Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie opcja ta jak jest włączona automatycznie ustawia dzielnik pamięci i jak uzna że nasze moduły są cienkie zmieni dzielnik z 200 na np 166 . Lepiej jest to wyłączyć i ręcznie zmienić sobie dzielnik podczas oc , bo może wyjść taka sytuacja że np przy procku ustawionym na 9x270 i dzielniku 166 , po włączeniu kompa okaże się że pamięci pracują na dzielniku 133 ponieważ to flexibility jest włączone .

 

Ja mam to zawsze wyłączone .

 

Jeżeli potrzebujecie dodatkowego dzielnika -10% to polecam zrobić to w następującu sposób :

 

U mnie jest to np. ustawione następująco 9x300 ( CPU ) , dzielnik 166 ( ram ) , X3 HTT więc jak komp wystartuje to pamięci powinny pracować jako 250 ( 500Mhz ) , ale po uruchomieniu kompa należy uruchomić program A64Tweaker i zmienić dzielnik na 183* ( faktycznie jest to -10% czyli dla 200Mhz jest to 180Mhz tak łatwiej obliczyć :) ) i włączyć opcję "Apply settings at startup" . Od tego momentu przy starcie kompa i ładowaniu windy automatycznie pamięci zostaną przestawione na 270 ( 540Mhz ) .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze starami Uli apg pod to mobo. Otóz nie moge ich odinstalować w pełni :/. jak biore uinstal z panelu sterowania to mi wywala bład jakiś. Jak instaluje integrated (własnie bez uninstala) to mam wszedzie kszaki itp :/. Jak odinstalować w pełni uli agp driver ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to 'zdanie', a nastepnie popraw jego formę (czytaj -> stosuj znaki interpunkcyjne)

 

A wogóle to było już wiele razy mówione jak zrobić vcore moda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się poprawiać :D napisane z linkiem ale chyba nie dokładnie bo czytałem i jakoś mi to umknęło......! A niestać mnie na bład w postaci uszkodzenia mobo :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fishu polecam ci mod który sam robiłem (opis kilkanaście postów wcześniej) bo działa z kazdym biosem, ale jęsli nie bawiłeś się wcześniej w takie rzeczy to daj spokój bo łatwo coś spierniczyć

Kencho-1 u mnie jak zrobie ustrawię recznie dzielniki pamieci, to płyta nie chce botować chociaż traktowania są identyczne, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy ma/mial jakiegos Pentagrama na procu , bo chcialbym miec podstawy do porownania temperatur na procku.

Dzisiaj po raz kolejny go sciagalem bo 40stopni w idle to chyba troche za duzo na obrotach ok 1700rpm ( w tej chwili po ulozeniu jeszcze raz pasty mam 38 w idle, w stresie 46) z tylu wyciaga AC Fan TC Pro

Pozatym jak to mozliwe ze na aluminiowym boxie sa nizsze tempy niz na moim 80CU ?

 

Aha zapomnialem dodac ze to wszystko na default !!!, a gdzie tu jeszcze oc

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno z nudów zrobiłem V-Moda lutownicą, bo myślałem że skoro procek idzie na 2.7Ghz przy 1.45V, to na 1.50/1.55V będzie ok. 3Ghz a tu lipa.... Przy 1.55V udało się osiągnąć stabilnie tylko HTT 308 - więc różnica wyniosła tylko 11 HTT !!!!! Tragedia... Do tego nie można włączyć C&Q i procek się mocniej grzał... Lipa. Wczoraj zlikwidowałem tego moda. Ale przynajmniej już wiem, na co stać mój procesor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem vmem moda - wersję ze zmiennym napięciem - 500ohm a więc 2.85/2.95V i trochę jestem zawiedziony - moje hyńki zamiast 220 idą na 225 stabilnie, powyżej 234 w ogóle komp się nie odpala - coś źle robię czy może to tak ma być ? hyńki z końcówką 22BT-D43 - moduły hynix HYMD564646B8J-D43AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop temperatury masz normalne (przecież jest lato i na dworze gorąco).

Odnośnie aluminiowego boxa to aluminium trudniej ciepło odbiera np. z procesora, ale bardzo dobrze je rozprasza w powietrzu, natomiast miedź bardzo dobrze ciepło odbiera np. z procesora, ale słabo je rozprasza w powietrzu i trzeba mieć dobrą wentylację (dopiero wtedy jest wydajniejsza od aluminium).

U ciebie podejrzewam, że ciepło kulmuluję się na radiatorze i powinieneś dobrze chłodzić radiator wtedy będzie ok.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy ma/mial jakiegos Pentagrama na procu , bo chcialbym miec podstawy do porownania temperatur na procku.

