Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie powyzej 600mhz nie ma roznicy w wydajnosci, poza tym niektorzy uwazaja ze nie powinno sie przekraczac 1000mhz bo moze to powodowac niestabilnosc. ja zmieniam cpu-nb i nb-sb na ta sama wartosc.

Heh no właśnie, a ja zmieniałem tylko CPU-NB a NB-SB nie ruszałem i tak przy HTT 330mhz miała 1650mhz?? :blink: :blink: Lol nawet nie myślałem o tym no nic thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludzie NB-SB speed nie ogranicza o/c... Cytat z FAQ o tej mobo w wersji EN z forum OCWB

Where do I set the HTT multiplier? (CPU-NB Link Speed)

 

Goto “Advanced” menu >> “Chipset Configuration”

You’ll find CPU-NB Link Speed, set

1000MHz = 5X HTT multiplier

800MHz = 4X HTT multiplier

600MHz = 3X HTT multiplier

400MHz = 2X HTT multiplier

200MHz = 1X HTT multiplier

 

What is NB-SB Link Speed?

 

NB-SB link refer to the bus between north and south bridges. Set NB-SB Link to 1000MHz for optimal performance.

Link do FAQ.

Przy okazji może ci co piszą FAQ, skorzystają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę się upewnić, dwujajowy cpu (AM2) będzie śmigał na tej mobo ;)? I proszę się tu nie śmiać :D. Może ktoś ma? Opiszcie wrażenia :D. Wiem, że chodzić będzie, ale jak z wydajnością itp? ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwujajowy AM2 hhmm... na pewno pojdzie, ale przez dolaczana przejsciowke, ale nie radzie, bo AM2 nie daje zadnego wzrostu wydajnosci do 939 (i niech mi nikt nie mowi ze przepustowosc ddr2 jest wieksza, bo akurat CAS tez jest na poziomie 4-5 co zrownuje takie ddry2 800MHz wydajnoscia z ddr 400MHz).

Tak wiec proponuje wsadzic dwujajowego 3800+ z tym ze na jadrze toledo jakby sie udalo znalezc, bo sie swietnie kreca.

Moj Manchester tez pieknie chodzi- obrobka godziny filmu z mini dv na dvd zajmuje 37minut (dla porownania moj Komp2=>sig robil to 2 godziny a Komp3 od 4 do 6 w zaleznosci od temperatury otoczenia). Na kretliwosc tez nie narzekam, 2,4GHz to dla mnie wystarczy, poszedl mi bez bolu na 2,6 wyzej nie sprawdzalem. Temperatyry w idle 34-35stopni w stesie przy konwersji do 48stopni.

 

Mam ten zestaw od srody, moze troche krotko ale dosc solidnie go juz pomeczylem, zadnych zwiech, zadnego reseta, komp chodzi jakies 15 godzin dziennie. Radze tylko kupic zasilacz z mocna linia 12V bo to jednak 2 procki w jednej obudowie. Zasilanie plyty wytrzymuje, mosfety zimne (Big Typhoon jeszcze maly wicher nad nimi robi). Takze polecam, jak narazie wsio jest gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciąg dalszy z A64 X2 3800+ (Toledo) ..na razie wszystko jest ok i procesor spokojnie wchodzi na 2900 MHz ze standardowym napięciem. Znalazłem chyba sprawcę naszych kłopotów z 1T - kontroler DDR procesora, do tej pory miałem problem z uruchomieniem kompa z 1T teraz chodzi kilka godzin testów i nic pełen luz , testuje dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w njblizszy czasie mam zamiar kupic sobie tego AsRocka i Athlona 3000, mam jednak kilka pytan moze glupich i padajacych tu 100razy no ale ciezko przeleciec 190stron a zalezy mi na czasie.

1. czym rozni sie zwykla wersja od wersji vsta i co lepiej wybrac ?

2. Czy Htt to to samo co FBS ?? troche glupie ale chcem sie upewnic ;)

3. Jaki bios najlepszy z tego co przelecialem wyrywkowo strony to ludzie polecali OCWB 1 pozniej 2, a teraz pod koniec 1.80 z vmodem. I do tego pytanie czy flashowanie biosu z pod windy jest bezpieczne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w njblizszy czasie mam zamiar kupic sobie tego AsRocka i Athlona 3000, mam jednak kilka pytan moze glupich i padajacych tu 100razy no ale ciezko przeleciec 190stron a zalezy mi na czasie.

1. czym rozni sie zwykla wersja od wersji vsta i co lepiej wybrac ?

