Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Który to NB z dużym czy małym(złotym) radiatorkiem?? Zresztą u mnie oba są letnie (idle).A ta temperatura u was w stresie czy w idle??

NB to ten z wysokim srebrnym radiatorem.

 

2. czy moze polecacie jakas inna plyte na 939 z pcie?

W tej cenie jest to chyba najlepsza konstrukcja na S939 z PCIE. I jedna z lepiej wyposażonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko zamontowane na AsRocku. Winchester 3500+, 2x512TwinMosa, GF6600 TurboForce od Gigabyte'a.

No i problem...

 

Jak przestawię szynę na 220MHz wszystko rusza bez problemów. Podobnie na 227. 3DMark przechodzi bez problemów... Ale sp2004 wywala mi błąd po max 2 min! Battlefield2 wiesza sie po kilku minutach a NFSMW ma dziwne problemy z grafiką. Co ciekawe na defaultowych ustawieniach żaden z tych problemów nie występuje, czyli wszystko jest ok. napięcie na proc daje max czyli 1.45. Reszta właściwie AUTO.

Gdzie szukać słabego punktu na OC w mojej konstrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko zamontowane na AsRocku. Winchester 3500+, 2x512TwinMosa, GF6600 TurboForce od Gigabyte'a.

No i problem...

 

Jak przestawię szynę na 220MHz wszystko rusza bez problemów. Podobnie na 227. 3DMark przechodzi bez problemów... Ale sp2004 wywala mi błąd po max 2 min! Battlefield2 wiesza sie po kilku minutach a NFSMW ma dziwne problemy z grafiką. Co ciekawe na defaultowych ustawieniach żaden z tych problemów nie występuje, czyli wszystko jest ok. napięcie na proc daje max czyli 1.45. Reszta właściwie AUTO.

Gdzie szukać słabego punktu na OC w mojej konstrukcji?

ja bym sprawdzil pamięci, mam ostatnio zle zdanie o twinmosach, chociaz

u mnie kingstony ddr 400 na tej plycie po solidnym oc nie chca dzialac jako ddr400 tylko 333

 

sproboj wlaczyc memory flexibility i/lub wymusic prace jako ddr333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam drugie idiotyczne od siebie ;)

ustawiłeś napięcie na pamięciach na high oczywiście??

ewentualnie ja na tych twinmosach pow. 220 to już bym stosował dzielnik. albo ostro poluzowal timingi ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam już wszystko zamontowane na AsRocku. Winchester 3500+, 2x512TwinMosa, GF6600 TurboForce od Gigabyte'a.

No i problem...

 

Jak przestawię szynę na 220MHz wszystko rusza bez problemów. Podobnie na 227. 3DMark przechodzi bez problemów... Ale sp2004 wywala mi błąd po max 2 min! Battlefield2 wiesza sie po kilku minutach a NFSMW ma dziwne problemy z grafiką. Co ciekawe na defaultowych ustawieniach żaden z tych problemów nie występuje, czyli wszystko jest ok. napięcie na proc daje max czyli 1.45. Reszta właściwie AUTO.

Gdzie szukać słabego punktu na OC w mojej konstrukcji?

 

227*11 = 2500MHz to może być już koniec proca

zobacz jak masz ustawione pamieci

mnożnik HT

PCIe asynch

 

zresztą te pytania to do OC-FAW sie nadają a nie do tematu o tej mobo

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

 

 

bat- jak nie będzie wiekszego oc to ta płytka jest spoko

a jak masz zamiar ostro kręcić to DFI Infinity NF4, choc zawsze to drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daję 220*11 czyli 2400 i powinno smigać bez problemów...

pamięci mam na auto. Tylko Cl ustawiam na 2.5 napiecie na High

mnożnik HT? A co to?

PCIe ustawia na asynch wiec mam ciągle 100 jak zmieniam magistrale...

