam na 2400 @ 1,5V.

Szkada, ale chyba będę musiał sobie odpuścić to 100 MHz; tylko szkoda bo mam takiego coolerka, że 2,7 GHz też było by zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem chwilkę w wrzuciłem 0.3XX/0.4XX

 

Generalnie - działa, wnosząc po dostępnych opcjach jest to coś a la OCWB2, różni się jak na moje oko tylko domyślnymi ustawieniami. Żadnych istotnych zmian nie zauważyłem - 1T jak nie działało, tak nie działa, wyniki pamięci w evereście takie same jak na OCWB2, na 9x280/166 działa wszystko tak samo dobrze, jak działało na OCWB2. Max stabilne fsb na moim procu sprawdzę przy okazji - teraz znikam.

 

@ pedro_spd

 

Jakie 1.5V i skąd je masz, robiłeś vmoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiecie może jak włączyć Cool'n'Quiet. Bo zainstalowałem sterownik ze strony ASrocka ale nie mam żadnej nowej zakładki w opcjach zasilania.

 

2. Podczas startu systemu mam taką zamułe na jakieś 10sek że dysk w ogóle nie czyta potem dopiero się budzi i ląduje system dalej :( poprzednio tego nie miałem na starej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiecie może jak włączyć Cool'n'Quiet. Bo zainstalowałem sterownik ze strony ASrocka ale nie mam żadnej nowej zakładki w opcjach zasilania.

 

2. Podczas startu systemu mam taką zamułe na jakieś 10sek że dysk w ogóle nie czyta potem dopiero się budzi i ląduje system dalej :( poprzednio tego nie miałem na starej mobo.

 

ad1. CnC działa z profilami zasilania wszystkimi oprócz 'stacjonarny w domu/biurze' i 'zawsze włączony' bodajże. Po prostu zmień profil zasilania ;]

ad2. Nie wiem o czym dokładnie mówisz, jeśli chodzi o to, że windows stoi na czarnym ekranie z logo windows (bootscreenie) to mam to samo - podejrzewam sterowniki ULi, bo z jakimiś sterami nVidii było to samo. Ogólnie wpieprzające, ale się przyzwyczaiłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymałemtą płytę razem z Athlonem 3000+, Radkiem 9800 PRO i zasiłką Topowerem TOP-526P6. Wszystko podpiąłem, uruchomiłem kompa, wiatraki się kręcą, słychac jak dysk startuje, jednak moniotr się nie włącza!! Przekładałem RAM do innego slotu, podpiąłem wtyczkę P4, przekładałem taśmę ATA i nie wiem co robić. Nie podpiąłem natomiast diosy POWER LED, wszystkie inne oraz switche są podpięte. Kiedy już włącze kompa mogę go wyłączyc tylko wyłączając prąd z listwy, switchem nie mogę, cały czas świeci się czerwona dioda od dysku. Jakies sugestie dla mnie?? :)

 

Clear CMOS robiłem chyba ze cos zle...

 

Proszę o pomoc...

moze ten radzio wymaga jakiegos dodatkowego zasilania, tj. trzeba mu wpiac dodatkowy kabelek z papu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zaladowalem ocwb1.. moje spostrzezenia :) wczesniej bios 1.6

 

1.ktos pisal wczesniej ze pamieci maja gorsza wydajnosc na biosach ocwb w everescie..moje maja taka sama..takie same wyniki odczytu zapisu i czasu dostepu..

 

2.sprawa coldbootow narazie nie mialem..fsb=300 stabilne na 1,45

wyzej narazie nie probowalem..wszystko narazie chodzi tak jak na 1.6biosie

 

3. nie widze sensu 2700mhz skoro 16MBpi mi liczy o kilka sekund szybciej niz na 2466mhz pewnie dlatego ze teraz pamieci mam na 193.. a wczesniej na 224.. wiec jednak pamieci maja duze znaczenie :)

 

4 szkoda ze mam takie daremne pamieci :| chyba jednak lepiej wyciagnac max fsb z dzielnikiem 166..