2. Czy Htt to to samo co FBS ?? troche glupie ale chcem sie upewnic ;)

3. Jaki bios najlepszy z tego co przelecialem wyrywkowo strony to ludzie polecali OCWB 1 pozniej 2, a teraz pod koniec 1.80 z vmodem. I do tego pytanie czy flashowanie biosu z pod windy jest bezpieczne ??

1.poprawiony dzwiek napiecie na pamieci do 2.8v i jeszcze pare innych rzeczy swoja droga bylo moze z 3 kartki wczesniej wiec wróć i pocztaj troche :D

2.HTT jest odpowiednikiem FSB

3. Jest bezpieczne tylko trzeba sie modlic abo pradu w domu ci nei wyłonczyli acha i ocwb nie wgrasz spod windowsa wiec jak chcesz fleshowac spod windowsa to raczej bym polecil 1.80 :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w njblizszy czasie mam zamiar kupic sobie tego AsRocka i Athlona 3000, mam jednak kilka pytan moze glupich i padajacych tu 100razy no ale ciezko przeleciec 190stron a zalezy mi na czasie.

1. czym rozni sie zwykla wersja od wersji vsta i co lepiej wybrac ?

2. Czy Htt to to samo co FBS ?? troche glupie ale chcem sie upewnic ;)

3. Jaki bios najlepszy z tego co przelecialem wyrywkowo strony to ludzie polecali OCWB 1 pozniej 2, a teraz pod koniec 1.80 z vmodem. I do tego pytanie czy flashowanie biosu z pod windy jest bezpieczne ??

1. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...�entry2289424

2. Jesli chodzilo o FSB, to tak...

3. Sam musisz wyprobowac, ktory bios bedzie dla Ciebie najlepszy; przy flashowaniu z Windy zawsze istnieje niewielkie ryzyko...

4. A wystarczylo chwile poszukac... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie dziala szukaj w temacie (jak klikam szukaj w temacie to od razu pokazuje wynika

dla slowa "szukaj" i nie moge wpisac wlasnej frazy ) wiec sorry jesli temat byl poruszony.

Mam teraz GA K8NSC-939 i chcialem wymienic plyte na asroka, bo za miesiac bede zmienial

karte grafiki z agp na pci. Nie wiem tylko czy ta plyta asroka bedzie dzialac z moimi 4 modulami

RAM. Mam 4x512 MB RAM, jakies tanie moduly twinmosa (PC3200), na obecnej plycie calosc

chodzi bez wiekszych problemow, musze co prawda dac 2T i nie chce dziala na czestotliwosci 400Mhz, ale to juz wina procka i jego kontrolera pamieci. Czytalem cos kiedys ze asroki sa wybredne

jesli idzie o rodzaje pamieci i ilosc modulow, dlatego prosze o potwierdzenie czy ta plyta dziala z 4 modulami pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytan ;)

1. Jezeli mam zamiar kupic karte muzyczna to czy mimo to warto kupowac vsta ??

2. czy wszystke biosy ze zwyklej wersji beda pasowac do vsta ??

3. jakie chlodzenie do 60zl polecacie do athlona ?? czy Arctic Cooling Freezer64 PRO Special Edition jest wart swojej ceny ?? albo Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ ??

Edytowane przez t0ma5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytan ;)

1. Jezeli mam zamiar kupic karte muzyczna to czy mimo to warto kupowac vsta ??

2. czy wszystke biosy ze zwyklej wersji beda pasowac do vsta ??

3. jakie chlodzenie do 60zl polecacie do athlona ?? czy Arctic Cooling Freezer64 PRO Special Edition jest wart swojej ceny ?? albo Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ ??

1. Zwykly Sund Blaster bedzie lepszy od zintegrowanej dzwiekowki, wiec tym bym sie nie sugerował wybierajac wersje vsta. Na pewno jej plusem jest troche wyzsze max napiecie jakie mozna dac na pamieci. Jednak wersja dual jest bardziej sprawdzona od vsta i dopracowana np. pod wzgledem biosow.

2. Nie, biosy od dual nie pasuja do vsta

3. Freezere 64 Pro jest ro sporo wydajniejsze chlodzenie od Pentagrama i z tanszych chlodzen najbardziej oplacalny biorac od uwage stosunek wydajnosc/cena.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik na 100% pokazuje dobrze. Porownywalem odczyty z niego z innymi miernikami i roznice nie wynosily wiecej niz 0.001V. Wiec wyglada na to ze to plyta daje wyzsze napiecie.

Ja robiłem pomiary na 2 takich samych miernikach, różnice dochodziły do 0.4V (baterie nowe), od tej pory nie tanim ufam miernikom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem z dual sata 2...