Na pamięciach wymuszam 3200 wiec powinny pracowac bez problemów, chyba ze to wymuszanie nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mała dygresja odnośnie nowego biosu 1.5 .Zauważyłem, że po jego wgraniu komputer jest stabilniejszy i przy moich ustawieniach ruszyło w końcu 1T, wcześnej były problemy przy piłowaniu procesora i lubi sie czasm powiesić.Teraz działa OK.Na OCW znlazłem link gdzie przedstwiona jest mozliwość uruchomienia magistrali na 300MHz :), nie wiem natomiast czy działa z tym biosem Vmod, miejmy nadzieje że tak.Czy ktoś testował już ten bios z vmodem??

 

http://forum.sweclockers.com/showthread.ph...123#post6068123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia niemam, angielskiego by sie nauczyli ;). Ze screena wynika ze TAK, ale gdzieś na forum czytałem ,że nadal są problemy z fsb powyżej 274.Więc szczerze powiem że poprostu zgupiałem.Niemam Vmoda więc niemam jak sprawdzic,Najlepiej gdyby ktoś z Vmodem to przetestował.Zawsze można wrócić do poprzedniej wersji biosu, gdyby nowy sie nie sprawdził :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, przy 266x9 1.4V i zapuszczonym SNM czyli full load mam temp na CPU 50*C :!: Tylko że jak dotykam samej podstawki Freezera paluchem to jest praktycznie zimna :? O co chodzi :!::?:

Temp. odczytuje Everestem Ultimate 2006

 

Aha Freezer jest puszczony na ~8V pasta na CPU jest dobrze nałożona i jest to Ceramika.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - u mnie jest :blink:

ta sama sytuacja 30* odczyt a radiator paży

zresztą jak na SB nie było nawiewu (z grafy- XC 80Cu) to też był gorący

PCB od spodu też jest gorące

 

poza tym mosfety między slotami Dimm a SATA2 też są gorące, podobnie jak te 3 kondensatory, które są w kupce obok nich (odpowiedzialne prawdopodobnie za zasilanie AGP)

radiatory na mosfety to podstawa... albo chociaz przeciag w obudowie. Inaczej istnieje realan szansa ze overclockingiem popalicie sobie plyty.

 

daję 220*11 czyli 2400 i powinno smigać bez problemów...

pamięci mam na auto. Tylko Cl ustawiam na 2.5 napiecie na High

mnożnik HT? A co to?

PCIe ustawia na asynch wiec mam ciągle 100 jak zmieniam magistrale...

Na pamięciach wymuszam 3200 wiec powinny pracowac bez problemów, chyba ze to wymuszanie nie działa?

HTT czyli magistrale Hypertransport ustaw na 4, a przy przekroczeniu wartosci htt 250 zmniejsz na 3.

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

radiatory na mosfety to podstawa... albo chociaz przeciag w obudowie. Inaczej istnieje realan szansa ze overclockingiem popalicie sobie plyty.

...

grzeją się tylko te dwa mosfety o których napisałem i jeden miedzy dimm a CPU, reszta jest zimna :-P

wiec radiatory na nich byłyby zbędnym wydatkiem :lol:

choć tych nigdy za wiele

 

albo chociaz przeciag w obudowie.

a co jak nie mam budy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec radiatory na nich byłyby zbędnym wydatkiem :lol:

Kupiłem 2 procesory za 7 zł - potnę sobie radiatorki i będą akurat na mofsety.

 

Z dyskusji wynika, że jedyny bios na którym da się kręcić do 300x9 to OCW1 - komuś udało się tyle osiągnąć na innym?

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

308 na ocwb2, może więcej ale niedużo 310-312, zależy trochę od pamięci.

na tccd leci troche wyzej na dzielniku 166 niz winbond

aha, no i ja nie mam problemu z 1T :D

może jutro albo pojutrze dam screeny, bosystem na asrocku mam tak wykrojony ze nawet plyty sie nie nagrywają :lol: a teraz go zdemontowalem bo musialem tam wstawic co innego do "naprawy" ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

tak mnie korciło żeby opisac swoja walke i jej wyniki ale mialem karę bo spytałem o cra.. wiec ostzregam przed tym wszystkich