 

5 denerwujace jest przy uruchumieniu wyswietlane 1,8ghz..taki szczegol ale denerwuje :> lepiej wyglada juz te 2,48 :)

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RoY61 mam tak samo z prcem i pamięciami. Też mi chodzi full stable na 2700 ponad Mhz, a używam na 2466, bo wyadajność jest prawie identyczna (testowane np 3dmarkami, superpi). Może kiedyś będę używał kompa na 2700, ale jak kupie nowe pamięci, a narazie mi sie nie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej go tak załóż, żeby powietrze które wydmuciach!e było wyrzucane na zewnątrz obudowy np niech dmucha na zasilacz albo wiatrak, który wyciąga gorące poweitrze. Nie wiem jak to chłodzenie wygląda na live, bo je kupie za jakiś miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą padła mi płyta główna - flashowałem BIOS, komputer sie zrestartował i już nie wstaje - uruchamia sie ale nie dochodzi sygnał do monitora. Sprawdzałem proca i pamieci i jest to na 100% wina płyty głównej. I teraz pytanie:

Czy jesli wysle im płyte z opisem usterki (sadze ze bedzie potrzebna wymiana płyty) i napisze ze chciałbym w przypadku koniecznosci wymiany płyty zmiane jej na inny model z moją dopłatą to czy jest szansa ze na to pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zworkami clear cmos. Jak wgrywam bios OCWB2, to zawsze mi nie wstaje po flashowaniu, trzeba zrobić clear cmos. Jeśli to nie to co napisałem, to idź do jakiegoś kumpla, który ma to mobo i niech wgra ci bios na twojej kości. Jeszcze programatorem można wgrać, ale nie próbowałem jeszcze (czytaj nie mam programatora).

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa ;(. Wyskoczyło ci coś że źle bios sie wgrał? BO zawsze wyskakuje coś tam test passed po wgrywaniu. Miałeś skok napięcia w gniazdku, czy wszystko normalnie i sie zje****? Ja kiedyś na asusie miałem brak prądu przy flashowaniu, ale go oddalem na gwarancję i za darmo mi zrobili, a powiedziałem, że aktualizowałem bios i zepsułem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po wszystkim !!! Komp szczesliwie złozony !!! No wzrost wydajnosci odczulem, szczegolnie z przesiatki z s478 Celinka 2.4ghz. 1500pkt w smarku 2001 mi przybylo :D. Zaraz sie za krecenie biore. Pozdro !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mar_cin o jaką dyskietkę z flashem ci chodzi? Chodzi ci, żeby wgrał w dosie bios na innym kompie czy masz jakiś inny sposób? Ja zawsze zmieniam bios w dosie i nie miałem problemu, w tego asusa kiedyś, to właśnie w windzie uśmierciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą padła mi płyta główna - flashowałem BIOS, komputer sie zrestartował i już nie wstaje - uruchamia sie ale nie dochodzi sygnał do monitora. Sprawdzałem proca i pamieci i jest to na 100% wina płyty głównej. I teraz pytanie:

Czy jesli wysle im płyte z opisem usterki (sadze ze bedzie potrzebna wymiana płyty) i napisze ze chciałbym w przypadku koniecznosci wymiany płyty zmiane jej na inny model z moją dopłatą to czy jest szansa ze na to pójdą?

Dystrybutor na to nie pójdzie. Z samym sklepem możesz próbować się ugadać, ale będzie to wyglądało, ze usmażyłeś płytę i chcesz teraz inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przy flashu było jka nalezy: wyskoczył komunikat o koniecznosci ponownego uruchomienia komputera. Komputer uruchomił sie ponownie i nie dochodił sygnał do monitora. Czekałem z 5 minut i nic :( Zrobiłem restart i to samo, nawet clear CMOS nie pomógł. Próbowałem nawet tym sposobem http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?t=9569 i nic.

 

PS. Dodam tutaj ze zamieniłem sie z koleżanka na proca (Semp na Sempa) i ten model robi 2700MHz na 1.45V. Czekam na gratulacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mar_cin o jaką dyskietkę z flashem ci chodzi? Chodzi ci, żeby wgrał w dosie bios na innym kompie czy masz jakiś inny sposób? Ja zawsze zmieniam bios w dosie i nie miałem problemu, w tego asusa kiedyś, to właśnie w windzie uśmierciłem.

jest taka procedura , po nie udanym flashu ...

jak slychac ze komputer szuka w stacji dyskietek ... to

"preparuje" sie specjalna dyskietke z autoexeciem takim zebys nie musil nic pisac i zeby odrazu ci flashowalo (bodaj ktorys przelacznik po "/" za to odpowiada ) i wtedy komp wraca do zycia

AFAIR przed tym trzeba wyjac wszystko ze slotow pci ... ale nie pamietam dokladnie

jak sobie przypomne to wrzuce tutaj instrukcje albo ktos z grona napisze ...

 

EDIT: procedure masz w linku od guziq

 

 

swoja droga to moze poprostu jakas wada sie ujawnila fabryczna...

pamietam - kiedys mialem k7s8x i pierwszy egzeplaz wytrzymal 2tyg....

ale na szczescie nowa dostalem.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...