Mam ramy jak w sigu i w 3 kosciach za fuja nie chce dzialac stabilnie (czasem 5 godzin bez zweicha czasem odrazu)

Wyjalem 512, zostalo mi 2x256 o dziwo DZIALA W DUALU na 2-2-2-5 (LOL?) i wszystko sprawne sama kosc 512 ta trzecia tez dziala sprawnie, a plyta z trzema naraz nie chce...jakies pomysly? sprzedac all i kupic 2x 512 do duala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wersja dual jest bardziej sprawdzona od vsata i dopracowana np. pod wzgledem biosow.

Stanko VSTA a nie VSATA :wink:

 

Czyli widze swiatelko w tunelu dla mojego szalonego pomyslu 4x256

Powinno chodzić bezproblemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@woj84

Ja tam nawet bym nieinwestowal w takie tanie mierniki. Pokazuja tak dokladnie jak CPU-Z :D

 

@jedyny

Tak wszytkie mody dzialaja tez na VSTA.

 

@HeatheN

Twoje pamieci poprostu sie nielubia ze soba :D A teraz powaznie pokombinuj z timingami i czestotliwoscia moze pomoze. Jesli nie to sprzedaj te 2x256 i kup taka sama kostke jak masz te 512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem z dual sata 2...

Mam ramy jak w sigu i w 3 kosciach za fuja nie chce dzialac stabilnie (czasem 5 godzin bez zweicha czasem odrazu)

Wyjalem 512, zostalo mi 2x256 o dziwo DZIALA W DUALU na 2-2-2-5 (LOL?) i wszystko sprawne sama kosc 512 ta trzecia tez dziala sprawnie, a plyta z trzema naraz nie chce...jakies pomysly? sprzedac all i kupic 2x 512 do duala?

Czy ja dobrze widze, ze ta kosc 512MB to DDR 333? A jak ustawiasz w biosie na 333 czy 400 jak wsadzasz wszystkie kosci. Bo z tego co wiem to nie moze byc tak ze jednoczesnie dwie kosci dzialaja na 400 a trzecia na 333 wiec cos sie czemus musi podporzadkowac. Nie wiem czy dalej obowiazuje ta zasada, ze jaka kosc wsadzimy w pierwszy slot to taka bedzie domyslna czestotliwosc dla pozostalych. A jesli masz ustawione w pierwszym slocie ktoras z kosci 400 to ta trzecia 333 sie przestawia na 400, czyli jest podkrecona a tego moze nie wytrzymywac. W tym tandemie ustaw na 333 chyba, ze kosc ta trzecia fabryczna 333 na pewno chodzi stabilnie na 400 to ja nie wiem co moze byc powodem, moze za ostre timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 biosy OCW ktore moge zaladowac z pod windy, czy ktorysz z nich ma odblokowane te napiecia powyzej 1,45 ?? i jezeli ktos by mogl dac lnka do tego 1,80 wlasnie z odblokowanymi napieciami ale takiego co da rade z pod windy zaladowac. Pozdrawaim !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 biosy OCW ktore moge zaladowac z pod windy, czy ktorysz z nich ma odblokowane te napiecia powyzej 1,45 ?? i jezeli ktos by mogl dac lnka do tego 1,80 wlasnie z odblokowanymi napieciami ale takiego co da rade z pod windy zaladowac. Pozdrawaim !!

Nie laska wejsc na www.asrock.com jest tylko jeden bios 1.8 pod winde i dziala tam vid mod..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników dual sata2 oraz HDD Samsunga 160jj. Otóż zakupiłem ostatnio taki dysk, względem starej 80-ątki samjanga dysk świszczy... Mówi się trudno, poza tym śmigał OK. Po niecałym tygodniu komputer zacząl mi odwalac niesamowite cuda. Windows raz się włącza a w większości pojawia się problem z startem systemu, myślałem ze to jakis wirus lub coś tego typu.

 

Zrobiłem wieć formata partycji c i chciałem wgrac przygotowany wczesniej obraz partycji. Ku mojemu zdziwieniu ladowanie obrazu wieszalo sie kilkukrotnie na samym początku (na dole pokazywal się jakiś komunikat z bodajze MFB lub MTB, cos w ten desen.) Wkoncu obraz sie zaladowal. Problem jednak nie zniknal; programy, bios wykrywaja dysk bez problemow, testy sa w normie, komputer czasami potrafi zawiesic sie w windowsie. Gdy komputer sie wiesza lub nie chce sie wlaczyc, zawsze pali sie kontrolka od dysku.

 

Jesli ktos sie spotkal z takim czyms lub wie o co moze chodzic prosze o odpisanie. Dodam ze z dysku nie znikaja dane. Nie wiem co o tym sadzic, nie wiem czy cos jest uszkodzone czy poprostu wina tkwi w czyms innym.

 

Pozdrawiam i przepraszam za bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...