Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

no i pytanie do was. czy tez wam sie grzeja tak mocno te radiatory?

 

Pzdr600

Niestety u mnie rowniez on sie grzeje. Odnosnie smarowania pasta termoprzewodzaca NB, dawal ktos tutaj zdjecie jak poz djeciu radiatora wyglada seryjnie nalozona pasta - nie byla nawet w srodku chipsetu polozona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam taki dylemat. jak dotkne radiatora na mostku płn. to nie idze go utrzymac dluzej jak kilka sekund. no autentycznie parzy. i tak sie zastanawiam. wszystko chodzi stabilnie: Semp 3000+@ 9x280 1,45V 2x512MB twinmoss 2,5-3-3-8 2T (dzielnik 166). a jednak taka temperatura jest niepokojaca.

 

ale teraz tak na zdrowy rozum. skoro radiator jest goracy to znaczy ze wszystko OK. no w koncu odbiera cieplo od chipsetu. zauzmy teraz ze bym przesmarowal na nowo pasta AS 5. w takim wypadku empirycznie sprawdzana temperatura radiatora powinna byc nizsza, by mozna go bylo dotknac, by nie parzyl (no tego by sie oczekiwalo skoro dalismy lepsza paste, lepiej nalozoną). no ale gdzie wtedy uchodzi cale to cieplo?? dlatego mysle ze nie bede sie bawil w smarowanie na nowa pozadna pasta tylko dam na boku obudowy jakis wiatrak 92mm i on sie zajmie rozpraszaniem ciepla, ktore w moim odczuciu radiator prawidlowo odbiera.

no i pytanie do was. czy tez wam sie grzeja tak mocno te radiatory?

 

Pzdr600

Twoje rozumowanie jest trochę błędne. TEORETYCZNIE jeśli dasz lepszą pastę to temp radiatora bedzie wieksza, bo w końcu radiator bedzie lepiej odbierał ciepło. Za to mniejsza bedzie temp chipsetu, bo radiator lepiej odbiera z niego ciepło.

 

U siebie teraz mam położony na grafie wiatrak 80-tke @ 5V tak, że owiewa po trochu oba radiatory na mostkach. Oba radiatory da sie spokojnie dotknąć i trzymać dłużej na nich palec.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie na NB jest niebieski zalman umieszczony poziomo i z jego prawego boku zamontowałem wentylator 4x4cm tak aby przewiewał przez niego powietrze w stronę tylnej ścianki obudowy . Aktualnie dioda termiczna z panelu Chiefteca podaje temp. 34,5*C a jak go mocniej obciąże to jest max 36,5*C ( organoleptycznie odczyt ten się zgadza , ponieważ radiator ten jest letni lub lekko ciepły ) .

 

Schemacik ;)

 

-------------<<=============<<=============<<=============<<=============<<=============<<-------------<<-------------<<( "-" krótkie żeberka , "=" długie żeberka , "<<" wentylator )

 

 

Jeżeli macie problem z temp. na NB to polecam takie rozwiązanie , tylko trzeba kupić jakiś dobry wentylator 4x4cm np. Akasa lub CoolerMaster.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten spadek o/c to możliwe, że przez te upały co teraz są, czyli przez wyższe temp .

To nie temp. Ale nie ma tragedi. Zdjełem tego V-moda, bo to porażka, by procek cały czas tak chodził podkręcony i do tego ta temperatura... Stabilnie osiągnełem 297 HTT, więc nie mam co robić paniki o te HTT 3 . No i przy 1.45V odrazu niższe temperaturki - na co też wpłyneło wypolerowanie Freezera, bo fabrycznie jest zrobiony tragicznie - chropowaty jak radiator od grafy (mam na myśli te podstawowe wersje)

Zresztą zobaczcie sami różnice po wypolerowaniu :-P

post-135381-1151685630_thumb.jpg

post-135381-1151685662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak generalnie jak się sprawuję ta płyta, dowarzam jej zakup do tego Athlona 3200. Czy działa w miarę stabilnie (raczej nie myśle o podkręcaniu), jak się sprawuje w podstawowym zastosowaniu w pracy w windowsie (net, foto, grafika) i ew. w grach.

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz brać do lekkiego oc tez się nada (bez modów) z modami można sporo z niej wykrzesać ale do dfi czy epoxa trochę jej brakuje

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wysio czym najlepiej i jak polerować radiator, bo też mam zamiar zrobić polerkę.