 

a teraz do rzeczy

złozyłem kompa

proc 3500+ venice

1X512 Ram

karta graf radeon x600 (na nic wiecej nie straczyło kasy)

dysk samsunga z sata II

 

przetestowałem wszystkie biosy do 1,4 włącznie ztymi niemieckimi i tak

 

najlepiej chodzi na ocwb1 lub 2

 

fsb 293

proc X9

pamięci mimo ż eto 400 chodza na 488 166 2.5 3 7 3(tak pokazuje ewerest)

 

ale

 

jeśli zrobie zamknij windows i włacz ponownie to nie zamyka windowsa

 

muszę wyłączyć paluchem i wszystko jest oki

 

i jeszce jedno bios pokazuje proca jako 1800 a ewerest 2600 (mnożnik jest razy 9)

 

może ktoś wie dlaczego tak jest??

 

podaje ustawienia biosa

asynch

fsb 293

pci 100

disable

disable

disable

proc manaula x9

1,45 v

 

panieci 166

disable

2,5

3

7

3

 

auto

 

w chipset

 

600

16

600

16

 

high

 

bede wdzieczxny za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios (OCWB1) pokazuje mnożnik x 200 niezależnie jaką magistrale dasz. Pisałem o tym na początku tego tematu. Ten bios tak ma i już, nie ma sie czym przejmować.

Pamięci i tak Ci świetnie poszły (243MHz).

Co do problemów z wyłączaniem, może masz coś z ACPI namieszane? Bez OC też tak robi? Na oryginalnych Biosach też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios (OCWB1) pokazuje mnożnik x 200 niezależnie jaką magistrale dasz. Pisałem o tym na początku tego tematu. Ten bios tak ma i już, nie ma sie czym przejmować.

Pamięci i tak Ci świetnie poszły (243MHz).

Co do problemów z wyłączaniem, może masz coś z ACPI namieszane? Bez OC też tak robi? Na oryginalnych Biosach też tak jest?

 

nie na orginalnych biosach tak nie mam

tylko na na ocbw1 ocbw2

nawet 1,5 jest oki

 

a pamieci to rewelacja jakies apacery bodajże a spoko chodziły na 490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to zwykle bywa cos co jest dobre niema zbyt dużych szans żeby przetrwać pod swoją marką :(.Firmę ULi przejeła nvidia, troche szkoda, bo obecnie Był to jedyny poważny konkurent nvidi jeżeli chodzi o chipsety do płyt.Wiec prawdopodobnie nowe czipsety będą już znakowane jako Nvidia i napewno nie będą kosztowały tyle samo co te ze znaczkiem Uli. No cóż - smutna rzeczywistość :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno tą płyte i mam takie głupie pytanie ale prosze was nie śmiejcie sie od razu

1. na płycie są 2 wejścia IDE na dyski, a gdzie jest na :lol: CD-ROM :lol: ??

 

A i czy mozna na tej płycie zamontować ThermalTake Sonic Tower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobie zamknij windows i włacz ponownie to nie zamyka windowsa

 

muszę wyłączyć paluchem i wszystko jest oki

 

i jeszce jedno bios pokazuje proca jako 1800 a ewerest 2600 (mnożnik jest razy 9)

 

może ktoś wie dlaczego tak jest??

 

To taki Bug > jak mam włączonego PeerGuardian2 to się zamknie do końca raz na 10 razy, a jak go wyłącze to się komp wyłącza bezproblemowo .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. mam od dzisiaj ta plyte i narazie moge powiedziec i spytac sie

- nikt naprawde nie skarży sie z was na budowe plyty... przeciez to tragedia... by zrobic CCMOS musze wyciagac grafe, tasma FDD w jakims dzikim miejscu -ogolnie cale rozmieszcz3enie porazka.

- dodatki do płyty-hmm dla mnie smiech.... mialem wczesniej to co jeszcze w podpisie wiec mnie rozumiecie...

- FIREWIRE?- to juz jest nie potrzebne czy wyszlo z mody?