Dzisiaj po raz kolejny go sciagalem bo 40stopni w idle to chyba troche za duzo na obrotach ok 1700rpm ( w tej chwili po ulozeniu jeszcze raz pasty mam 38 w idle, w stresie 46) z tylu wyciaga AC Fan TC Pro

Pozatym jak to mozliwe ze na aluminiowym boxie sa nizsze tempy niz na moim 80CU ?

 

Aha zapomnialem dodac ze to wszystko na default !!!, a gdzie tu jeszcze oc

Ja miałem wcześniej miedzianego pentagrama NXC-80 cu i też miałem na nim wysokie temp. W iddle 38, w stresie 49-55 stopni zależnie od obrotów. wtedy była jeszcze zima, więc nie wiem, co teraz by się działo. Teraz mam odpowiednio 32/45 stopni. Co prawda dodatkowo z Freezerem założyłem dwa wiatraki 12cm. (jeden z przodu na dole, a drugi z tyłu pod zasilaczem) skręcone na 6V, a to też sporo dało.

 

Czy ktoś z Was już doszedł, co oznacza temperatura w najnowszym ewereście oznaczona jako Procesor nr. 1 ??? Ma bardzo podobne wskazania do temp. procka, ale sporo większe wachania...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy ma/mial jakiegos Pentagrama na procu , bo chcialbym miec podstawy do porownania temperatur na procku.

Dzisiaj po raz kolejny go sciagalem bo 40stopni w idle to chyba troche za duzo na obrotach ok 1700rpm ( w tej chwili po ulozeniu jeszcze raz pasty mam 38 w idle, w stresie 46) z tylu wyciaga AC Fan TC Pro

Pozatym jak to mozliwe ze na aluminiowym boxie sa nizsze tempy niz na moim 80CU ?

 

Aha zapomnialem dodac ze to wszystko na default !!!, a gdzie tu jeszcze oc

Ja posiadam QC-92 Cu - przy min obrotach i jednym wiatraku (arctic) wyciągającym z budy miałem w największe upały tydzień temu temperaturę maks 46 stopni C podczas grania, czy liczenia spi i ściągania P2P

A to wszystko przy 2,4 Ghz i 1,325V

Teraz jest około 37-40 stopni C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pentagramy/zalmany (orbo podobne) nie są najlepszą opcją dla tych procesorów.

I know, ale Pentagram ostał mi się jeno po starym socket A i nie bawiło mnie wkładanie kilkudziesięciu złotych we Freezera i sprzedawanie tegoż Pentagrama za bezcen...

 

Taki zły to on nie jest, temperatury też nie są przecież zabójcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im zimniej tym lepiej. Z czasem zainwestowałbym w freezera albo w coś jeszcze lepszego.

To oczywiste, ale ja nie jestem mega oc'erem, żeby się martwić o kilka stopni, jestem pewien, że spokojnie ten cooler wystarcza, niektórzy przecież jadą na BOX'ie :D

A jeżeli mi się chce pobawić w jakieś spi na trochę wyższym taktowaniu to obroty na maksa, boczki budy off, dodatkowy nadmuch i jest jeszcze chłodniej niż obecnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stregobor

 

mam pytanie... cze nie miales problemow ze swoja karta telewizyjna przy naszym ASRocku? bo planuje w niedlugim czasie zakupic karte telewizyjna i chyba bedzie to tez leadtek'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stregobor

 

mam pytanie... cze nie miales problemow ze swoja karta telewizyjna przy naszym ASRocku? bo planuje w niedlugim czasie zakupic karte telewizyjna i chyba bedzie to tez leadtek'a

Prosze nie prowokowac bym odszedl od tematu :D, ale na serio co do tego tunera i tej plyty, powiem Ci ze wraz z updatem biosu (chyba na 1.8 ze standardowego) problem znikl. Nie wiem co powodowalo te zawiechy dokladnie, ale sadze ze byl to wlasnie ten bios. Jeszcze jedna osoba w tym topicu (z tego co wiem) ma tuner leadteka i nie miala z nim zadnych problemow - wiec mozliwe, ze ja jestem wyjatkiem. Jak kupisz sprawdz, najwyzej cos tutaj zaradzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powtórze swoje pytanie. BIOS 2.20 płyta rev 1.05, sterowniki do proca AMD 1.3.2

Czy ktoś wie dlaczego po zmianie mnoznika w BIOS-ie, CPU-Z i tak pokazuje 10 X cos tam. To błąd programu czy rzeczywiście się nie zmienia. Oczywiście BIOS pokazuje wszystko tak jak ustawiam. Może to jakaś wina sterowników do proca? Jakie wy macie zainstalowane te od AMD czy te Windosowskie?

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...