Papier wodny 2000 nakładasz na jakąś płaszczyznę ( w moim wypadku deska do krojenia ) a na koniec pasta polerska i jakiś kawałek filcu.

 

straszny44, poczytaj dokładnie temat, bo już nie raz ktoś zadaje takie pytanie!

Płyta działa full stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej obserwacji musze powiedzieć że na biosie 2.2 znikły freezey i coldboty 0 od 2 dni :) ale 1T dalej nie działa :(

U Ciebie problem z 1T nie jest spowodowany raczej płytą czy biosem, a procem (a dokładniej to znajdującym sie w nim kontrolerem pamięci) Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wykluczam płyty jako winowacje tego problemu...

No ale ostatnie BIOSy są coraz lepsze i raczej z 1t problem ma coraz mniej użytkowników. Ja raczej stawiam że to wina kontrolera.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o powiedzcie mnie co jest z tymi moimi pamieciami, na dfi nf3 250gb działały na 230mhz na cl2.5 3 3 8 1t 2,5v a na tej płycie lecą kiepsko na 220mhz i ni cholerę więcej choćby nawet najgorsze timingi ustawić, nie wiem czy coś źle robię czy jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos 1T - mam na wspomnianej płycie bios 1.80, pamięci ustawione na 2,5-3-3-6/1T i nigdzie zawiasów - ani na video.google.com, ani przy kopiowaniu w Paincie. Procesor wykręcony na razie tylko na 2,16 GHz (9*240), tak żeby pamięci jechały przy dzielniku 166 na nominalnym ustawieniu. Więcej go na razie ruszać nie będę bo mam boxowe chłodzenie (max. 43 stopnie w stresie). Zadowolony jestem z zakupu tego sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem radiator z mostka północnego na popłudniowy ,a na północny dałem niebieskiego zalmana,na oba radiatory dałem wentylator 4x4cm podpięte na 7volt-temperatura w everescie 35stopni w stresie 42 maks-radiatory ciepłe ale nie gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej po dogłębnych testach cały czas obstawiam P1.80. Najstabilniejszy zarówno z moim byłym sempronem jak i obecnym Venicem. 1T działa zawsze i wszędzie mimo, że na codzień nie da sie tego odczuć ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej po dogłębnych testach cały czas obstawiam P1.80. Najstabilniejszy zarówno z moim byłym sempronem jak i obecnym Venicem. 1T działa zawsze i wszędzie mimo, że na codzień nie da sie tego odczuć ;)

 

pozdrawiam

Jedynie w testach. A chciałbym z tym moim X2 coś ciekawego wykręcić tylko na 10min do testu i potem stock. Ale na tej mobo mój X2 nie idzie ładnie 2200Mhz i STOP ehh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Już sam nie wiem co robić ;) czy kupować Asrocka i włożyć GF 2 MX czy zostawić tą płytę...

 

Może mi ktoś napisać jakie możliwości ma BIOS tego Asrocka (939dual-sata2) oryginalny i zmodyfikowany? Chodzi mi o możliwości do oc.

 

Moja płyta ma takie:

 

FSB: 200-240 Mhz

HT/FSB: 200Mhz - 1 Ghz

Pamięci: 100-200 Mhz

Chyba wszystkie timingi bo sporo ich jest

 

Nie ma regualcji jakichkolwiek napięć czy mnożnika procesora, prędkości PCIE 16x po prostu zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pomęczyłem sie trochę wczoraj i doszedłem do 313htt mnożnik 8 co daje 2500mhz, napiecie proca 1,54v pamięci lecą na 210mhz z właczoną opcją flexibility ale za to na cl 2,5 3 3 8 i 1t 2,5v w pełni stabilnie w gold memory i prime95 (wersja 64bit, jest znacznie czulsza na niestabilności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze opisac co dokladnie robi RAM Flexibility (for better memory tolerance) w biosie w przypadku naszej plytki i czy to ma jakis wplyw na stabilnosc po oc ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ta opcja ma ogromny wpływ na stabilność z tym że trzeba na procku ustawić niski mnożnik i zapodać wysokie htt żeby wuzyskać ponad 200mhz na pamięciach, w przeciwnym wypadku ramy bedą działały na 160-180mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...