Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno znalazłem test nowego chipsetu mało popularnej firmy ULi (dawniej ALi). Ciekawe jest to, że obsługuje zarówno AGP jak i PCI-E naraz. Dodatkowo testy płyt referencyjnych pokazują dobre możliwości podkręcania. Może to być niezła alternatywa w przyszłości dla nforce4 jak i nforce3 czy via, jeśli lepsi producenci zdecydują się na produkcję płyty z tym chipsetem. Jak narazie w sprzedaży jest tylko ASRock, ale nawet na nim da się całkiem nieźle podkręcać. Poniżej linki do niektórych testów, które znalazłem.

 

Testy płyt referencyjnych:

Test1

Test2

 

Test płyty ASRock:

Link

 

Prawdopodobnie niedługo powstanie płyta ABITa z ULi. O DFI narazie nic nie wiadomo. Czekam na wasze opinie...

 

 

UWAGA, WAŻNE

 

Tytuł tematu został zmieniony - pierwotnie poświęcony był on ogólnie chipsetowi ULi 1695, ale przekształcił się on w temat o płycie AsRock 939Dual-SATA2, ponieważ do dziś pozostała ona afaik jedyną płytą na tym chipsecie.

Ponieważ popularność płyty rośnie, zdecydowaliśmy się na wydanie FAQ jej poświęconego - gdy powstanie pierwsza wersja, zostanie ono opublikowane jako osobny temat, zaś ten temat pozostanie przypuszczalnie wątkiem do dyskusji.

Edytowane przez Dijkstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jest abit ,ale na M1689 i pod s754 -http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3721

dziwne ze nikt poza asrockiem nie wypuscil plyty na M1689 s939 (jeszcze jest gigabyte na s754)

 

no ale czekamy na M1695 od Abita ,choc i biorac pod uwage cene 257pln i posiadanie pci-e i agp to Asrock nie jest glupi (jedyna plyta pci-e s939 ostro ponizej 300pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niezły (i tani) kąsek. 350 HTT, wysokie wyniki w benchmarkach, agp+pcie... Kto wie.. może wypuszczą wersję z rozwiązaniem podobnym do SLI? Ciekawe jak z kompatybilnością i niezawodnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz przetestowal takiego AsRocka 933 dual ? bo jestem na etapie kupna plyty pod 939 a nie chcial bym zmieniac polowy gratow z kompa ( grafika wazna sprawa )

 

Cena jak na dzien dzisiejszy to 255 zł na allegro a poza w sklepach od 240 zł

Jak narazie nie wiem czy ryzykowac i wziac na probe ( 240 zł to jeszcze nie majatek) ale jak to bedize nie wypal to zostane bez plyty i bez kasy na DFI :(

Edytowane przez Przemassso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Abit jet oparty o ULi M1689, a Asrock o którym mowa wykorzystuje ULi M1695!

 

Szkoda że ULi nie rozbudowało trochę SB (M1567), przydało by się wsparcie dla SATA2 i RAID na IDE.

Jakby były Sempy na S939 w normalnej sprzedaży to bym się skusił na tego Asrocka już dziś, a tak poczekam, może Abit albo DFI zainteresuje się tym chipsetem. AGP i PCIE na jednej płycie bardzo by mi ułatwiło przesiadkę na 64bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy ktos juz przetestowal takiego AsRocka 933 dual ? bo jestem na etapie kupna plyty pod 939 a nie chcial bym zmieniac polowy gratow z kompa ( grafika wazna sprawa )

 

Cena jak na dzien dzisiejszy to 255 zł na allegro a poza w sklepach od 240 zł

Jak narazie nie wiem czy ryzykowac i wziac na probe ( 240 zł to jeszcze nie majatek) ale jak to bedize nie wypal to zostane bez plyty i bez kasy na DFI :(

1620224[/snapback]

ja ci szczerze radze- WARTO !

wydajność AGP przewyższa płyty na NF3, a przy tym wydajność PCIe przewyższa płyty na NF4 :blink: szok

Sam sie skusze jak tylko dostane troche kaski w swoje łapska :D

 

płyta jest miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, naczytałem się testów i jestem zdziwiony wydajnością tej płytki, cena jest w dodatku śmieszna. Tak więc planuje zakup a 64 3000+ i tej właśnie płytki, myśle, że bedzie to bardzo dobry sprzęcik. 9800 zostaje, z czasem kupie grafe na pcie i bedzie miodzio.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2524

 

Na anandtechu pojawil sie test tego asrocka. Wyciagneli 300HTT, tylko czasem im sie zwieszala podczas wlaczania, ale moze jak asrock poprawi bios to bedzie dzialac normalnie.

No i kurcze 1 port SATA2 z NCQ na plycie za niecale 300 zeta wyglada niezle ;) Chociaz bardziej wolalbym zobaczyc jakas wersje abita/asusa/epoxa z normalnymi slotami do SLI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne najprostsze dzielniki - 100,133,166 i 200. Mnie denerwuje, że może być mały zapas wyboru napięcia na procesor. Sam myślę, czy nie pobawić się tą płytą. Moja DFI mi nadal trochę szwankuje :mur: No i mógłbym w każdej chwili dokupić 7800GT lub GTX i będzie nieźle hulać. Tylko cold booty mnie odstraszają - sam mam TCCD. Zawsze mogę ją sprzedać - chętnych nie brakuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś posiadacz tej płyty wypowie sie czy nowszy bios usuwa cold booty i co Astrock ma na myśli pisząc "Showed "CPU over clock mode" in BIOS setup items. " w opisie nowego Biosa.

Może dodali więcej opcji dot. napięcia CPU bo default + 0.05V to zdecydowanie za mało.

Albo jak znajdziecie opis płyty już z nowym Biosem to podajcie linka.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mk801 dzięki wielkie za tego linka, jest co poczytać. Zapraszam innych znających język shakespeara do leORT: ORT: ORT: ktury.

 

EDIT: Włąśnie zamówiłem tę płytę. Niestety porządne testy będą pewnie pod koniec tygodnia. Jeszcze muszę wymyśleć jak to wszystko poskładać i jaki dysk podpiąć.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szybko koledzy podzielą się wrażeniami bo też jestem zainteresowany tym chipsetem. Szkoda, że na rynku jest na razie tylko płytka ASRock'a :| Czy ktoś może słyszał o innych firmach produkujących płytki z chipsetem ULi? Szczególnie interesuje mnie jakiś tani Abit ;-)

Edytowane przez JohnDoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt bede miec do max czwartku, tak wiec dość szybko, dodam tylko ze bede mial proca selekt na def v robiacego 2,7 GHz, tak wiec jesli nie bedzie zadnych problemow z praca przy takich taktach na tej plycie bedzie super.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1:1 nie bede mogl sobie pozwolic poniewaz narazie bede zasuwac na twinach z podpisu. Mysle ze ustawie 200:133 czyli 3:2, powinno byc ok;]

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...