 

PYTANIE.... czy u was po zabootowaniu komp nie robi nic tak z 10s zanim zacznie czytac z dysku???? czy to tylko tak u mnie (bios 1.20)

ciupalem chwilke w COD2 i Doom3 i jakos nie widze narazie roznicy miedzy bartkiem a A64.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nikt naprawde nie skarży sie z was na budowe plyty... przeciez to tragedia... by zrobic CCMOS musze wyciagac grafe, tasma FDD w jakims dzikim miejscu -ogolnie cale rozmieszcz3enie porazka.

Przeszkadza ci grafa żeby zrobić CCMOS??Gdzie grafika a gdzie CCMOS, chyba ze masz bardzo małą bude i nie mozęsz ręki wsadzić.Jeżeli chodzi o całe rozmieszczenie to raczej ja żadnych problemów nie miałem.Fakt fdd mogło by być bliżej ide, ale trudno.

 

- dodatki do płyty-hmm dla mnie smiech.... mialem wczesniej to co jeszcze w podpisie wiec mnie rozumiecie...

- FIREWIRE?- to juz jest nie potrzebne czy wyszlo z mody?

No nie oszukujmy sie, czego ci jeszcze brakuje.Ta płyta jest jedną z najtańszych ,jak nie najtańszą na rynku pod 939 z PCI-e.Za 230 zł chciałybyś mieć firewire i full osprzęt.Jeżeli brakowało ci paru rzeczy w tym Mobo to było zakupić jakiegoś "taniego" :wink: DFI na NF4 z SLI i tam napewno niczego by już nie zabrakło - chyba ;)

 

PYTANIE.... czy u was po zabootowaniu komp nie robi nic tak z 10s zanim zacznie czytac z dysku???? czy to tylko tak u mnie (bios 1.20)

ciupalem chwilke w COD2 i Doom3 i jakos nie widze narazie roznicy miedzy bartkiem a A64.....

Przy botowaniu niemam żadnych stopów - komp startuje od razu winde.

Ja tam róznice poczułem jak sie przesiadłem z athlona 1GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipek>

 

Ta krótka pauza przy starcie systemu jest spowodowana tym że zapewne masz włożony jakiś dysk do napędu optycznego i musi go najpierw sprawdzic czy jest bootowalny .

 

Rozwiązanie jest proste i można to zrobić na 2 sposoby :

 

1> w biosie ustaw na botowanie FDD>HDD>CD/DVD

 

2> wyciągaj dysk z napędu przy starcie kompa , lub przed wyłączeniem kompa , to przy starcie uruchomi się o te kilka sekund szybciej .

 

 

Odnośnie FireWire to miałem ten gadget na poprzedniej płycie Epox 8rda3+pro i ani razu z niego nie skożystałem .

 

Jeżeli natomiast chodzi o rozmieszczenie podzespołów na płycie to jest ono dalekie od ideału , ale można to przeboleć gdy płyta z takimi możliwościami kosztuje grosze .

 

Co do kwestii CLRCMOS to masz chyba jakąś gigantyczną grafę z mega wielkim chłodzeniem że nie dajesz rady bez wyciągania karty przestawić tą zworkę koło baterii > kumpel ma na tej płycie głównej grafe na AGP i bez wyciągania grafy resetował bios przy testowaniu ustawień i różnych biosów .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jesli wybiorę zamknij system zamknie bez problemu

 

ale zamknij i uruchom ponownie to zwiecha

 

i jeszce jedno

 

moj dysk ma temp w ewerescie około 40 stopni celsjusza czy to ni eza duzo

 

samsung na sataII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój samsung ( 120GB SATA ) ma 23*C , ale jest chłodzony wentylem 8x8cm który wciąga powietrze przez z przodu obudowy i wtłacza je nad dyskiem do środka obudowy .

 

Co do wyłączania i ponownego uruchamiania to wgraj sobie bios OCWB1 i sprawdź czy też tak bedzie .

 

U mnie na tym biosie się zawiesza przy uruchom ponownie raz na ok 20 restartów windowsowych .

 

Na biosie OCWB2 wogóle się nie chciał zamknąć lub uruchomić ponownie jak miałem włączonego PeerGuardiana .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...